Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

ΛΕΝΙΑ καλημερα!Καλα τοσο καιρο ο γυναικολογος δεν σου εκανε ουτε μια εξεταση Θυρεοειδους?Αν ανατρεξεις στο Ιντερνετ και πληκτρολογησεις την λεξη υπερθυρεοειδισμος ,οπως εκανα εγω τωρα,θα διαβασεις οτι,οταν οι τιμες Τ3 και Τ4 ειναι αυξημενες,εχεις Υπερ-θ και αν δεν το θεραπευσεις με χαπια ,εχεις ως εγκυμονουσα μεγαλο κινδυνο αποβολων και προωρου τοκετου!Δεν το λεω εγω αλλα αυτα τα αρθρα των γιατρων.Δεν ειναι τιποτα το ανησυχητικο,αρκει να μην μεινεις ετσι χωρις να το θεραπευσεις,ειδικα οταν θελεις να κανεις μωρο,πραγμα που στο ευχομαι ολοψυχα!!!

καλησπερα sonia μου καμια εξεταση για θυροειδη δεν μου ειπαι ΤΙΠΟΤΑ και να φανταστης οτι ειναι και ενδοκρινολογος απο μονη μου αποφασισα να ψαχτω γιατι δεν θα αντεψω να περασω αλλη μια αποτυχια (λεμε το μαρτη να ξεκινη σου με την επομενη προσπαθεια) οταν ξεκινησω θεραπεια με χαπια θυροειδη περιπου ποσο διαστημα περναει????

σε ευχαριστω πολυ για την ευχη σου!! μακαρι!!

φιλια!


8wEXp2.png[/url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λενια, περιεργο που δεν ελεγξε τις θυρεοειδικες ορμονες ο γιατρος σου. Καποτε υπηρχε αγνοια στο θεμα. Τωρα μολις ακους υπογενητικοτητα, πρωτα πας για θυρεοειδικες.

Να γιατι ανοιξα το θεμα!!!!

Στην περιπτωση σου, που ακομη δεν ξερουμε αν υπαρχει ή οχι οζοι/οι, δεν μπορουμε να πουμε με σιγουρια τιποτα. Θεωρω πως αν ειναι μονο υπερ-θ και δεν υπαρχει κατι αλλο, συντομα (σε μερικους μηνες) θα τακτοποιηθει η κατασταση. Απλα, να ξερεις οτι θα το παρακολουθεις ΠΑΝΤΑ. Και ιδαιτερα στην εγκυμοσυνη οταν με το καλο ερθει.

Ξερω ζευγαρι που μολις τακτοποιησαν τις ορμονες τους (ειχαν και οι δυο προβλημα) συνελλαβε η συζυγος το δευετρο χωρις καμι ιατρικη παρεμβαση και χαιρονται τα παιδακια τους.

Να εισαι αισιοδοξη και ολα θα πανε καλα!!!


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Λενια, διαβασε την αναρτηση 126 (αν δεν το εχεις κανει ηδη). Συμπληρωνω αυτα που σου ειπε η Σονια.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!Λενια εισαι σιγουρα σε καλο γιατρο?Με αυτα που μας λες και οταν περιπου ο καθενας μας γνωριζει ποσο σημαντικος ειναι αυτος ο αδενας σε πολλες λειτουργειες του οργανισμου και μαλιστα οταν θελει καποια να κανει παιδι,απορω με αυτον τον επιστημονα που δεν σου εκανε αυτη την απλουστατη εξεταση!Μην στεναχωριεσαι ομως,σε λιγους μηνες(δεν γνωριζω ποσους,θα στα πει ο γιατρος)ολα θα στρωσουν και ειμαι σιγουρη οτι πολυ συντομα θα κανεις το νινακι που επιθυμεις!!!Ομως να κανεις σωστη ερευνα σε ποιους γιατρους θα απευθυνθεις για αυτα τα προβληματα που εχεις,γιατι υπαρχει και μεγαλη εκμεταλευση!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!Λενια εισαι σιγουρα σε καλο γιατρο?Με αυτα που μας λες και οταν περιπου ο καθενας μας γνωριζει ποσο σημαντικος ειναι αυτος ο αδενας σε πολλες λειτουργειες του οργανισμου και μαλιστα οταν θελει καποια να κανει παιδι,απορω με αυτον τον επιστημονα που δεν σου εκανε αυτη την απλουστατη εξεταση!Μην στεναχωριεσαι ομως,σε λιγους μηνες(δεν γνωριζω ποσους,θα στα πει ο γιατρος)ολα θα στρωσουν και ειμαι σιγουρη οτι πολυ συντομα θα κανεις το νινακι που επιθυμεις!!!Ομως να κανεις σωστη ερευνα σε ποιους γιατρους θα απευθυνθεις για αυτα τα προβληματα που εχεις,γιατι υπαρχει και μεγαλη εκμεταλευση!!

καλημερα!! στον ιδιο γιατρο εχω κανει και της 5 προσπαθειες μου χωρις να κοιταξουμε το θυροειδη μου των συστησαν πως ειναι ο καλητερος ο πρωτος που ξεκινησε της εξωσωματικες στην ελλαδα λεγετε καπετανακης.

ακομα δεν εχω επικοινωνιση με το γιατρο λεω σημερα να παρω τηλ. και να στειλω με φαξ της εξετασεις.

να δω τι θα μου πει....


8wEXp2.png[/url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λενια, περιεργο που δεν ελεγξε τις θυρεοειδικες ορμονες ο γιατρος σου. Καποτε υπηρχε αγνοια στο θεμα. Τωρα μολις ακους υπογενητικοτητα, πρωτα πας για θυρεοειδικες.

Να γιατι ανοιξα το θεμα!!!!

Στην περιπτωση σου, που ακομη δεν ξερουμε αν υπαρχει ή οχι οζοι/οι, δεν μπορουμε να πουμε με σιγουρια τιποτα. Θεωρω πως αν ειναι μονο υπερ-θ και δεν υπαρχει κατι αλλο, συντομα (σε μερικους μηνες) θα τακτοποιηθει η κατασταση. Απλα, να ξερεις οτι θα το παρακολουθεις ΠΑΝΤΑ. Και ιδαιτερα στην εγκυμοσυνη οταν με το καλο ερθει.

Ξερω ζευγαρι που μολις τακτοποιησαν τις ορμονες τους (ειχαν και οι δυο προβλημα) συνελλαβε η συζυγος το δευετρο χωρις καμι ιατρικη παρεμβαση και χαιρονται τα παιδακια τους.

Να εισαι αισιοδοξη και ολα θα πανε καλα!!!

καλημερα!! θα πρεπει να κανει ελενγχο και ο συζηγος? η' πρεπει να υπαρχει καποιο συγκεκριμενω προβλημα σας ρωταω επειδη δεν γνωριζω :confused:

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια με βοηθατε παρα πολυ!!!!! να πλησιασο το ονειρο μου!!!


8wEXp2.png[/url]
Link to comment
Share on other sites

ΛΕΝΙΑ καλημερα και φυσικα και σε ολα τα κοριτσια!Σωστα θα παρεις τον γιατρο σου τηλεφωνο!Ειμαι σιγουρη οτι θα σου βρει καποιες δικαιολογιες,αλλα απο μεσα του θα γνωριζει σιγουρα οτι εκανε λαθη!Θελεις να το διασταυρωσεις αλλα και να παρεις μια δευτερη γνωμη απο εναν αλλο γιατρο?Στη θεση σου αυτο θα εκανα.Προλαβες να διαβασεις τι προκαλει ο υπερ-θ σε μια εγκυμοσυνη?Για ρωτησε τον ιδιο να δουμε τι θα σου πει,αλλα να εισαι λιγο διαβασμενη!

Link to comment
Share on other sites

ΛΕΝΙΑ καλημερα και φυσικα και σε ολα τα κοριτσια!Σωστα θα παρεις τον γιατρο σου τηλεφωνο!Ειμαι σιγουρη οτι θα σου βρει καποιες δικαιολογιες,αλλα απο μεσα του θα γνωριζει σιγουρα οτι εκανε λαθη!Θελεις να το διασταυρωσεις αλλα και να παρεις μια δευτερη γνωμη απο εναν αλλο γιατρο?Στη θεση σου αυτο θα εκανα.Προλαβες να διαβασεις τι προκαλει ο υπερ-θ σε μια εγκυμοσυνη?Για ρωτησε τον ιδιο να δουμε τι θα σου πει,αλλα να εισαι λιγο διαβασμενη![/quote

τωρα θα παρω τηλ. το μονο σιγουρο ειναι οτι θα μιλησω με τη μαια στο τηλ.(θα σας ενημεροσω) μαζι του πολυ σπανια μιλαω. αλλα δεν μπορουν να καταλαβουν τον πονο μου και την αγωνια μου....

να σου πω την αληθεια το σκεφτομαι να παω σε αλλο γιατρο γιατι ειναι σαν ξεκιναω παλι απο την αρχει... λεω να κανω αλλη μια προσπαθεια στο συγκεκριμενω γιατρο και μετα βλεπω.


8wEXp2.png[/url]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!! θα πρεπει να κανει ελενγχο και ο συζηγος?

Καλημερα Λενια μου. Εγω προσωπικα δεν εχω εμπειρια με εξωσωματικες κλπ αλλα τοσα χρονια που διαβαζω, ακουω κλπ, ξερω οτι οι θυρ.ορμονες ειτε στην γυναικα ειτε στον αντρα ευθυνονται κατα ενα μερος στην αποτυχια τεκνοποιησης. Και συγκεκριμενα ανεφερα παραπανω φιλικο μου ζευγαρι που βιωσε εμπειρια και τωρα χαιρονται το ενα παιδακι που αποκτησαν με εξωσ. και το αλλο που ηρθε τελειως φυσικα μετα την ρυθμιση των ορμονων τους.

τωρα θα παρω τηλ. το μονο σιγουρο ειναι οτι θα μιλησω με τη μαια στο τηλ.(θα σας ενημεροσω) μαζι του πολυ σπανια μιλαω. αλλα δεν μπορουν να καταλαβουν τον πονο μου και την αγωνια μου....

να σου πω την αληθεια το σκεφτομαι να παω σε αλλο γιατρο γιατι ειναι σαν ξεκιναω παλι απο την αρχει... λεω να κανω αλλη μια προσπαθεια στο συγκεκριμενω γιατρο και μετα βλεπω.

Φανταζομαι οτι ολο αυτο σου κοστιζει. Εφοσον πληρωνεις να απαιτεις να μιλας με τον γιατρο σου και οχι με τις μαιες που συνηθως ειναι φοιτητριες νοσηλευτριες που βγαζουν καποια εξοδα τους.

Θα σου προτεινα να επισκεφτεις και καποιον αλλο γιατρο μαζι με τον συζυγο ομως. Το θεμα τεκνοποιηση ειναι συζυγικο πακετο!!!

Μην αναβαλλεις για αυριο αυτο που μπορεις να κανεις σημερα.

Και ενημερωσου οπως λεει η Σονια ωστε αν σου πει κατι ο γιατρος σου, να του φορεσεις γυαλια!!!!


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Λενια,στη θεση σου θα τα επαιρνα ενα-ενα,αλλα φυσικα παντα με τις οδηγιες ενος γιατρου ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗΣ.Αυτος θα σου πει αν πρεπει να διορθωσεις πρωτα το προβλημα του θυρεοειδη και μετα να πας για εξωσωματικη η αν μπορεις να τα κανεις ταυτοχρονα,που δεν το πολυπιστευω.Δεν ξερω αν διαβασες σε ιατρικες σελιδες,οτι οταν εχεις υπερ-θ,παθαινεις αποβολες η γεννας προωρα.Αν σου εκανε την ζημια της αποβολης λογω υπερ-θ ο τωρινος γιατρος σου,φυσικα δεν πρεπει να ξαναπας σε αυτον.Δεν ειναι καλυτερα να ακουσεις μια δευτερη γνωμη ενος αλλου καλου γιατρου?Ρωτα να μαθεις και ψαξτο καλυτερα.Αν διαβασεις το ιστορικο μου σε προηγουμενα ποστ,θα δεις οτι στη δικη μου τελειως διαφορετικη περιπτωση απο την δικη σου,εσωσα την ζωη μου, που δεν ακουσα την πρωτη μου γιατρο για μια απλη παρακολουθηση,εψαξα και ρωτησα σωστους επιστημονες,εβγαλα τον θυρεοειδη και οταν πηγα στη πρωτη γιατρο με την βιοψια του πολυεστιακου καρκινου,εμεινε με το στομα ανοιχτο,διοτι μου ειχε πει να μην κανω ακομα εγχειριση ,"θα το παρακολουθουμε και θα σε δουμε σε ενα χρονο".Φυσικα οταν θα ειχα ενα σωρο μεταστασεις.Ευγνωμωνω τον αλλο γιατρο που με εσωσε,ενω η πρωτη μου ζητησε συγνωμη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια πηρα τηλ. δεν καταφερα τιποτα ουτε με τη μαια μιλησα, ουτε με το γιατρο με την τηλεφωνητρια μιλησα ουτε καν ειδαν το φαξ που τους εστειλα. μου ειπαι να παρω μετα της 15:00 που θα ειναι η μαια. εκλεισα ραντεβου την παρασκευη για υπεριχο.

(το δυσκολο ειναο οτι δεν μπορω να παω στο γιατρο οποτε θελω αυτος ειναι αθηνα και εγω ειμαι απο νησι)


8wEXp2.png[/url]
Link to comment
Share on other sites

Λενια,στη θεση σου θα τα επαιρνα ενα-ενα,αλλα φυσικα παντα με τις οδηγιες ενος γιατρου ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗΣ.Αυτος θα σου πει αν πρεπει να διορθωσεις πρωτα το προβλημα του θυρεοειδη και μετα να πας για εξωσωματικη η αν μπορεις να τα κανεις ταυτοχρονα,που δεν το πολυπιστευω.Δεν ξερω αν διαβασες σε ιατρικες σελιδες,οτι οταν εχεις υπερ-θ,παθαινεις αποβολες η γεννας προωρα.Αν σου εκανε την ζημια της αποβολης λογω υπερ-θ ο τωρινος γιατρος σου,φυσικα δεν πρεπει να ξαναπας σε αυτον.Δεν ειναι καλυτερα να ακουσεις μια δευτερη γνωμη ενος αλλου καλου γιατρου?Ρωτα να μαθεις και ψαξτο καλυτερα.Αν διαβασεις το ιστορικο μου σε προηγουμενα ποστ,θα δεις οτι στη δικη μου τελειως διαφορετικη περιπτωση απο την δικη σου,εσωσα την ζωη μου, που δεν ακουσα την πρωτη μου γιατρο για μια απλη παρακολουθηση,εψαξα και ρωτησα σωστους επιστημονες,εβγαλα τον θυρεοειδη και οταν πηγα στη πρωτη γιατρο με την βιοψια του πολυεστιακου καρκινου,εμεινε με το στομα ανοιχτο,διοτι μου ειχε πει να μην κανω ακομα εγχειριση ,"θα το παρακολουθουμε και θα σε δουμε σε ενα χρονο".Φυσικα οταν θα ειχα ενα σωρο μεταστασεις.Ευγνωμωνω τον αλλο γιατρο που με εσωσε,ενω η πρωτη μου ζητησε συγνωμη!

εχεις δικιο, αλλα δεν μπορω να αλλαξω γιατρο γιατι εχω στην καταψυξη και αυτος ειναι ο λογος που μενω.


8wEXp2.png[/url]
Link to comment
Share on other sites

Λενια να με συγχωρεις,γιατι δεν γνωριζω τιποτα απο εξωσωματικες.Το οτι βρισκεσαι σε νησι ,καθιστα την ολη διαδικασια πολυ δυσκολη!Σιγουρα τον εχεις χρυσοπληρωσει τον γιατρο,με τοσες εξωσωματικες και εχει δικιο η Georgia,οτι πρεπει να απαιτησεις να βρει εστω και λιγα λεπτα στο τηλεφωνο ο γιατρος να σου πει τι να κανεις απο δω και περα.Θα σε συμβουλευα να στειλεις εν ολιγοις το ιστορικο σου, σε καποιους αλλους γιατρους μεσω Ιντερνετ(μερικοι δινουν κατευθυντηριες συμβουλες δωρεαν,δεν γνωριζω ποιοι)Δηλαδη και να μην εισαι ευχαριστημενη,εισαι τωρα υποχρεωμενη,να εισαι μονο σε αυτον?

Link to comment
Share on other sites

Λενια, συγνωμη που θα σου το πω και βεβαια ειναι η προσωπικη μου αποψη, αλλα ο γιατρος σου "δεν σε εχει παρει σοβαρα". Ψαξε αλλον. Σιγουρα θα μπορει να κανει κατι καλυτερο για σενα.

Δεν καταλαβα τι εννοεις με την "καταψυξη". Για ωαρια-σπερματα πιθανον.

Παρε μια δευτερη γνωμη, εστω και με μια επισκεψη σε αλλο γιατρο οπου αναφερεις το ιστορικο σου και συζητας.

Ευχομαι να γινει το θαυμα και να μην χρειαστεις κανεναν τετοιο γιατρο.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Λενια,συμφωνω απολυτα με την Georgia και επαυξανω!Συζητα με αλλον εμπιστο γιατρο,να σου πει ποιες κινησεις θα κανεις.Δεν νομιζω να μην υπαρχει λυση!Πραγματικα εχω συγχιστει πολυ με αυτα που σου κανουν!Στο κατω κατω δεν μπορει να εισαι δεσμια ενος γιατρου,αμα δεν τον θελεις αλλο.Τουλαχιστο προσπαθησε να μιλησεις μαζι του,να δουμε τι θα σου πει,αλλα πρεπει να σου δωσει εξηγησεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...