Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 15 λεπτά , Melusa54 είπε:

      Καλησπέρα! Θα ήθελα τα φώτα σας, ακολουθεί σεντόνι..

      Εχουμε ανεξήγητη υπογονιμότητα. Προσπαθήσαμε δυο χρόνια «φυσικά» 2021-2023. Παρακολουθούσα ωορρηξία, είχαμε επαφές, ούτε ένα τεστ θετικό. 
      Αποφασίσαμε να κάνουμε εξωσωματική. Φτιάξαμε δέκα έμβρυα. Όλα πήγαιναν κατ’ευχην, όλες οι εξετάσεις ή φυσιολογικές ή εξαιρετικά καλές. 
      Έμεινα έγκυος στην πρωτη έμβρυομεταφορά δυο βλαστοκύστεων 5ης ημέρας κ αιμορράγησα την 6η εβδ, εγινε απόξεση. Ιστολογική οκ. Καρυότυπος: φυσιολογικός, αγόρι.

      Κάναμε μοριακή εξέταση για μικροβιωμα με βιοψία σε υστεροσκοπηση, τίποτα. Ανεξήγητη αποβολή. 

      Δεύτερη ετ, έμεινα έγκυος. Απέβαλα την 5η εβδομάδα με φοβερή αιμορραγία. Είχαμε δει δυο σάκους, χοριακη 14000. Δεν έμεινε υλικό για καρυοτυπο.

      Απο εξετάσεις έχουμε κάνει πάνελ θρομβοφιλιας, υστεροσαλπιγγογραφια, καρυοτυπο ζεύγους, έλεγχο για αυτοάνοσα.

      Κάτι πάει στραβά αλλά δεν το βρίσκουμε και δεν μπορώ να το διορθώσω, αν διορθώνεται. Θα ήθελα εμπειριες από αλλά άτομα με «ανεξήγητη» υπογονιμότητα. Βρήκατε αιτία και λύση; 
      Τί εξετάσεις ή ποίους γιατρούς μου προτείνετε; 
      Έχω σκεφτεί για λαπαροσκόπηση για σιωπηλή ενδομητρίωση και δρομολογώ προεμφυτευτικό έλεγχο. 
       

       

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Πιο νωρίς δεν εκανα γιατί ειχα πάρει τεστακια.. Κ εμείς σε 10 μέρες θα πάμε για καρδούλα. . Σπιτάκι δεν θα δούμε, είπε ο γιατρός δεν υπάρχει λόγος. .

πως θα ακούσετε καρδιά χωρίς να δείτε το σπιτάκι του τόσον εβδομάδων;; και εγώ έχω μεγάλο δίλημμα για το αν θα ελέγξω τη καρδιακή λειτουργία με υπέρηχο ή με β χοριακή.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Mου είπε αφού δεν έχω θέμα με προηγούμενες αποβολές και δεν έχω άλλο θέμα δεν υπάρχει λόγος.. Δεν ξέρω κιόλας.

και εγώ μαζί του και πραγματικά μπράβο του, αλλά αν υπάρχει τρόπος να ακούσει τη καρδιά του εμβρύου χωρίς να κάνει υπέρηχο με ενδιαφέρει. μπορείς αν θες να μου στείλεις σε π.μ τα στοιχεία του γιατί με ενδιαφέρει;; ακόμα δεν έχω κατασταλάξει σε γιατρό μόνο σε μαία ;)


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια μου γλυκά!!!καλημερα σας κ συγχαρητήρια για τις εγκυμοσύνες σας!!!σας εύχομαι απο την καρδια μου όλα να πάνε καλα,να έχετε τρλειομηνες κ ηρεμες εγκυμοσύνες κ να απολαύσετε όλο αυτο το μαγικό ταξίδι!!!

Ήθελα να σας πω οτι δεν υπάρχει τρόπος να ακούσετε καρδούλα χωρις υπερηχο....ο ντοκ εννοούσε πως αφου δεν υπάρχει κάποιο ιστορικό δεν χρειάζεται να παει η κοπέλα πιο νωρίς για να δουν σάκο....θα τα δει όλα μαζι μια και καλη....κ σάκο κ εμβρυικα στοιχεία κεμβρυικο παλμό,δηλ. καρδούλα!

μην αγχωνεστε οσο μπορείτε....χαιδευετε κ απολαμβανετε.....

σας φιλω


bhgdp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

charma τώρα είδα τα μηνύματά σου!!!!!!!!!! αλήθεια τον τελευταίο χρόνο πρέπει να έχεις ρίξει τρελές εργατοώρες στο forum :)

Ετσι οπως το λες ειναι Ντιμρους!! Τρελες εργαοτωρες, που μου εδωσαν ομως πολυ καλες φιλιες!!!

Μου εισαι καλα κοριτσακι μου?? Τα νεακια σου?


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πιο νωρίς δεν εκανα γιατί ειχα πάρει τεστακια.. Κ εμείς σε 10 μέρες θα πάμε για καρδούλα. . Σπιτάκι δεν θα δούμε, είπε ο γιατρός δεν υπάρχει λόγος. .

Σπιτακι και καρδουλα σε ενα τοτε!! Μπραβο κοριτσακι μου!!! Ολα τελεια λοιπον!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια μου γλυκά!!!καλημερα σας κ συγχαρητήρια για τις εγκυμοσύνες σας!!!σας εύχομαι απο την καρδια μου όλα να πάνε καλα,να έχετε τρλειομηνες κ ηρεμες εγκυμοσύνες κ να απολαύσετε όλο αυτο το μαγικό ταξίδι!!!

Ήθελα να σας πω οτι δεν υπάρχει τρόπος να ακούσετε καρδούλα χωρις υπερηχο....ο ντοκ εννοούσε πως αφου δεν υπάρχει κάποιο ιστορικό δεν χρειάζεται να παει η κοπέλα πιο νωρίς για να δουν σάκο....θα τα δει όλα μαζι μια και καλη....κ σάκο κ εμβρυικα στοιχεία κεμβρυικο παλμό,δηλ. καρδούλα!

μην αγχωνεστε οσο μπορείτε....χαιδευετε κ απολαμβανετε.....

σας φιλω

Συναδελφακι μου!!! Ευχαριστουμε πολυ πολυ!!!!!!

Σε φιλω!!!!!:D:D:D:D


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πήρα τα αποτελέσματα και της 2ης χοριακής. Χωρίς καθυστέρηση ούτε μία μέρα έφτασα 848!! Η προηγούμενη ήταν 240.. Λέτε να είναι δίδυμα;;

Γεια σου Αντωνια μου!!! Πως μου εισαι κοριτσακι?? απο συμπτωματακια? Τελεια η χοριακη!!! δεν ξερω αν ειναι υψηλη για διδυμα γιατι τα εργαστηρια εχουν διαφορετικες τιμες οποτε δεν μπορω να συγκρινω!! Αυτο θα στο πει ο ντοκ σου!!

:D:D:D


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Νιώθω ναυτία κ πονάει πολύ το στομάχι μου.. Εσύ κοριτσάκι?

Ελαχιστα πραγματακια!!! 2- 3 φορες εχω νιωσει ζαλαδιτσα και ανακατωσουρα!!! Εχω λιγες κραμπουλες που και που!!! Σε γενικες γραμμες ομως ειμαι πολυ καλα!!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

και εγώ μια ψιλό ναυτία, λίγοι εμετοί, πολύ καούρα και κάθε βράδυ ΚΡΥΩΝΩ ότι και να φορέσω όσο και να ανάψω το καλοριφερ και το aircodition τρέμω από το κρύο. το κακό είναι πως με τη μικρή δεν μπορώ να κάτσω έστω στο καναπέ ξαπλωμένη γιατί νομίζει πως είμαι άρρωστη και στεναχωριέται. Την είδατε την εκπομπή του Θεοδωράκη;; υπόσχομαι στον εαυτό μου πως κάθε φορά που θα με πιάνουν οι φοβίες μου θα βλέπω μία την εκπομπή θα διαβάζω για πολλοστή φορά το βιβλίο "η καισαρική τομή" και θα επανέρχομαι γερά για ένα VBAC.

carma μικροβιολόγος είσαι;;


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

και εγώ μια ψιλό ναυτία, λίγοι εμετοί, πολύ καούρα και κάθε βράδυ ΚΡΥΩΝΩ ότι και να φορέσω όσο και να ανάψω το καλοριφερ και το aircodition τρέμω από το κρύο. το κακό είναι πως με τη μικρή δεν μπορώ να κάτσω έστω στο καναπέ ξαπλωμένη γιατί νομίζει πως είμαι άρρωστη και στεναχωριέται. Την είδατε την εκπομπή του Θεοδωράκη;; υπόσχομαι στον εαυτό μου πως κάθε φορά που θα με πιάνουν οι φοβίες μου θα βλέπω μία την εκπομπή θα διαβάζω για πολλοστή φορά το βιβλίο "η καισαρική τομή" και θα επανέρχομαι γερά για ένα VBAC.

carma μικροβιολόγος είσαι;;

Καλημερα Ντιμρους!!!

ξεκινησαν οι εμετακοι? εγω εχθες ειχα μια εντονη ταση με ζαλαδιτσα και πηγα και ξαπλωσα κατευθειαν!!

Την εκπομπη δεν την ειδα ολη γιατι ειχε και καρντασιανς!!:D:D

Καμια σχεση!! Δεν ειμαι μικροβιολογος!! Εκπαιδευτικος!

Απλα κατι εχω μαθει και εχω διαβασει!!:D

Καλημερα και στις υπολοιπες μανουλες!!

Να εχετε μια υπεροχη μερα!!!:D:D


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...