Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 27/3/2024 at 7:13 ΜΜ, Σποράκι είπε:

      Η μαστογραφία γίνεται τις πρώτες μέρες του κύκλου. Μη την κανείς τώρα, περίμενε να αδιαθετήσεις και την κάνεις. Προλαβαίνεις πριν την ετ 

      Ξερω πως γινεται τις πρωτες μερες αλλα ειπα να κανω μια απελπιδα προσπάθεια..... Θα το δεχτούν άραγε να την κάνω ταυτόχρονα με την διαδικασία ετ;

      On 27/3/2024 at 7:12 ΜΜ, Nels είπε:

      Τώρα το στήθος σου είναι πρησμένο, η μαστογραφία συστήνεται να γίνεται ακριβώς  μετά την περιοδο εως και πριν την ωωορηξια.Ρωτα και τον γιατρό σου τι θα σου πει

      Ευχαριστώ για την απάντηση! Από το διαγνωστικό μου ειπανε πως οι ακτινολογοι αρνούνται να κάνουν στο 2ο 15νθημερο....

      Οπότε δεν ξέρω αν έχει σημασία να τον ρωτήσω  

Cafe Οκτωβρίου 2013


markela35

Recommended Posts

μενω σαντορινη. δεν την εκανα εδω αλλα στην αθηνα στο embryocare.

καλημέρα και συγνώμη που επεμβαίνω..!!! καταρχήν με το καλό το μωράκι σου. επειδή κ εγώ σ'αυτό το κέντρο πηγαίνω, να έχεις εμπιστοσύνη στον Ελευθεριάδη, ξέρει τι λέει. μήπως έχεις γιατρό αυτόν που είναι στον κάτω όροφο?? (δεν θελω να πω όνομα). να έχεις πίστη στο μωράκι σου κ όλα καλά θα πάνε!!!!!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γιαννα , να σκεφτεσαι θετικα.Το ξερω οτι η τροφοβλαστη εχει 2% πιθανοτητα αποβολης , απλα εγω που ειχε πολυ πολυ πολυ χαμηλοτερο ποσοστο απο σενα δεν ηθελα με τπτ να περιμενω γιαυτο και το ανεφερα.

Αλλα ναι το δικο μου μωρο ηταν 1 στα 9 και ηταν υγιεστατο ο καρυοτυπος ηρθε καθαρος μετα την εξεταση, το γεγονος οτι το εχασα στις 38 εβδομαδες δεν ειχε να κανει με το παιδι αλλα με το συστημα πηξης το δικο μου , γιαυτο κοιτα να εισαι ηρεμη να απολαυσεις την εγκυμοσυνη σου και να σκεφτεσαι θετικα....Απο την στιγμη που αρχιζει μια εγκυμοσυνη μεχρι και να γεννησεις θα ακουσεις πολλα και πρεπει να εχεις θετικη ματια στο πως τα βλεπεις τα πραγματα.ΨΗΛΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ γιατι το μωρο σου καταλαβαινει και στεναχωριεται και αυτο!!!χχχχ


WvYwp2.png I9Cbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, στην αυχενική και στην εξέταση papp-A όλα φυσιολογικά μου είπε ο γιατρός μου, περιμένουμε αγοράκι!!!

Μετά την αυχενική ποια άλλη εξέταση είναι να κάνουμε και σε ποιόν μήνα;;


oczZp2.png

Va8Np3.png

5brsp2.png

Link to comment
Share on other sites

ρε κοριτσια αυτην την pappA γιατι δεν την εκανα ποτε??????σε καμια εγκυμοσυνη μου?????ειμαι 39 αλλα την παρακεντηση την εκανα και στο πρωτο.δεν ειναι θεμα ηλικιας.μετα αισθανεσαι πολυ ποιο σιγουρη για ολα.


MQjzp2.png?FkLR57Wy

3gadp2.png?sI4enUWb

tXwAp2.png?KJlKPIIe

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, στην αυχενική και στην εξέταση papp-A όλα φυσιολογικά μου είπε ο γιατρός μου, περιμένουμε αγοράκι!!!

Μετά την αυχενική ποια άλλη εξέταση είναι να κάνουμε και σε ποιόν μήνα;;

β'επιπεδου στην 20η με 24η εβδομδα.


qOUNp2.png.
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ρε κοριτσια αυτην την pappA γιατι δεν την εκανα ποτε??????σε καμια εγκυμοσυνη μου?????ειμαι 39 αλλα την παρακεντηση την εκανα και στο πρωτο.δεν ειναι θεμα ηλικιας.μετα αισθανεσαι πολυ ποιο σιγουρη για ολα.

δν σου την εδωσε ο γιατρος σου μαζι με την αυχενικη να τη κανεις??σιγουρα δν ειναι θεμα ηλικιας αφου κ εγω στο πρωτο μου ημουν 27 κ την εκανα...


qOUNp2.png.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και συγνώμη που επεμβαίνω..!!! καταρχήν με το καλό το μωράκι σου. επειδή κ εγώ σ'αυτό το κέντρο πηγαίνω, να έχεις εμπιστοσύνη στον Ελευθεριάδη, ξέρει τι λέει. μήπως έχεις γιατρό αυτόν που είναι στον κάτω όροφο?? (δεν θελω να πω όνομα). να έχεις πίστη στο μωράκι σου κ όλα καλά θα πάνε!!!!!!

Εχω ακουσει πολυ καλα λογια για τον κυριο Ελευθεριαδη και αφου του εχει εμπιστοσυνη ο γιατρος μου τοτε του εχω κι εγω. ο γιατρος μου ειναι ο χασιακος. ειναι στον τριτο οροφο. νομιζω τον ιδιο εχουμε σωστα?

Γιαννα , να σκεφτεσαι θετικα.Το ξερω οτι η τροφοβλαστη εχει 2% πιθανοτητα αποβολης , απλα εγω που ειχε πολυ πολυ πολυ χαμηλοτερο ποσοστο απο σενα δεν ηθελα με τπτ να περιμενω γιαυτο και το ανεφερα.

Αλλα ναι το δικο μου μωρο ηταν 1 στα 9 και ηταν υγιεστατο ο καρυοτυπος ηρθε καθαρος μετα την εξεταση, το γεγονος οτι το εχασα στις 38 εβδομαδες δεν ειχε να κανει με το παιδι αλλα με το συστημα πηξης το δικο μου , γιαυτο κοιτα να εισαι ηρεμη να απολαυσεις την εγκυμοσυνη σου και να σκεφτεσαι θετικα....Απο την στιγμη που αρχιζει μια εγκυμοσυνη μεχρι και να γεννησεις θα ακουσεις πολλα και πρεπει να εχεις θετικη ματια στο πως τα βλεπεις τα πραγματα.ΨΗΛΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ γιατι το μωρο σου καταλαβαινει και στεναχωριεται και αυτο!!!χχχχ

Μαρκελα δεν σε ξερω καθολου και ομως καταφερνεις να με ηρεμεις σε αφανταστο βαθμο. χιλια ευχαριστω μεσα απο την καρδια μου.

ρε κοριτσια αυτην την pappA γιατι δεν την εκανα ποτε??????σε καμια εγκυμοσυνη μου?????ειμαι 39 αλλα την παρακεντηση την εκανα και στο πρωτο.δεν ειναι θεμα ηλικιας.μετα αισθανεσαι πολυ ποιο σιγουρη για ολα.

νομιζω οτι την παππ α πλεον την κανουν υποχρεωτικα ολες οι κοπελες ανεξαρτητου ηλικιας. αλλα αν οντως ειναι τοσο "ακυρες" και το μονο που προκαλουν ειναι τρομο τοτε δεν ξερω γιατι τις κανουν.

η αμνιοπαρακεντηση πως ακριβως γινεται? μπαινει καποιο αναισθητικο στην κοιλια πριν την ενεση? ποναει?


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γενικα η αυχενικη διαφανεια σαν εξεταση περα απο τις μετρησεις περιλαμβανει και την PAP-A .Η αυχενικη διαφανεια βασιζεται σε στατιστικη που ειναι συνδιασμος μετρησεων και μετρηση των ορμονων της μητερας απο το αιμα και βγαινει το τελικο αποτελεσμα.Οταν λοιπον τα αποτελεσματα δεν ειναι μεσα στα φυσιολογικα ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗΣ παντα τοτε προτινουν τροφοβλαστη και παρακεντηση....Γιαυτο λεω θετικη σκεψη και ΨΗΛΑ το κεφαλι γιατι στατιστικα μπορει να εχεις θεμα(γιαυτο και κανεις εξτρα εξετασει) αλλα στην ουσια μπορει ολα να ειναι καλα....Πολυ σπανια αν εχεις καλε μετρησεις και ασχημη PAP-A να εχει προβλημα το μωρο.Αλλα πρεπει να γινεται γιατι παιρνουν και αλλα στοιχεια οι γιατροι απο εκει.


WvYwp2.png I9Cbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εχω ακουσει πολυ καλα λογια για τον κυριο Ελευθεριαδη και αφου του εχει εμπιστοσυνη ο γιατρος μου τοτε του εχω κι εγω. ο γιατρος μου ειναι ο χασιακος. ειναι στον τριτο οροφο. νομιζω τον ιδιο εχουμε σωστα?

σωστά κοριτσάκι μου, τον ίδιο γιατρό έχουμε. αυτός σου πρότεινε παρακέντηση?? πάντως ότι κ να γίνει (την κάνεις δεν την κάνεις) να έχεις πίστη στο μωράκι σου κ στον εαυτό σου. κ εγώ στην 1η μου εγκυμοσύνη πέρασα πολύ δύσκολες καταστάσεις που ο γιατρός τις έκανε κ έμοιαζαν άλλη μία γέννα ρουτίνας...!!!! προς το παρών ηρέμησε. θα ήθελα να μου πεις (αν θέλεις βέβαια) τι ακριβώς σου είπε ο ένας κ τι ο άλλος. Ελευθεριάδης κ Χασιάκος εννοώ.


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια μου! Τι κάνετε?????

Εγώ ακόμα έχω εμετούς παρόλο που έχουν μειωθεί. Εσείς έχετε ακόμα?????

Βρε κορίτσια έχω ένα μόνιμο άγχος για τα πάντα παρόλο που δεν είμαι έτσι σαν χαρακτήρας. Πως θα μου φύγει μου λέτε?????

Συγχαρητήρια και στα υπόλοιπα κορίτσια με τις αυχενικές.


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

το οτι εχεις ακομη αναγουλες μονο θετικο μπορει να ναι μην αγχωνεσαι χωρις λογο και απολαυσε την τελεια εγκυμοσυνη σου!!

Δυστυχώς δεν είναι και τόσο ρόδινη η εγκυμοσύνη μου. Συνεχίζω να να έχω ιλίγγους, εμετούς και προστέθηκε και το ζάχαρο. Στον προγεννητικό είχα 101 ζάχαρο και προσέχω τι τρώω. Όλα τα είχα αυτό με μάρανε...:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Έχει καμιά άλλη κοπέλα ζάχαρο????


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι την παππ α πλεον την κανουν υποχρεωτικα ολες οι κοπελες ανεξαρτητου ηλικιας. αλλα αν οντως ειναι τοσο "ακυρες" και το μονο που προκαλουν ειναι τρομο τοτε δεν ξερω γιατι τις κανουν.

η αμνιοπαρακεντηση πως ακριβως γινεται? μπαινει καποιο αναισθητικο στην κοιλια πριν την ενεση? ποναει?

λοιπον η διαδικασια εχει ως εξης.ξαπλωνεις και η βοηθος του γιατρου ελεγχει που βρισκεται το μωρο με τον υπερηχο.αφου το εντοπισει παει απο την αλλη πλευρα και βαζοντας κατι σαν ποδια στην κοιλια τρυπαει κοντα στον αφαλο οπου παιρνει ενα μικρο μπουκαλακι αμνιακο υγρο.κραταει περιπου 4-5 δευτερα.οσο οταν σου παιρνουν αιμα για εξετασεις.μετα αν εχεις αρνητικη ομαδα αιματος κανεις και μια ενεση στο πωπουδακι rophilac λεγεται και εχει να κανει με το οτι δεν πρεπει να ανμυχθει το αιμα του παιδιου με το δικο σου ΑΝ το παιδι εχει θετικη ομαδα.αν εχει αρνητικη ομοδα δεν τιθεται θεμα.αλλα την κανεις γιατι δεν ξερεις σε εκεινη την φαση τι ομαδα αιματος εχει το μωρο.δεν ποναει παντως εεε αν κανεις αντιπηκτικες ποιο πολυ πονανε!


MQjzp2.png?FkLR57Wy

3gadp2.png?sI4enUWb

tXwAp2.png?KJlKPIIe

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν είναι και τόσο ρόδινη η εγκυμοσύνη μου. Συνεχίζω να να έχω ιλίγγους, εμετούς και προστέθηκε και το ζάχαρο. Στον προγεννητικό είχα 101 ζάχαρο και προσέχω τι τρώω. Όλα τα είχα αυτό με μάρανε...:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Έχει καμιά άλλη κοπέλα ζάχαρο????

ειχε η κουμπαρα μου διαβητη κυησης και προσεχε την διατροφη της οπως και οτι γεννησε την 37η εβδομαδα με καισαρικη.το θετικο ηταν πως πηρε μονο 8 κιλα!!


MQjzp2.png?FkLR57Wy

3gadp2.png?sI4enUWb

tXwAp2.png?KJlKPIIe

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...