Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε ολες! 'Οποια θελει μπορει να μου στειλει προσωπικό μηνυμα για γιατρους που ασχολουντε αρκετα με εξωσωματικές με δότριες (εχουν μικρες αναμονες και "καλες" επιλογές σε δότριες). Ψαχνουμε και στην Ισπανια εδω και 1.5 μήνα αλλα χωρί αποτέλεσμα προς το παρόν και θέλουμε να εχουμε και αλλες εναλλακτικές. Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

λοιπον.... συμμαζεψα ολο το σπιτι. εχω πλυντηρια να βαλω αλλά περιμενω να ανοιξει λιγο ο καιρος. ειπε απο το μεσημερι και μετα

θελουμε παλι σκουπα αν και σκουπισα εχθες γιατι ο μικρος πηρε ενα κομματι τσουρεκι και γυρνουσε σαν τον κοντορεβυθουλη σκορπωντας ψιχουλα παντου οσο εγω συμμαζευα.

πρεπει να βγω κι εξω αλλα φοβαμαι μην μας βρεξει :(

πειτε μια γνωμη: θελω να βγαλω την βιβλιοθηκη που εχω στο παιδικο (ειναι απο ικεα, αυτη με τα μεγαλα τετραγωνα) στο σαλονι. το επιπλο της τηλεορασης και το τραπεζακι ειναι μαυρα, βεγκε πως το λενε. η βιβλιοθηκη ειναι μπεζ. λετε να ειναι πολυ παραφωνια; εχω εναν αδειο τοιχο που την χωραει ισα ισα, ξαπλωτη και επανω θα βαλω καμμια κορνιζα, κανα κερι, το ενυδρειο μας.. ξεσηκωθηκα πρωινιατικα

εντιτ: http://94.246.113.66/images/images/23/2335519727.jpg τετοια ειναι αλλα μπεζ. τα υπολοιπα επιπλα εινα ισε αυτο το χρωμα της φωτο. και θελω να την βαλω ετσι ξαπλωτη. στα ραφια τα βιβλια και απο πανω διακοσμητικα

τα κοριτσια πιο κατω σου γραφουν πολυ σωστα, δηλαδη θελει κατι ενδιαμεσω για να δεσει.

τολμησετο.....

το δικο μου σαλονι εχει διαφορετικα ειδη ξυλου... προσπαθω να τα ταιριαξω ασε.Λευκη οξυα απο νεοσετ, κλασικα καφε απο πεθερα, ντουλαπια-κασοματα αλλα, φτιαξαμε και βιβλιοθηκη να μοιαζει με της νεοσετ (αλλα το απολυτο δεν το πετυχαινεις)....

ειπα παλι τον πόνο μου. ολα στο σαλονι σκεφτειτε... ενταξυ ειναι λιγο τρικολορε...αλλα δεν γινετε να τα αλλαξω αυτα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ξεκινήσαμε διάβασμα με το φιογκάκι... :? Δηλαδή όχι ακριβώς διάβασμα αλλά μας έδωσε ένα φυλλάδιο για το σπίτι... δηλαδή, καλή αρχή!!! :| Χαρούμενη, δεν με λες!!!! :mrgreen::mrgreen:

Κάναμε λοιπόν ένα διάλειμμα {γιατί είχε αρκετό γράψιμο το φυλλάδιο} και ο φιόγκος λατρεύει τα... διαλείμματα {:tongue: και γω!! } και είπα να κάνω ένα πέρασμα από την ντουλάπα μου.

Δείτε πόσα ρούχα έβγαλα για δόσιμο με την μία βρε κορίτσια... μέσα σε 10 λεπτά, ενώ είχα ανοιχτή και την τηλεόραση και έβλεπα:

DSC00194.jpg

1) Ένα λινό σορτσάκι

2) Ένα τζιν φορεμα

3) Μία λινή παντελόνα

4) Πέντε μπλουζάκια!!!!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να το ακουσω αυτο το καλα εκανες και τα ξεφορτωθηκες.... μου δινει αυτοπεποιθηση γιατι ενω καποια λεω ευκολα Οκ δεν το χρειαζομαι για καποια δισταζω λιγο

Καλέ, εμείς γιατί ειμαστε εδώ?:mrgreen::mrgreen:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

τα κοριτσια πιο κατω σου γραφουν πολυ σωστα, δηλαδη θελει κατι ενδιαμεσω για να δεσει.

τολμησετο.....

το δικο μου σαλονι εχει διαφορετικα ειδη ξυλου... προσπαθω να τα ταιριαξω ασε.Λευκη οξυα απο νεοσετ, κλασικα καφε απο πεθερα, ντουλαπια-κασοματα αλλα, φτιαξαμε και βιβλιοθηκη να μοιαζει με της νεοσετ (αλλα το απολυτο δεν το πετυχαινεις)....

ειπα παλι τον πόνο μου. ολα στο σαλονι σκεφτειτε... ενταξυ ειναι λιγο τρικολορε...αλλα δεν γινετε να τα αλλαξω αυτα

Μωρέ και μας τα ίδια... :?

Όταν παντρευτήκαμε, δεν είχαμε λεφτά για "καλά" έπιπλα. Οπότε πήραμε καναπέδες και κάποια επιπλάκια από neoset. Μόνο την κρεβατοκάμαρα χρυσοπληρώσαμε, η οποία όμως τ' αξίζει τα λεφτά της για μας.

Αργότερα, είχαμε κάποια λίγα χρήματα και πήραμε από ένα μαγαζί τα τραπεζάκια του σαλονιού. Το κεντρικό και 3 βοηθητικά... Mix and match κορίτσια... mix and match...! :lol::lol::lol:

Και εννοείται πως δεν προβλέπεται να τα αλλάζουμε...! :tongue:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπράβο κοριτσάκι μου! Φαντάζομαι πόσο θα ανέβηκαν τα κέφια σου!!!!

Να σου ευχηθώ καλοφώτιστος ο κούκλος σου για αύριο με την πιο αγαπημένη μου ευχή:

ΠΡΑΓΜΑ ΑΛΛΟ ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ

ΜΟΝΟ ΝΑ ΚΑΤΟΡΘΩΣΕΙΣ

ΓΑΜΠΡΟ, ΠΑΤΕΡΑ ΚΑΙ ΠΑΠΠΟΥ

ΝΑ ΤΟΝΕ ΚΑΜΑΡΩΣΕΙΣ!!

Η πιο αγαπημένη μου ευχή, μέσα από την καρδιά μου!!! ;);)

Σε ευχαριστώ πολύ καλή μου Ειρήνη!Πολύ συγκινητική ευχή, να σαι πάντα καλά και να χαίρεσαι τους αγαπημένους σου!


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Koρίτσια τι κάνετε?

Σήμερα ήταν μια δύσκολη ημέρα.

Πήγα το γιο μου σχολείο,και μετα βγήκα να κάνω μερικές δουλίτσες,σουπερ μαρκετ του μήνα,μανάβικο ,φαρμακείο και γύρισα σπίτι όλο χαρα να κάνω τις δουλίτσες μου,.

Ομως ,χωρίς προειδοποίηση, είχε κοπεί το ρευμα και ξαναρθε το μεσημερακι.Το πλυντήριο επλενε και εμεινε στη μέση και εγώ εμεινα χωρίς μαγείρεμα.

Τελοσπάντων,τακτοποίησα τα ψώνια καθώς και τα ντουλάπια που τα αποθηκευω,και πήγα να τον πάρω πάλι από το σχολείο.Επιστρεψαμε,εβαλα μια απλή μακαρονάδα,που γίνεται και γρήγορα,φαγαμε,επλυνα τα μπάνια,ξαναεβαλα αλλο ενα πλυντήριο,ο μικρός μου αδειασε το πλυντηριο πιάτων και αποθήκευσε τα καθαρα και εγώ μαζεψα κουζίνα,εβαλα αλλο ενα,καθαρισα πάγκους και λοιπά και πήγαμε για υπνο.

Τώρα πίνω λιγο χαλαρα το καφεδάκι μου και σε λίγο θα κατεβούμε στον κήπο να σπειρουμε τα χειμωνιάτικα λαχανικά.:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη,Χρύσα τι ακριβώς είναι το country style?Δηλαδή πώς δημιουργείται?

Τα βασικά στοιχεία είναι τα φυσικά υλικά και στην αυθεντική του μορφή λείπει καθε είδος πολύτέλειας.Παραπέμπει σε αυτό που λέει και το ονομά του,στυλ εξοχής.Βασικά υλικά είναι το ξύλο,και τα υφάσματα σε στυλ αγγλικού καρο,η γαλικού εμπριμε,λουλουδάτα και λοιπάλινά η βαμβακερα...Τουλάχιστον εγώ ετσι το εχω στο μυαλό μου. Οστώσω επειδή ολα προσαρμόζονται στο γούστο μας ο καθένας με διαφορες πινελιές το αλλαζει και το εμπλουτίζει.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη με γεια το κουρεματάκι!

Εγώ πάλι έχω μια ανεξήγητη κούραση που συνοδεύεται με πολλά νεύρα...Ίσα, ίσα που μάζεψα το νεροχύτη το πρωί,ξεσκόνησα,σκούπισα,σφουγγάρισα.Πάράλληλα έβαλα ένα πλυντήριο και το άπλωσα,άλλαξα τα σεντόνια και τακτοποίησα τα παιχνίδια του νεαρού στο παιδικό.Φαγητό είχαμε οπότε δεν ασχολήθηκα.Για το βράδυ δεν έμεινε όμως οπότε κάτι πρέπει να ετοιμάσω...Ααααα και να σιδερώσω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τα βασικά στοιχεία είναι τα φυσικά υλικά και στην αυθεντική του μορφή λείπει καθε είδος πολύτέλειας.Παραπέμπει σε αυτό που λέει και το ονομά του,στυλ εξοχής.Βασικά υλικά είναι το ξύλο,και τα υφάσματα σε στυλ αγγλικού καρο,η γαλικού εμπριμε,λουλουδάτα και λοιπάλινά η βαμβακερα...Τουλάχιστον εγώ ετσι το εχω στο μυαλό μου. Οστώσω επειδή ολα προσαρμόζονται στο γούστο μας ο καθένας με διαφορες πινελιές το αλλαζει και το εμπλουτίζει.

http://4.bp.blogspot.com/-qxe-5RoQFRs/Te6AGACUh9I/AAAAAAAADCc/5JRTbjEGzWk/s1600/White-Valentine-Interior.jpg

http://1.bp.blogspot.com/-AMmX0SAnWEU/UB-Mv8DQPSI/AAAAAAAAAh4/lRd0maR2TMg/s1600/Greenwood-Country-Style-Single-Family-house-Design-Living-room.jpg

Το δευτερο είναι ακριβώς αυτό που λέμε.Country με μια νότα πολυτελειας.;)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τα βασικά στοιχεία είναι τα φυσικά υλικά και στην αυθεντική του μορφή λείπει καθε είδος πολύτέλειας.Παραπέμπει σε αυτό που λέει και το ονομά του,στυλ εξοχής.Βασικά υλικά είναι το ξύλο,και τα υφάσματα σε στυλ αγγλικού καρο,η γαλικού εμπριμε,λουλουδάτα και λοιπάλινά η βαμβακερα...Τουλάχιστον εγώ ετσι το εχω στο μυαλό μου. Οστώσω επειδή ολα προσαρμόζονται στο γούστο μας ο καθένας με διαφορες πινελιές το αλλαζει και το εμπλουτίζει.

Μάλιστα, κατάλαβα ποιο λες....αυτό που συνήθως έχει ανοιχτόχρωμα έπιπλα - ντουλάπια. ναι ωραίο είναι, αν το ξεκινήσεις απ την αρχή δηλαδή με ανοιχτόχρωμα ξύλινα έπιπλα λογικά βγαίνει πολύ όμορφο


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινήσαμε διάβασμα με το φιογκάκι... :? Δηλαδή όχι ακριβώς διάβασμα αλλά μας έδωσε ένα φυλλάδιο για το σπίτι... δηλαδή, καλή αρχή!!! :| Χαρούμενη, δεν με λες!!!! :mrgreen::mrgreen:

Κάναμε λοιπόν ένα διάλειμμα {γιατί είχε αρκετό γράψιμο το φυλλάδιο} και ο φιόγκος λατρεύει τα... διαλείμματα {:tongue: και γω!! } και είπα να κάνω ένα πέρασμα από την ντουλάπα μου.

Δείτε πόσα ρούχα έβγαλα για δόσιμο με την μία βρε κορίτσια... μέσα σε 10 λεπτά, ενώ είχα ανοιχτή και την τηλεόραση και έβλεπα:

DSC00194.jpg

1) Ένα λινό σορτσάκι

2) Ένα τζιν φορεμα

3) Μία λινή παντελόνα

4) Πέντε μπλουζάκια!!!!

Καλό ξεκίνημα στο διαβασμα Ειρήνη μου!

Πάλι ευκαιρία βρήκες για να αδειασεις τη ντουλάπα σου?:P:pΜπράβο ,θα τα ευχαριστηθεί πάλι η μικρη!

Να χαίρεσαι τους αγαπημένους σου και να ανάψεις ενα κεράκι στη μαμά σου που σε προσέχει από μακρια...

Αααα με γεια το μαλλι!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

μαζί γράφαμε!ναι κ γω αυτό της πρώτης εικόνας είχα στο μυαλό μου. Πολύ ωραίο!


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, κατάλαβα ποιο λες....αυτό που συνήθως έχει ανοιχτόχρωμα έπιπλα - ντουλάπια. ναι ωραίο είναι, αν το ξεκινήσεις απ την αρχή δηλαδή με ανοιχτόχρωμα ξύλινα έπιπλα λογικά βγαίνει πολύ όμορφο

Ναι ,αλλα δεν είνια απαραίτητο να είναι σκούρα τα επιπλα.Είνια εξίσου ομορφο και με σκούρα...


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...