Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Cafe Νοέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

ο παιδιατρος και η μαια μου το ειχε πει βασιλικη οταν εβγαλε η ραφαελα τσιμπλες στο ματι τοτε που την θηλαζα.

θα βαλεις το στηθος πανω απο το ματι του μωρου και θα πιεσεις το στηθος να βγαλει γαλα εγω ετσι το εκανα.αν θες παλι πιεσε το να πεσει γαλα πανω στο αλλο χερι σου και απο κει παρε με το δαχτυλο και βαλε στο ματι του.εννοειται με καθαρα χερια.μη το σκουπισεις αστο εκει πανω.μπορεις να το κανεις οσες φορες θες τη μερα.δεν πειραζει σε τιποτα.θα δεις σχεδον αμεσως διαφορα!

αναρωτιώμουν μήπως το βάζεις σε βαμβάκι αλλά μια χαρά ακούγεται και με αυτόν τον τρόπο.είμαι πολύ φαν της εναλλάκτικής ιατρικής,ολο φαρμακα και φάρμακα,αμαν πια!να σου πώ την αλήθεια μόνο χθες έβγαλε τσίμπλα.σήμερα είναι μια χαρά.αν ξαναβγάλει θα το δοκιμάσω αμέσως και θα σου πώ.

Και εγω το ιδιο σκευτομουν Βασιλικη μου, αλλα ποιος τρεχει? Μου αρεσει που δεν βρηκα ουτε ΕΝΑΝ ανθρωπο να μου πει κατι αρνητικο γιαυτον...δεν ξερω τι να πω...σε ευχαριστω παρα πολυ!

βασικά σκέψου οτι αυτό μπορεί να συμβεί ξανά σε κάποια άλλη κοπέλα ή και ακόμα χειρότερα.δεν θα μπορούσα να τον αφήσω να κυκλοφορεί και να χειρουργεί ανεξέλεγκτος.βέβαια (κοιτα ποια μιλάει)εγώ ακόμα δεν έχω καταγγείλει τον εργοδότη μου που με απέλυσε στον 2ο μήνα της εγκυμοσύνης.για αυτό κάνε οτι πιστεύεις είναι καλύτερο.

καλημέρα είπα?δεν είπα!

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!

(οπως καταλάβατε κοιμηθήκαμε καλά το βράδυ!!!)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Dimitra83

    1914

  • kisha

    1349

  • elenikaram

    1120

  • Ladycat

    1099

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κορίτσια τί κάνετε ??

Εγώ έχω πονόλαιμο σήμερα :mad: Πίνω ζεστά ροφήματα. Τσάγια πιο πολύ τί να κάνω άλλο νομίζω θα με πιάσει και γρίππη είναι οκ να συνεχίσω τον θηλασμό ???

Επίσης να σας ρωτήσω όταν λείπω καμια μέρα και θέλω να δώσω συμπλήρωμα ποιο να δίνω ??? Πήρα το frisomel αλλά δεν το παίρνει με τίποτα :confused: Αν και θηλάζω αποκλειστικά αλλά λέω άμα τύχει καμιά φορά να ξέρω ότι το πίνει το συμπλήρωμα νιώθω ποιο ασφαλισμένη. Τι λέτε για αυτό ??

Χθες μου έφεραν επιτέλους και τα έπιπλα σαλονιού και είναι ΤΕΛΕΙΑΑΑΑ !!!!! :D


vdfHp2.png

zjpop3.png

V0Hpp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια τί κάνετε ??

Εγώ έχω πονόλαιμο σήμερα :mad: Πίνω ζεστά ροφήματα. Τσάγια πιο πολύ τί να κάνω άλλο νομίζω θα με πιάσει και γρίππη είναι οκ να συνεχίσω τον θηλασμό ???

Επίσης να σας ρωτήσω όταν λείπω καμια μέρα και θέλω να δώσω συμπλήρωμα ποιο να δίνω ??? Πήρα το frisomel αλλά δεν το παίρνει με τίποτα :confused: Αν και θηλάζω αποκλειστικά αλλά λέω άμα τύχει καμιά φορά να ξέρω ότι το πίνει το συμπλήρωμα νιώθω ποιο ασφαλισμένη. Τι λέτε για αυτό ??

Χθες μου έφεραν επιτέλους και τα έπιπλα σαλονιού και είναι ΤΕΛΕΙΑΑΑΑ !!!!! :D

καλημέρα!κόλλησες και εσύ?μου φαίνεται όλες θα την περάσουμε σιγά σιγά...περαστικά! όσο δεν παίρνεις φάρμακα ασύμβατα με τον θηλασμό δεν βλέπω τον λόγο να μην θηλάσεις?ισα ισα που θα δώσεις στο παιδί τα ετοιμα αντισώματά σου.

για τα συμπληρώματα δεν εχω ιδέα.αν εχεις θήλαστρο γιατί δεν κρατάς στην κατάψυξη λίγο γάλα για ώρα ανάγκης?καλύτερο δεν είναι από το ξένο?

με υγεια να χαρείτε τα επιπλα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια τί κάνετε ??

Εγώ έχω πονόλαιμο σήμερα :mad: Πίνω ζεστά ροφήματα. Τσάγια πιο πολύ τί να κάνω άλλο νομίζω θα με πιάσει και γρίππη είναι οκ να συνεχίσω τον θηλασμό ???

Επίσης να σας ρωτήσω όταν λείπω καμια μέρα και θέλω να δώσω συμπλήρωμα ποιο να δίνω ??? Πήρα το frisomel αλλά δεν το παίρνει με τίποτα :confused: Αν και θηλάζω αποκλειστικά αλλά λέω άμα τύχει καμιά φορά να ξέρω ότι το πίνει το συμπλήρωμα νιώθω ποιο ασφαλισμένη. Τι λέτε για αυτό ??

Χθες μου έφεραν επιτέλους και τα έπιπλα σαλονιού και είναι ΤΕΛΕΙΑΑΑΑ !!!!! :D

περαστικα κουλα μου.

αφου εισαι αρρωστη τωρα ειναι που πρεπει να θηλασεις.ο οργανισμος σου εχει παραγει ηδη τα αντισωματα και μεσα απο το γαλα σου θα πανε στο μωρο για να μη κολλησει.ακομη κ αν αρρωστησει χτυπα ξυλο,θα το περασει πολυ ελαφρυα απο οτι αν δε θηλαζε.

μπορεις να παρεις θηλαστρο και να κανεις αυτο που ειπε η βασιλικη.βαλε μερικα σακουλακια στην καταψυξη.η αποψυξη του μητρικου γινεται σε μπεν μαρι και δινεται μονο μια φορα.δηλαδη δεν ξαναβαζεις το περισευμα στο ψυγειο και να το ξαναζεστανεις.οσο περισεψει το πετας.

πολλα μωρα αρνουνται να πιουν συμπληρωμα οταν θηλαζουν.η ραφαελα πχ δε το επαιρνε με τιποτα. υπαρχει η περιτπωση βεβαια να μη το πινει επειδη μυριζει εσενα και αισθανεται την παρουσια σου.δοκιμασε αν θες να φυγεις απο το σπιτι κ να το δωσει καποιος αλλος.προσεξε...οχι να πας σε αλλο δωματιο .γιατι κ παλι θα αισθανεται την παρουσια σου στο χωρο.ειναι ΠΑΝΕΞΥΠΝΑ!


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ηρθε η μαια το πρωι.5 κιλα η μπουμπουκα ειναι και 59 εκ.σαν μωρο βουδας ειναι λεει με τοσες διπλες.αχ ποτε θα ρουφηξωωωωωωω:rolleyes::rolleyes:

πώ πώ! είδες τι κάνει το γαλατάκι της μαμάς!!!εμείς θα πάμε αυριο στο κέντρο μητέρας και παιδιού να δουμε που βρισκόμαστε...

Link to comment
Share on other sites

αχαχ μπραβο δημητρουλιιιιιιιιιιιιι\!σουπερ η μικρη!κοριτσια ενα θεματακι,δεν τρωω σοκολατα ουτε γλυκα και τουαλετα μου γιοκ πολλε ςμερες τωρα!η μικρη πριν τριες μερες μεχρι και χτες εκανε κακα μονο μια φορα τη μερα στις 4 το απογευμα...χτες εφαγα γλυκο και πηγα κι εγω τουαλετα και η μικρη κανονικα...αλλαδε γινεται ν ατρωω γλυκα και σοκολατα γιανα πηγαινει η μικρη τουαλετα,ενω τη βλεπω ολημερα σφιγγεται αλλιως δε θα με πειραζε,με στεναχωρει οτι σφιγγεται ολημερα και δεν....να αρχισω τα δαμασκηνα μαλλον?


Ηρθε η kisha junior και ειναι οντως γκαυ...τσα!

81299f78bc.png

Για να μη μιλησω για τον κισομπεμπη...κεβλαρ!!!

44cf0f3e83.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια. Ευτυχως σημερα ειμαστε καλα δεν ξανακαναμε κολικο, φτου, φτου, φτου! Λοιπον θα σας πω τι εγινε στο χειρουργειο κατα την διαρκεια της επεμβασης. Ερχεται ο τραυματιοφορεας, με παιρνει απο το δωματιο και μπαινουμε στο χειρουργειο. Σταματησαμε στον προθαλαμο και μιλησα με την αναισθησιολογο. Σε καποια στιγμη η αναισθησιολογος φωναξε τον γιατρο μου να τον ρωτησει κατι. Μολις τον φωναξε, ειπε ο γιατρος, ''δεν ειμαι εγω ο πατερας του παιδιου'' ! Δεν ξερω γιατι το ειπε αυτο αλλα ηταν εντελως ασχετο και κρυο αστειο.! Μου ηρθε να κατεβω απο το φορειο και να του πω ''και ποιος ειπε οτι θα θελαμε να εισαι ο πατερας? γελοιε?!'' Τελος παντων, αυτο ηταν πταισμα. Μπαινουμε στο χειρουργειο και ετοιμαζουν οι γιατροι ολα τα σχετικα, μου βαλανε πεταλουδα, μου δεσανε και τα δυο χερια δεξια και αριστερα, μου βαλανε μηχανηματα και δυο σωληνακια στο στομα. Η αναισθησιολογος ασχολουταν μαζι μου, μου εκανε ερωτησεις, ποσα κιλα ειμαι και ολα τα σχετικα. Απο την ωρα που μπηκαμε στο χειρουργειο ο γιατρος μου ηταν αφαντος. Μεχρι και με μπενταντιν με ειχανε πλυνει και αυτος ακομα δεν ειχε φανει ενω πιο πριν ειδε οτι μπηκαμε στο χειρουργειο. Τον φωναζανε ολοι να ερθει για να ξεκινησουμε την επεμβαση. Η αναισθησιολογος μου εβαλε μια μασκα στο προσωπο και μου ειπε οτι ηταν οξυγονο, ενω εγω αρχισα να ζαλιζομαι και καταλαβα οτι ηταν η αναισθησια και οχι το οξυγονο! Απο εκει και περα ζαβλακωθηκα τελειως και δεν καταλαβα τιποτα. Μεχρι την στιγμη που ΞΥΠΝΗΣΑ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΠΕΜΒΑΣΗΣ!!! Ναι, πολυ καλα διαβασατε! Και τα ακουγα ΟΛΑ, τα αισθανομουνα ΟΛΑ, τα ζουσα ΟΛΑ ξυπνια, χωρις διστυχως να μπορω να αντιδρασω! Ηθελα να δωσω ενα σημα να κανω ενα νοημα οτι ειμαι ξυπνια και δεν μπορουσα να κανω κατι! Τα ματια μου ηταν μισανοιχτα και τα εβλεπα ολα ομως δεν μπορουσα να δω ξεκαθαρα. Εβλεπα τα φωτα του χειρουργειου και κατι ποροσωπα και σκιες χωρις να μπορω να ξεκαθαρισω την εικονα που ειχα. Συγκεκριμενα ενιωθα στην κοιλια μου μια να με κοβουν, μια να με πιεζουν με δυναμη στην κοιλια, ξανα με κοβανε και ξανα με πιεζανε με δυναμη στην κοιλια, συνεχεια αυτο γινοταν. Προσπαθουσα να κουνησω το χερι μου και δεν μπορουσα, για να καταλαβουν οτι κατι δεν παει καλα, οταν ξεκινουσα την προσπαθεια, ελεγα μεσα μου ''κουνησου τωρα'', αλλα δεν τα καταφερνα, μετα ξανα ελεγα ''κουνα το χερι σου τωρα'' και παλι τιποτα! Μετα αρχισα να μην μπορω να αναπνεω και απ οτι καταλαβα αυτο ηταν που δεν με αφηνε να δωσω ενα σημα οτι ειμαι ξυπνια, δεν επερνα ανεσες καθολου καλες και δεν μπορουσα ουτε αυτο να πω! Σε καποια στιγμη ΑΚΟΥΣΑ ΤΟ ΚΛΑΜΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ!!!!! Και ειπα απο μεσα μου ''μου το βγαλανε, μακαρι να μπορουσα να το δω τωρα'' ηθελα να σηκωθω να το δω και δεν μπορουσα, δεν ειχα ανασες και η δοση της ναρκωσης που ειχα παρει δεν με αφηνε και δεν ειχα περιθωρια να κανω πολλα. Το κεφαλι μου ηταν γυρισμενο απο την δεξια πλευρα. Μετα καθως συνεχιζα την προσπαθεια να δωσω ενα σημα, το πηρα αποφαση μεσα μου οτι θα πεθανω. Ειπα, ''μην προσπαθεις αλλο και κουραζεσαι τσαμπα και χανεις οση δυναμη σου εχει απομεινει, κλεισε τα ματια σου και ηρεμησε, θα ερθει το τελος σιγα-σιγα, εγω θα πεθανω και το μωρακι μου θα ζησει, αφου ακουσα το κλαμα του, ομως τι να το κανω? αφου θα μεγαλωσει χωρις εμενα?'' Εκανα μια τελευταια προσπαθεια να δωσω ενα σημα με οση δυναμη μου ειχε απομεινει και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ καταφερα να κουνησω τα αριστερα δαχτυλα του χεριου μου. Αυτο ηταν! Δεν ξερω τι εγινε, απο εκεινη την στιγμη δεν θυμαμαι τιποτα. Θυμαμαι μετα που με ξυπνουσε η αναισθησιολογος και μου ειπε ''Ελενη ξυπνα, τελειωσαμε'' ομως δεν ξυπνουσα ευκολα. Προφανως επειδη με πηραν χαμπαρι οτι ημουν ξυπνια κατα την διαρκεια της επεμβασης, μου ξαναδωσανε ναρκωση η οποια κρατουσε ακομα. Μολις ξυπνησα παρακαλεσα την αναισθησιολογο να μου δωσει οξυγονο και οντως καθοταν απο πανω μου και μου κρατουσε την μασκα και αρχισαμε την συζητηση. Μου ειπε οτι ο γιατρος μου δεν με προσεξε καθολου και οτι με αφησε στην τυχη μου και ηταν μια νοσοκομα-μαρτυρας εκει η οποια ειπε ''ετσι γινετε, τι ψαχνεις? κοιτανε να σε ανοιξουν και να σε παρατησουν οπως εισαι!!!!'' Εγω δεν ρωτησα τιποτα ουτε ειπα κατι για αυτο που εγινε στο χειρουργειο. Νομιζω οτι δεν θα με πιστευε κανεις, εδω ο αντρας μου και αμφιβαλλει και μου λεει οτι ειναι στην φαντασια μου, ενω μερικες φορες με δειχνει οτι με πιστευει! Οχι, δεν ειναι στην φαντασια μου, ξερω πολυ καλα τι μου γινετε και λογικο ειναι να μην παραδεχτουν οτι ημουν ξυπνια αφου ηταν λαθος δικο τους και η λογικη λεει οτι ηταν λαθος της αναισθησιολογου, η οποια οπως καταλαβα ριχνει το φταιξιμο στον γιατρο γιατι μου ειπε οτι δεν με προσεξε καθολου. Τελος παντων, ηταν μια περιπετεια αυτη η οποια τελειωσε και τωρα εχω το μωρακι μου κοντα μου και ειμαι καλα! Και οπως ξερετε οπως σας εχω πει, τα λαθη συνεχιστηκαν και μετα το χειρουργειο....την επομενη μερα ηρθε η αναισθησιολογος στο δωματιο να με ρωτησει πως ειμαι. Και παλι δεν της ειπα τιποτα!


MbGIp1.png
Link to comment
Share on other sites

ελενη με κανες να κλαψω

ξερω οτι σημασια εχει το οτι κρατας στα χερια σου το αγγελουδι σου

αλλα αυτο δεν πρεπει να τ αφησεις ετσι

κι αν δεν εχεις εσυ το ψυχικο σθενος να ασχοληθεις να το κανει ο αντρας σου

δεν μπορω να χρησιμοποιησω τις λεξεις που θελω για να εκφραστω αλλα φανταζομαι πως ολες νιωθουμε την ιδια αηδια γι αυτον το γιατρο

μεσα απ την καρδια μου ευχομαι οταν θα ερθεις στα ισα σου να get even

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΕΛΕΝΗ ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΑ !τι ηταν αυτο κοριτσακι μου που εζησες???πραγματικα ειχες αγιο !αντε να αποδειξεις οτι εγιναν ολα αυτα!και φυσικα δεν εισαι τρελη και ξερεις τι σου γινεται!αποκλειεται να ειναι της φαντασιας σου!αχ κοριτσακι μου εφιαλτης σκετος ηταν...:mad: ευτυχως εισαι εσυ και το μωρακι σου καλα!και μετα λενε οτι η καισαρικη ειναι ασφαλες!τιποτα δεν ειναι ασφαλες τελικα οταν κρεμεσαι απο χερια αλλων!


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσακι μου γιατι δεν μου ειπες τιποτα εκεινη την ημερα να παω να του ριξω εγω ενα χερι ξεχεσμα του μαλακα του γιατρου σου πωπω τι τραβηξες παιδακι μου καλα ειχα την αγωνια οταν σε πεερασαν απο μπροστα μου κλαμμενη αλλα δεν προλαβα τον Αρη τον τραυματιοφορεα μετα να τον ρωτησω τι εγινε


glitterfy-flpbk110035832823734.gif

lO1R0SO.jpglO1Rp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κι απο εμενα,

ελενη τι να πω δεν εχω λογια, καθως διαβαζα τα δικα σου παθηματα θυμομουνα τα δικα μου και τα δακρυα τρεχανε ποταμι, σημασια ομως εχει οτι τωρα εισαι καλα και εχεις το μωρακι σου και την οικογενεια σου. Παντως κουκλα μου εγω δε θα το αφηνα ετσι, θα τον κυνηγουσα τον τυπο αυτος δεν ειναι γιατρος ειναι χασαπης και συγνωμη για την εκφραση και την αναισθησιολογο κι οποιον αλλον φταιει ακου εκει, και μετα ολη αυτη η συμμπεριφορα και η μολυνση γιατι?? για μενα μη το αφησεις ετσι κουκλα μου


vnNUp3.png

Aoqwp3.png

dKvJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια! Τι κάνετε?

Ελενάκι οση ώρα διάβαζα την ιστορία σκεφτομουν οτι τοτε που μου ελεγε ο γιατρος για καισαρικη φοβομουν μην περασω ολα αυτα που τελικα εσυ τα περασες.

Αληθεια στο parents δεν εχει καμια σελιδα που να γραφει για τον συγκεκριμενο γιατρο να πεις και εσυ τι περασες...? Ανοιξε μια σελιδα με τα αρχικα του και το νοσοκομειο να φαει ενα κραξιμο.Οσες πηγαινουν εκει αμεσως θα καταλαβουν.Τον γελοιο...

Fire πως ειναι ο μικρος? εχει ακομα κοκκινιλα?


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

στο πωπουδακι σχεδον εφυγε,αλλα στο εσωτερικο απ το μπουτακι του εχει ακομη

μαλλον συγκαμα ειναι αν καταλαβα κ απ την περιγραφη της δημητρας

πλεον τον αλλαζω καθε ωρα εδω και 2 μερες και πιστευω οτι γι αυτο καλυτερεψε

ωστοσο στεναχωρηθηκα γιατι τον φροντιζα και τον περιποιουμουν πολυ σ αυτα τα σημεια δεν μπορω να καταλαβω γιατι το επαθε

μπορει κ απ τα μωρομαντηλα

μπορει και απ τα τοσα κακα που κανει

ειναι απιστευτο ποσα κακα κανει..

σου παρουσιασε και σενα κοκκινιλα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...