Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Recommended Posts

Χτες όπως όλοι ξέρουμε η Ελλαδα μας συγκλονίστηκε!

μια απεργία ,ενα τεραστιο συλλαλητηριο, ενας αγώνας και 4 ψυχες που φύγανε άδικα!χωρις να φταινε!

4 Ελληνες , 4 Πολίτες,4 άνθρωποι,4 ψυχες!

και λεω 4 γιατί η μια κοπέλα ηταν έγκυος 4 μηνων.........

τα συλλυπητήρια μου στις οικογένειες αυτων των ανθρώπων που δεν εφταιξαν σε κατι και απλα καναν την δουλεια τους....

λυπάμε.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και αναρωτιέμαι.. τρεις νεκροί στην υποτιθέμενη κατά τ’ άλλα ειρηνική διαδήλωση που είναι και κατωχυρωμένο δικαίωμα από το Σύνταγμα… Τρεις νεκροί; Μάλλον κάποιοι κάνουν λάθος, γιατί οι νεκροί στην ουσία ήταν τέσσερις… Αυτή η κοπέλα η οποία ετοιμάστηκε το πρωί να πάει στη δουλειά της (μπορούσε να κάνει κι αλλιώς για να μην τη χάσει – ιδιωτική είναι η τράπεζα), και η οποία, σύμφωνα με τον ιατροδικαστή βρέθηκε δίπλα στο παράθυρο, μάλλον γιατί προσπαθούσε να το ανοίξει για να ανασάνει… Ήταν έγκυος σε ένα πλάσμα στο οποίο όλοι εμείς οι νεοέλληνες δεν του επιτρέψαμε να δει ποτέ τον ήλιο της ,κατά τα άλλα, υπέροχης πατρίδας μας… Γιατί οι υποτιθέμενοι «διαμαρτυρόμενοι εργαζόμενοι» σκότωσαν άλλους απλούς εργαζόμενους στην ειρηνική αυτή διαδήλωση που δεν είναι υποκινούμενη από κανέναν…

Και συνεχίζω να αναρωτιέμαι… Πως καταντήσαμε έτσι ρε κορίτσια;;; Πως μπορούν να κοιμούνται ήσυχοι όλοι… όλοι όμως οι υπαίτιοι αυτής της κατάστασης;;; Συνείδηση δεν έχουν;;; Αναρωτιέμαι…


6umkp3.png

Ήρθες και μας γέμισες χαμόγελα..!!

Jdbyp2.png

Η ζωή έχει τη γεύση που της δίνεις! Κανένα όνειρο δεν είναι άπιαστο, μη σταματάς να ονειρεύεσαι!!!a%3E

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν νομιζω οτι υπαρχει τιποτα χειροτερο απο την ασφυξια και την φωτια...η φωτογραφια vasdeli δειχνει την αγωνια και την προσπαθεια αυτης της γυναικας.....

Link to comment
Share on other sites

είναι θλιβερό

είναι αδικο είναι το δειγμα οτι εχουμε χασει πλεον καθε όριο

αυτα τα χερια που βαλαν φωτια σε αθωους εργαζομενους πρεπει να τιμωρηθουν

νομιζω ξεπερασαν και την κτηνωδια...

Link to comment
Share on other sites

"Οι δράστες της δολοφονικής επίθεσης δεν έχουν καμία σχέση με τα

συνδικάτα και τους εργαζόμενους, σημειώνει η ΓΣΕΕ, ενώ οργή για την ολιγωρία της πολιτείας εξέφρασε η Marfin."

"

Πρόκειται για την Παρασκευή Ζούλια, 35 ετών, την Αγγελική Παπαθανασοπούλου, 32 ετών και τον Επαμεινώνδα Τσακάλη, 36 ετών.

Ο θάνατός τους οφείλεται σε ασφυξία."

από το αρχειο της ερτ..

τι καταγγελει η μαρφιν ;;;; ανοιξε το καταστημα ημερα πορειας στο κεντρο της αθηνας;;;και τον Θεό σεκιουριτι να εχεις αυτο δε σωζεται

Link to comment
Share on other sites

Από το Αίγιο ήταν η καταγωγή της 32χρονης Αγγελικής Παπαθανασοπούλου, μιας εκ των τριών θυμάτων που έχασαν τη ζωή τους σήμερα το μεσημέρι στην Marfin, από την φονική βόμβα μολότοφ. Η άτυχη κοπέλα, ήταν τεσσάρων μηνών έγκυος και περίμενε με ενθουσιασμό το πρώτο της παιδί. Μάλιστα πριν από λίγες ημέρες είχε πληροφορηθεί ότι το παιδί ήταν αγόρι και ήταν γεμάτη χαρά. Ο πατέρας της Αγγελικής γνωστός δικηγόρος του ...

Αιγίου, ενώ η μητέρα της εργαζόταν επί χρόνια ως διευθύντρια στο Υποθηκοφυλακείο Αιγίου. Η κοινωνία του Αιγίου είναι συγκλονισμένη από την είδηση του τραγικού θανάτου της Αγγελικής, όπως μας ενημέρωσε η εκδότρια της εφημερίδας «Φιλόδημος» Πέπη Σπηλιωτοπούλου, η οποία μας έδωσε και τα στοιχεία για την άτυχη κοπέλα. Κανείς δεν μπορεί να πιστέψει ότι η νιόπαντρη Αγγελική που είχε όνειρα και μόλις ξεκινούσε την ζωή της, βρήκε τόσο φρικτό θάνατο και κάτω από τόσο τραγικές συνθήκες.

Η ΤΡΑΓΙΚΗ ΣΥΝΟΜΙΛΙΑ ΜΕ ΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΤΗΣ

Σοκ προκαλούν οι πληροφορίες που έρχονται στο φως σχετικά με τη συνομιλία της άτυχης Αγγελικής Παπαθανασοπούλου με την μητέρα της. Γύρω στις 12 το μεσημέρι η μητέρα της την πήρε στο τηλέφωνο και της ζήτησε να φύγει από τη δουλειά, καθώς υπήρχαν πληροφορίες για επεισόδια στο κέντρο. Η Αγγελική την καθησύχασε λέγοντάς της ότι δεν υπάρχει πρόβλημα. Λίγες ώρες αργότερα, την αναζητούσε στο τηλέφωνο και δεν την έβρισκε. Αμάσως ξεκίνησε να πάει στην Αθήνα, Την τραγική είδηση, την πληροφορήθηκε καθ΄οδόν.

Από το τροκτικό....


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


%CE%92%CE%93%CE%95%CE%9D%CE%9F%CE%A0%CE%9F%CE%A5%CE%A5%CE%9B%CE%9F%CE%A3.jpg

"Ανώνυμος πολίτης που σημειώνει ότι είναι υπάλληλος της Marfin έστειλε επιστολή που δημοσιεύθηκε στο Indymedia στην οποία ζητά να αποδοθούν ποινικές ευθύνες στον Ανδρέα Βγενόπουλο, προέδρου της τράπεζας.

Στην επιστολή του τονίζει ότι "τα στελέχη της τράπεζας ...

απαγόρεψαν κάθετα και κατηγορηματικά στους εργαζόμενους να φύγουν, παρόλο που οι ίδιοι το ζητούσαν επίμονα από νωρίς το πρωί, ενώ επέβαλλαν στους εργαζόμενους να ...

κλειδώσουν τις πόρτες και επιβεβαίωναν συνέχεια τηλεφωνικά το κλείδωμα του κτιρίου. Όποιος φύγει να μην έρθει αύριο για δουλειά, ήταν η μόνιμη απειλή. Τους έκλεισαν ακόμα και την πρόσβαση στο διαδίκτυο για να μην επικοινωνούν με τον έξω κόσμο".

Προσθέτει δε ότι "εδώ και μέρες επικρατεί πλήρης τρομοκρατία στην τράπεζα σχετικά με τις κινητοποιήσεις, με την προφορική προσφορά "ή δουλεύεις ή απολύεσαι".

Ο ανώνυμος αναγνώστης του Indymedia αποκαλύπτει ότι το κτίριο της Σταδίου στο οποίο βρήκαν τραγικό θάνατο τρείς άνθρωποι όταν δέχθηκαν επίθεση μολότοφ δεν έχει τα απαραίτητα μέσα πυρασφάλειας και πυρόσβεσης.Παραθέτει δε συγκεκριμένες παραβάσεις που -όπως υποστηρίζει- κάνουν το συγκεκριμένο κτίριο "ακατάλληλο για χρήση σαν τράπεζα"

APO TROKTIKO

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια έχω τόσο πολύ συκγλονιστεί, έχω μουδιάσει, έχω παγώσει, νιώθω ντροπή, απαρηγόρητη και απελπισμένη.

Κουράγιο στους ανθρώπους των οικογενειών:cry::cry::cry::cry:


τα παιδιά είναι ευλογία!!!

eNortjKzUjI0MDA2NVKyBlwwFUQCyA,,44.png

Link to comment
Share on other sites

Γιατί Θεέ μου να γίνονται τέτοια πράγματα; Ακούω διάφορα, ότι μπορεί να ήταν προβοκάτορες, ότι ήταν οι γνωστοί άγνωστοι, ότι έφταιγε η πορεία, ότι έφταιγαν οι εργοδότες, τελικά δεν ξέρω ποιος φταίει και δεν έχει σημασία. Πέθαναν τρεις ενήλικες και ένα μωράκι. Όλοι φταίμε όταν συμβαίνουν τέτοια πράγματα.

Είναι τραγικό. Πώς να εκφράσω συλλυπητήρια στις οικογένειες;

Πόσοι από εμάς αν έχουμε δουλέψει ποτέ κέντρο δεν έχουμε πει "ωχ, σήμερα έχει πορεία, θα γίνουν επεισόδια, δε θέλω να πάω δουλειά";

Και όμως αναγκαζόμαστε να πάμε. Και κάπως έτσι έφυγαν κι αυτοί οι άνθρωποι χτες το πρωί από το σπίτι. Στη χειρότερη θα περίμεναν να εισπνεύσουν κάποιο δακρυγόνο, όχι να μη γυρίσουν ποτέ σπίτι τους.

Συγγνώμη για τη φλυαρία, ό,τι σκέφτομαι γράφω, έχω συγκλονιστεί, δεν έχω λόγια.

ΚΡΙΜΑ!


rm2dp2.png lgEnp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...