Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2014


mimika84

Recommended Posts

Εντωμεταξύ σκέφτομαι να αρχίσω γιογκα η κάτι για εγκύους τέλος πάντων γιατι εχω βαρεθεί να κάθομαι,εχω σταματήσει απτή δουλεια μου λίγο πριν την εγκυμοσυνη,και θα πάω απο βδομάδα να δω.κανει καμία σας τίποτα τέτοιο να μου πει εμπειρία?

Έχω κάνει ένα χρόνο γιόγκα πολύ πριν της εγκυμοσύνης μου. Εμένα δεν μου ταίριαζε ως άθληση. Μου φαινόταν πολύ στατική και ήρεμη και εγώ ήθελα να ξεσπάω. Λογικά η γίογκα για εγκυούλες είναι πολύ πιο ήρεμη.

Αν είχα την δυνατότητα άθλησης από θέμα χρόνου, θα έψαχνα κάτι σε κολύμβηση ή σε aqua-aerobic (μου αρέσει πολύ το νερό), αλλά όλα είναι περί ορέξεως :)


61DLp3.png

Η θεραπεία για όλα είναι αλμυρό νερό: ιδρώτας, δάκρυα, ή η θάλασσα ~ Karen Blixen

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 738
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Έχω κάνει ένα χρόνο γιόγκα πολύ πριν της εγκυμοσύνης μου. Εμένα δεν μου ταίριαζε ως άθληση. Μου φαινόταν πολύ στατική και ήρεμη και εγώ ήθελα να ξεσπάω. Λογικά η γίογκα για εγκυούλες είναι πολύ πιο ήρεμη.

Αν είχα την δυνατότητα άθλησης από θέμα χρόνου, θα έψαχνα κάτι σε κολύμβηση ή σε aqua-aerobic (μου αρέσει πολύ το νερό), αλλά όλα είναι περί ορέξεως :)

Έχεις δίκιο κ εγω έκανα παλιά κ ήταν πολυ ήρεμα,αλλα επειδη το κοίταξα για aqua και ειναι πολυ μακρια σκέφτηκα απ΄το τίποτα καλύτερα γιογκα μια που λένε πως βοηθάει και στον τοκετο

Καλημέρα και καλο μήνα σε όλες!φιλακια


a7O1p2.png
Link to comment
Share on other sites

εγκυουλες μου καλη σαρακοστη....!σμαρα θα ηθελα κ γω να ασχοληθω με γυμναστικη και ειδικα γιογκα αλλα λογω της αποκολλησης που ειχα τον πρωτο μηνα δεν το βλεπω..το περπατημα σου αρεσει?χαλαρο βεβαια αλλα κανει πολυ καλο.christinaM ολα καλα θα σου πανε εχεις απο ολα τα κοριτσακια του forum τη θετικη μας ενεργεια!cat 14 θα περιμενω τον γιατρο μου να μου πει σε 2 εβδομαδες το φυλλο 100%γιατι στα κοριτσακια δεν ειναι σιγουρο στην α επιπεδου αν κ δεν σου κρυβω οτι ηδη κοιταω τα ροζ!σ εσας που κανατε αυχενικες δεν σας ειπανε το φυλο?φιλακια εγκυουλες!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή Σαρακοστή!!!!! Ελπίζω να περάσατε καλά αυτές τις μέρες.

Εγώ κοριτσάκια μου από την Παρασκευή κυκλοφορώ με μάσκα μέσα στο σπίτι γιατί η κορούλα μου μου κουβάλησε μια περιποιημένη ίωση με υψηλό πυρετό, βήχα και συνάχι. Το τι έχω τραβήξει, αφήστε το καλύτερα...... Το τι ξενύχτι, τι μπάνια για να της πέσει ο πυρετός, τι ταλαιπωρία....... Και σαν να μην έφτανε όλο αυτό, κόλλησε και ο άντρας μου!!!!!! Και του έλεγα βάλε μάσκα θα κολλήσεις, αλλά δεν την άντεχε. Εγώ τι να πω που είμαι και έγκυος και μου έρχεται να σκάσω; Δεν την βγάζω όμως με τίποτα. Τρέμω όμως βρε κορίτσια μη με πιάσει και μένα κανάς πυρετός, τι θα κάνω μετά; Όλη μέρα με τα οινοπνεύματα είμαι να καθαρίζω πόμολα, τηλέφωνα, τηλεκοντρόλ και οτιδήποτε άλλο πιάνουν κόρη και σύζυγος. Υποχόνδρια έχω καταντήσει!!!!!!!!!!!!!!! Αφήστε τα χέρια μου που έχουν αφυδατωθεί από τα συνεχή πλυσίματα και τα αντισηπτικά.......

Αυτά τα πολύ ωραία νέα μας. Την Πέμπτη που μας έρχεται θα κάνω και εγώ την αυχενική διαφάνεια, ελπίζω σε πολύ καλά νέα!!! Φιλιά σε όλες.


eH1op2.png

LMcjp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου, Καλή Σαρακοστή σε όλες σας.

Νατασούλα, περαστικά σας οικογενειακώς και με το καλό την Πέμπτη η αυχενική σας.

Ελπίζω να περάσατε όμορφα.

Εμείς λιώσαμε στους καναπέδες στο σπίτι. Καλά ήταν και ξεκούραστα. Μόνο το Σάββατο γύρισα λίγο στα μαγαζιά για να βρώ ένα σουτιέν λίγο πιο μεγάλο, γιατί πια τα δικά μου με στενεύουν. Τελικά αυτό που πήρα ήταν μεγάλη αποτυχία γιατί με έπιασε τρελή φαγούρα στις ραφές. Τσάμπα τα λεφτάκια.

Πώς είστε όλες σας? Συμπτώματα? Σήμερα είχα κάτι ψιλοενοχλήσεις αλλά υποπτεύομαι πως είναι από το έντερο λόγω των διάφορων σαρακοστιανών - αν και το μόνο που έφαγα ήταν γαριδομακαρονάδα, χαλβά και λαγάνα. Δυσκολεύτηκα αρκετά σήμερα στο γραφείο. καθιστή σχεδόν 9 ώρες με μοναδικά διαλείμματα για τουαλέτα και φαγητό.

Ελπίζω άυριο να πάει καλύτερα.

Εν τω μεταξύ ψάχνομαι για το πότε και που θα κάνω την β' επιπέδου και την άμνιο μου. Η γιατρός μου είναι στο Μητέρα αλλά μου είπε πως μπορώ να διαλέξω να πάω όπου θέλω, αν έχω γνωστό ή καλές συστάσεις για κάποιον γιατρό. Μου είπε να το ψάξω και θα μου πει και εκείνη την γνώμη της.

Αυτά τα νέα μου και οι ανησυχίες μου. Ελπίζω να μην σας τα έπριξα.

Φιλιά


61DLp3.png

Η θεραπεία για όλα είναι αλμυρό νερό: ιδρώτας, δάκρυα, ή η θάλασσα ~ Karen Blixen

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εγκυούλες!!

Νατασούλα μου περαστικά σας, πού θα πάει, θα φύγει κι ο Μάρτης να γλιτώσουμε από τις παλιοιώσεις... Ελπίζω να είστε καλύτερα οικογενειακώς, να προσέχεις πολύ!

Σμάρα κι εγώ σήμερα έχω την εντύπωση ότι ξεπετάχτηκε η κοιλιά μου!! τα σαρακοστιανά φταίνε σίγουρα... εντωμεταξύ έφαγα και αγκινάρες σήμερα, σαν 5 μηνων είμαι, χαχαχα!!

Με το καλό οι αυχενικές και στις υπόλοιπες!!

Εγώ θα ξαναπάω στο γιατρό προς το τέλος του μήνα, μου φαίνεται αιώνας ως τότε...

Αυτά για την ώρα, πολλά φιλιά σε όλες


zpw1p3.pngeuyAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ξαναπάω στο γιατρό προς το τέλος του μήνα, μου φαίνεται αιώνας ως τότε...

Πόσο σε καταλαβαίνω, δεν λέγεται... Έχω ραντεβού στις 20/3 και ήδη μου φαίνεται ατελείωτη η αναμονή. Με το δίκιο σου κι εσύ που θα περιμένεις ακόμα παραπάνω.

Το μόνο που με αγχωνει είναι το θέμα τις διατροφής μου. Δεν μπορώ να φάω κρεας, γιατί με πιάνει αναγούλα μόνο που το βλέπω και τρώω πολλά μακαρόνια και ρύζια και φρυγανιές, άντε και κάνα φασολάκι ή κάνα γεμιστό. Α, πίνω και γάλα κάθε πρωί,αλλά κατα τα αλλα θεωρώ πως ειναι άθλια η διατροφή μου.

Εύχομαι από βδομάδα να στρώσουν οι αναγούλες και να ηρεμήσω λίγο


61DLp3.png

Η θεραπεία για όλα είναι αλμυρό νερό: ιδρώτας, δάκρυα, ή η θάλασσα ~ Karen Blixen

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.

Δυστυχώς η κορούλα μου κόλλησε την γρίπη Η1Ν1, σήμερα την πήγα στον παιδίατρο μετά από 4 μέρες πυρετό. Και ο σύζυγος τα ίδια έχει. Το τι θα γίνει, δεν γνωρίζω. Προς το παρόν δεν φαίνεται να έχω κολλήσει τίποτα, αν και με έχει πιάσει ένας φόβος άλλο πράγμα. Ο γιατρός συνέστησε να κυκλοφορώ με μάσκα και να καθαρίζω με απολυμαντικά έπιπλα - κουζίνα - μπάνιο - πατώματα. Επίσης να αερίζω συνέχεια το σπίτι, ώστε να φύγει πιο εύκολα η γρίπη. Αυτά τα ''ωραία''........ Η εξάντληση όμως που έχω από το παρατεταμένο ξενύχτι δεν έχει προηγούμενο. Σέρνομαι στην κυριολεξία. Νυστάζω φοβερά και όλη νύχτα είμαι στο πόδι γιατί η μικρή ανεβάζει φουλ πυρετό!!!!! Απόψε κοιμήθηκα από τις 11.00 - 2.00 και μετά από τις 5.00-7.00 και τώρα είμαι κομμάτια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Από συμπτώματα, δεν μπορώ να πω πως έχω τόσα όσα στην αρχή. Νομίζω πως άρχισα να ηρεμώ σιγά - σιγά. Με ενοχλούν κάποια φαγητά αλλά όχι όπως πριν. Φαίνεται πως πάω καλά. Επίσης δεν μου κάνουν τα ρούχα μου και πρέπει μόλις περάσει η φουρτούνα με την γρίπη να επισκεφθώ κανά μαγαζί με ρούχα εγκυμοσύνης για παντελόνι. Δεν θα πάρω πολλά (όπως και στην κόρη μου) αλλά ένα τζιν παντελόνι το χρειάζομαι. Μπλούζες θα ψωνίσω από μαγαζιά εκτός εγκυμοσύνης με λίγο πιο φαρδιά γραμμή. Έτσι και αλλιώς μου αρέσουν οι πιο φαρδιές μπλούζες. Σουτιέν δεν νομίζω ότι χρειάζομαι ακόμα, είχα και μικρό στήθος και τώρα απλά γέμισε λίγο. Αργότερα θα ασχοληθώ με εσώρουχα.

Αυτά. Φιλιά πολλά.


eH1op2.png

LMcjp2.png

Link to comment
Share on other sites

http://lbdm.lilypie.com/bhIWp2.png[/img]"]bhIWp2.pngΚαλημέρα κορίτσια και περαστικά σε όσους ταλαιπωρούνται από ιώσεις. Εγώ από το Σάββατο είμαι ξάπλα γιατί είχα μια μικρή ψιλοενόχληση και μου είπε η γιατρός να ξεκουραστώ. 5 μέρες δεν κουνήθηκα καθόλου και ευτυχώς δεν εμφανίστηκε ξανά κανένα κακό σημάδι. Σήμερα επέστρεψα και στη δουλειά και αύριο με το καλό θα πάω στη γιατρό μου να με δει για να ησυχάσω ότι όλα είναι καλά, αν και η ίδια ήταν καθησυχαστική και μου είπε να μην αγχώνομαι. Μάθαμε και το φύλο του μωρού, σας το πα, δεν σας το πα... είναι αγόρι !!!! Αισίως μπήκα στον τέταρτο και φουσκώνω ολοταχώς ! Χε,χε,χε...

Φιλιά πολλά σε όλες


bhIWp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


marili76 Αχ τι καλά! Είσαι η πρώτη από όλες μας που μαθαίνεις το φύλο,ε; :D:D:D

Να προσέχεις στην δουλειά και όσο μπορείς να ξεκουράζεσαι.

Νατασούλα Περαστικά βρε κοπέλα μου. Εύχομαι ταχεία ανάρρωση και στην μικρή σου και στον άντρα σου. Βάστα γερά!!! Θα περιμένουμε νέα σας.

Cat14, βρήκες τελικά τίποτα ενδιαφέρον για γυμναστικούλα; Κοίταξες για γιόγκα που σκεφτόσουν; Αν ναι, πές μας καμιά τιμούλα, να ξέρουμε που κυμαίνονται οι ταρίφες.

ΚΑΡΑΒΡΑ Εμάς το φύλο δεν φάνηκε στην αυχενική, τουλάχιστον έτσι μου είπε ο υπερηχιστής. Μια φίλη μου, μου είπε πως συνήθως στις πρώτες εγκυμοσύνες αποφεύγουν να λένε το φύλο τόσο νωρίς. Ελπίζουμε να το μάθουμε, με το καλό, στις 20/3 που έχω πάλι ραντεβού με τη γιατρό μου και θα είμαι 15 εβδομάδων και κάτι.

Φιλιά προς το παρόν.


61DLp3.png

Η θεραπεία για όλα είναι αλμυρό νερό: ιδρώτας, δάκρυα, ή η θάλασσα ~ Karen Blixen

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γεια σας.

Καταρχήν να σας πω πως χθες έκανα την αυχενική και πάνε όλα καλά!!!!!!!!!!!!! Το μωράκι μας έχει 164 παλμούς, είναι 6.5εκ. και κατά 80% είναι κοριτσάκι :D!!!!!! Η αυχενική μια χαρά, το ίδιο και όλες οι άλλες μετρήσεις. Τώρα περιμένουμε τα αποτελέσματα του αίματος από εβδομάδα. Ωστόσο και μετά από δική μου επιθυμία θα κάνω λήψη τροφοβλάστη (κυρίως λόγω ηλικίας), θα αποφασίσουμε τις επόμενες 2-3 εβδομάδες.

Στις ιώσεις τώρα. Η μικρή συνεχίζει ακάθεκτα τον πυρετό της, όχι σε τόσο μεγάλη ένταση. Χθες την πήγαμε σε άλλο γιατρό, ο οποίος μας είπε ότι δεν έχει Η1Ν1 γιατί η συγκεκριμένη γρίπη κάνει συνήθως βρογχίτιδα ή πνευμονία και η μικρή δεν έχει τίποτα από αυτά παρά μια καταρροή. Απλή ίωση είναι που την ταλαιπωρεί λίγο παραπάνω. Ησύχασα κάπως, αν και θα ηρεμήσω εντελώς μόλις περάσει ο πυρετός. Ευχαριστώ πολύ και για τις ευχές σας κορίτσια.

Αυτά τα νέα μας, πολλά φιλιά σε όλες.


eH1op2.png

LMcjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια,περαστικά στις αρρωστουλες!

Νατασουλα μπράβο για τα αποτελέσματα με το καλο και τα υπόλοιπα!!!

Και εγω τα ίδια με σας πρέπει να πάω να πάρω ρούχα γιατι δε μου κανει σχεδόν τίποτα!Την Τρίτη θα πάω στο γιατρό,μπορει να δουμε και μεισ το φυλο :-P κατα τα αλλα είμαι καλύτερα με τα φαγητά όσο για τη γυμναστική πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι εχει μια φορά την εβδομάδα ειδικό προγραμμα για εγκύους αλλα μπορείς να παρακολουθήσεις και αλλα 2-3,τιμές δεν έμαθα θα πάω απο κεί να δω το χώρο και θα σας πω.

Άντε να καλοκαιριασει λίγο να αρχίσουμε και τις βόλτες:cool:


a7O1p2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια καλησπερα!μπαινω πρωτη φορα στην παρεα σας κ μ ερεσει πολυ!περιμενω κ εγω το πρωτο μ παιδακι κ θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας το υπεροχο διαστημα της εγκυμοσυνης μ!ειμαι 11 εβδομαδων κ περιμενω με αγωνια την αυχενικη την αλλη βδομαδα.με την thalia81 αν δεν κανω λαθος εχουμε ιδια πητ 25-9!

Link to comment
Share on other sites

Βιβάκι καλώς ήρθες στην παρεούλα μας! Κάτσε να σε καταχωρήσω και στην τυχερή λίστα μας!!!

marili76................................Π.Η.Τ. 2/9/14

Cat14...................................Π.Η.Τ 5/9/14

Σμάρα..................................Π.Η.Τ. 7/9/14

marilu80...............................Π.Η.Τ. 10/9/14

ΚΑΡΑΒΡΑ..............................Π.Η.Τ. 10/9/14

jo_nik...................................Π.Η.Τ. 11/9/14

Balou....................................Π.Η.Τ. 12/9/14

vikib.....................................Π.Η.Τ. 15/9/14

Νατασούλα..........................Π.Η.Τ. 15/9/14

ChristinaM............................Π.Η.Τ. 20/9/14

thalia81.................................Π.Η.Τ. 25/9/14

βιβακι...................................Π.Η.Τ. 25/9/14

mimika84..............................Π.Η.Τ. 30/9/14

kleopatra29...........................Π.Η.Τ. ??????

looney_anna.........................Π.Η.Τ. ??????


zpw1p3.pngeuyAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...