Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκια!!!!

Ευχαριστώ όλες μέσα από την καρδιά μου για τις ευχές σας την Παρασκευή. Σας εύχομαι κι εγώ να είστε πάντα χαμογελαστές και ευτυχισμένες.

.................

Nirma μου,

Να σου ευχηθώ κι εγώ καθυστερημένα !!! Πολύχρονη ! Να τα εκατοστήσεις ! Να σε χαίρονται και να τους χαίρεσαι !:tongue:

Κορίτσια μου γλυκά

Καλημέρα & καλή μας εβδομάδα!

Ξεκίνησα το πρωϊνό μου με ένα μανικιούρ & ένα σχηματισμό φρυδιών και μετά ένα ημιμόνιμο γαλλικό μανικιούρ (μπορείτε να δείτε φωτογραφίες στο site στο face ;) και φυσικά περιμένω και τα σχόλια σας!) και καθώς γύριζα και είχα μια λίστα δουλειές να κάνω, μου τηλεφώνησε ο δ/ντής του μικρού μου και μου είπε πως τον πονάει η κοιλίτσα του οπότε τα "γραψα" όλα και πήγα και τον πήρα... :( Ευτυχώς δεν φαίνεται κάτι σοβαρό... για την ώρα είναι καλά... :)

Σας γλυκοφιλώ και θα επανέλθω!

Περαστικά στο παιδί ! Εύχομαι να μην είναι τπτ σοβαρό !!! :(

.....................

Απλά εγώ τα μαζευω μετά το παιχνίδι και ο άντρας μου δεν τα μαζευει ποτε

Κι άμα κοιμηθεί ο μικρός δεν τα μαζεύουμε για να μην κανουμε θόρυβο,οπότε μένουν στη μέση και με εκνευρίζουν!

Περιστέρω μου,

Νομίζω πως το "λάθος" σου είναι ακριβώς αυτό.... μην περιμένεις να κοιμηθεί για να μαζέψεις τα παιχνίδια.... πριν καν να ξεκινήσεις την προετοιμασία/ρουτίνα του ύπνου του, ξεκίνα να μαζεύεις τα παιχνιδάκια του... θα μπορούσατε να το κάνετε μάλιστα και "μαζί" σαν δραστηριότητα, να μαθαίνει κιόλας σιγά σιγά .... δεν πειράζει που είναι μικρούλης ! Μάζευε εσύ και μίλα του ! Να του εξηγείς τί κάνει ! Εκείνος το νόημα το πιάνει, που λέμε !

Το βλέπουν σαν παιχνίδι τα πιτσιρίκια και μεγαλώνοντας αρέσκονται κι εκείνα στην τακτοποίηση των δικών τους αντικειμένων !

:lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια κ καλή εβδομάδα σε όλους!Χθες ήταν ημέρα με αρκετές δουλειές, σήμερα πιο χαλαρά. Κορίτσια με τους λογαριασμούς δεη, οτε κτλ τι κάνετέ? Εγώ, 2 χρόνια που είμαστε σε αυτό το σπίτι, τους έχω κρατήσει όλους. Τους αρχειοθετώ σε ένα κλασέρ με υποφακέλους μέσα, αλλά μου έχει γεμίσει κ δεν ξέρω αν μπω στην διαδικασία να ανοίξω άλλο ή να πετάξω τους παλιότερους. Σ αυτή τη χώρα, δεν είμαι σίγουρη για τίποτα!!Εσείς πόσο καιρό τους κρατάτε?

Link to comment
Share on other sites

Αααααχ,

Εγώ κορίτσια μου... ειλικρινά κουράστηκα πάρα πάρα πολύ το Σ/Κ.... και κυρίως το Σάββατο για να είμαι ειλικρινής αφού έκανα "καλά" όλο το σπίτι, μαγείρεψα κλπ.... εχθές πάλι πίεσα τον εαυτό μου να σιδερώσει (έπρεπε) γιατί σήμερα με περιμένουν άλλα άπλυτα !

Πώς γίνεται και αυτό το καλάθι δεν μένει στιγμή άδειο... ήμαρτον Θεέ μου ! Με αυτή την απορία θα πάω λέμε !:confused:

Κατά τα λοιπά, μπαλκόνια/παντζούρια κι εγώ δεν κάνω -- τα καθαρίζει η γυναίκα κάθε 15 ευτυχώς... αλλά το καλοκαίρι που έχω ανοιχτά θα σφουγγαρίσω οπωσδήποτε, αλλιώς ότι έχει έξω θα το φέρει μέσα ... καήκαμε ! τα τζάμια όμως δεν τα γλιτώνω με την καμία... όλο και κάτι όμορφα μικροσκοπικά δαχτυλάκια θα βρω :rolleyes: εμ, τί να κάνω... με πιάνει και "αλλεργία" βλέπετε -- τα καθαρίζω !

Σήμερα το πρωί πριν φύγω πρόλαβα και άλλαξα και τα δικά μας τα σεντόνια ! Σκούπα δεν πρόκαμα να περάσω, οπόταν, όταν επιστρέψω με το καλό... έχω λίγες δουλίτσες ... {εκείνο το ρημαδο-ντούλαπο που σας έλεγα... ακόμη δεν το έπιασα... σήμερα είναι η μέρα του μου φαίνεται επειδή δεν έχω και μαγείρεμα !!!!}:cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια κ καλή εβδομάδα σε όλους!Χθες ήταν ημέρα με αρκετές δουλειές, σήμερα πιο χαλαρά. Κορίτσια με τους λογαριασμούς δεη, οτε κτλ τι κάνετέ? Εγώ, 2 χρόνια που είμαστε σε αυτό το σπίτι, τους έχω κρατήσει όλους. Τους αρχειοθετώ σε ένα κλασέρ με υποφακέλους μέσα, αλλά μου έχει γεμίσει κ δεν ξέρω αν μπω στην διαδικασία να ανοίξω άλλο ή να πετάξω τους παλιότερους. Σ αυτή τη χώρα, δεν είμαι σίγουρη για τίποτα!!Εσείς πόσο καιρό τους κρατάτε?

Εγω τους κραταω μεχρι να ερθει ο επομενος.Μετα πεταμα εχω ενα μικρο κουτακι (επιτηδες μικρο για να μη ξεχνιεμαι και να το αδειαζω).

Δεν καταλαβαινω τι φοβασαι. Αν γινει ποτε ελεγχος που πολυ αμφιβαλλω,θα τους δειξω τον τελευταιο λογαριασμο και θα τους πω βλεπετε προηγουμενο υπολοιπο μηδεν.:wink:


Mx8hp2.png

dv8Yp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ Κάντυ μου έχεις δίκιο

Ξερεις πόσες φορες τα εχω μαζεψει προ διαδικασίας ύπνου και τα έχει ξαναβγαλει ο αντρας μου για να απασχολησει το μικρό επειδή είναι ανήσυχος;Και συνήθως βγάζει τα τουβλάκια και τότε είναι που μου τη δίνει!!

Οσο αφορά τον μικρό,του αρεσει να βάζει τα τουβλάκια στο κουτί

Το κάνει και μονος του

Link to comment
Share on other sites

Εγω τους κραταω μεχρι να ερθει ο επομενος.Μετα πεταμα εχω ενα μικρο κουτακι (επιτηδες μικρο για να μη ξεχνιεμαι και να το αδειαζω).

Δεν καταλαβαινω τι φοβασαι. Αν γινει ποτε ελεγχος που πολυ αμφιβαλλω,θα τους δειξω τον τελευταιο λογαριασμο και θα τους πω βλεπετε προηγουμενο υπολοιπο μηδεν.:wink:

Έλα ντε...μαζεύω χαρτούρα!! Αλλά μια ανασφάλεια την έχω, μη μου ζητήσουν να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας:lol: Ίσως κρατήσω το τελευταίο εξάμηνο κ πετάξω τα παλιότερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη εβδομαδα! :D

Ειρήνη μου, σε ευχαριστω για το καλωσόρισμα και συγγνωμη που δεν εχω απαντήσει εδω και μερες. :oops:

Τι να κανω ομως...τρεχω καθημερινα να τα προλαβω όλα και βλεπω τα νεα στα πεταχτα!

Εγω, όλο το Σ/Κ δεν εκανα τίποτα! Ισα που μαγειρεψα και εβαλα ενα πλυντήριο ρούχων και εβαζα τα πιατα στο πλυντήριο.

Ελεγα να κανω το ψυγείο και να οργανώσω παλι τα ντουλαπια της κουζίνας αλλα προτίμησα οικογενειακες βολτες.

Μεσα στην εβδομαδα κατι θα αξιωθω να κανω.

Ελενάκο

Μην ανησυχείς καθόλου! Μήπως δεν καταλαβαίνω το τι περνάμε καθημερινά! :-(

Φιλιά πολλά!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο από όλα είναι ότι βρήκα ένα πρόγραμμα γυμναστικής στον υπολογιστή και ξεκίνησα εχθές κάνοντας μία ολόκληρη ώρα !!!:P

Σε ζηλεύω μέχρι θανάτου!!!!!!!!!!!!!! :tongue::tongue:

Να το κρατήσεις! Βάλε ένα εφικτό πρόγραμμα και κράτα το!!!! :P:p


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


θελω βγει μια συσκευη η οποια θα πλενει-στεγνωνει-και σιδερωνει ζηταω πολλα????

Αν μπορεί να μαγειρεύει κι όλας... πάρε μου και μένα μία!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Περαστικά στο παιδί ! Εύχομαι να μην είναι τπτ σοβαρό !!! :(

Ευχαριστώ κοριτσάκι μου!

Μέχρι στιγμής δεν βλέπω τίποτα περίεργο. Ελπίζω να ήταν κάτι περαστικό και να μην μας εξελιχτεί σε ίωση... :(


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια με τους λογαριασμούς δεη, οτε κτλ τι κάνετέ? Εγώ, 2 χρόνια που είμαστε σε αυτό το σπίτι, τους έχω κρατήσει όλους. Τους αρχειοθετώ σε ένα κλασέρ με υποφακέλους μέσα, αλλά μου έχει γεμίσει κ δεν ξέρω αν μπω στην διαδικασία να ανοίξω άλλο ή να πετάξω τους παλιότερους. Σ αυτή τη χώρα, δεν είμαι σίγουρη για τίποτα!!Εσείς πόσο καιρό τους κρατάτε?

Πλέον κρατώ μόνο τον τελευταίο και τον αντικαταστώ πάντα ώστε να μην γεμίζω χαρτούρα.

Έχω αγοράσει ένα μικρό κλασερ (σε ύψος μισό Α4) και εκεί έχω βάλει διαχωριστικά και βάζω τηλέφωνο, πιστωτική, νερό κλπ.

Μην κρατάς πολλούς ματάκια μου, σε πήζουν στην χαρτούρα! :-)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...