Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Soho24 είπε:

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      Και να προσθέσω ότι το σύνηθες είναι οι 300 μονάδες ημερισίως, τουλάχιστον από αυτά που ακούω και διαβάζω τα τελευταία χρόνια. Μην ανησυχείς με την αύξηση της δόσης, θα δώσετε μια ώθηση στα ωοθυλάκια μέχρι την ωοληψία. Εύχομαι πολύ καλή επιτυχία.

      Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την ευχή!!!

      Να φανταστείς στον πρωτο υπερηχο έβλεπε μονο 6-7.. και είχα στεναχωρηθεί.. μόλις μου ειπε 10 και οτι θα αυξήσουμε τις μονάδες για να ωριμάσουν ενώ χάρηκα, αγχωθηκα κιόλας! Ενω δεν εχω σημάδια, ουτε ιστορικό.. απλώς ψαχνω να βρω τη στραβή.. είναι και η πρωτη μου διέγερση και καταλαβαίνεις! Θα χαλαρώσω! 

      Εσύ σε τι στάδιο βρίσκεσαι τώρα;;;  Εκανες εμβρυομεταφορά;;

Cafe Οκτώβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια! Μολις πριν λιγο γυρισα απο τη δουλεια και εκατσα να δω τα νεα σας. Ειστε καλα? Ιωαννα μου υπομονη. Και εμας ετσι εκανε. Ασε οταν επρεπε να της κανουμε Ortisalin εν τω μεσω της νυκτος! Σιγουρα ξυπνουσαμε την πολυκατοικια, ευτυχως ειναι ευγενικοι και ελεγαν πως δεν μας ακουνε (ναι , σιγα). Και το προγραμμα ειχε ντεπον, αποφραξη μυτης και αντιβηχικο. Καταλαβαινεις τα γλεντια!! Στελλιτσα τι να πω? Εχω ενα πεισματαρικο μωρο. Και μου το ειχαν πει οτι οι Σκορπιοι ειναι εντονες προσωπικοτητες αλλα τα λογια ηταν μικρα...:rolleyes::rolleyes: Tενια εμεις παμε Σπατα, στην Αγια Δυναμη, εκει οπου παντρευτηκαμε. Ο δολοφονος χτυπαει,βλεπεις παντα δυο φορες,χαχα! Οποτε θα εχουμε ποσταρισματα βαφτισης απο δυο μεριες ταυτοχρονα. Βιλυ μου καλη επιτυχια με τις μπομπο! Ακουγεται πολυυυυ καλη φαση. Θα περιμενουμε τις φωτογραφιες και αν ειναι καλες ,γιατι οχι? Στο επομενο θα σε προτιμησουμε :P. Φιλακια σε ολες!!


fS4Kp3.png

ttiMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα κοριτσια... εμενα η μικρη μου πλησιαζω στο κεφαλι της και της λεω ντουζ και κανουμε κεφαλιες,χορευει καθε φορα με την μουσικη,χαιρετε τρελα οταν της δειχνω φωτογραφιες που ειμαι εγω με τον αντρα μου,λεει συνεχεια μπαμπαμπα και μερικες φορες δυο μπα και ακουγετε μπαμπα ολοκαθαρα(της εχω βαλει πιπερι στη γλωσσα γιαυτο..χαχαχαχα πλακα κανω)...αλλα οσο και να της δειχνω παλαμακια ,κουπε πε ,τιποτα δεν κανει τεμπελιαζει,ουτε μπουσουλαει την βαζω μπρουμητα και καθετε κανενα λεπτο νευριαζει δεν της αρεσει καθολου...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στις μανουλες. Βρε κοριτσια, εσεις που βαφτισατε τα ζουζουνια σας, κατι θελω να ρωτησω. Η νονα παιρνει και φανελακια και πυτζαμακια που θα τα βαλει στο πρωτο του μπανακι? το ξερω οτι σε καθε πολη υπαρχουν αλλα εθιμα. Εγω ειμαι απο Θεσσαλονικη αλλα η νονα ειναι απο αλλη πολη και μου μιλησε και για πυτζαμακια (εκτος απο δευτερο ρουχο), κατι για το οποιο εγω πρωτη φορα ακουγα .Επειδη τα βαπτιστικα τα πηρα εγω απο Θεσσαλονικη και θα μου δωσει τα λεφτα και δεν πηρα φανελακια, αναρωτιεμαι τωρα μηπως θεωρει αυτη αυτονοητο οτι θα εχει το πακετο βαπτιστικων και φανελακια (εκτος απο πυτζαμακια), οποτε θα πρεπει να παω να αγορασω και φανελακια. Εσεις τι κανατε στη βαπτιση?


kpo44vsvb7d11lye.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χριστινινοοοο καλα ειμαι η μικρη αρχισε να αναρρωνει σιγα σιγα.. εσενα ο δικος σου ειναι σαν τον Ποποτα απο το καφε της Χαρας εμπρος -πισω...(το συνθημα που ελεγε)χαχαχα...

καλα δεν ειναι κανονας τα παιδακια να μπουσουλησουν εχω αρκετα παραδειγματααπο φιλες μου που τα μωρα τους περπατησαν κατευθειαν..μαλλον η δικια μου ειναι κοκετα και δεν θελει να χαλασει τα γονατακια της..χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

dora να σου πω....το πακετο των βαφτιστηκων ειχε τα λεγομενα λαδοπανα μεσα αλλα ειχε και ενα φανελακι και μποξερακι.....πυτζαμακια εμεις δεν το εχουμε εδω....τωρα αν το φανελακι και το μποξερακι ηταν στο σετ θα σε γελασω αλλα αυριο που θα παμε να κοινωνισουμε με τον νονο θα ρωτησω!!!

ιωαννα μπραβο αυτο ειναι ο μικρος ποποτας!!!να σου πω ομως και κατι....καλυτερα να μην μπουσουλησει γιατι δεν κανει καλο στα γονατακια τους....οποτε ο,τι κατσει!!!!καθε παιδι εχουμε χιλιοπει εχει τους ρυθμους του!!!

ποτε θα τα πουμε μαρη ιωαννα παρε κανενα τηλ τσαμπα ειναι ελεος!!!!!!!!


wg46ge0puogpbep1.png

ktir94dfi646aolw.png[/url

Link to comment
Share on other sites

Ναι Χριστινα έχεις δίκιο γα τα γόνατα, κοκκινιζουν. Πλέον μονο στο κρεβάτι μας μπουσουλάει. Κατω δεν τον βάζω. Στο πάρκο Ειναι συνέχεια ορθιος γιατι μαλλον δεν εχει χώρο να μπουσουλήσει. Καθετε κανονικα και παιζει με τις ώρες. Από δόντια ΤΙΠΟΤΑ....

Τενια ο δικός σου μπορει να βαριεται αλλα κοντευει να βγάλει και φρονυμητες,,,,

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Βιλυ! Μ αρεσε πολύ η ιδέα σου για τις μπομπο! Εγώ μονο τα σχέδια για τα προσκλητήρια εχω βρει! Ειναι μια βασική ιδέα που ξεσήκωσα απο κάπου, αλλα την εμπλούτισα με δικες μου ομορφιές! Δεν ξέρω πως θα βγει το τελικό αποτέλεσμα, θα είναι εκπληξη, αλλα θα ανεβάσω φωτο αφου τις φτιάξω! Περιμένω καποια εργαλεία απο Αγγλία και δυστυχώς τα παρήγγειλα αργά, οποτε θα αργήσουν! Τελευταια στιγμή θα μοιράσω προσκλητήρια! χαχα

Οταν λες γάζα τί εννοείς? Η οργάντζα πώς είναι ακριβώς? Απο πού τα προμηθευτηκες τα υλικά αυτά?

αααα και περαστικά σας! και στην Ιωάννα!!!!

Καλημέρα σας !!!!

Τι κάνετε; Εμείς εχθες είμασταν σχεδόν όλη την ημέρα έξω. Περάσαμε ωραία.

Φιλουδακι μου οι μπομπο για τους μεγάλους είναι από γάζα και οι μπομπο για τα μικρά είναι από οργάντζα. Στο κέντρο της Αθήνας υπάρχει ένας δρόμος, η Ρόμβης, η οποία εκτος απο μαγαζια με μπομπονιέρες, τις οποίες φτιάχνουν, υπάρχουν κανα δυο μαγαζια με τα υλικά. Η Ρομβης είναι 1 ή 2 στενά πιο πάνω - προς Σύνταγμα κατεύθυνση - παράλληλη της Αγίου Μάρκου. Αν θες να σου πω το μαγαζί πες μου να σου στείλω πμ, μην θεωρηθει διαφημιση.

Νικ Σπατα; Εμείς μένουμε Αρτέμιδα και θα την βαφτίσουμε στον Αγιο Παντλεήμονα, που είναι πίσω από την Δωδωνη προς Βραυρώνα....Εδω οι καλές μπομπο...:-)

Ιωάννα μου και η δική μας λέει μαμαμα και μπαμπαμπα και όπως είπες καμμια φορά το λέει και σωστά. Λέει επίσης και άντε και ατα , και κακακακ τατατατα και ότι να ναι...χαχαχαχα Η δική μας πάλι είναι υπερκινητική, μπουσουλάει, στέκεται στα πόδια της, κάθεται μόνη της απο μπρουμυτα, σηκώνεται μόνη της, σκαρφαλώνει σε προσκέφαλα...χαχαχα

Χριστίνα και εμείς αρχίσαμε με μπουσουλυμα οπισθεν....και είχε πολυ πλακα....

Ντορα πρώτη φορά ακούω για πυτζαμάκια και φανελάκι...δεν το ξέρω καθόλου....μάλλον είναι έθιμο σε κάποιες περιοχές της ελλάδας.

Όσο για τα γόνατα και το μπουσουλητό εννοείται ότι κοκκινίζουν...

Αχ κορίτσια....φάγαμε και την πρώτη μας τούμπα....σε κλάσματα δευτερολέποτυ από τον καναπέ στο χαλί.....και χτύπησε το κεφαλάκι της πίσω, αλλά ευτυχώς πέρασε, μίλησα και με τον γιατρό και μου είπε να την παρακολουθήσουμε το 1ο 24ωρο αν κάνει κανα εμετό, αν εχει υπνηλία, αν δεν ξυπνάει εύκολα, αν δεν έχει όρεξη για φαι και αν δεν έχει διάθεση για παιχνίδι και κίνηση. Αφου το βράδυ την ξυπνάγμα κάθε 2 ώρες κανονικά για να δούμε αν ανταποκρίνεται. Εκείνη βέβαια αφου ξύπναγε το έβλεπε σαν παιχνίδι που της μιλάγαμε και μετα δυσκολευόταν να κοιμηθεί. Τέλος καλό, όλα καλά. Θέλουν χωρίς παύση προσοχη. Και να φανταστείτε ότι ήμουν δίπλα της και την παρακολουθούσα.....


an1cF1X-O6k1210MDAwODM1ZHw0NDU0NTRkYXxIIGtvdW1waXRzYSBtYXMgZWluYWk.gif

Make your dreams come true!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βιλυ σιδεροκεφαλες!! Υποθετω οτι η πρωτη τουμπα εχει ....αλλη χαρη , αλλα απο εδω και στο εξης πρεπει να ειμαστε ψυχολογικα προετοιμασμενες για ολα!

Μπραβο στα μωρακια που ηδη μπουσουλανε. Εμας γονατιζει αλλα ακομη δεν την σηκωνουν τα χερακια της και σκαει με τη μουρη κατω, νευριαζει και βαζει τις φωνες. Στελλιτσα χθες και σημερα εφαγε χωρις πολλες γκρινιες.Οχι οοοοολο βεβαια ,αλλα πανω απο το μισο. Ακολουθησα τη συμβουλη μιας φιλης και δεν εβαλα σελινο, ισως να μην της αρεσε αυτο. Θα δειξει, αλλα οπως και να το κανουμε τουλαχιστον δεν εγιναν τα νευρα μου κροσια. Αυριο εχουμε εμβολιο :(.

Δωρα μου δυο φορες εχω γινει νονα ,αυτο με τα πυζαμακια δεν το εχω ξανακουσει, ισως ειναι καποιο τοπικο εθιμο.

Ιωαννα πως παει η μπεμπα?


fS4Kp3.png

ttiMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάκια μου...Εμείς όλο έξω είμαστε, βολτούλες...

Κι εμένα η δικιά μου βαριέται, ούτε κουπεπε κάνει, ούτε παλαμάκια, ούτε μπουσουλάει κανονικά....Την βάζω μπρούμυτα και σέρνεται...:D:D:D

Επίσης λέει μαμαμα μπαμπαμπα αλλά και μαμ όταν βλέπει το γάλα της..:mrgreen::mrgreen:

Nik κι εγώ το παρατήρησα αυτό με το σέλινο, από τότε που σταμάτησα να της βάζω το τρώει καλύτερα...Επίσης ενώ το μοσχάρι το τρώει, το κοτόπουλο ούτε να το φτύσει...Αύριο θα της βάλω τραχανά, για να δούμε πως θα της φανεί...


an1cF1X-Wnm0010MTA3NzdkfDI1MzE4NTEwZGxhfEggQW5uYWxlbmEgbWFzIGVpbmFp.giftz4jzf3jrczbo6g1.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια καλησπερα. Πως ειστε? Εγω κουρελι :(. Ειναι ο καλος μου αδιαθετος και τρεχω και δεν φτανω. Ολο το πρωι ετρεχα σε γιατρους, Ικα, συκα κτλ... Τελος παντων δεν θα κρατησει για πολυ αλλα ...ουφ! Στελιτσα εγω την παω στον Τσιλι. Με το που την εβαλε στη ζυγαρια αρχισε το λαικο προγραμμα ! Κλαμμα!!! Κακο!!! Και ακομη δεν την ειχε ακουμπησει ο ανθρωπος. Απο τη μια την λυπομουν, απο την αλλη γελουσα. Τι θεριοκομμενο μωρο ειναι αυτο που εκανα, ιδια ο πατερας της. Μη δει γιατρο τρεχει τρεχει :tongue::tongue:! Μου ειπε πως μπορω να βαζω τωρα διαφορα λαχανικα στις σουπες, εχετε δοκιμασει εσεις κατι αλλο? κανενα ζυμαρικουλι τυπου πεπονακι, αστρακι ή κατι αλλο σε -ακι? Με εχει πιασει οιστρος για γκουρμε μπεμπε κουζινα! Ειναι που τρωει καλα γι αυτο :mrgreen:. Παντως σελινο γιοκ! Φαιδρα τι απιστευτος μπεμπης ειναι αυτος!! Να σας ζησει μια σκετη γλυκα! Φιλακια!!


fS4Kp3.png

ttiMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...