Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Soniaaaaa τι κάνεις;; Περνάς καλά;; Εγώ όπως τα ξέρεις σιγά σιγά αυξάνει η σωματική αντοχή-παραμένουν μουδιάσματα, βουλωμένη μύτη, ξηρότητα κτλ. Υπομονή, όπως είπαμε.

Cristi μην της κάνεις ακόμη αναλυτική κουβέντα-θα είναι πιο εύκολο να γίνει όταν ξεμπερδέψετε με τα ιατρικά κ επανέλθει στην καθημερινότητά της-ειδικά όχι όσο θα είναι σε απομόνωση!!

ο ΚΑΡΚΙΝΟΣ ειδικά αυτής της μορφής είναι άλλη μία πάθηση και κακώς όλοι φοβούνται να ξεστομίσουν τη λέξη. Να δείξεις στη μικρή σου ότι είναι μία πάθηση που γιατρεύεται κ τίποτα παραπάνω, καλύτερα να μάθει να μάχεται παρά να τρομοκρατείται. Και μπράβο σου που ενημερώνεσαι και προσπαθείς να βλέπεις τα πράγματα ψύχραιμα, χίλια μπράβο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

christiK να της μιλησετε.εγω ειμαι 29 χρονων και το ανακαλυψα πριν περιπου 3 χρονια.οι γιατροι ηταν σιγουροι οτι ηταν κακοηθεια αλλα τουσ την εσκασα.δεν υπηρχε ιχνος κακοηθειας.επειδη ειναι ενας "καρκινος" που δεν ειναι επικινδυνοσ για τη ζωη μας νομιζω οτι δε θα φοβηθει.απλα οπως μου ειπε και μενα ο ενδοκρινολοσ απο τη στιγμη που αφαιρεις τον θυρεοειδη και για τον βηχα που λεει ο λογος πρωτα μιλας με τον ενδοκρινολογο και μετα μετα οποιονδηποτε αλλο γιατρο.εγω ειχα φρικτουσ πονουσ στο ισχιο και ετρεχα στουσ ορθοπεδικουσ .δεν το χα αναφερει στον ενδοκρ.και την τελευταια φορα που πηγα και με ρωτουσα για συμπτ μου,με ρωτησε αν ποναν τα ισχια μου και κουφαθηκα.γι αυτο να βρειτε εναν καλο ενδοκρ.

Η παιδίατρος που είχαμε από μωρά είναι βασικά παιδοενδοκρινολόγος, αναπληρώτρια στο Αγ. Σοφία, από τις καλύτερες θεωρώ, κι έτσι όταν χρειαστήκαμε πλέον ενδοκρινολογική παρακολούθηση δεν χρειάστηκε καν να πάμε σε νέο γιατρό.

Εννοείται πως θα το πούμε!!! Κι εγώ το ίδιο πιστεύω, πως θα το πάρει θετικά, αν δεν το έχει ήδη καταλάβει κι είμαι εγώ που έχω μείνει πίσω... :D

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου και σου εύχομαι πάντα να τη "σκας" στις κακές προγνώσεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Soniaaaaa τι κάνεις;; Περνάς καλά;; Εγώ όπως τα ξέρεις σιγά σιγά αυξάνει η σωματική αντοχή-παραμένουν μουδιάσματα, βουλωμένη μύτη, ξηρότητα κτλ. Υπομονή, όπως είπαμε.

Cristi μην της κάνεις ακόμη αναλυτική κουβέντα-θα είναι πιο εύκολο να γίνει όταν ξεμπερδέψετε με τα ιατρικά κ επανέλθει στην καθημερινότητά της-ειδικά όχι όσο θα είναι σε απομόνωση!!

ο ΚΑΡΚΙΝΟΣ ειδικά αυτής της μορφής είναι άλλη μία πάθηση και κακώς όλοι φοβούνται να ξεστομίσουν τη λέξη. Να δείξεις στη μικρή σου ότι είναι μία πάθηση που γιατρεύεται κ τίποτα παραπάνω, καλύτερα να μάθει να μάχεται παρά να τρομοκρατείται. Και μπράβο σου που ενημερώνεσαι και προσπαθείς να βλέπεις τα πράγματα ψύχραιμα, χίλια μπράβο!

Σ' ευχαριστώ πολύ καλή μου! Όχι απλά ψύχραιμα, αλλά θετικά, θα συμπληρώσω. Δεν λέω πως σε όλο αυτό το διάστημα δεν πέρασα κι εγώ και όλοι μας στιγμές δύσκολες, θα ήταν ψέμα, όμως η γενική ψυχολογία ήταν πολύ θετική και όσοι γνωστοί το μάθαιναν απορούσαν με την στάση μας...

Η εκπαίδευσή μου (είμαι δασκάλα του ρέικι και όχι μόνο...) και η γενικότερη στάση ζωής με έχουν βοηθήσει πάρα πολύ και είναι πλέον σκοπός μου να βοηθώ τους γύρω μου όπως μπορώ.

Το ίδιο σκεφτόμουν κι εγώ, να της το πω αφού τελειώσουμε με όλα τα ιατρικά.... ίσως και μετά το σπινθηρογράφημα σε 6μηνο, όμως αυτό που με προβληματίζει είναι μην αναφερθεί κάτι στο νοσοκομείο όσο θα είναι μόνη της κι επίσης πως σε 6μηνο θα πλησιάζουν και οι εξετάσεις του σχολείου της.... Τέλος πάντων, είμαι σίγουρη πως θα γίνει το καλύτερο για την ίδια!!!

Σας φιλώ όλους, κι ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πολύτιμες συμβουλές σας. Για λίγο θα είμαι με περιορισμένη πρόσβαση στο internet, όμως θα επισκέπτομαι.

Περαστικά στα δύσκολα!!!

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ καλή μου! Όχι απλά ψύχραιμα, αλλά θετικά, θα συμπληρώσω. Δεν λέω πως σε όλο αυτό το διάστημα δεν πέρασα κι εγώ και όλοι μας στιγμές δύσκολες, θα ήταν ψέμα, όμως η γενική ψυχολογία ήταν πολύ θετική και όσοι γνωστοί το μάθαιναν απορούσαν με την στάση μας...

Η εκπαίδευσή μου (είμαι δασκάλα του ρέικι και όχι μόνο...) και η γενικότερη στάση ζωής με έχουν βοηθήσει πάρα πολύ και είναι πλέον σκοπός μου να βοηθώ τους γύρω μου όπως μπορώ.

Το ίδιο σκεφτόμουν κι εγώ, να της το πω αφού τελειώσουμε με όλα τα ιατρικά.... ίσως και μετά το σπινθηρογράφημα σε 6μηνο, όμως αυτό που με προβληματίζει είναι μην αναφερθεί κάτι στο νοσοκομείο όσο θα είναι μόνη της κι επίσης πως σε 6μηνο θα πλησιάζουν και οι εξετάσεις του σχολείου της.... Τέλος πάντων, είμαι σίγουρη πως θα γίνει το καλύτερο για την ίδια!!!

Σας φιλώ όλους, κι ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πολύτιμες συμβουλές σας. Για λίγο θα είμαι με περιορισμένη πρόσβαση στο internet, όμως θα επισκέπτομαι.

Περαστικά στα δύσκολα!!!

chrisiK εμενα με βοηθησε πολυ και το ρεικι και η ομοιοπαθητικη και τωρα τελευταια ανακαλυψα τη βιοαναδραση!επειδη απο την κλασικη ιατρικη δε βρηκα ακρη το εριξα στο εναλλακτικο.εω ακουσει οτι και ο βελονισμος εχει πολυ καλα αποτελεσματα αλλα στοιχιζει και καθοτι ανεργη το αφησα!

Link to comment
Share on other sites

ChristiK,δεν χρειαζεται να ευχαριστεις για τιποτα!!Ειμαστε εδω γιατι θελουμε να δωσουμε συμπαρασταση μεσα απο την δικη μας εμπειρια απο την ασθενεια.Μπραβο σου για την σταση που κρατας και την ψυχραιμια ως μανα!!Το καλο ειναι οτι ειναι ιασιμο και θα σε συμβουλευα να "κρατας" μονο αυτο για να παιρνεις κουραγιο!!Και μενα ο γιος μου που ειναι 25 ,εχει οζους και υπο-θυρεοειδισμο και εχω ενα αγχος μηπως κληρονομησει και τον καρκινο μου!!Δυστυχως οταν ειναι μικροι οι οζοι,οπως ειναι οι δικοι του και οπως ηταν και οι δικοι μου,δεν φαινεται η κακοηθεια γιατι δεν παρακεντωνται!Προς το παρον ειναι σε παρακολουθηση και με Τ4,αλλα δεν συρρικνωνονται!

Arssss,χαιρομαι που εισαι καπως καλυτερα !!Σιγουρα η υπομονη ειναι το καλυτερο οπλο!!Σιγα-σιγα θα περασουν και τα υπολοιπα!!Δυστυχως μεχρι να κατεβει η TSH θελει πολλες μερες!!

marian84,γνωριζεις τι προβληματα μας δημιουργουν τα αντισωματα ακομα και μετα την αφαιρεση?Δεν το εχω ψαξει,αλλα καθε 6μηνο εχουν πτωτικη πορεια τα δικα μου.Οσο για την εναλλακτικη ιατρικη,επειδη υποφερω απο ημικρανιες κ δυνατους πονοκεφαλους(ορμονικης αιτιας),λεω να κανω ομοιοπαθητικη,οπως παλαιοτερα που ειχα βρει λυση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ChristiK,δεν χρειαζεται να ευχαριστεις για τιποτα!!Ειμαστε εδω γιατι θελουμε να δωσουμε συμπαρασταση μεσα απο την δικη μας εμπειρια απο την ασθενεια.Μπραβο σου για την σταση που κρατας και την ψυχραιμια ως μανα!!Το καλο ειναι οτι ειναι ιασιμο και θα σε συμβουλευα να "κρατας" μονο αυτο για να παιρνεις κουραγιο!!Και μενα ο γιος μου που ειναι 25 ,εχει οζους και υπο-θυρεοειδισμο και εχω ενα αγχος μηπως κληρονομησει και τον καρκινο μου!!Δυστυχως οταν ειναι μικροι οι οζοι,οπως ειναι οι δικοι του και οπως ηταν και οι δικοι μου,δεν φαινεται η κακοηθεια γιατι δεν παρακεντωνται!Προς το παρον ειναι σε παρακολουθηση και με Τ4,αλλα δεν συρρικνωνονται!

Arssss,χαιρομαι που εισαι καπως καλυτερα !!Σιγουρα η υπομονη ειναι το καλυτερο οπλο!!Σιγα-σιγα θα περασουν και τα υπολοιπα!!Δυστυχως μεχρι να κατεβει η TSH θελει πολλες μερες!!

marian84,γνωριζεις τι προβληματα μας δημιουργουν τα αντισωματα ακομα και μετα την αφαιρεση?Δεν το εχω ψαξει,αλλα καθε 6μηνο εχουν πτωτικη πορεια τα δικα μου.Οσο για την εναλλακτικη ιατρικη,επειδη υποφερω απο ημικρανιες κ δυνατους πονοκεφαλους(ορμονικης αιτιας),λεω να κανω ομοιοπαθητικη,οπως παλαιοτερα που ειχα βρει λυση.

sonia 64 απο οτι εχω καταλαβει μπορουν να δημιουργησουν τα ιδια συμπτωματα με τον υπο η υπερ θυρεοειδισμο.αυτο εχω καταλαβει τουλαχιστον.γι αυτο καποιοι με hashimoto δεν νιωθουν ποτε οπως πριν οπως επισης υπαρχει μεγαλυτερη πιθανοτητα να αποκτησεις και αλλο αυτοανοσο.το σεληνιο (ειναι ιχνοστοιχειο νομιζω)βοηθαει να κατεβουν τα αντισωματα απως επισης και στη μετατροπη τησ τ4 σε τ3.εμεισ με το χαπι παιρνουμε μονο τ4 και ο οργανισμοσ τη μετατρεπει σε τ3.γενικα στο εξωτερικο οσοι εχουν hashimoto παιρνουν σεληνιο,β12,μαγνησιο,βιταμινη D(οι Ελληνες συνηθως δεν εχουμε ελλειψη τησ d γιατι την παιρνουμε απο τον ηλιο)και σιδηρο.αυτα ολα επηρεαζονται αμεσα απο το hashimoto

Link to comment
Share on other sites

γεια σας,κι απο εμενα.Ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας,ειμαι λιγο αγχωμενη με κατι που προεκυψε με τον θυρεοειδη μου..

Εχω Hasimoto απο 25 χρονων περιπου,(ειμαι 36),που διαγνωστηκε απο την αρχη,ετσι επινα απο τοτε το Τ4 0,50 και ηταν ρυθμισμενος,μετα απο καποιο καιρο μου το εκοψε τελειως,και απλα το παρακολουθουσαμε,ολα καλα μεχρι τοτε.Οταν εμεινα εγκυος πριν 4 χρονια στο πρωτο μου παιδακι,ο γιατρος μου συνεστησε να αρχισω παλι το 0,50,λογω εγκυμοσυνης,αλλα μετα παλι το σταματησαμε,οταν γεννησα.μετα απο 3 μηνες παθαινω μια θυρεοειδιτιδα βαρβατη,και μου αρχισε το Τ4 0,75,το οποιο επινα και μεχρι σημερα.Μου εξηγησε πως λιγοι ανθρωποι σταματανε τελειως το χαπι,και απο οτι φαινεται δεν ειμαι εγω αυτη η περιπτωση,γι αυτο και θα το πινω για παντα.

περυσι εμεινα παλι εγκυος,ολα καλα,καμια διακυμανση στην εγκυμοσυνη και παντα το 0,75,γενναω,και δεν πηγαινω (για κακη μου τυχη)μετα απο 2 μηνες απο οταν γεννησα ,οπως μου ειχε συστησει,αλλα μετα απο 5 μηνες! οπου και μου βρισκει πρησμενο τον αδενα,χωρις ομως οζους στον υπερηχο που εκανε,και οι τιμες μου ηταν τ4 146,36 και tsh 0,022.

Μου ειπε πως προκειται μαλλον παλι για μια θυρεοειδιτιδα οπως η πρωτη που ειχα μετα την εγκυμοσυνη, αλλα μπορει να ειναι και Graves,και να μου γυρναει σε υπερθυρεοειδισμο!!και στην φαση αυτη σταματαμε το χαπι εντελως για ενα μηνα,ξανακανω εξεταση,και αν δεν εχουν αρχισει οι τιμες να αλλαζουν θετικα,παω για σπινθιρογραφημα,για να ειμαστε σιγουροι τί αγωγη θα ακολουθησουμε.αν εχουν αλλαξει οι τιμες,συνεχιζουμε οπως κρινει αυτος,αναλογως τα αποτελεσματα.

Εχω αγχωθει τωρα,γιατι δεν εχω ψαξει και πολυ το θεμα με τον θυρεοειδη,ειμαι ασχετη,επινα το χαπι και αυτο ηταν ολο,τωρα με τρομαζουν ολα αυτα.

Εχει τυχει σε καποια κατι αναλογο;το σπινθιρογραφημα ειναι απαραιτητο νομιζετε;διαβασα καπου πως οταν υπαρχουν οζοι το κανουν,εγω ομως δεν εχω..

Αυτο το Graves ,πως αντιμετωπιζεται,αν ειναι κατι τετοιο;

απο συμπτωματα δεν εχω ταχυπαλμιες κτλ,μονο κουραση πολυ,αλλα και με τα παιδια,ολη μερα στο ποδι,πως να ειμαι ξεκουραστη.

κατι αλλο: δεν ειναι επικυνδινο που εκοψα το χαπι ετσι αποτομα;

συγγνωμη για τις πολλες ερωτησεις,αλλα εχω πολλες αποριες..

Link to comment
Share on other sites

γεια σας,κι απο εμενα.Ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας,ειμαι λιγο αγχωμενη με κατι που προεκυψε με τον θυρεοειδη μου..

Εχω Hasimoto απο 25 χρονων περιπου,(ειμαι 36),που διαγνωστηκε απο την αρχη,ετσι επινα απο τοτε το Τ4 0,50 και ηταν ρυθμισμενος,μετα απο καποιο καιρο μου το εκοψε τελειως,και απλα το παρακολουθουσαμε,ολα καλα μεχρι τοτε.Οταν εμεινα εγκυος πριν 4 χρονια στο πρωτο μου παιδακι,ο γιατρος μου συνεστησε να αρχισω παλι το 0,50,λογω εγκυμοσυνης,αλλα μετα παλι το σταματησαμε,οταν γεννησα.μετα απο 3 μηνες παθαινω μια θυρεοειδιτιδα βαρβατη,και μου αρχισε το Τ4 0,75,το οποιο επινα και μεχρι σημερα.Μου εξηγησε πως λιγοι ανθρωποι σταματανε τελειως το χαπι,και απο οτι φαινεται δεν ειμαι εγω αυτη η περιπτωση,γι αυτο και θα το πινω για παντα.

περυσι εμεινα παλι εγκυος,ολα καλα,καμια διακυμανση στην εγκυμοσυνη και παντα το 0,75,γενναω,και δεν πηγαινω (για κακη μου τυχη)μετα απο 2 μηνες απο οταν γεννησα ,οπως μου ειχε συστησει,αλλα μετα απο 5 μηνες! οπου και μου βρισκει πρησμενο τον αδενα,χωρις ομως οζους στον υπερηχο που εκανε,και οι τιμες μου ηταν τ4 146,36 και tsh 0,022.

Μου ειπε πως προκειται μαλλον παλι για μια θυρεοειδιτιδα οπως η πρωτη που ειχα μετα την εγκυμοσυνη, αλλα μπορει να ειναι και Graves,και να μου γυρναει σε υπερθυρεοειδισμο!!και στην φαση αυτη σταματαμε το χαπι εντελως για ενα μηνα,ξανακανω εξεταση,και αν δεν εχουν αρχισει οι τιμες να αλλαζουν θετικα,παω για σπινθιρογραφημα,για να ειμαστε σιγουροι τί αγωγη θα ακολουθησουμε.αν εχουν αλλαξει οι τιμες,συνεχιζουμε οπως κρινει αυτος,αναλογως τα αποτελεσματα.

Εχω αγχωθει τωρα,γιατι δεν εχω ψαξει και πολυ το θεμα με τον θυρεοειδη,ειμαι ασχετη,επινα το χαπι και αυτο ηταν ολο,τωρα με τρομαζουν ολα αυτα.

Εχει τυχει σε καποια κατι αναλογο;το σπινθιρογραφημα ειναι απαραιτητο νομιζετε;διαβασα καπου πως οταν υπαρχουν οζοι το κανουν,εγω ομως δεν εχω..

Αυτο το Graves ,πως αντιμετωπιζεται,αν ειναι κατι τετοιο;

απο συμπτωματα δεν εχω ταχυπαλμιες κτλ,μονο κουραση πολυ,αλλα και με τα παιδια,ολη μερα στο ποδι,πως να ειμαι ξεκουραστη.

κατι αλλο: δεν ειναι επικυνδινο που εκοψα το χαπι ετσι αποτομα;

συγγνωμη για τις πολλες ερωτησεις,αλλα εχω πολλες αποριες..

εξετασεις για τα αντισωματα εχεις κανει ποτε?υπαρχουν ανθρωποι που εχουν και hashimoto και graves ταυτοχρονα γι αυτο θα πρεπει να ελεγχονται ολα τα πιθανα αντισωματα.για το πως αντιμετωπιζεται το graves δε γνωριζω και πολλα.το σπινθηρογραφημα δεν ειναι απαραιτητο.γινεται υπερηχος και αναλογα σου προτεινει ο γιατροσ να κανεισ μια κυτταρολογ.εξεταση στον οζο οταν αυτος εχει καποιο μεγεθος.εγω δεν εχω κανει ποτε σπινθηρογ.και εχω κανει θυρεοειδεκτομη.εχω hashimoto.το οτι δεν εχεις καποιο συμπτωμα εκτοσ απο την κουραση δε λεει κατι.επισης να πεισ στο γιατρο σου οτι οσοι εχουν hashimoto μπορει να περναν περιοδουσ υποθυρεοειδισμου και μετα υπερθυρεοειδισμου.γι αυτο και πολλεσ φορεσ ανθρωποι με hashimoto θεωρουσαν οτι ειχαν διπολικη σιαταραχη ενω εφταιγε ο θυρεοειδης.για να μη σε μπερδευω θα πρεπει για να δεισ τι εχεισ να ελεγξεισ τοσο τα αντισωματ για hashimoto οσο και για graves και μετα βλεπεισ.ειναι παντως απαραδεκτο αν δε σου τα ελεγξε ο ενδοκρινολ.να σου λεει οτι μπορει να εχεισ αυτοο η το αλλο.

Link to comment
Share on other sites

αν εννοεις για ΑΝΤΙ-TG και ANTI-TPO, ναι ειχα κανει,στην αρχη που διαγνωστηκε το προβλημα,και τοτε που επαθα την θυρεοειδιτιδα μετα την πρωτη μου εγκυμοσυνη,το 2010 δηλαδη.Οι τιμες τοτε ηταν :ANTI-Tg 128,0 και ANTI-TPO 68,9..

Τί σημαινει αυτο;αυτες επρεπε να κανω και τωρα;ή αυτες απο τοτε μας καλυπτουν,και απο εκει εβγαλε το συμπερασμα οτι εχω μονο Hashimoto;

κι αν τελικα εχω κι απο τα 2,τί γινεται;και πως θα το ανακαλυψουμε;

αυτο που μου κανει εντυπωση παντως ειναι οτι και στις 2 φορες που παρουσιασα προβλημα ηταν μετα απο εγκυμοσυνη,γιατι ετσι;

κι εγω θεωρω οτι περιττο το σπινθhρογαφημα,ή μαλλον υπερβολικο..

οσο για τον γιατρο,εγω επεμενα να μαθω τί γινεται,ο ιδιος επικεντρωθηκε στο να δουμε σε ενα μηνα πως θα ειμαστε και απο εκει και περα συζηταμε τα υπολοιπα.

Link to comment
Share on other sites

αν εννοεις για ΑΝΤΙ-TG και ANTI-TPO, ναι ειχα κανει,στην αρχη που διαγνωστηκε το προβλημα,και τοτε που επαθα την θυρεοειδιτιδα μετα την πρωτη μου εγκυμοσυνη,το 2010 δηλαδη.Οι τιμες τοτε ηταν :ANTI-Tg 128,0 και ANTI-TPO 68,9..

Τί σημαινει αυτο;αυτες επρεπε να κανω και τωρα;ή αυτες απο τοτε μας καλυπτουν,και απο εκει εβγαλε το συμπερασμα οτι εχω μονο Hashimoto;

κι αν τελικα εχω κι απο τα 2,τί γινεται;και πως θα το ανακαλυψουμε;

αυτο που μου κανει εντυπωση παντως ειναι οτι και στις 2 φορες που παρουσιασα προβλημα ηταν μετα απο εγκυμοσυνη,γιατι ετσι;

κι εγω θεωρω οτι περιττο το σπινθhρογαφημα,ή μαλλον υπερβολικο..

οσο για τον γιατρο,εγω επεμενα να μαθω τί γινεται,ο ιδιος επικεντρωθηκε στο να δουμε σε ενα μηνα πως θα ειμαστε και απο εκει και περα συζηταμε τα υπολοιπα.

αυτα τα αντισωματα εννοω αλλα δε θυμαμαι ποιεσ ειναι οι φυσιολογικεσ τιμεσ.ειναι πολυ συνηθισμενο να εμφανιζουν οι γυναικεσ προβλημα με το θυρεοειδη στην εγκυμοσυνη γιατι διαταρασονται ολεσ οι ορμονεσ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ars, konstantine πως ειστε? αρχισατε μπανια και βολτουλες? εγω περιμενω να βγει η ιστολογικη. προς το παρον παντως νιωθω μια χαρα. οπως πριν κανω επεμβαση. φιλια σε ολους.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Kαθυ μπραβο σου κοπελα μου!ChristiK σου ευχομαι ολοψυχα ολα να τελειωσουν γρηγορα και απλα.Να πεις στο κοριτσι σου να πινει πολλα νερα και αν δεν μπορει λογω στομαχικης αδιαθεσιας να μη διστασει να το πει να της δωσουν κατι να τη βοηθησουν.Αrs θελω να πιστευω πως σε λιγο θα εισαι καλυτερα γιατι και γω νιωθω καλυτερα απο μυτη,μουδιασματα και γευση και ειμαστε κοντα αν θυμαμαι καλα.

Εχθες εκανα επανελεγχο και τα αιμοπεταλια εχουν ανεβει αλλα τα λευκα ακομα τιποτα.Μαλιστα εχουν λιγο κατεβει απο 1600 πηγαν 1500.Η αιματολογος μου ειπε πως τα λευκα ανεβαινουν τελευταια και θα με ξαναδει σε ενα μηνα.Απο το Δημοκριτο ακομα τιποτα.Εχετε καμια ιδεα πως να βοηθησω τα λευκα να ανεβουν;Ενταξει τρωω φρουτα οσο μπορω αλλα οταν ζητησα να παρω καμια βιταμινη μου ειπε πως υπαρχει ο κινδυνος υπερβιταμινοσης.Ενας φιλος μου προτεινε να παρω πρωτογαλα ή αλλιως κολοστρουμ αλλα δισταζω γενικως.Εσεις τι λετε;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,

Κάθυ καλά αποτελέσματα στην ιστολογική,ΔέσποιναΚ χαίρομαι που τελικά όλα είναι καλύτερα και εύχομαι γρήγορη ανάρρωση.Αρσ πώς τα πάς ;Σόνια64,Γιωργία όλα καλά;Είμαι κι εγώ καλύτερα ,και αν και η βελτίωση είναι σταθερή τα πράγματα θέλουν το χρόνο τους..καλό καλοκαίρι σε όλους

Link to comment
Share on other sites

ΔεσποιναΚ,για τον βασιλικο πολτο εχω διαβασει οτι ανεβαζει τα λευκα αιμοσφαιρια.Ψαξτο και συ για να δεις ποσο πρεπει να παιρνεις κτλ.Ευχομαι καλα αποτελεσματα!! Και σε σεναcathyvraka !!

Konstantin,χαιρομαι που εισαι καλυτερα!!Εχεις δικιο θελει τον χρονο του!Υπομονη και καθε μερα θα ειναι καλυτερα τα πραγματα!!

marian84,ευχαριστω για την απαντηση!

Link to comment
Share on other sites

Soniaaaaa τι κάνεις;; Περνάς καλά;; Εγώ όπως τα ξέρεις σιγά σιγά αυξάνει η σωματική αντοχή-παραμένουν μουδιάσματα, βουλωμένη μύτη, ξηρότητα κτλ. Υπομονή, όπως είπαμε.

Cristi μην της κάνεις ακόμη αναλυτική κουβέντα-θα είναι πιο εύκολο να γίνει όταν ξεμπερδέψετε με τα ιατρικά κ επανέλθει στην καθημερινότητά της-ειδικά όχι όσο θα είναι σε απομόνωση!!

ο ΚΑΡΚΙΝΟΣ ειδικά αυτής της μορφής είναι άλλη μία πάθηση και κακώς όλοι φοβούνται να ξεστομίσουν τη λέξη. Να δείξεις στη μικρή σου ότι είναι μία πάθηση που γιατρεύεται κ τίποτα παραπάνω, καλύτερα να μάθει να μάχεται παρά να τρομοκρατείται. Και μπράβο σου που ενημερώνεσαι και προσπαθείς να βλέπεις τα πράγματα ψύχραιμα, χίλια μπράβο!

Αrs δε λεγαμε για πονο στουσ καρπουσ????λοιπον χτεσ το βραδυ ξυπναω στον υπνο μου με τρελο πονο στο δεξι καρπο.ετρεχε το δακρυ μονο του απο τον πονο.παω στο νοσοκομειο και ...διαστρεμμα στον καρπο!ρωταω τον ορθοπεδικο αν ειναι δυνατον να παθεισ διαστρεμμα στον υπνο σου και μου λεει ναι αν ειχεσ ηδη καποια ευαισθησια!χαχα ρε παιδια θα τρελαθω.τι αλλο θα παθω???τωρα ειμαι με μπανταρισμενο το χερι και ακινητο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...