Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

καλημέρα!!!!

Τι ωραία που είναι σήμερα!!!!

Έβαλα φορμίτσα, καλτσούλες, αθλητικά, έστρωσα κουβερλί σε όλα τα κρεβάτια .....φθινοπώριασε!!!! Μακάρι να μείνει έτσι ο καιρός και να μην κάνει πολύ κρύο.

Σήμερα έχουμε φακές τις οποίες πάντα τις συνδυάζουμε με πικάντικο σαλάμι αέρος, ελίτσες, φετούλα και σαρδελίτσες!!! μιαμ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα σας

εμενα το καμαρι μου αργησε να ξυπνησει και σε λιγο θα ντυθουμε να βγουμε για διαφορα. ο καιρος παει για βροχη, ελπιζω να μεινει στην συννεφια....

σιδερωσα οτι ρουχο δουλειας υπηρχε και η στοιβα μειωθηκε στο ελαχιστο

επλυνα τα μπεζ ριχταρια γιατι κατι μου μυριζε, τωρα θα καθαρισω τους καναπεδες με φαρμακο να στεγνωσουν μεχρι να γυρισουμε και θα στρωσω κατι κουβερτακια. τα χειμωνιατικα τα ριχταρια θα τα στρωσω για τα γενεθλια του μικρου, στο τελος του μηνα

σημερα το προγραμμα εχει κουζινα, να καθαρισω και να φτιαξω διαφορα, μόλις γυρίσω

ψηνομαι να κανω κι εγω ενα θεματακι για τα γενεθλια του μικρου (ατιμη ειρηνη :tongue::tongue:) αλλά μάλλον προς ποδοσφαιρο το βλεπω. απλά δεν ξερω τι να κανω για τα κοριτσακια... απο σημερα αρχιζω προγραμματισμό για τις 30/10 :tongue::tongue:


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια καλημερα εγω ξεκινησα να στολιζω χριστουγεννιατικα.ΣΚ εβαλα τα κοκκινα βαζα μου και εφτιαξα για την τρα[εζαρια με ελατα και ροδια(εκοψα κλαδακια απο ενα ελατο που εχουμεστον κηπο) χιχιχι....Κολλησα στο δωματιο του μικρου τον ρουντολφ και στο δωματιο μας εβαλα ενα χριστουγεννιατικο στεφανακι πανω στον καθρεφτη ....Ο αντρας μου οταν γυρισε απο δουλεια και το ειδε τσιριζε αλλα του περασε σιγα σιγα του ειπα μην τα κοιτας χεχεχε....

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια καλημερα εγω ξεκινησα να στολιζω χριστουγεννιατικα.ΣΚ εβαλα τα κοκκινα βαζα μου και εφτιαξα για την τρα[εζαρια με ελατα και ροδια(εκοψα κλαδακια απο ενα ελατο που εχουμεστον κηπο) χιχιχι....Κολλησα στο δωματιο του μικρου τον ρουντολφ και στο δωματιο μας εβαλα ενα χριστουγεννιατικο στεφανακι πανω στον καθρεφτη ....Ο αντρας μου οταν γυρισε απο δουλεια και το ειδε τσιριζε αλλα του περασε σιγα σιγα του ειπα μην τα κοιτας χεχεχε....

Και έλεγαν εμένα παλαβή! Κι εγώ τρελαίνομαι για τα Χριστούγεννα! Στολίζω πάντα το πρώτο ΣΚ του Νοεμβρίου. Μέχρι πρότινος ήμουν η πρώτη στη γειτονιά μου, αλλά βλέπω ότι έχω κολλήσει και τους υπόλοιπους. Κάτι πρέπει να κάνω να τους προλάβω φέτος! Χι χι χι!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

Καλεεε τρελλεςςςς!!!Αρχισατε να στολιζετε απο τωρα?????????????:lol::lol::lol:

αχαχαχαχχααααα τουλαχιστον θα το ευχαριστηθητε!!εγω λεω για Νοεμβριο, περιμενω πως κ πως το χριστουγεννιατικο θεμα για να μπω στο κλιμα!!;)

Ειρηνη τελειο φαινεται το φαγακι σου!θα το δοκιμασω συντομα!και οι αλλες, να γραφετε πλιζ τις ωραιες συνταγες σας !!!!

Τι αλλο??Α!περιμενω και φωτο απο τα προσκλητηρια σου Ειρηνη που παρεπιμπτοντως μου αρεσανε τρελλα!!!

Εγω δεν εκανα κ πολλα για την ωρα γιατι εχω τη μικρη με γκρινιαααααα:|

Εβαλα ενα πλυντηριο με τις χειμωνιατικες κουρτινες του υπνοδωματιου μας, τις μαζεψα, και τωρα εβαλα ενα αλλο με ασπρα.ελπιζω να μην βρεξει γιατι δεν εχω που να τα απλωσω εξω!!:evil:του χρονου μας βλεπω να κανουμε περγκολα!!:evil::evil::evil:

φιλια σε ολες!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοπέλες!

Αφιερώσατε πάλι!!! Τι φοβερές ιδεες αραδιάσατε? αισθάνομαι εντελώς ακαμάτα και καθόλου δημιουργική! καλά που είστε εδώ να με ξελασπώσετε όταν χρειαστεί.....

Για εσάς που ρωτάτε τα κορίτσια μου είναι 3 (που έχει τα γεννέθλια) και 1 (που θα έχει και αυτή τουρτίτσα γιατί στα δικά της δεν μπορέσαμε να κάνουμε κάτι).

Μαγείρεψα μελιτζανες,κολοκύθια και πατάτες ριγανάτες(νοστιμότατο φαγητό) και ακόμη βραζει,

πως το κάνεις αυτό? με ενδιαφέρει ιδιαιτέρως!

αντιγόνη πολύ χαίρομαι που σας έφερε χαρά το μικράκι. Εάν είσαι χαρούμενη και χαλαρή θα το βοηθήσει και το μωράκι να προσαρμοστεί και να χαλαρώσει.

Καλά να τα περάσετε!

Αλήθεια? ΣΟυ άρεσε? Ελπίζω να μου "βγουν" οπως τα λέμε γιατί τα χέρια μου... δεν πιάνουν! :?

Σήμερα θα κάνω την πρώτη πρόσκληση για να δω πως βγαίνει και εννοείται θα σας πω! :P

καλά, αυτό είναι ΜΕΓΑ ΨΕΜΑ! και όλα αυτά τα μανικιούρια παιδί μου πως γίνονται? μόνα τους? η τελειομανία σου μιλάει μΕ (που λέμε στη Θεσσαλονίκη) φαίνεται ;)

άντε όλα σούπερ θα είναι.

Λοιπόν κορίτσια: έδωσα μισή αποθήκη πράγματα σε μία φίλη που περιμένει το πρώτο της εγγόνι. Άντε να πιάσουν τόπο, πολύ το χάρηκα. Αχ να 'μουν λίγα χρόνια μικρότερη, θα πήγαινα κάποια στιγμή και 3ο, αλλά δεν παίρνει και μέχρι να στρώσουν τα οικονομικά.....

Καλά να 'μαστε, όλες οι οικογένειες έχουν τα θετικά και τα αρνητικά τους (εννοώ αριθμό παιδιών, ηλικιακές διαφορές κτλ).

Φιλιααααα

Link to comment
Share on other sites

Αχ, όλα εντάξει κορίτσια μου.

Εβαλα σκούπα σε όλο το σπίτι, δεν σφουγγάρισα, μάλλον το απόγευμα, έβαλα ένα πλυντήριο για την νύχτα, το φαγάκι μου έτοιμο, μάζεψα τα νέα, μαύρα μαξιλαράκια που είχα έξω στην απλώστρα "ξαπλωμένα" από χθες το βράδυ {έγιναν σούπερ!!! ;) }... όλα ήρεμα. Το σαλόνι μου έχει μία φθινοπωρινή όψη με τα νέα, σκούρο καφέ, ριχτάρια... όλα καλά.


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

good-morning-6.gif

καλημερα κοριτσια, τι κανετε?

εχω σκουπισει ολο το σπιτι καλα με την ηλεκρικη, εστρωσα κρεβατια, μαζεψα το δωματιο της μικρης κ τωρα παω με φορα προς την κουρτινα!

τιγρακι μου μηπως τα παληκαρια μας ειναι αδελφια???????? ΕΛΕΟΣ!!!

θα ριξω πεταγμα!!!

νασια εφτιαξες 3 τουρτες? μπραβο!!!!

ειρηνη μου ειδες τι τραβαω?:D κατα τα αλλα ειναι μια χαρα ο καλος μου!!!

μην αγχωνεσαι για την δασκαλα, το φιογκακι σου θα σου κανει το καλυτερο δωρο σημερα!!

παω να συνεχισωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ομορφες, ολα καλα;

εμεις σημερα μετομικρο ξυπνησαμε με ωραια διαθεση λόγω καιρου.:P

πηγαμε χερακι χερακι σχολειο και εβλεπα ποσο χαιρεται που τον παω εγω τωρα που εχω αδεια με γεμιζει φιλια το τιγρακι μου:tongue:

Αχ τι όμορφη εικόνα...! :P:p

ειρηνη αλλη μια φωτο απο τα φαγητα σου και σε εμενα που ειναι γκαστρουλα θα στελνεις ταπερ ειμαστε και κοντα:tongue::tongue::tongue:

Παιδί μου, τι λες? Εσύ είσαι κοντά! Ελα να φάμε!!! :tongue::tongue:

σημερα εκατσα και εγραψα σε ενα τετραδιακι δικο μου σε καθε σελιδα το καθε δωματιο του σπιτιου και εγραψα απο κατω τι θελω να κανω απο βαψιμο -καθαρισμα -τακτοποιηση-πεταμα-αγορα για καποιο διακοσμητικο και οτι θελω να κανω για ν α ειναι σουπερ για εμενα.

Τι έξυπνη ιδέα! Έτσι θα έχεις ανά πάσα στιγμή το τι χρειάζεσαι!!! ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Παντως κατα ενα περιεργο λογο,, απο τη μερα που σας ειπα πως το πλυντηριο πιατων μου ΔΕΝ απορροφαει τις ταμπλετες, απο τοτε τις λιωνει εντελως!!!!

αχαχαααα φοβηθηκε μαλλον μην το δειρω!!:shock::tongue::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Έβαλα φορμίτσα, καλτσούλες, αθλητικά, έστρωσα κουβερλί σε όλα τα κρεβάτια .....φθινοπώριασε!!!! Μακάρι να μείνει έτσι ο καιρός και να μην κάνει πολύ κρύο.

Και γω!!!!!! Φορμίτσα και αθλητικά αλλά δεν φαινόταν το πεντικιούρ μου!!! :tongue::tongue::tongue:αχαχαχαχα!!!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν βρήκα άλλο τρόπο για τις φωτο τις ανέβασα στο μπλόγκ, μου φάνηκε πιο εύκολο οπότε σας βάζω την διεύθυνση:http://www.natapakomyxri.blogspot.gr/2012/10/blog-post.html

Σε ευχαριστώ πολύ Ειρήνη μου για τις ευχές σου ,να σαι καλά.

Λοιπόν ξεκίνησα την Παρασκευή να φτιάχνω ένα ένα τα παντεσπάνια.Εφτιαξα 5 παντεσπάνια και 2 κείκ γιατι το πρώτο μου άρπαξε οπότε πήγε άπατο.Την συντάγη την αναφέρω στο μπλογκ μου.Τις ιδέες τις πήρα από το συνταγές της παρέας και οδηγιές απο εκεί βέβαια.

Τα ντόνατς τώρα.Είναι ένα μαγαζί η επωνυμία του είναι Νάνου και είναι επι της Θηβών 50 μέτρα από τον Αγ.Σπυρίδωνα με κατεύθυνση προς Πειραιά.Ανοίγει καθημερινά για 2 1/2 ώρες από τις 19.00 μέχρι 21.30 και γίνεται κυριολεκτικά χαμός περιμένεις ουρά στο πεζοδρόμιο.Εγώ πήρα 1 κιλό γλυκά και 1 κιλό πιροσκί με λουκανικο (από 5€ το κιλό)τα κομμάτια ήταν αυτά που σας ανέφερα προηγουμένως.Εκτός από αυτά έχει πιροσκί με κιμά,τυρί και πατάτα.Εχει τα μεγάλα τα ντονατς απο την συγκεκριμένη αλυσίδα και κοστίζουν μόλις 60 λεπτά.Τα πήρα από την Πέμπτη το απόγευμα,τα έβαλα κατάψυξη και το Σάββατο στις 5 το απόγευμα τα έβγαλα τα έβαλα στα πιατάκια και μέχρι τις 7 που ήταν το πάρτυ ήταν έτοιμα.Επιπλέον πήρα από την pizza fun 2 πίτσες 24 τεμ.και 5 κλαμπ και τον πειρατή για μία ώρα και έδωσα και εκεί άλλα 79€ τα υπόλοιπα πήγαν στα υλικά και στα αναμνηστικά που πήραμε και κάτι κομφετί και πιατάκια,ποτηρακια πειρατικά.Τους έστεισα και ένα κυνήγι θησαυρού και ξεσάλωσαν τα μικρά.

Διαφορετικά δεν γινόταν ,πριν 3 χρόνια που ήταν η τελευταία φορά που πήρα τούρτες από ζαχαροπλαστείο μου πήγαν 170€ πόσο μάλλον τώρα και χώρια τα υπόλοιπα.

Link to comment
Share on other sites

ΤΙΓΡΑΚΙ ΤΕΛΕΙΑ η ιδεα σου για το τετραδιακι με τις σημειωσεις για τα υπνοδωματια!!!Θα το εφαρμοσω και εγωωωω !!!!Θενκςςςςςςς

ηδη αρχισα και γραφω διαφορα σε μπλοκακι, αλλα ετσι οπως το λες εσυ θα ειναι ακομα πιο οργανωμενο για να μην "χανομαι¨!!

Link to comment
Share on other sites

Και γω!!!!!! Φορμίτσα και αθλητικά αλλά δεν φαινόταν το πεντικιούρ μου!!! :tongue::tongue::tongue:αχαχαχαχα!!!

Μια απ`τα ιδια και εγω σημερα για πρωτη μερα του φθινοπωρου!!

ΕΛΠΙΖΩ να μην βρεεεεξει ομως!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...