Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Καλημερα σε ολη την παρεα!!Καταρχας καλως ηλθες στη παρεα μας 2001-2006 και ευχομαι να πανε ολα καλα με την υγεια σου!Και εγω θυμωνω με καποιους οταν σου λενε,τις περιοδους που ειδικα υποφερουμε τοσο, οτι ειναι καλυτερο να εχεις καρκινο στο θυρεοειδη απο οτι σε αλλο σημειο!Το μονο που γλιτωνουμε ειναι οι χημειοθεραπειες(αν δεν εχουμε μετασταση)!Κατα τα αλλα και μονο που πρεπει για τις αιματολογικες μας και το σπινθηρογραφημα μας,να υποστουμε τον βαρυτατο υπο-θ (με πολλες παρενεργειες)και την απομονωση για 1-2 εβδομαδες ακομα και με 5 μιλικιουρι Ι 131,τα λεει ολα!Ασε την θεραπεια!!Σου ευχομαι να συνεχισεις να εισαι ψυχραιμη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ειστε εκπληκτικες! Τετοια υποδοχη...... δεν κανατε ........ σε μενα :-(. Αλλα χαλαλι για την κυρια 2001-2006!!! :tongue::tongue: Ελπιζω στη συνεχεια να μας πει ενα ονοματακι γιατι πολυ εξωγηινο μου κανει να την ονοματιζω με αριθμους!!! :):)

Φιλακια πολλα :-P:razz:


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι!Με λενε ΓΕΩΡΓΙΑ.σημερα εκανα απεγνωσμενες προσπαθειες με την εταιρεια του ΤΗYROGEN και δεν θα κυκλοφορησει πριν τα μεσα μαιου και μονο στα αντικαρκινικα νοσοκομεια σε περιορισμενη ποσοτητα.τελος παντον απο αυριο κοβω το χαπι.μου ειπε η γιατρος 23 μερες να παρω Τ3 και μετα για 20 μερες τιποτα!!!!!!στις 2 μαιου θα μπω στο ΜΕΤΑΞΑ για τα περαιτερω.διαιτα μου ειπε θα μου κανουν εκει!με προβληματιζει πολυ η καινουρια καταστροφη των αντιδραστηρων της ΙΑΠΩΝΙΑΣ.ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΤΗΣ ΠΙΟ ΠΑΛΙΕΣ?Καθε φορα που θα κανω σπινθηρογραφημα θα γινετε με thyrogen?ή μονο τωρα που ειναι το πρωτο 6 μηνες μετα το ιωδιο?και κατι ακομα ποσα μιλικιουρι πηρατε εσεις ρε κοριτσια?λιγοτερα ή περισσοτερα?:-)

Link to comment
Share on other sites

Ειστε εκπληκτικες! Τετοια υποδοχη...... δεν κανατε ........ σε μενα :-(. Αλλα χαλαλι για την κυρια 2001-2006!!! :tongue::tongue: Ελπιζω στη συνεχεια να μας πει ενα ονοματακι γιατι πολυ εξωγηινο μου κανει να την ονοματιζω με αριθμους!!! :):)

Φιλακια πολλα :-P:razz:

συνονοματες ειμαστε?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου συνονοματη. (Ουφ, απαλλαχτηκα απο τους αριθμους)!!!;);)

Αν διαβασες απο την αρχη το θεμα μας, θα ειδες οτι εγω ειμαι η μονη που την εχω γλιτωσει απο ιωδια, Ι131 κλπ διαδικασιες. (Εβγαλα τον αδενα και τελος). Τα υπολοιπα ατομα ομως εχουν να σου πουν πολλα και λογω εμπειριας να σε συμβουλεψουν καθως και να σου απαντησουν σε πολλες αποριες που κανενας γιατρος δε θα εμπαινε στον κοπο να σου εξηγησει. Επισης υπαρχουν λεπτομερειες, που επισης κανενας γιατρος δε θα σου αναφερει. Εσυ ρωτα κι εμεις απανταμε. :tongue::tongue: (οσοι ξερουν)!!!


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι καλη μου. Ειμαι και Γεωργια και μαμα!!!!! Εσυ??:confused:

Εννοειτε οτι ειμαι μαμα!!!!(2001-2006) ειναι οι χρονολογιες γεννησης τους!εχω 2 αγορακια,ειμαι 38 χρ.(κλεισμενα),παντρεμενη.....ε αυτα για την ωρα!

Link to comment
Share on other sites

Εννοειτε οτι ειμαι μαμα!!!!(2001-2006) ειναι οι χρονολογιες γεννησης τους!εχω 2 αγορακια,ειμαι 38 χρ.(κλεισμενα),παντρεμενη.....ε αυτα για την ωρα!

Πλεουμε στο ιδιο μηκος κυματος. Αυτο για την ωρα.:-P:razz:


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Λογω καρκινου βγαινεις με 67% αναπηρια και με αυτο εχεις παρα πολλα προνομια.Ειμαι καθηγητρια γερμανικων.

γεια σου ΣΟΝΙΑ δηλαδη μπορουμε να κανουμε χαρτια για αναπηρια με τον καρκινο του θυροειδη????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα Γεωργία! κι εγώ είχα διεστιακό θηλώδες και πήρα ιώδιο πριν 1 χρόνο περίπου 100mci με δίαιτα και διακοπή των χαπιών. όσο για τις thyrogen εξαρτάται την τακτική του κάθε νοσοκομείου. στο ΘΕΑΓΕΝΕΙΟ που παρακολοουθούμαι η τακτική τους είναι αυτή. σε σένα προφανώς ακολουθούν τις thyroge όπως και σε άλλα νοσοκομεία.

απλά η δίαιτα και η διακοπή των χαπιών είναι μια ταλαιπωρία για τον οργανισμό.

Για το σπινθηρ μετά το ιώδιο μετά απο 6 μήνες πήρα 5Mci μαζί με δίαιτα και διακοπή των Τ3.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι!Με λενε ΓΕΩΡΓΙΑ.σημερα εκανα απεγνωσμενες προσπαθειες με την εταιρεια του ΤΗYROGEN και δεν θα κυκλοφορησει πριν τα μεσα μαιου και μονο στα αντικαρκινικα νοσοκομεια σε περιορισμενη ποσοτητα.τελος παντον απο αυριο κοβω το χαπι.μου ειπε η γιατρος 23 μερες να παρω Τ3 και μετα για 20 μερες τιποτα!!!!!!στις 2 μαιου θα μπω στο ΜΕΤΑΞΑ για τα περαιτερω.διαιτα μου ειπε θα μου κανουν εκει!με προβληματιζει πολυ η καινουρια καταστροφη των αντιδραστηρων της ΙΑΠΩΝΙΑΣ.ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΤΗΣ ΠΙΟ ΠΑΛΙΕΣ?Καθε φορα που θα κανω σπινθηρογραφημα θα γινετε με thyrogen?ή μονο τωρα που ειναι το πρωτο 6 μηνες μετα το ιωδιο?και κατι ακομα ποσα μιλικιουρι πηρατε εσεις ρε κοριτσια?λιγοτερα ή περισσοτερα?:-)[/Quote]Καλησπερα Γιωργια.Εγω στη θεραπεια πηρα 100 μιλικιουρι και για το σπινθηρογραφημα που εκανα πριν ενα μηνα 5 μιλ.Σε εμενα η γιατρος δεν ηθελε να εφαρμοσει την μεθοδο με την ενεση Thyrogen,γιατι πιστευει οτι ειναι πιο σωστο να πεφτουμε σταδιακα στον υπο-θ και οχι αποτομα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολη την παρεα!!Καταρχας καλως ηλθες στη παρεα μας 2001-2006 και ευχομαι να πανε ολα καλα με την υγεια σου!Και εγω θυμωνω με καποιους οταν σου λενε,τις περιοδους που ειδικα υποφερουμε τοσο, οτι ειναι καλυτερο να εχεις καρκινο στο θυρεοειδη απο οτι σε αλλο σημειο!Το μονο που γλιτωνουμε ειναι οι χημειοθεραπειες(αν δεν εχουμε μετασταση)!Κατα τα αλλα και μονο που πρεπει για τις αιματολογικες μας και το σπινθηρογραφημα μας,να υποστουμε τον βαρυτατο υπο-θ (με πολλες παρενεργειες)και την απομονωση για 1-2 εβδομαδες ακομα και με 5 μιλικιουρι Ι 131,τα λεει ολα!Ασε την θεραπεια!!Σου ευχομαι να συνεχισεις να εισαι ψυχραιμη!

εχουμε πολλα κοινα στην ιστορια.ξεχασα να πω οτι ειμουν ευθυθυροειδικη και τον οζο τον ανακαλυψα τυχαια μονη μου.εκανα FΝΑ και βγηκε αρνητικη,ομως εγω ειμουνα αποφασισμενη να το αφαιρεσω παρ'ολο που ο αντρας μου ηταν αρνητικος!!!!στην βιοψια ανακαλυψα οτι ειχα θυροειδητιδα hachimoto.3 μηνες μετα το ιωδιο ειχα TSH 0,04 η γιατρος μου ειπε οτι ειναι αψογο αν υπολογισεις οτι σε εναν καρκινοπαθη δεν θελουν να ειναι πανω απο 0,09-1,00!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Γιωργια.Εγω στη θεραπεια πηρα 100 μιλικιουρι και για το σπινθηρογραφημα που εκανα πριν ενα μηνα 5 μιλ.Σε εμενα η γιατρος δεν ηθελε να εφαρμοσει την μεθοδο με την ενεση Thyrogen,γιατι πιστευει οτι ειναι πιο σωστο να πεφτουμε σταδιακα στον υπο-θ και οχι αποτομα.

να μην ανχονωμαι λοιπον!ειναι καλυτερα κοβοντας το χαπι!!!!ευχαριστω σονια.5 μιλ. θα παρω κι εγω.αυτη η δοση ειναι η διαγνωστικη!η αλλη που την πηραμε στην απομονωση ηταν θεραπευτικη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...