Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , dec-e είπε:

      Είναι άγχος κ αγωνία και ορμόνες! Θα τα πας καλύτερα από ότι νομίζεις. Εγώ γύρω στις 35-36 είχα έντονες συσπάσεις με πόνο κ τελικά υποχωρησαν κ γεννησα 39μισο. Το ξέρω είναι πολύ αγχωτικό, προσπάθησε να βάζεις χαλαρωτική μουσική, εμένα με βοηθούσε. Όλα θα πάνε καλά! Οι ορμόνες προκαλούν έντονα όνειρα 

      οχι δεν εχω όνειρα , προσμονή εχω σαν παιδάκι.  δεν είναι απαραίτητα άγχος  η αίσθηση!  άλλο στις 35 και άλλο στις 28 ! αν φτάσω 35 θα κάνω open party κορίτσια …χαχαχ θα εχω και άνευ !!

Cafe MAΙΟΥ 2013


stroumfitaki

Recommended Posts

Skybeam καλη επιτυχία με την αμνιοπαρακέντηση! Εμένα τα yutopar μόνο μια φορα μου προκάλεσαν ταχυκαρδια, η οποία πέρασε γρήγορα. Όχι την πρώτη αλλά μια από τις πρώτες φορές που το πήρα. Εύχομαι εσένα να μη σε πιάσει ούτε μια!

Kι ότι ήμουν έτοιμη να σε ρωτήσω μόλις διάβασα ότι τα πήρες κι εσύ. Εμένα μου έδωσε κι ένα καρδιοπροστατευτικό να παίρνω πριν το yutopar μόλις της είπα ότι με πιάνουν εύκολα ταχυκαρδίες. Θα προσπαθήσω όμως να μην το παίρνω κάθε φορά γιατί δεν είναι και ό,τι καλύτερο για το έμβρυο.

Φοβάμαι η δόλια η μάνα αλλά θα περάσει κι αυτό, αύριο τέτοια ώρα θα έχει τελειώσει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Skybeam

    1649

  • mariapap82

    1369

  • skountoufla

    1119

  • xanp

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kι ότι ήμουν έτοιμη να σε ρωτήσω μόλις διάβασα ότι τα πήρες κι εσύ. Εμένα μου έδωσε κι ένα καρδιοπροστατευτικό να παίρνω πριν το yutopar μόλις της είπα ότι με πιάνουν εύκολα ταχυκαρδίες. Θα προσπαθήσω όμως να μην το παίρνω κάθε φορά γιατί δεν είναι και ό,τι καλύτερο για το έμβρυο.

Φοβάμαι η δόλια η μάνα αλλά θα περάσει κι αυτό, αύριο τέτοια ώρα θα έχει τελειώσει!

Παρτο τουλάχιστον στην αρχή μια και σε πιάνουν εύκολα ταχυκαρδιες και μετα δοκίμασε. Και να σε πιάσουν να σκέφτεσαι απο το yutopar είναι, σε λίγο θα περάσει. Απλά στην αρχη που πρέπει να μείνεις ήρεμη και ξάπλα πάρε μην τυχόν και σε πιάσουν και φοβηθεις.


3e7afaa502.png

4e425f0baa.png

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά! Καλή χρονιά να έχουμε!

Από συμπληρώματα παίρνω filicin, από την

αρχή. Σίδηρο άρχισα να παίρνω από την 9η

εβδομάδα και μετά γιατί ο αιματοκρίτης είχε

πάρει την κατιούσα!

Στις 14/1 πάμε για Β' επιπέδου!

Mariapap, είσαι καλύτερα τώρα; Κατάφερες να

ξεκουραστείς λιγάκι;

Skybeam, καλά αποτελέσματα να έχεις.

(θα τα έχεις σίγουρα!)


eNortjKzUjK0NDE0slSyBlwwFZoC1w,,33.png
Link to comment
Share on other sites

Lila pause χρονια πολλα!

Δεν μπορω να πω οτι ξεκουραστηκα ακομα μιας και εχω τα παιδια

στο σπιτι καθως ο παιδικος ειναι κλειστος! Αυριο ομως θα αραξω σε

ενα καναπε και δεν θα κουναω δαχτυλο!

Skybeam με το καλο αυριο και καλα αποτελεσματα!!!


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι γιατί τα σχολεία ανοίγουν 8 φέτος.

Τις τελευταίες 2 εβδομάδες κάνω συνέχεια εμετούς και μου κάνει εντύπωση που ενώ στην αρχή δεν είχα τίποτα τώρα με έπιασε.Επίσης τώρα με ενοχλούν και οι μυρωδιές...Έτυχε σε καμιά άλλη να την πιάσουν τώρα και όχι από την αρχή;


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατί τα σχολεία ανοίγουν 8 φέτος.

Τις τελευταίες 2 εβδομάδες κάνω συνέχεια εμετούς και μου κάνει εντύπωση που ενώ στην αρχή δεν είχα τίποτα τώρα με έπιασε.Επίσης τώρα με ενοχλούν και οι μυρωδιές...Έτυχε σε καμιά άλλη να την πιάσουν τώρα και όχι από την αρχή;

Ωχ τι γκαντεμιά, τώρα σε έπιασαν;;; Εγώ αμάν έκανα να σταματήσουν όλα αυτα.... Η αλήθεια είναι ότι δεν το εχω ξανακούσει, αλλά στην εγκυμοσύνη τίποτα δεν είναι περίεργο....!!!! Εμένα μου έχει μείνει η πρωινή αναγούλα, έτσι για να μην ξεχνιόμαστε κι από καμιά καούρα....

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την πρώτη φορά είχα από την 7η έβδομαδα μέχρι την 16 περίπου κυρίως ζαλάδες, ατονία,έντονη οσμή σε σημείο να με ενοχλούν όλα και υπνηλία, στην δέυτερη είχα εμετούς από την πρώτη μέχρι την στιγμή που γεννούσα για αυτό και τερμάτισα την εγκυμοσύνη με -10 κιλάκια και τώρα ήμουν απερίγραπτα καλά για έγκυος με βάση τις προηγούμενες εγκυμοσύνες και εδώ και 2 εβδομάδες μου μυρίζουν όλα ακόμα και τα φαγητά και φυσικά τρέχω αμέσως στην τουαλέτα με το παραμικρό που τρώω.


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την πρώτη φορά είχα από την 7η έβδομαδα μέχρι την 16 περίπου κυρίως ζαλάδες, ατονία,έντονη οσμή σε σημείο να με ενοχλούν όλα και υπνηλία, στην δέυτερη είχα εμετούς από την πρώτη μέχρι την στιγμή που γεννούσα για αυτό και τερμάτισα την εγκυμοσύνη με -10 κιλάκια και τώρα ήμουν απερίγραπτα καλά για έγκυος με βάση τις προηγούμενες εγκυμοσύνες και εδώ και 2 εβδομάδες μου μυρίζουν όλα ακόμα και τα φαγητά και φυσικά τρέχω αμέσως στην τουαλέτα με το παραμικρό που τρώω.

Μακάρι να μην σε πάει έτσι μέχρι το τέλος πάλι....Έχεις κι άλλα δυο παιδιά, πολύ πίκρα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου Χρόνια Πολλά με υγεία πάνω από

όλα και γερά μωράκια στην αγκαλιά μας με το καλό!

Εγώ σήμερα μπήκα στον 6ο και δεν το πιστεύω πόσο

γρήγορα πέρασε ο καιρός! Σαν χθές θυμάμαι έβλεπα

τις 2 γραμμούλες να σχηματίζονται στο τεστάκι!!!

Η πριγκιπέσσα μου κλωτσάει συνέχεια και με τρελαίνει!

Ειδικά όταν ξαπλώνω για ύπνο

κάνει πάρτυ στην κοιλιά μου! :D:D

Δεν σας έχω διαβάσει γιατί αυτές τις μέρες

όλο στην γύρα είμασταν!!!

Ελπίζω όλες να περάσατε τέλεια

και να είσαστε ακόμα καλύτερα!

Φιλιά!!!!!!!!!!


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου ευχαριστώ πολύ για τις ευχές! Τώρα μιλούσα με μια παλιά μου συμμαθήτρια και μου έλεγε πως τίποτα δεν είναι, το έχει κάνει κι αυτή.

Καλό βραδάκι σε όλες, θα μπω αύριο μετά την άμνιο, όταν θα κάνω κατάληψη στον καναπέ με τα μαξιλάρια μου και το λάπτοπ για κανένα τριήμερο. Φιλιά!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!!!

Κοριτσάκια μου ευχαριστώ πολύ για τις ευχές! Τώρα μιλούσα με μια παλιά μου συμμαθήτρια και μου έλεγε πως τίποτα δεν είναι, το έχει κάνει κι αυτή.

Καλό βραδάκι σε όλες, θα μπω αύριο μετά την άμνιο, όταν θα κάνω κατάληψη στον καναπέ με τα μαξιλάρια μου και το λάπτοπ για κανένα τριήμερο. Φιλιά!

Περιμένουμε νέα σου, η θετική μας ενέργεια είναι μαζί σου...!!!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγκυουλες!!!

Skybeam Περιμένουμε τα νεα. Εύχομαι να πανε ολα καλα.

Ρωτουσατε για τις αδιαθεσιες...εγω δεν εχω καθόλου,

ούτε στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα.

Απλά μεχρι κ τώρα σ αυτήν την εγκυμοσύνη,

οταν μαγειρεψω κρέας εχω αναγουλες....

Εχετε αρχίσει τα ψώνια κορίτσια? εννοω πιο πολυ εσάς που είστε 20+ εβδομάδων...

Εμεις ξαναπαμε γιατρο στις 14 του μηνα να δούμε το μπεμπακι....

Ελπίζω τότε να μας πει με σιγουρια το φύλο...


qLIep2.png

y2qkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...