Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , LeneL είπε:

      Τίποτα απολύτως.. όλα είναι με εισοδηματικά κριτήρια. Φαντάσου της γέννας, που είναι στα 40.000 έχει από τα πιο υψηλά κριτήρια, στα αλλά τα ποσά είναι ακόμα χαμηλότερα.

      Να πεις στον καπετάνιο ότι σου χρωστάει ένα ΠΟΛΥ καλό δώρο!

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Αχ Γιωτα μου δυστυχως δεν θα ειμαι εδω:(μετα τη δουλεια θα περασει ο αντρας μου να με παρει να παμε να αγοραζουμε διακοπτες και μετα θα παμε σπιτι να βαψουμε...

Σημερα εχουμε επετειο!Κλεινουμε 4 χρονια παντρεμενοι!κι αν την παλευουμε το βραδυ θα βγουμε για φαγητο!

ωωω!!! να ζησετε!!! παντα ευτυχισμενοι κ αγαπημενοι!!! τον μογλη ποιος θα τον κρατησει?? μακαρι να τα καταφερετε!!!!

καλα να περασετε!!! (κ εμεις τον οκτωβριο κλεινουμε 4 χρ, κοντα κοντα ειμαστε)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βουλα να ειστε παντα ευτυχισμενοι και αγαπημενοι..καλα να περασετε το βραδυ..μεγεια τα ψωνια καλοφορετα..

Γιωτα στις 1?πωπω..εμενα κοιμηθηκε μεν 1ωρα νωριτερα αλλα δεν το πηγε συνεχομενα μεχρι το πρωι..ξαναξυπνησε καποια στιγμη ..

φαγαμε μαζεψα την κουζινα,εκανα ντουζακι την μικρη και την κοιμισα,σφουγγαρισα εβγαλα φρυδακια,εκανα τα νυχια μου τα εβαψα κιολας μονο των ποδιων και παω να λουστω και να κανω μπανακι ..

αστα, παλι καλα που κοιμηθηκα μιση ωρα -τρια τεταρτα κ συνηλθα λιγο!

αφου ειχες κουραγιο για φρυδια νυχια εισαι ηρωιδα! τι χρωμα τα εκανες?

Link to comment
Share on other sites

Mε γεια τα ρουχαλάκια σίγουρα σου έφτιαξαν το κέφι!!

Και πολύχρονοι με τον σύζυγο σου πάντα γεροί κ αγαπημένοι! :D

Εγώ εδώ τριγύρω, φάγαμε μάζεψα κ έφτιαξα τις ετικέτες για τα παιχνιδόκουτα της μικρής που έλεγα, ωραίες βγήκαν κ αδικούνται στη φώτο μωρέ

photo-2013-07-18-15-56-01-184_zps071b8c14.jpg

κ τώρα περιμένω τον χαζμπαντ να σηκωθεί να μου σκουπίσει το σπιτάκι κ τα μπαλκόνια κ εγώ να συνεχίσω με τα υπόλοιπα. Πάω να κάνω καφεδάκι

μπραβο ελενα, παρα πολυ ωραια!

(μια χαρα τον χωνεις τον συζηγο:tongue::tongue::tongue:!!! μπραβο σου!!!)

Link to comment
Share on other sites

αν δεν προλάβεις, να κάνεις γιορτή με θέμα μπομπ ο μάστορας, όλοι θα βρουν το ντεκόρ καταπληκτικό:D

χαχαχαχαχαχα!!!! πετυχημενο!!!!!

Τι κατασκευάζεις και έχεις εργαστήριο?

αυτο ακριβως θα ρωταγα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μπραβο ελενα, παρα πολυ ωραια!

(μια χαρα τον χωνεις τον συζηγο:tongue::tongue::tongue:!!! μπραβο σου!!!)

Και που σαι να δεις σκηνικό.....εγώ πίνω το καφεδάκι μου....κ εκείνος σκουπίζει χαχαχαχα

βέβαια μετά εγώ θα καθαρίζω κ εκεινος θα κάθεται στο σαλόνι ;)

Link to comment
Share on other sites

να σας περιγραψω κ εγω την τρεχατη μερα μου

  1. σηκωθηκα 8 παρα (η κορη μου ξυπνια απο τις 7 ειχε παει ο αντρας μου μεσ μπας κ κοιμομουν λιγο παραπανω με την χτεσινη ταλαιπωρια που κοιμηθηκε στις 1!) καναμε λιγες αγκαλιτσες, την αλλαξα, την εντυσα κ την χτενισα
  2. εφτιαξα καφεδακια
  3. ποτισα τα λουλουδια
  4. σκουπισα κ επλυνα το μπαλκονι
  5. καθαρισα πατατουλες, αλατισα το φαγητο κ το εβαλα στον φουρνο (γεμιστα, τα ειχα ετοιμασει απο εχτες το βραδυ)
  6. εβαλα να βραζει το κρεας της μικρης
  7. ταισα την μικρη
  8. μαζεψα νεροχυτη
  9. εβαλα το φαγητο της μικρης να γινεται
  10. επλυνα ενα ταψι
  11. εστρωσα κρεβατια
  12. σκουπισα σαλονοκουζινα
  13. συμμαζεψα
  14. περασα μια το μπανιο
  15. εβαλα ενα πλυντηριο χρωματιστα
  16. εκανα μπανιο κ ξυριστηκα
  17. ντυθηκα-εφτιαξα μαλλι κ ετοιμαστηκα για δουλεια
  18. αλλαξα την μικρη κ την εβαλα για υπνο
  19. δουλεψα 10,30-15,00
  20. ανεβηκα, εστρωσα τραπεζι κ φαγαμε
  21. μαζεψα τραπεζι
  22. κοιμηθηκα 30'-45'
  23. 4 κ κατι ξυπνησε η μικρη , την αλλαξα κ την ταισα κ εφτιαξα καφε
  24. εβαλα τα πιατα στο πλυντηριο
  25. απλωσα τα ρουχα

κ μου βγηκε κ εξωτερικη δουλιτσα για το απογευμα, θελω να παω κρεωπολειο κ στα κεπ να ρωτησω κατι που θελω. θα πω στον συζηγο να κατσει με την μικρη αν δεν εχει δουλεια για να την παρω μαζι μου.

αυτααααααααααα!!!!!!!

πωπω κουραστηκα μονο που τα εγραψα.....

σας φιλω!

Link to comment
Share on other sites

Και που σαι να δεις σκηνικό.....εγώ πίνω το καφεδάκι μου....κ εκείνος σκουπίζει χαχαχαχα

βέβαια μετά εγώ θα καθαρίζω κ εκεινος θα κάθεται στο σαλόνι ;)

στον υπνο μου, ΙΣΩΣ, να το εβλεπα!!!!!

το 2ο γινεται πιο συχνα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ξανά εδώ κι εγώ :).

Ήπιαμε τον καφέ μας, είπαμε τα νέα μας και βγάλαμε και φρύδια :tongue:. Εφηβεία εντελώς ήταν η κατάσταση αλλά το ευχαριστήθηκα!

Χαζεύω φωτό από παιδικά δωμάτια για ιδέες και σε λίγο θα τους ξυπνήσω να πάμε να πάρουμε τα αποτελέσματα των εξετάσεων της μικρής και μετά από τον παιδίατρο, αν έχει καθόλου χρόνο, να τις δει. Το βράδυ το πρόγραμμα έχει οικογενειακή έξοδο για σουβλάκι.

Βούλα, πολύχρονοι και πάντα ευτυχισμένοι! Με γεια τα ρουχαλάκια!

αν δεν προλάβεις, να κάνεις γιορτή με θέμα μπομπ ο μάστορας, όλοι θα βρουν το ντεκόρ καταπληκτικό:D

:lol::lol: Πολύ καλό!

Christine, Κουκλες φτιαχνω :)

Τίνα, βουρ για την κόρη ;)!

Εγώ εδώ τριγύρω, φάγαμε μάζεψα κ έφτιαξα τις ετικέτες για τα παιχνιδόκουτα της μικρής που έλεγα, ωραίες βγήκαν κ αδικούνται στη φώτο μωρέ

photo-2013-07-18-15-56-01-184_zps071b8c14.jpg

Έλενα, δεν σε πειράζει αυτή η ιδέα να γίνει copy paste, ε; :D


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

στον υπνο μου, ΙΣΩΣ, να το εβλεπα!!!!!

το 2ο γινεται πιο συχνα!!!

χαχαχαχαχαχα έλα μωρέ εσένα κάνει άλλα που εμένα δεν κάνει ;)

Ξανά εδώ κι εγώ :).

Ήπιαμε τον καφέ μας, είπαμε τα νέα μας και βγάλαμε και φρύδια :tongue:. Εφηβεία εντελώς ήταν η κατάσταση αλλά το ευχαριστήθηκα!

Χαζεύω φωτό από παιδικά δωμάτια για ιδέες και σε λίγο θα τους ξυπνήσω να πάμε να πάρουμε τα αποτελέσματα των εξετάσεων της μικρής και μετά από τον παιδίατρο, αν έχει καθόλου χρόνο, να τις δει. Το βράδυ το πρόγραμμα έχει οικογενειακή έξοδο για σουβλάκι.

Έλενα, δεν σε πειράζει αυτή η ιδέα να γίνει copy paste, ε; :D

Ζηλεύω σουβλάκι χε χε χε

Πολύ ευχαρίστως κ αν θες σου στέλνω ετοιμο το αρχειάκι του γουώρντ με τις εικόνες :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πάλι δεν προλαβαίνω να σας διαβάσω ενδελεχώς...

Το μεσημέρι φάγαμε εγώ η μαμά μου και η κόρη μου έξω στο μπαλκόνι και ήταν υπέροχα!!!Το ζήτησε το μικρούλι και δεν ήθελα να της χαλάσω το χατήρι.Είχε και αεράκι είχαμε και τη θέα μας,μάλλον θα το κάνουμε πιο συχνά

Γύρισες Σταυρουλίτσα, πολύ χαίρομαι και υπέροχα αυτά που έφτιαξες για το γιο σου.

Γιωτάκι υπομονή και μένα μερικές μέρες δεν κοιμάται με τίποτα σχετικά νωρίς κι εγώ κουτουλάω,άστα.Βλέπω άλλα κοιμούνται από τις 9 μέχρι τις 8 το πρωί.Εμένα αν κοιμηθεί από τις 9 θα σηκωθεί στις 5...


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τίνα φτιάχνεις κούκλες,τι υπέροχη δουλειά!!!Αν θες βάλε καμιά φωτό να δούμε!

Βούλα θα τα καταφέρεις με το σπίτι δεν σε φοβάμαι.Βέβαια υπάρχει και η φοβερή ιδέα της Χριστίνας για τον Μπομπ τον μάστορα,πολύ γέλιο έριξα όταν το διάβασα!!!

Τελείωσα το μάθημα και πάω να φτιάξω τα σαντουιτσάκια παγωτού της Βάσιας.Το βράδυ θα βγούμε με τους κουμπάρους και χτες πάλι βόλτα είχαμε πάει,να δω πως θα μαζευτούμε το Χειμώνα!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κάνετε?

Εγώ εξαφανίστηκα πάλι... Είπαμε, είναι καλοκαιράκι και αφιερώνω τη μέρα μου στο μικρό μου και στις βόλτες.

Σήμερα ξύπνησε στις 7:30.

1. Τον έπλυνα, τον άλλαξα και του έφτιαξα γάλα.

2. Κάναμε τα πρωινα μας (δόντια, χτενισμα)

3. Έβγαλα τα φρύδια μου

4. Έστρωσα τα κρεβάτια.

5. Ψέκασα με χλωρίνη το μπάνιο.

6. Έβγαλα από την κατάψυξη ψαράκια για να τηγανίσω το μεσημέρι.

7. Πήγαμε λαϊκή και ένα γρήγορο σμ

8. Γυρίσαμε και τακτοποίησα τα πράγματα (με τη βοήθεια του μικρού μου)

9. Τον έκανα ντουζάκι και τον κοίμισα

10. Έκανα ένα γρήγορο σκουπίδια - ξεσκόνισμα - σφουγγάρισμα

11. Έκατσα λίγο να χαλαρώσω και τσουπ... Ξύπνησε!

12. Έβαλα να τηγανισω (είχε έρθει και ο άντρας μου εν τω μεταξύ)

13. Φάγαμε

14. Μάζεψα το τραπέζι

Την ώρα που πηγα να βγάλω τα σκουπίδια και μόλις ανοιξα την πόρτα.... Με άκουσε όλη η γειτονια!!!

Ένα ποντίκι στη σκάλα...

Αυτα τα υπέροχα από εμάς σήμερα!!!

Θα σας γράψω τη συνέχεια άλλη ώρα....


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! Τι κανετε? Εμεις τελικα πηγαμε ολοι μαζι για τις δουλιτσες κ το συνδιασαμε με βολτα κ σοπινγκ. Πηρα ενα λινο παντελονι στο φυσικο του χρωμα, πολυ ωραιο αλλα μου φανηκε ακριβο 60 με 50% κ το πηρα 30. Παντως ολο παντελονες κυκλοφορουν, σαλβαρια κ κατι αλλα ξεντεριασμενα, ειδα κ επαθα να βρω παντελονι! Γυρισαμε κ κοιμιζω την μικρη.

Ηλιαχτιδα ΠΟΝΤΙΚΙ???!!! Μπλιαχ!!!

Βουλα τι ψωνισες? Σε θυμηθηκα κ εγω το απογευμα!

Ιρενε, εμενα κανονικα κοιμαται 10 το χειμωνα, 10.30 το καλοκαιρι κ ξυπναει στις 8-8.30, τι επαθε εχτες δεν ξερω, να δω σημερα τι θα κανουμε!

Ειρηνακι ψοφισες σημερα ε? Καλη ξεκουραση να εχεις!

Καλο βραδυ κοριτσακια, τα λεμε αυριο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...