Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , LeneL είπε:

      Εμείς παίρνουμε ένα τεράστιο χειροκρότημα για την συνεισφορά μας στην αύξηση του πληθυσμού...

      Γενικά δε θέλω να σε αποθαρρύνω, εγώ είμαι εκπαιδευτικός και δεν πήρα κανένα απολύτως επίδομα, λόγω του συνολικού εισοδήματος το οποίο μη φανταστείς ότι ξεπερνά κατά πολύ τις 40.000. ααα πήρα 40 ευρώ και για τα δύο από το δήμο που ανήκω, για το πρώτο γάλα!

      ούτε λοχείας κύησης και 9 μηνο;  εμένα ο άντρας μου είναι καπετάνιος όποτε όπως καταλαβαίνεις με παρασύρει το δικό του εισόδημα ! το δικό μ θα το έπιανε το 40αρι 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Όταν θα κάνει και εκείνη παιδί {με το καλό} τότε θα μπορέσεις να "ανταποδώσεις" τα δώρα που κάνει εκείνη στο δικό σου το τελευταίο διάστημα {περίεργο αυτό που αναφέρεις}...

Αν το δω πονηρά και με καχυποψία, σκέφτομαι ότι η κουμπάρα σου κάνει δώρα συνέχεια στο παιδί επειδή πλησιάζει ο γάμος της και θέλει και αυτή κάποιο καλό δώρο...δηλαδή επειδή δεν σου πήρε τίποτα και θέλει εσύ να της πάρεις το ξεπληρώνει με το να παίρνει δώρα στο παιδί.....αν το σκεφτώ πονηρά έτσι....μπορεί εκείνη να μην το βλέπει έτσι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

με αφορμή το ποστ της Χριστιάνας θέλω να επισημάνω κάτι

καλό είναι να μην αναθέτουμε δουλειές αν ντρεπόμαστε να πούμε αν μας αρέσει η όχι, σε φίλους-κουμπάρους-συγγενείς .

εγώ που κάνω αυτή τη δουλειά αν ο άλλος δεν μιλήσει ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ και σε

καμμια περίπτωση δεν παρεξηγώ κάποιον που με σχολιάζει γιατί αυτό με βοηθάει να

γίνομαι καλύτερη,δεν θα του πω οχι έχεις αδικο έτσι είναι ωραίο,διότι περι ορέξεως

κολοκυθόπιτα!!!το παν είναι να μείνει ευχαριστημένος ο πελάτης και να γίνει αυτό

ακριβώς που έχει στο μυαλό του.

Τρελαίνομαι με τους δήθεν επαγγελματίες που επιβάλλουν τη γνώμη τους,τα θέματα αισθητικής είναι καθαρά υποκειμενικά

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου, δείτε αυτό.

Στα παιδικά χωριά SOS, ζητούν μαθηματικούς.

http://www.sos-villages.gr/content/news/226-anazhtoyme-ethelontes-mathhmatikoys-sthn-athhna

Ειρήνη, αυτό πήγαινε για εμένα??? :D:D:D

Μακάρι να μπορούσα να βοηθήσω ρε γμτ...

Δεν μπορώ να αφήσω το παιδάκι μου φέτος για πάρα πολύ και ήδη έχω ιδιαίτερα που μου παίρνουν αρκετό χρόνο...

Ίσως του χρόνου αν χρειάζονται ακόμη... (αν και θεωρώ ότι πάντα χρειάζονται)


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΤιΓΡΑΚΙ μεχρι και πριν λιγους μηνες οι σχεσεις μας δεν ηταν και τελειες.και αδιαφορουσε και για το παιδι μου που θα το βαφτιζε.

γιατι και στη βαφτιση ειχα πολλα προβληματα μαζι της.

Τους τελευταιους δυο μηνες εχει περασει βεβαια στο αλλο ακρο.

Ολη μερα,καθε μερα ομως θελει να ερχεται.

Ολο αγκαλιες και αγαπες για τη μικρη.

Καθε μερα της φερνει δωρα σε σημειο που της λεω φτανει!!

Ισως θελει να διορθωσει τωρα την κατασταση και τους λαθος χειρισμους της.

Xριστιάνα για μένα τα πράγματα είναι απλά...

τα πάντα εξαρτώνται από την σχέση που έχεις μαζί της... και το "σχέση" εννοώ πως νιώθεις εσύ απέναντί της καθώς η συμπεριφορά της από ότι κατάλαβα είναι μία πάνω μία κάτω...

Βλέπεις πως νιώθεις και πράττεις ανάλογα λαμβάνοντας υπόψη ότι και οι εποχές είναι δύσκολες οικονομικά για όλους...

Το ποσό που έχεις επιλέξει κατ' εμέ είναι κάτι παραπάνω από καλό δώρο...

απλά αν επιλέξεις να τα δώσεις να το κάνεις με την καρδιά σου και να μην μετανιώσεις αργότερα αν η κουμπάρα αρχίσει να κάνει πάλι νερά...


beSZp2.pngdsR5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω που έχω μείνει... έχω διαβάσει όλα τα μηνύματα...

ξελυσάξατε πάλι...

Να καλοσορίσω τη Ρενάτα... και όποια άλλη κοπέλα ήρθε στην παρέα μας...

για την υπόλοιπη παλιο-παρέα... keep cleaning... keep easy living...

Εμείς είμαστε μία από τα ίδια... η ρουτίνα της εβδομάδος και το τρέξιμο μεταξύ δουλειάς, κολύμβησης των τέκνων και οικιακών ασχολιών...

Επίσης, ετοιμάζω το πάρτυ γενεθλίων του μεγάλου... όπου το καμάρι μου διάλεξε τα τρένα... άλλο ωραίο θέμα για τρελή χαρτοκοπτική... στο τέλος θα ξεκινήσω να πουλάω διακόσμηση και υλικά για πάρτυ... χαχα

Και αφήνω το καλύτερο για το τέλος... αύριο βράδυ έχω έξοδο... 12 παλαβές πάμε Σάκη!!!!!

φιλάκια


beSZp2.pngdsR5p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια μου, πάω να ξαπλώσω...

Το φιογκάκι κοιμήθηκε, κάναμε τις αγκαλίες μας και ξανα-ματά-συζητήσαμε για τη μέρα που τον γέννησα... τη λατρεύει αυτή τη διήγηση!! ;););)

Έκανα τα μπάνια μου, έβαλα τις κρεμούλες μου, ετοίμασα φαγητό για τον Νίκο που ήρθε πριν μισή ωρίτσα και τωρα χαλαρώνει και εκείνος.

Μαρί μου, όχι αγαπημένη! Δεν είναι για σένα! Αν ήταν, ξέρεις το θάρρος που έχω μαζί σου, θα στο έστελνα προσωπικά αλλά δεν το έκανα γιατί το μπεμπάκι σου είναι ακόμα πολύ μικρό για να το αφήνεις περισσότερες ώρες. Το έβαλα και στο facebook αλλά και εδώ γιατί μπορεί κάποιος να γνωρίζει κάποιον που να μπορεί και να θέλει να βοηθήσει.

Σας φιλώ, καληνύχτα κοριτσάκια μου.

Αύριο έχω γεμάτη μέρα, όλο δουλειά....


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Και αφήνω το καλύτερο για το τέλος... αύριο βράδυ έχω έξοδο... 12 παλαβές πάμε Σάκη!!!!!

φιλάκια

Αχχχχ πάρτε με και εμένα να γίνουμε 13 .....πόσο καιρό έχω να πάω σε μπουζούκια και να ξεσαλώσω!!! Τελευταία φορά ήταν πριν 3 χρόνια....παλιοκρίση!!!

Link to comment
Share on other sites

Αχχχχ πάρτε με και εμένα να γίνουμε 13 .....πόσο καιρό έχω να πάω σε μπουζούκια και να ξεσαλώσω!!! Τελευταία φορά ήταν πριν 3 χρόνια....παλιοκρίση!!!

mamavasia... αφιερωμένο εξαιρετικά

Ο Σάκης Ρουβάς εμφανίζεται ημίγυμνος και βρεγμένος στο νυχτερινό κέντρο, που εμφανίζεται!

Ο τραγουδιστής ξεκουμπώνει το πουκάμισό του και τραγουδά... βρεγμένος το «Αίμα, Δάκρυα κι Ιδρώτας»! Οι χορεύτριες λικνίζονται γύρω από τον Σάκη, του σηκώνουν το μπλουζάκι, ενώ αυτός παράλληλα βρέχεται...

Ο Σάκης αποκαλύπτει για άλλη μία φορά το κορμί του στις θαυμάστριές του! Τόσο οι χορεύτριες όσο και ο Σάκης γίνονται μούσκεμα από την τεχνητή βροχή που πέφτει στη σκηνή! Απολαύστε τον!

http://www.gossip-tv.gr/showbiz/story/221015/sakis-royvas-deite-ton-imigymno-kai-vregmeno

Τώρα ποιος ακούει την Ειρήνη αύριο... αυτή πήγε για ύπνο και εγώ έχω ξεσαλώσει...

χαχα


beSZp2.pngdsR5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα τελικά αποδείχτηκε δύσκολη ημέρα...Ολο το απόγευμα εχω ανοιχτο το p/c για να πάρω τον καφε μου και να κατσω 10 λεπτα αλλα μόλις τώρα τα καταφερα...Ασχολήθηκα με τον κήπο μου,φυτεψα 4-5 ακόμη φυτώρια,πότισα ,πήγα να αάψω το καντηλάκι του μπαμπά μου,επέστρεψα,εβαλα ψαρόσουπα με ρύζι για τους αντρες μου ,ο μικρός δεν μπορούσε να κοιμηθεί ,αφού είχε κοιμηθεί αρκετα το μεσημέρι...

Χριστιάνα,εγώ θα σου ελεγα να βάλεις τα 300,σίγουρα είναι πολλά,αλλα εσυ ξερεις τι συνηθίζεται από ποσα.Τουλάχιστον θα είσαι ενταξει με τον εαυτό σου πως επραξες όπως επρεπε.Από εκει και μετα θα κρίνεις τη συμπεριφορα της και θα επιλέξεις αν αξίζει να εχεις κοντινές επαφές η οχι.

Georgina,ωραίο θεμα διαλεξες πάλι .Εχεις αποφασίσει τι θα κάνεις?

Καλά να περασετε στο Σακη!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου, πάω να ξαπλώσω...

Το φιογκάκι κοιμήθηκε, κάναμε τις αγκαλίες μας και ξανα-ματά-συζητήσαμε για τη μέρα που τον γέννησα... τη λατρεύει αυτή τη διήγηση!! ;););)

Αχ! Υπέροχο μου ακούγεται!!!

Μαρί μου, όχι αγαπημένη! Δεν είναι για σένα! Αν ήταν, ξέρεις το θάρρος που έχω μαζί σου, θα στο έστελνα προσωπικά αλλά δεν το έκανα γιατί το μπεμπάκι σου είναι ακόμα πολύ μικρό για να το αφήνεις περισσότερες ώρες. Το έβαλα και στο facebook αλλά και εδώ γιατί μπορεί κάποιος να γνωρίζει κάποιον που να μπορεί και να θέλει να βοηθήσει.

Ειρήνη μου, πλάκα έκανα. Ξέρω ότι έχεις το θάρρος να μου το πεις κατευθείαν. Το είδα πριν λίγο και στο face που το έβαλες.

Α! Και εχθές που έκανες πάρτυ γιατί το φιογκάκι δεν είχε σχολείο σήμερα, έτοιμη ήμουν να σου πω να το πάρεις και να έρθετε για καφέ, αλλά είχα μάθημα :(:(:(

Φιλάκια πολλά!!!

Καλή ξεκούραση!!!


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χριστιανάκι μου, σου γράφω τις σκέψεις μου για το θέμα που σε απασχολεί.

Δεν ξέρω αν διάβασες νωρίτερα, σχετικό μου ποστ περί φιλίας. Λίγα πράγματα έγραψα αλλά ίσως να κατάλαβες πως στο θέμα "φιλία" και στα "δικά μου άτομα" είμαι αυστηρή. Αυστηρή στον τρόπο που φέρομαι αλλά και στον τρόπο που μου φέρονται. Και αυτό όχι γιατί είμαι δεσποτική ή το έχω χόμπυ να φέρομαι άσχημα στον κόσμο {ίσα-ίσα} αλλά γιατί πιστεύω πως τα δικά μας άτομα δεν πρέπει να τα πληγώνουμε και πρέπει να τους φερόμαστε όσο καλύτερα γίνεται ακριβώς επειδή τα έχουμε επιλέξει στη ζωή μας. Το ίδιο περιμένω και από εκείνα.

Αρα, θεωρώ τη συμπεριφορά της κοπέλας, τουλάχιστον απρεπή. Από την αρχή δεν φέρθηκε καλά....

Και σου ζητούσε τα χρήματα επίμονα {άκομψο} και δεν σου έδειχνε την ΔΙΚΗ ΣΟΥ μπομπονιέρα {άσχημο} και τελικά σου παρουσίασε κάτι άσχετο με αυτό που είχες παραγγείλει σε μία σημαντική στιγμή στη ζωή σου {απαράδεκτο} αλλά και σε απειλούσε να μην έρθει στο γάμο σου!!! {ανεπίτρεπτο!} :|:neutral:

Για τους παραπάνω λόγους και επειδή δεν είχε την ευγένεια να σου πει αν αντιμετώπιζε κάποιο θέμα {όπως θα έκανα εγώ στη θέση της, θα σου έλεγα "Κορίτσι μου, αυτή τη στιγμή δεν έχω χρήματα για το δώρο που θα ήθελα να σου κάνω αλλά να ξέρεις πως με την πρώτη ευκαιρία, θα το κάνω"!, οπότε εσύ και δεν θα είχες κανένα θέμα, γιατί το να μην έχει ο άλλος χρήματα εκείνη τη στιγμή είναι ανθρώπινο και κατανοητό αλλά και εκεινη θα είχε φερθεί σωστά, εγώ θα της έκανα ακριβώς το ίδιο δώρο. Ακριβώς όμως. Άντε να έβαζα μία ευχετήρια κάρτα. Μέχρι εκεί.

Όταν θα κάνει και εκείνη παιδί {με το καλό} τότε θα μπορέσεις να "ανταποδώσεις" τα δώρα που κάνει εκείνη στο δικό σου το τελευταίο διάστημα {περίεργο αυτό που αναφέρεις}...

Ειρηνάκι, συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ!

Γι αυτό επιμένω Χριστιάνα πως μια κουβέντα μαζί της πρέπει οπωσδήποτε να την κάνεις. Πάντα και κυρίως τώρα που ζούμε δύσκολους και άγριους καιρούς, ας έχουμε δίπλα μας αληθινούς ανθρώπους, ας κάνουμε αληθινές σχέσεις, ας ζούμε αληθινές φιλίες. Ολα τ' άλλα είναι χάσιμο χρόνου.

Georgina, καλά να περάσετε αύριο, φιλιά στον Sakis!

Link to comment
Share on other sites

mamavasia... αφιερωμένο εξαιρετικά

Ο Σάκης Ρουβάς εμφανίζεται ημίγυμνος και βρεγμένος στο νυχτερινό κέντρο, που εμφανίζεται!

Ο τραγουδιστής ξεκουμπώνει το πουκάμισό του και τραγουδά... βρεγμένος το «Αίμα, Δάκρυα κι Ιδρώτας»! Οι χορεύτριες λικνίζονται γύρω από τον Σάκη, του σηκώνουν το μπλουζάκι, ενώ αυτός παράλληλα βρέχεται...

Ο Σάκης αποκαλύπτει για άλλη μία φορά το κορμί του στις θαυμάστριές του! Τόσο οι χορεύτριες όσο και ο Σάκης γίνονται μούσκεμα από την τεχνητή βροχή που πέφτει στη σκηνή! Απολαύστε τον!

http://www.gossip-tv.gr/showbiz/story/221015/sakis-royvas-deite-ton-imigymno-kai-vregmeno

Τώρα ποιος ακούει την Ειρήνη αύριο... αυτή πήγε για ύπνο και εγώ έχω ξεσαλώσει...

χαχα

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Μην με κολάζει βραδιάτικο!!!! χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Χριστιάνα ότι δεν σου φέρθηκε καλά η κουμπάρα είναι σίγουρο. Εγω μάλλον - αν και δεν μπορώ να κρίνω από αυτό το περιστατικό μόνο - θα την είχα μόνο τυπικά γύρω μου...από κει και πέρα φυσικά και δεν είναι ανάγκη να κάνεις κ εσυ τις "γυφτιές" της, δώσε αν μπορείς ένα αξιοπρεπές για την εποχή μας πάντα πόσο (εγω πχ θα δώσω στους πρόσφατους κουμπάρους μου που βάφτισαν τον μικρό μου 200Ε, σε παλαιότερες εποχές θα προσπαθούσα 300-350 τώρα δεν μπορώ) και εσυ θα σαι εντάξει...


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χριστιάνα Κι εγώ συμφωνώ να της βαλεις τα 300 ευρω που ειναι παραπάνω από αξιοπρεπές, και εσύ θα είσαι εντάξει με τον εαυτό σου, εγώ πάντως αυτό θα έκανα, αλλιως θα ένοιωθα περίεργα.

Εύχομαι όμως να βρεις το κουράγιο να κάνεις συζήτηση μαζί της, μόνο όμως αν νοιώθεις ότι είναι φίλη σου και ότι αξίζει τον κόπο.

Είδα που γράφατε για δώρα γάμου και θέλησα να γράψω κι εγώ τα τρία πιο απαράδεκτα που μας έκαναν:

1) παιδικό τηλέφωνο- μίκυ μάους:confused: (ναι, στο γάμο μας το χάρισαν!!! - το έκανα δώρο επί τόπου στον ανηψιό μου - 11 ετών τότε)

2) ραδιόφωνο cars με αυτό τον ήρωα που είναι φορτηγό:?(αυτό μας το χάρισε ο αδερφός του παραπάνω καλεσμένου- το έκανα δώρο στον τρίχρονο γιο φίλης μου)

3) and the winner issss....:tongue:δίσκος σερβιρίσματος που πήγαμε να τον αλλάξουμε και μας είπαν ότι τον κωδικό αυτό δεν τον δουλεύουν 4 χρόνια τώρα, άσε που είναι χαραγμένος - χρησιμοποιημένος :| και δεν μπορούμε να τον δώσουμε πουθενά.

Τον άφησα στο πατρικό μου και τώρα τον βρίσκω πάλι. Πείτε μου τί να τον κάνω:mad:; να τον πετάξω ή να τον κοπανήσω στο κεφάλι του (καλεσμένου από τους γονείς μου) γείτονα - βουλευτή - πρώην υφυπουργού;;;:evil::evil::evil: οι υπόλοιποι καλεσμένοι μας ήταν κατά πολύ φτωχότεροι και κανείς δεν μας έκανε δώρο αυτό που φέρανε στο γάμο του!!!


sACYp2.png
Link to comment
Share on other sites

Χριστιάνα Κι εγώ συμφωνώ να της βαλεις τα 300 ευρω που ειναι παραπάνω από αξιοπρεπές, και εσύ θα είσαι εντάξει με τον εαυτό σου, εγώ πάντως αυτό θα έκανα, αλλιως θα ένοιωθα περίεργα.

Εύχομαι όμως να βρεις το κουράγιο να κάνεις συζήτηση μαζί της, μόνο όμως αν νοιώθεις ότι είναι φίλη σου και ότι αξίζει τον κόπο.

Είδα που γράφατε για δώρα γάμου και θέλησα να γράψω κι εγώ τα τρία πιο απαράδεκτα που μας έκαναν:

1) παιδικό τηλέφωνο- μίκυ μάους:confused: (ναι, στο γάμο μας το χάρισαν!!! - το έκανα δώρο επί τόπου στον ανηψιό μου - 11 ετών τότε)

2) ραδιόφωνο cars με αυτό τον ήρωα που είναι φορτηγό:?(αυτό μας το χάρισε ο αδερφός του παραπάνω καλεσμένου- το έκανα δώρο στον τρίχρονο γιο φίλης μου)

3) and the winner issss....:tongue:δίσκος σερβιρίσματος που πήγαμε να τον αλλάξουμε και μας είπαν ότι τον κωδικό αυτό δεν τον δουλεύουν 4 χρόνια τώρα, άσε που είναι χαραγμένος - χρησιμοποιημένος :| και δεν μπορούμε να τον δώσουμε πουθενά.

Τον άφησα στο πατρικό μου και τώρα τον βρίσκω πάλι. Πείτε μου τί να τον κάνω:mad:; να τον πετάξω ή να τον κοπανήσω στο κεφάλι του (καλεσμένου από τους γονείς μου) γείτονα - βουλευτή - πρώην υφυπουργού;;;:evil::evil::evil: οι υπόλοιποι καλεσμένοι μας ήταν κατά πολύ φτωχότεροι και κανείς δεν μας έκανε δώρο αυτό που φέρανε στο γάμο του!!!

καλημερα!

χαχαχαχααααα!!! ευη τρελο γελιο! μηπως νομιζαν οτι πηγαιναν σε βαπτησια? οσο για τον γείτονα - βουλευτή - πρώην υφυπουργο τι να πω!

οσο για την φιλια (ειμαι πονεμενη σε αυτο το θεμα) μου εχουν γινει διαφορα ευτραπελα ειδικα στον γαμο μου αλλα κ στην βαπτηση της κορης μου, δεν ηρθαν ατομα πολυ κοντινα μου για γελοιους λογους. φυσικα εκοψα καθε επαφη μαζι τους, γιατι οπως ειπε κ η ειρηνη με τους δικους μου ανθρωπους ειμαι πολυ αυστηρη, οπως ειμαι κ με τον εαυτο μου απεναντι τους. το αποτελεσμα? εχω κρατησει μονο 2-3 ατομα εγω κ 2-3 ατομα ο αντρας μου. δεν εχει νοημα να αναλωνομαστε σε σχεσεις κ φιλιες που ειναι μονοπλευρες. αυτα περι φιλιας!

κατα τα αλλα εχτες γυρισα κατα τις 9 στο σπιτι, ταισμα-αλλαγμα- υπνος κ εγω απο την υπερενταση δεν μπορουσα να κοιμηθω. κ πρωινο ξυπνημα στις 6,30 για να παω στο μαγαζι!

καλη παρασκευη να εχουμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...