Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      Νομίζω όλα καλά ! Το συμπέρασμα είναι ότι δεν βρέθηκε τίποτα ύποπτο. Όλα τα ευρήματα είναι απτήν παλινδρομη Κ τα φάρμακα αυτό γράφει 

      Άρα η ιστολογική γράφει μόνο για το βρήκαν στο ενδομήτριο; Δεν λέει αν είχε κάτι το έμβρυο και παλινδρόμησε; Ή αυτό το μαθαίνεις μόνο από τον καρυοτυπο; 

      πρίν από 9 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Απ όσο ξέρω όταν ανεβαίνει η χοριακη γίνετε και πιο έντονη η γραμμή άρα θα είναι σούπερ η χοριακη σου μην φοβάσαι και πήγαινε καντην!!!! Περιμένουμε τα ευχάριστα !!!!

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts

Εδώ πέρυσι αν θυμάμαι καλά , μετά που βγήκαν τα αποτελέσματα , υπήρχαν μανάδες που ρώταγαν πχ :

* είναι καλός ο παιδικός που δήλωσα 4ος και μας πήραν ;;;;;;

* που βρίσκεται ο παιδικός αυτός που μας δέχτηκαν ;;;;;;

* πηγαίνει καμιά μαμά τα παιδία της στο παιδικό αυτό που μας πήραν ;;;;;

* γίνεται να αλλάξω παιδικό , γιατί αυτός που μας πήραν δεν μου αρέσει και τόσο ;;;;

Τώρα τι να πείς σε αυτές τις περιπτώσεις ;;;;;;;;;

Και εγώ παιδικούς που τους ήξερα ότι έχουν καλό όνομα , και ας έπαιρναν 30 παιδάκια , δεν τους δήλωσα καν , γιατί γνώριζα ότι θα πλάκωνε όλη η πόλη να τους βάλει . Επίσης υπήρχε παιδικός που έπαιρνε 100 παιδάκια :) .Και θα μπαίναμε σίγουρα . Αλλά τι να κάνεις που ήταν στην άλλη άκρη της πόλης , και θα χρειαζόμουν μισή ώρα το λιγότερο για να τον πηγαίνω το πρωί ; Οπότε ούτε αυτόν τον δήλωσα :) Δήλωσα τον μικρό παιδικό , που είναι σχεδόν δίπλα μας , όπου τελικά μπήκαμε από τους πρώτους , και του έμειναν και κενές θέσεις . Και είμαι πολύ ευχαριστημένος :)

Φιλικά Λευτέρης

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ουφ....

Λευτέρη....

Εισαι πολύ άδικος με τις μαθηματικές σου αναλύσεις περι που παν τα εισοδήματα. Οσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια λέει η γιαγιά μου απο την Κρήτη.

Εχει κολήσει ο εγκεφαλός μας τι τα κανει ο άλλος τα 40000. Ελεος ρε παιδιά. Απο τη στιγμή που ΤΑ ΔΗΛΩΝΕΙ σημαίνει οτι τα δουλεύει, εχει την ανάλογη φορολογία για αυτά....και με γειά του με χαρά του.

Το αν εχει φερράρι ή όχι δν εχει να κανει αν το παιδι τόυ ή τα παιδιΑ του εχουν ανάγκη ή οχι να πανε παιδικό σταθμό...που το πιο πιθανό να πληρώνουν κ τα δίδακτρα οι γονείς μιας κ απο την μαθηματική φόρμουλα του προγράμματος εχει διασφαλιστεί αυτος με το χαμηλότερο εισόδημα οτι θα επιδωτηθεί.

Φιλικά Κατερίνα

Καμια μαμα που πέρισυ ήταν με το 6μηνο του ΟΑΕΔ υπάρχει? Δεν έχει να κάνει με το πρόγραμμα έτσι?? κανονικά δηλώνεις συμμετοχή?

Ο λόγος που ο φίλος μας ο Λευτεράκης :P μίλησε για Φερράρι κτλ, νομίζω δεν είναι γιατί ζηλεύει τα 40000 των άλλων!!!!!! Μην καταλαβαίνουμε ό,τι γουστάρουμε και ό,τι μας συμφέρει. Πρώτες οι άλλες κοπέλες είπαν πως ναι μεν έχουν τόσο υψηλό εισόδημα, αλλά έχουν και πολλά έξοδα. Και φυσικό είναι να μην μας αφορούν τα έξοδα που κάνουν, είτε είναι για Φερράρι είτε για μεγάλο σπίτι, όπως δεν αφορά κι εκείνους πώς καταφέρνουμε να τα βγάζουμε πέρα με τα μισά λεφτά και μάλιστα στο νοίκι.

Κανένας δεν τους ζήλεψε, τουλάχιστον δεν είδα κάτι τέτοιο να γράφεται εδώ. Αντίθετα, αυτοί ζήλεψαν τις ρημαδοθέσεις που δίνει η ΕΕΤΑΑ με ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ κριτήρια.

Link to comment
Share on other sites

Ουφ....

Λευτέρη....

Εισαι πολύ άδικος με τις μαθηματικές σου αναλύσεις περι που παν τα εισοδήματα. Οσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια λέει η γιαγιά μου απο την Κρήτη.

Εχει κολήσει ο εγκεφαλός μας τι τα κανει ο άλλος τα 40000. Ελεος ρε παιδιά. Απο τη στιγμή που ΤΑ ΔΗΛΩΝΕΙ σημαίνει οτι τα δουλεύει, εχει την ανάλογη φορολογία για αυτά....και με γειά του με χαρά του.

Το αν εχει φερράρι ή όχι δν εχει να κανει αν το παιδι τόυ ή τα παιδιΑ του εχουν ανάγκη ή οχι να πανε παιδικό σταθμό...που το πιο πιθανό να πληρώνουν κ τα δίδακτρα οι γονείς μιας κ απο την μαθηματική φόρμουλα του προγράμματος εχει διασφαλιστεί αυτος με το χαμηλότερο εισόδημα οτι θα επιδωτηθεί.

Φιλικά Κατερίνα

Καμια μαμα που πέρισυ ήταν με το 6μηνο του ΟΑΕΔ υπάρχει? Δεν έχει να κάνει με το πρόγραμμα έτσι?? κανονικά δηλώνεις συμμετοχή?

Δυστηχώς τα μαθηματικά είναι μαθηματικά . 1 + 1 = 2 σε όλες τις γλώσσες του κόσμου .

Το πρόβλημα είναι ότι αν ο άλλος θέλει αντι να πληρώνει τα δίδακτρα του παιδιού του , προτιμάει να έχει φερράρι και να στέλνει τα χαρτιά στο ΕΣΠΑ . Σόρρυ αλλά για αυτόν δεν θα κάτσω να κλαφτώ , και να σκάσω . :)

Τώρα το ''όσα δεν φτάνει η αλεπού , τα κάνει κρεμαστάρια '' τι ακριβώς σημαίνει ;;;;;;

Φιλικά Λευτέρης

Link to comment
Share on other sites

Ουφ....

Καμια μαμα που πέρισυ ήταν με το 6μηνο του ΟΑΕΔ υπάρχει? Δεν έχει να κάνει με το πρόγραμμα έτσι?? κανονικά δηλώνεις συμμετοχή?

λογικα δεν υπαρχει θεμα με το 6μηνο. θα το ανεφεραν διαφορετικα. να τα κανεις τα χαρτια σου.

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς τα μαθηματικά είναι μαθηματικά . 1 + 1 = 2 σε όλες τις γλώσσες του κόσμου .

Το πρόβλημα είναι ότι αν ο άλλος θέλει αντι να πληρώνει τα δίδακτρα του παιδιού του , προτιμάει να έχει φερράρι και να στέλνει τα χαρτιά στο ΕΣΠΑ . Σόρρυ αλλά για αυτόν δεν θα κάτσω να κλαφτώ , και να σκάσω . :)

Τώρα το ''όσα δεν φτάνει η αλεπού , τα κάνει κρεμαστάρια '' τι ακριβώς σημαίνει ;;;;;;

Φιλικά Λευτέρης

Ναι τα γνωρίζω τα μαθηματικα πολυ καλα..ετσι ειναι σε όλες τις γλώσσες του κόσμου σωστά τα λες!

Κ ετσι να έιναι (να θέλει να πληρωνει την φεράρι δλδ) εσενα τι σε κόφτει??? Και να τα στείλει τα χαρτιά του τι θα γίνει??? Βάσει εισοδήματος δν είναι η επιλογή? θα μπει πρώτος πουθενα?

Γιατι πρέπει να τα λέμε ολα αυτά δν εχω καταλάβει Λευκή μου? Εσυ εχεις 40000 εσυ εχεις φεράρι, εσυ εισαι ζηλιάρης, εσυ δν εχεις δικαίωμα κλπ κλπ.

Δεν καταλαβαίνω οτι θέλω καταλαβαίνω παρα πολυ καλα. Και επαναλαμβάνω παλι, πρόκειται για ενα προγραμμα με μορια μου βγαίνουν βάσει το εισόδημα κοινως τα μεγαλα εισοδήμτα εχουν λίγα μόρια. Κανεις δν θα πάρει την θέση κανενός......

Το αν ειναι κακώς ή καλώς που μπήκε το όριο ειναι άλλο καπέλο εγω είμαι καπου στη μέση αλλα ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ αν ο δίπλα μου θα κάνει τα χαρτια του με 40000. ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΟΡΑ.

Τη νπαροιμία την γνωριζουμε όλοι μας!


ymO6p2.png

sL3vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δυστηχώς τα μαθηματικά είναι μαθηματικά . 1 + 1 = 2 σε όλες τις γλώσσες του κόσμου .

Το πρόβλημα είναι ότι αν ο άλλος θέλει αντι να πληρώνει τα δίδακτρα του παιδιού του , προτιμάει να έχει φερράρι και να στέλνει τα χαρτιά στο ΕΣΠΑ . Σόρρυ αλλά για αυτόν δεν θα κάτσω να κλαφτώ , και να σκάσω . :)

Τώρα το ''όσα δεν φτάνει η αλεπού , τα κάνει κρεμαστάρια '' τι ακριβώς σημαίνει ;;;;;;

Φιλικά Λευτέρης

Και εγω αν εβγαζα 40000 μην ανησυχεις θα τα ξοδευα μια χαρα. ζουμε στην εποχη των υλικων αγαθων που ολα τα θελουμε ακομα και αυτα που δεν μπορουμε. πειρασμους εχουμε παντου γυρω μας.

ντρεπομαι που το λεω αλλα εμενα τσονταρει και ο πεθερος μου για να βγουμε

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα γνωρίζω τα μαθηματικα πολυ καλα..ετσι ειναι σε όλες τις γλώσσες του κόσμου σωστά τα λες!

Κ ετσι να έιναι (να θέλει να πληρωνει την φεράρι δλδ) εσενα τι σε κόφτει??? Και να τα στείλει τα χαρτιά του τι θα γίνει??? Βάσει εισοδήματος δν είναι η επιλογή? θα μπει πρώτος πουθενα?

Γιατι πρέπει να τα λέμε ολα αυτά δν εχω καταλάβει Λευκή μου? Εσυ εχεις 40000 εσυ εχεις φεράρι, εσυ εισαι ζηλιάρης, εσυ δν εχεις δικαίωμα κλπ κλπ.

Δεν καταλαβαίνω οτι θέλω καταλαβαίνω παρα πολυ καλα. Και επαναλαμβάνω παλι, πρόκειται για ενα προγραμμα με μορια μου βγαίνουν βάσει το εισόδημα κοινως τα μεγαλα εισοδήμτα εχουν λίγα μόρια. Κανεις δν θα πάρει την θέση κανενός......

Το αν ειναι κακώς ή καλώς που μπήκε το όριο ειναι άλλο καπέλο εγω είμαι καπου στη μέση αλλα ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ αν ο δίπλα μου θα κάνει τα χαρτια του με 40000. ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΟΡΑ.

Τη νπαροιμία την γνωριζουμε όλοι μας!

παιδια μπορει ενα οριο στο εισοδημα να συζητηθηκε και να τεθηκε και περσι και απλα να μην το βαλανε.

και να σας πω και κατι αλλο? περσι αν ειχες εκκαθαριστικο 3000 σε υπολογιζαν για 6000 εισοδημα. και εκει εβαλαν οριο και χαθηκαν μορια.

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα γνωρίζω τα μαθηματικα πολυ καλα..ετσι ειναι σε όλες τις γλώσσες του κόσμου σωστά τα λες!

Κ ετσι να έιναι (να θέλει να πληρωνει την φεράρι δλδ) εσενα τι σε κόφτει??? Και να τα στείλει τα χαρτιά του τι θα γίνει??? Βάσει εισοδήματος δν είναι η επιλογή? θα μπει πρώτος πουθενα?

Γιατι πρέπει να τα λέμε ολα αυτά δν εχω καταλάβει Λευκή μου? Εσυ εχεις 40000 εσυ εχεις φεράρι, εσυ εισαι ζηλιάρης, εσυ δν εχεις δικαίωμα κλπ κλπ.

Δεν καταλαβαίνω οτι θέλω καταλαβαίνω παρα πολυ καλα. Και επαναλαμβάνω παλι, πρόκειται για ενα προγραμμα με μορια μου βγαίνουν βάσει το εισόδημα κοινως τα μεγαλα εισοδήμτα εχουν λίγα μόρια. Κανεις δν θα πάρει την θέση κανενός......

Το αν ειναι κακώς ή καλώς που μπήκε το όριο ειναι άλλο καπέλο εγω είμαι καπου στη μέση αλλα ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ αν ο δίπλα μου θα κάνει τα χαρτια του με 40000. ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΟΡΑ.

Τη νπαροιμία την γνωριζουμε όλοι μας!

Κατερίνα αν γνωρίζεις την παροιμία ξέρεις τότε πως σημαίνει "ζήλια" κι εσύ είσαι αυτή που την είπες πρώτη. Επιμένεις να λες αυτά που θες και να παρερμηνεύεις αυτά που λέω εγώ όπως θες. Δεν με ενοχλεί να παίρνει ο άλλος 40 και 50 και 500000 ευρώ το μήνα, ας πάρει ό,τι θέλει, είναι δικαίωμά του. Αλλά με ενοχλεί να κάνει αίτηση σε κάτι (και πιθανά να επιλεγεί αύριο μεθαύριο) σε κάτι που υπάρχει εισοδηματικό κριτήριο. Πιο απλά να το πω, δεν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Ένα πρόβλημα είναι η νοοτροπία .

'' Ας βγάζω 100.000 ? το χρόνο , ας έχω 200.000 ? καταθέσεις σε τράπεζες , ας έχω 2 mercedes , ας έχω σπίτι 1000τμ , εγώ αφού μπορώ θα κάνω τα χαρτιά στο ΕΣΠΑ για να πάρουν το παιδί μου και να μην δίνω 300 ? το μήνα στον παιδικό '' .

Η μια θέση που θα πάρει αυτός ο τύπος , θα την έχει στερήσει από μια οικογένεια , που πιθανόν να ζεί με 15.000 ? το χρόνο . Ακούγεται δίκαιο και αξιοκρατικό αυτό ;

Φιλικά Λευτέρης

Link to comment
Share on other sites

Κατερίνα αν γνωρίζεις την παροιμία ξέρεις τότε πως σημαίνει "ζήλια" κι εσύ είσαι αυτή που την είπες πρώτη. Επιμένεις να λες αυτά που θες και να παρερμηνεύεις αυτά που λέω εγώ όπως θες. Δεν με ενοχλεί να παίρνει ο άλλος 40 και 50 και 500000 ευρώ το μήνα, ας πάρει ό,τι θέλει, είναι δικαίωμά του. Αλλά με ενοχλεί να κάνει αίτηση σε κάτι (και πιθανά να επιλεγεί αύριο μεθαύριο) σε κάτι που υπάρχει εισοδηματικό κριτήριο. Πιο απλά να το πω, δεν γίνεται.

Πέρυσι Λευκή μου σε πείραζε?? που εκαναν όλοι αίτηση?

Επισης το βασικό κρητήριο για να κανεις χαρτια είναι η εργαζόμενη μητέρα. Αυτος ήταν κ ο σκοπος του προγραμματος να στηρηξει την εργαζόμενη μητέρα. Για αυτό ονομαζεται "πρόσκληση προς τις μητέρες".

Για να επιλεχτει αυριο μεθαύριο σημαινει πως ο σταθμός που επιλέχτηκε είχε κενες θέσεις που δν καλύφτηκαν απο τα χαμηλά εισοδήματα.


ymO6p2.png

sL3vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καμια μαμα που πέρισυ ήταν με το 6μηνο του ΟΑΕΔ υπάρχει? Δεν έχει να κάνει με το πρόγραμμα έτσι?? κανονικά δηλώνεις συμμετοχή?

Kατινάκι, ήμουν με 6μηνο το 2010, δλδ αναρωτιόμουν όπως κι εσύ πέρυσι. Ζητάς τα ένσημα όλου του 2010, πας και την βεβαίωση από την εταιρεία σου και είσαι εντάξει.

Το πρόβλημα είναι ότι αν ο άλλος θέλει αντι να πληρώνει τα δίδακτρα του παιδιού του , προτιμάει να έχει φερράρι και να στέλνει τα χαρτιά στο ΕΣΠΑ . Σόρρυ αλλά για αυτόν δεν θα κάτσω να κλαφτώ , και να σκάσω . :)

Καλά, η επιχειρηματολογία σου με στέλνει!!! Τι φοβερά συμπερασματα είναι αυτά? Κοίτα που φτάσαμε να θεωρουμε ότι όποιος δηλώνει 40000 ευρώ ως ετήσιο εισόδημα είναι η Χριστίνα Ωνάση!

Επίσης, το ότι εσύ τα βγάζεις με 1500 τον μήνα μια χαρά και θα είχες σοβαρό πρόβλημα τι θα έκανες αν έπαιρνες παραπάνω χρήματα (από τον προβληματισμό μάλλον δεν θα μπορούσες να παρακολουθείς την συζήτηση που εμείς οι αργόσχολες θα φτάσουμε στις 100 σελίδες), ή το ότι ξέρεις και πολύτεκνους που τα βγάζουν πέρα μια χαρά με 1500 ευρώ μηνιαίως ΔΕΝ λέει τίποτα! Γενικότερα, ας βάλουμε λίγο την κοινή λογική στην ζωή μας, το ότι ξέρουμε τον γείτονα του κουμπάρου του συμπέθερου που ζει με 0 εισοδήματα μια χαρά δεν είναι επιχειρημα!

Αχχχχ πόσο μου λείπει ο Σεραφίνο φέτος!

Ένα πρόβλημα είναι η νοοτροπία .

'' Ας βγάζω 100.000 ? το χρόνο , ας έχω 200.000 ? καταθέσεις σε τράπεζες , ας έχω 2 mercedes , ας έχω σπίτι 1000τμ , εγώ αφού μπορώ θα κάνω τα χαρτιά στο ΕΣΠΑ για να πάρουν το παιδί μου και να μην δίνω 300 ? το μήνα στον παιδικό '' .

Η μια θέση που θα πάρει αυτός ο τύπος , θα την έχει στερήσει από μια οικογένεια , που πιθανόν να ζεί με 15.000 ? το χρόνο . Ακούγεται δίκαιο και αξιοκρατικό αυτό ;

Λοιπόν, ο τύπος που βγάζει 100.000 ετησίως ΔΕΝ θα πάρει την θέση του τύπου που βγάζει 15.000 εφόσον ο δεύτερος δεν είναι άνεργος!

Μιας και το πρόγραμμα ονομάζεται "ΕΝΑΡΜΟΝΙΣΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗΣ ΚΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗΣ ΖΩΗΣ" πόσο δίκαιο είναι στην τελική να πάρει ένας άνεργος την θέση ενός εργαζόμενου??? Γιατί (θα επιχειρηματολογήσω κι εγώ όπως τον Φιλικά Λευτέρη - μπας και συνεννοηθούμε δλδ) όσες άνεργες εγώ ξέρω δεν ψάχνουν να βρουν δουλειά, θέλουν απλά να φεύγει το παιδί από το σπίτι για να είναι πιο ήρεμες!

Εφόσον υπάρχει η μοριοδότηση ΔΕΝ χρειαζόταν να μπει ανωτατο όριο στο εκκαθαριστικό. Ειδικά έτσι αδιακρίτως, δεν ξεχωρίζει καν τις ειδικές κατηγορίες (αυτές που έχουν τρία ή τέσσερα παιδιά και ΔΕΝ εχουν Φεράρι)...

Και ναι... υπάρχει κακία και ζήλεια... Και ναι... ΣΤΟΝ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΤΟΜΕΑ, για να παίρνει κάποιος κάτι παραπάνω από αυτά που δικαιούται ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ... Καλύτερες επιλογές, περισσότερα προσόντα, ακόμα και περισσότερη τύχη... Ας κοιτάξουμε τι έχουμε κάνει κι εμείς λάθος, ΔΕΝ ΦΤΑΙΝΕ ΠΑΝΤΑ ΟΙ ΑΛΛΟΙ για την κακή μας τύχη! Είμαστε οι επιλογές μας στην τελική...

Βαρέθηκα με το θέμα... Δεν αλλάζουν κάποια πράγματα, απορώ πως πίστευα πραγματικά ότι θα μπορούσε να γίνει η μεγάλη ανατροπή στην χώρα μας... Με αυτά τα μυαλά, και μη χειρότερα να λέμε...

Καλή επιτυχία σε όλους...

Link to comment
Share on other sites

Πέρυσι Λευκή μου σε πείραζε?? που εκαναν όλοι αίτηση?

Επισης το βασικό κρητήριο για να κανεις χαρτια είναι η εργαζόμενη μητέρα. Αυτος ήταν κ ο σκοπος του προγραμματος να στηρηξει την εργαζόμενη μητέρα. Για αυτό ονομαζεται "πρόσκληση προς τις μητέρες".

Για να επιλεχτει αυριο μεθαύριο σημαινει πως ο σταθμός που επιλέχτηκε είχε κενες θέσεις που δν καλύφτηκαν απο τα χαμηλά εισοδήματα.

Πέρυσι δεν με πείραζε γιατί δεν ασχολήθηκα με το θέμα, το παιδί μου ήταν μικρό. Προφανώς όμως δεν θα με πείραζε αφού η ίδια η ΕΕΤΑΑ ΔΕΝ είχε εισοδηματικό όριο.

"Πρόσκληση για τις μητέρες" ονομάζεται γιατί απευθύνεται σε μητέρες, εργαζόμενες ή άνεργες, όπως το θέτει και στις προϋποθέσεις.

Στο τελευταίο που λες συμφωνώ, ότι αν υπάρξουν κενές θέσεις να καλυφθούν από παιδιά μητέρων με υψηλότερα εισοδήματα ΕΩΣ τα 40000 ευρώ που είναι το όριο.

Link to comment
Share on other sites

καμια απορια εχεις κανεις να βοηθησουμε???

το εχουμε χεσει το θεμα. και στην τελικη για οποιον δεν θελει το οριο των 40000 δεν μπορουμε εμεις απο εδω να κανουμε κατι και να θελαμε...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους!!!:P

Τα τελευταία χρόνια έχω κάνει χρήση του προγράμματος και το θεώρησα πολυ χρήσιμο διότι πέρα από το εισόδημα του καθενός πρέπει το κράτος ή η ΕΕ το οποίο είναι το ευρύτατο κράτος μας.... αφού τελικά αυτή μας διοικεί, να μας παρέχει και κάποιες υπηρεσίες.

Το θεωρώ τραγικό να υπάρχει όριο εισοδήματος διότι με αυτά τα κριτήρια θα μπορούσα να πάω στον δημοτικό παιδικό σταθμό

Ο σκοπός του προγράμματος, και αναφέρεται κάπου αυτο, είναι να εξυπηρετήσει όσες περισσότερες εργαζόμενες μητέρες μπορεί. Καθώς οι δημοτικοί σταθμοί δεν μπορούσαν να μας χωρέσουν όλους η ΕΕ μας δίνει τη δυνατότητα να πάμε και σε κάποιους ιδιωτικούς χωρίς να πληρώνουμε. Το αν έχω εισόδημα περισσότερο από 40000 δεν μου στερεί το δικαίωμα την δωρεάν παιδείας, για παράδειγμα.

Επι του πρακταίου λοιπόν, θεωρώ ότι πρέπει να γίνει καταγγελία και διευκρινιστική ερώτηση για τον συγκεκριμένο όρο.

Το θέμα θα μπορούσε να μας το απαντήσει ο συνήγορος του πολίτη, το λογιστήριο του κράτους καθώς και οι Βρυξέλες.

Όσο για την ερώτηση που κάποιοι έθεσαν στο αν υπήρχε όριο τα προηγούμενα χρόνια θα απαντήσω με βεβαιότητα ΟΧΙ αν και εγώ απαρρίφθηκα λόγω οριού εισοδήματος. Μετά από τις καταγγελίες που έκανα δεν μπόρεσαν να υποστηρίξουν την απόρριψη.:shock:

....και παρατηρώ ότι τα ΦΕΚ που αναφέρονται στην αρχη της πρόσκλησης δεν έχουν αλλάξει από πέρισυ....κι ας με διορθώσει κάποιος αν δεν παρατήρησα σωστά.

Sorry για το μεγάλο μήνυμα αλλα δεν θεωρώ ότι μπορεί ο καθένα να φτιάχνει τις καταστάσεις όπως τον βολεύει.... :evil::evil::evil:


eNortjKzUjI0NTCwMFeyBlwwFXMC0g,,05.png

eNortjKzUjI0NTCwMFOyBlwwFXAC0Q,,49.png

Link to comment
Share on other sites

Kατινάκι, ήμουν με 6μηνο το 2010, δλδ αναρωτιόμουν όπως κι εσύ πέρυσι. Ζητάς τα ένσημα όλου του 2010, πας και την βεβαίωση από την εταιρεία σου και είσαι εντάξει.

Ημουν σε 6μηνο το 2010 και είμαι πάλι τωρα σε 6μηνο.

Λογικά δν υπάρχει καποιο κόλλημα λογω 6μηνου να κάνω χαρτιά ή να πάρω την βεβαίωση εργοδότη??


ymO6p2.png

sL3vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...