Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανουλες απο Γερμανια!!!


Recommended Posts

Καλησπερα,

ειμαι η Ολυμπια, ζω τα τελευταια 6 χρονια στην Γερμανια.

Εχω πετυχει, μεσα στο Forum, κατα καιρους μερικες κοπελες που ζουν και εκεινες στην Γερμανια.

Αντε να κανουμε και εμεις το δικος μας καφε!!!


rFQep1.pngcS9Bp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 173
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα.

Είμαι κι εγώ μανούλα 2 παιδιών και σε λίγο αν όλα πάνε καλά 3 και ζω προσωρινά στο Μόναχο.Εσύ που βρίσκεσαι;

Καλως ηρθες.

Να σου ζησουν τα παιδακια και με το καλο να ερθει το τριτο.

Εγω ζω μεσα στο Düsseldorf.

Εχω ενα γιο 6 ετων και τωρα σιγα σιγα αρχισα να σκεφτομαι να κανω και ενα δευτερο.


rFQep1.pngcS9Bp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

AX TYXEROYLA που είσαι στο Μόναχο τέτοια εποχή... αχ εχουν φτιαχτεί τα σπιτάκια????

σε ικετεύω σε παρακαλώ πληζ βγάλε φωτογραφίες!!!! βγάλε

!!

απο gebrannte mandeln kai gluehwein.... :- (((((!!!!!

θα τρελλαθώ θα βαρέσω ενέσεις!:D χρειάζομαι!

ακόμα και μια φωτογραφία απο την βιτρίνα των μαγαζιών στο fussgaengerzentrum να μου βαλεις,

ή του μετρό στο marienplatz... :-((( είναι η μισή μου πατρίδα όπως κατάλαβες είναι η μαμά μου απο εκεί. (είχα μείνει 5 χρόνια απο το 1993-1999 για σπουδές κ δουλεια΄κτλ) πωπω πόσο μου λειπει... ... φοβερό. εχω να πάω 6- 7-8 χρόνια νομίζω τώρα ? ....ούτε που θυμαμαι απο πότε... !!

εσυ φαντάζομαι θα εχεις φρίξει απο το σκοτάδι? (ασε ξέρω χεχε εντάξει όλα εχουν την αρνητική τους πλευρά).


 ...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic  το 2012 !!...  Επιτέλους, φυσικά επίσης καθυστερημένα, ξεκινήσαμε και τα  instagram https://www.instagram.com/marybluestyl/  & φυσικα και εδώ https://www.instagram.com/parents.org.gr  &  https://www.instagram.com/parentscafe.gr/ Follow us there too :-) 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια.Εγω δεν εχω καμια σχεση με Γερμανια αλλα επειδη μου αρεσει να μαθαινω πως περνατε εκει γι'αυτο και σας γραφω.Αληθεια πως πηρατε την αποφαση και μετακομισατε εκει;Εισαστε καλυτερα απο εδω;Πως ειναι η ζωη εκει;Κανω πολλες ερωτησεις αλλα ειμαι περιεργη.:D:D


Y0zHp2.png?OgArctsO
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια.Εγω δεν εχω καμια σχεση με Γερμανια αλλα επειδη μου αρεσει να μαθαινω πως περνατε εκει γι'αυτο και σας γραφω.Αληθεια πως πηρατε την αποφαση και μετακομισατε εκει;Εισαστε καλυτερα απο εδω;Πως ειναι η ζωη εκει;Κανω πολλες ερωτησεις αλλα ειμαι περιεργη.:D:D

Εμείς το αποφασίσαμε ξαφνικά, ο άντρας μου είχε μια πρόταση από την δουλεία του για Γερμανία και την δέχτηκε.

Περνάω πολύ καλά εδώ, μου άρεσε πολύ η Γερμανία.

Προσωπικά προτιμώ την Γερμανία από την Ελλάδα.

Έχω μάθει στον τρόπο ζωής εδώ και όποτε έρχομαι στην Ελλάδα……..κάτι παθαίνουν τα νεύρα μου.:mad::mad::mad:


rFQep1.pngcS9Bp1.png
Link to comment
Share on other sites

Εμείς το αποφασίσαμε ξαφνικά, ο άντρας μου είχε μια πρόταση από την δουλεία του για Γερμανία και την δέχτηκε.

Περνάω πολύ καλά εδώ, μου άρεσε πολύ η Γερμανία.

Προσωπικά προτιμώ την Γερμανία από την Ελλάδα.

Έχω μάθει στον τρόπο ζωής εδώ και όποτε έρχομαι στην Ελλάδα……..κάτι παθαίνουν τα νεύρα μου.:mad::mad::mad:

Γεια σου Ολυμπια.Εμενα ο αντρας μου ηρθε να αγορασει αυτοκινητο στη Γερμανια γιατι σε λιγο θα ειμαστε πολυτεκνοι και απο Ελλαδα δε θα μπορουσαμε με τιποτα να αγορασουμε με τα οικονομικα μας.Δε μπορω να σου πω ποσο ενθουσιαστηκε,αν δεν ειμουν εγκυος θα μας επερνε και θα φευγαμε,θελει παρα πολυ να ερθει εκει.Δε ξερω κατα ποσο ειναι ευκολο,εσεις ειχατε προταση απο τη δουλεια,βεβαια υπαρχουν εκει καποιοι γνωστοι που μπορουν να βοηθησουν.Εσυ που ξερεις ειναι ευκολο στη περιπτωση μας;Εσας πως σας δεχτηκαν;Ειναι λογικο παντως να σε πιανουν τα νευρα σου οταν φευγεις απο τετοια οργανωση και ερχεσαι εδω που δεν υπαρχει καθολου.Συγνωμη αν σε ζαλησα και σε ευχαριστω για την απαντηση.:D


Y0zHp2.png?OgArctsO
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Ολυμπια.Εμενα ο αντρας μου ηρθε να αγορασει αυτοκινητο στη Γερμανια γιατι σε λιγο θα ειμαστε πολυτεκνοι και απο Ελλαδα δε θα μπορουσαμε με τιποτα να αγορασουμε με τα οικονομικα μας.Δε μπορω να σου πω ποσο ενθουσιαστηκε,αν δεν ειμουν εγκυος θα μας επερνε και θα φευγαμε,θελει παρα πολυ να ερθει εκει.Δε ξερω κατα ποσο ειναι ευκολο,εσεις ειχατε προταση απο τη δουλεια,βεβαια υπαρχουν εκει καποιοι γνωστοι που μπορουν να βοηθησουν.Εσυ που ξερεις ειναι ευκολο στη περιπτωση μας;Εσας πως σας δεχτηκαν;Ειναι λογικο παντως να σε πιανουν τα νευρα σου οταν φευγεις απο τετοια οργανωση και ερχεσαι εδω που δεν υπαρχει καθολου.Συγνωμη αν σε ζαλησα και σε ευχαριστω για την απαντηση.:D

Πρέπει σίγουρα να έχεις κάποιους γνωστούς(καλύτερα πολύ καλούς φίλους η συγγενείς) για να ξεκινήσεις να έρθεις να ζήσεις εδώ.

Έτσι στο ξεκάρφωτο και χωρίς σίγουρη δουλεία, δεν λέει να έρθεις.

Θα μπορούσε να σου γράφω ώρες για το πόσο διαφορετικά είναι εδώ και πόσο ανθρώπινα ζεις εδώ.


rFQep1.pngcS9Bp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πρέπει σίγουρα να έχεις κάποιους γνωστούς(καλύτερα πολύ καλούς φίλους η συγγενείς) για να ξεκινήσεις να έρθεις να ζήσεις εδώ.

Έτσι στο ξεκάρφωτο και χωρίς σίγουρη δουλεία, δεν λέει να έρθεις.

Θα μπορούσε να σου γράφω ώρες για το πόσο διαφορετικά είναι εδώ και πόσο ανθρώπινα ζεις εδώ.

Σιγουρα θα ειναι πολυ διαφορετικα.Εσεις ειχατε φιλους;κανατε γνωριμιες;και γενικα οι Γερμανοι σας δεχτηκαν καλα οι κανετε παρεα με Ελληνες;Συγγενεις δεν εχουμε ειναι ολοι εδω αλλα πολυ λιγους φιλους ναι.


Y0zHp2.png?OgArctsO
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα θα ειναι πολυ διαφορετικα.Εσεις ειχατε φιλους;κανατε γνωριμιες;και γενικα οι Γερμανοι σας δεχτηκαν καλα οι κανετε παρεα με Ελληνες;Συγγενεις δεν εχουμε ειναι ολοι εδω αλλα πολυ λιγους φιλους ναι.

Ευτυχώς ζει και η μητέρα μου εδώ, η οποία τον πρώτο καιρό μας φιλοξένησε στο σπίτι της.

Γνωριμίες κάναμε αρκετές αλλά φίλους καλούς όχι.

Δεν έχουμε πολύ χρόνο στην διάθεση μας για παρέες.

Ο άντρας μου δουλεύει αρκετές ώρες και εγώ τον βοηθάω στην δουλεία του.

Οι περισσότεροι Γερμανοί είναι πολύ καλοί και ευγενικοί άνθρωποι, φυσικά υπάρχουν και εξαιρέσεις.

Όσο για τους Έλληνες …… δεν σχολιάζω χιχιχιχι


rFQep1.pngcS9Bp1.png
Link to comment
Share on other sites

Καλοι και κακοι ανθρωποι υπαρχουν παντου,οποτε φυσικο ειναι να υπαρχουν και εκει.Ειναι πολυ σημαντικο το οτι ειχες και τη μητερα σου εκει.Θα μπορουσα να σε ρωταω για ωρες χιλια δυο που μου ερχονται στο μυαλο αλλα δε θελω να σε κουραζω αλλο.Παντως το σκεφτομαστε πολυ σοβαρα,φυσικα πρεπει να γεννησω πρωτα.Αν βρει δουλεια πιστευω οτι σιγα σιγα τις υπολοιπες δυσκολιες θα τις ξεπερασουμε,θα δειξει.


Y0zHp2.png?OgArctsO
Link to comment
Share on other sites

λατρεύω Μόναχο (θα μπορούσα να ζήσω εκεί άνετα με τα 1000:D)

άσχετο: 3xmama ξέρεις ένα μαγαζί με επιπλα και διάφορα είδη σπιτιού το KARE αν έκλεισε τελικά ή άλλαξε δ/νση?? και προς τα που? (έχω πάρει από εκεί την κρεβατοκάμαρά μου / η κουμπάρα μου με τα παιδιά και τη δουλειά έχει χάσει επεισόδια..)


2abdce11ba.png oUzdp2.png

Link to comment
Share on other sites

η κουμπάρα μου μένει στην περιοχή του παλιού αεροδρομίου (εκθεσιακό κέντρο τώρα), έχουν κάνει φοβερή δουλειά (οργάνωση, ρυμοτομία, καθορισμός συγκεκριμένων χρήσεων στα κτίρια, διαμόρφωση της λίμνης είναι τέλεια)

.........λατρεύω τις μπυραρίες,

.....τα βαυαρέζικα καπέλα με το φτερό

όλο λέμε θα ανέβουμε για το oktoberfest, αλλά όλο κάτι συμβαίνει τότε:twisted:

με το νουφ θα ρθουμε σίγουρα στη bauma τον Απρίλη (ελπίζω όμως και για κανα 3μερο πιο πριν, ........... )


2abdce11ba.png oUzdp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...