Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts

Το ότι κάποιος δεν μπορεί ή δεν θέλει να καταλάβει τα επιχειρήματά μου , μάλλον θα πρέπει να απασχολήσει τον ίδιο , και να ψαχτεί να βρεί τι κάνει λάθος .

Πιστεύεται ότι είμαι τόσο χαζός που να θεωρώ ότι με 40.000 αγοράζεις Ferrari ; Το τράβηξα από τα μαλλιά το παράδειγμα , αλλά κάποιοι μάλλον δεν το έπιασαν . Τι να κάνω τώρα , εγώ φταίω ;

Δηλαδή μια άνεργη μητέρα με 15000? οικογενειακό εισόδημα , είναι πιο δίκαιο να χάσει την θέση στον παιδικό από μια εργαζόμενη μητέρα με 100.000? οκογενειακό εισόδημα . Αυτό λέει η ''κοινή λογική '' ;;;;;; Ποιά μητέρα από τις 2 έχει τα περιθώρια να διαθέσει χρήματα για να στείλει το παιδί της στον παιδικό ; ( hint : χρησιμοποιείστε όποια λογική θέλετε για να φτάσετε στο σωστό αποτέλεσμα ) .

Επίσης παρατήρησα ( σωστό ή λάθος δεν ξέρω ) ότι μάλλον υπάρχει και ένας στυλ ''σνομπισμού '' προς κάποια μέλη . Και εμείς έχουμε πτυχία , και masters και προϋπηρεσία και ένα σωρό άλλα πράγματα , αλλά δεν κάνουμε και έτσι . Εδώ το πτυχίο το έχω ακόμα σε ένα φάκελο στην βιβλιοθήκη μέσα , και όχι σε κορνίζα στο σαλόνι . :)

Και τέλος . Ποτέ δεν χρησιμοποίησα φτηνούς αστεϊσμούς για να αναφερθώ σε άλλα μέλη του forum . Και για αυτό θα παρακαλούσα να μην χρησιμοποιούνται εις βάρος μου . Αν και ήταν πολύ επιτυχημένο μπορώ να πω . Γέλασα όσο γελάω με τα ανέκδοτα του Σεφερλή....δηλαδή ΚΑΘΟΛΟΥ :mad:

Για κάποιους φιλικά Λευτέρης

για κάποιους άλλους , σκέτο Λευτέρης :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αφιερωμενο φιλικα λευτερακη. Επειδη αγαπας τα νουμερα

Δέκα συμμαθητές από το Γυμνάσιο ξαναβρέθηκαν μετά από 30 χρόνια και άρχισαν να κάνουν καθημερινή παρέα. Με διαφορετική οικονομική κατάσταση ο καθένας τους, αποφάσισαν να βρίσκονται στο καφενείο/ουζερί «Το Τηνιακό» όπου έπιναν τις μπυρίτσες τους και έκαναν καθημερινό λογαριασμό 100€.

Οι 10 φίλοι συμφώνησαν επίσης να πληρώνουν τον λογαριασμό με βάση την οικονομική κατάσταση του καθενός, γεγονός που όλοι θεώρησαν δίκαιο. Έτσι πλήρωναν τον λογαριασμό ως κάτωθι (όπως περίπου πληρώνουμε τους φόρους μας):

Όνομα Πληρώνει Εργασία Εισόδημα

1 Αρτέμιος ταμείο ανεργίας 5.000€

2 Βασίλειος ταμείο ανεργίας 5.000€

3 Γεώργιος ταμείο ανεργίας 5.000€

4 Δημήτριος ταμείο ανεργίας 5.000€

5 Ευστάθιος 1€ Part time ταμίας 10.000€

6 Ζαφείρης 2€ Τεχνικός Η/Υ 15.000€

7 Ηρόδοτος 8€ Δημόσιος υπάλληλος 25.000€

8 Θεοφάνης 12€ Δικηγόρος 40.000€

9 Ιγνάτιος 22€ Γιατρός 70.000€

10 Κωνσταντίνος 55€ Επιχειρηματίας 200.000€

ΣΥΝΟΛΟ 100€

Οι φίλοι μας, πλήρως ικανοποιημένοι με την συμφωνία, βρισκόταν καθημερινά για τις μπυρίτσες τους. Ο καφετζής, ο Δήμος, που απέκτησε ξαφνικά 10 νέους πελάτες, σαν επιχειρηματικό μυαλό που ήταν, και για να μην τους χάσει από πελάτες, τους λέει ένα Σαββατόβραδο: «Επειδή είσαστε οι καλύτεροι πελάτες μου, θα σας κάνω έκπτωση 20€ στον λογαριασμό σας! Έτσι από εδώ και στο εξής θα μου δίνετε 80€ για τις μπύρες σας αντί για 100€!».

Ξαφνικά οι 10 φίλοι μας απέκτησαν ένα πρόβλημα να λύσουν: τι ποσό θα πλήρωνε τώρα ο καθένας τους εάν συνέχιχαν να πληρώνουν τον λογαριασμό όπως πληρώνουμε τους φόρους μας; Πως θα μοίραζαν την μείωση των 20€ μεταξύ των;

Ο Αρτέμιος (1ος) είπε στους υπόλοιπους ότι λογικό θα ήταν οι τέσσερις πιο φτωχοί να συνεχίσουν να μην πληρώνουν τίποτε, και οι υπόλοιποι έξι να μοιραστούν την έκπτωση ισόποσα μεταξύ των. Δηλαδή ο καθένας από τους έξι να πληρώνει 3,33€ λιγότερα. Εάν γινόταν αυτό, ο Ευστάθιος (5ος), και ο Ζαφείρης (6ος), πίνοντας δωρεάν μπύρες, θα κέρδιζαν και χρήματα καθημερινά! Αυτή η ιδέα απορρίφτηκε πάραυτα από τους υπόλοιπους!

Έτσι οι δέκα (10) φίλοι μας ζήτησαν την βοήθεια του Δήμου του καφετζή που τους πρότεινε την παρακάτω λύση:

Όνομα Πλήρωνε Πληρώνει Διαφορά % μείωσης

1 Αρτέμιος

2 Βασίλειος

3 Γεώργιος

4 Δημήτριος

5 Ευστάθιος 1€ 1€ 100%

6 Ζαφείρης 2€ 1€ 1€ 50%

7 Ηρόδοτος 8€ 5€ 3€ 38%

8 Θεοφάνης 12€ 8€ 4€ 33%

9 Ιγνάτιος 22€ 18€ 4€ 18%

10 Κωνσταντίνος 55€ 48€ 7€ 13%

ΣΥΝΟΛΑ 100€ 80€

Και οι 10 φίλοι μας είχαν κάθε λόγο να είναι ευχαριστημένοι. Οι 4 πιο φτωχοί εξακολουθούν να πίνουν τις μπυρίτσες τους δωρεάν. Ο 5ος της παρέας (Ευστάθιος) δεν πληρώνει πλέον τίποτε. Οι 5 που θα συνεχίζουν να πληρώνουν τον λογαριασμό, τώρα πληρώνουν λιγότερα.

Όμως, όταν βρέθηκαν έξω από το καφενείο, άρχισαν να συγκρίνουν πόσο λιγότερο πλήρωνε ο καθένας και έτσι άρχισαν οι γκρίνιες…

• «Εγώ κέρδισα μόνο 1€ από την έκπτωση» είπε ο Ευστάθιος (5ος). «Αλλά ο Κωνσταντίνος κέρδισε 7€!»

• «Σωστά» είπε ο Ζαφείρης (6ος). «Και εγώ κέρδισα 1€ αλλά είναι αδικία που ο Κωνσταντίνος κέρδισε 700% περισσότερα!»

• «Αυτό είναι αλήθεια» είπε ο Ηρόδοτος (7ος). «Εγώ κέρδισα 3€ και αυτός 7€. Οι πιο πλούσιοι κερδίζουν τα πιο πολλά!» (Σ.Σ: ΑΘΑΝΑΤΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ, ΑΜΕΣΩΣ ΤΟ ΕΝΤΟΠΙΣΕΣ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ)

• Ταυτόχρονα σχεδόν οι 4 πρώτοι (Αρτέμιος, Βασίλειος, Γεώργιος και Δημήτριος) ούρλιαζαν: «ΜΙΣΟ ΛΕΠΤΟ. Εμείς ΔΕΝ ΚΕΡΔΙΣΑΜΕ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΕ. Το σύστημα εκμεταλλεύεται μονίμως τους φτωχούς!»

Οι εννιά φίλοι, όλοι δυσαρεστημένοι με τον Κωνσταντίνο που κέρδισε τα πιο πολλά, το περικύκλωσαν έξω από το καφενείο, τον έκαναν τουλούμι στο ξύλο και τον άφησαν αναίσθητοστο πεζοδρόμιο της Λεωφ. Αλεξάνδρας…

Την επόμενη μέρα, την Κυριακή, όπως ήταν αναμενόμενο, ο δαρμένος της παρέας, ο Κωνσταντίνος, δεν εμφανίστηκε στο καφενείο. Οι υπόλοιποι εννιά έπιναν χαρούμενοι τις μπυρίτσες τους έχοντας ταυτόχρονα βγάλει και το άχτι τους με τον Κωνσταντίνο!

Η χαρά όμως τους κόπηκε απότομα όταν ήλθε η ώρα του λογαριασμού! Τότε ανακάλυψαν ότι τα χρήματα που είχαν όλοι μαζί πάνω τους ήταν μόλις 32€... Ούτε τον μισό λογαριασμό δεν μπορούσαν να πληρώσουν γιατί τους έλειπαν τα 48€ του Κωνσταντίνου…

Ο καφετζής αγανακτισμένος γιατί έχασε τα λεφτά του, τους έκοψε την έκπτωση.

Οι φίλοι δεν ξαναβρέθηκαν γιατί οι 4 πρώτοι δεν είχαν λεφτά για μπυρίτσες και ο τελευταίος που έβαζε και τα περισσότερα δεν του άρεσε και πολύ το γεγονός ότι οι άλλοι έπιναν με τα λεφτά του και τον έδερναν κιόλας.

Λοιπόν, φίλοι ,συνεργάτες, συγγενείς ,συνάδελφοι, εργαζόμενοι ,άνεργοι, συμφοιτητές και δημοσιογράφοι: Έτσι ακριβώς δουλεύει και το σύστημα πληρωμής των φόρων.

Οι πιο πλούσιοι πληρώνουν τα πιο πολλά. Όταν όμως γίνεται μείωση φόρων, αυτοί που πλήρωναν τους υψηλότερους φόρους κερδίζουν τα πιο πολλά από την μείωση!

Εάν τους φορολογείς περισσότερο από τους άλλους και τους επιτίθεσαι επειδή έχουν την ευχέρεια που εσύ εκμεταλλεύεσαι, μπορεί να μην ξαναεμφανιστούν ποτέ στο «καφενείο».

Στη πραγματικότητα, μπορεί να αρχίσουν να πίνουν μπύρες σε άλλα «καφενεία», εκτός της χώρας πιθανόν, όπου η ατμόσφαιρα είναι πολύ πιο φιλική και πιθανώς οι μπύρες να κοστίζουν λιγότερο!!!

Για όσους κατάλαβαν, δεν απαιτείται εξήγηση!

Για όσους ΔΕΝ κατάλαβαν, ΔΕΝ υπάρχει εξήγηση!

Υ.Σ. Αυτό το άρθρο, είναι παράφραση ενός ("Bar Stool Economics" ) που έγραψε ο David Kamerschen, Ph.D., Professor of Economics, University of Georgia.

Link to comment
Share on other sites

Το θεωρώ τραγικό να υπάρχει όριο εισοδήματος διότι με αυτά τα κριτήρια θα μπορούσα να πάω στον δημοτικό παιδικό σταθμό

Ο σκοπός του προγράμματος, και αναφέρεται κάπου αυτο, είναι να εξυπηρετήσει όσες περισσότερες εργαζόμενες μητέρες μπορεί. Καθώς οι δημοτικοί σταθμοί δεν μπορούσαν να μας χωρέσουν όλους η ΕΕ μας δίνει τη δυνατότητα να πάμε και σε κάποιους ιδιωτικούς χωρίς να πληρώνουμε. Το αν έχω εισόδημα περισσότερο από 40000 δεν μου στερεί το δικαίωμα την δωρεάν παιδείας, για παράδειγμα.

Σε αυτό το κομμάτι , απλώς να πώ ότι δεν σου στερεί το δικαίωμα το πρόγραμμα να κάνεις τα χαρτιά για δημοτικό παιδικό σταθμό . Όποιος θέλει πάει και κάνει ΚΑΙ εκεί τα χαρτιά . Χώρια ότι κανονικά θα έπρεπε πρώτα εκεί να κάνουν τα χαρτιά οι μητέρες , και μετά στο πρόγραμμα του ΕΣΠΑ .

Επίσης δημόσια δωρεάν παιδεία παρέχεται από το κράτος από το νηπιαγωγίο και το δημοτικό σχολείο και μετά . Δεν υπάρχει δημοτικό σχολείο που θα απορρίψει το παιδί σου όσο υψηλό εισόδημα και να έχεις . Είναι άλλο ο παιδικός σταθμός όμως ( που δεν θεωρείτε υποχρεωτική εκπαίδευση ) και άλλο το Δημοτικό-Γυμνάσιο-Λύκειο .

Το πρόγραμμα δεν νομίζω ότι έγινε επειδή οι δημοτικοί παιδικοί σταθμοί είχαν φουλάρει . Απλώς δίνει δικαίωμα σε κάποιους , να στείλουν το παιδί τους κάπου αλλού , ενώ δεν έχουν την οικονομική ευχέρια . Τέλος αν δείτε μέσα στις περυσινές δομές , υπήρχαν και δημοτικοί παιδικοί σταθμοί .

Φιλικά Λευτέρης

Link to comment
Share on other sites

αφιερωμενο φιλικα λευτερακη. Επειδη αγαπας τα νουμερα

......

......

......

Για όσους κατάλαβαν, δεν απαιτείται εξήγηση!

Για όσους ΔΕΝ κατάλαβαν, ΔΕΝ υπάρχει εξήγηση!

Υ.Σ. Αυτό το άρθρο, είναι παράφραση ενός ("Bar Stool Economics" ) που έγραψε ο David Kamerschen, Ph.D., Professor of Economics, University of Georgia.

Τώρα πραγματικά περιμένεις ότι κάποιος θα κάτσει να διαβάσει όλο αυτό το κατεβατό και θα βγάλει νόημα ;;;; Αυτό ήταν μήπως στο πρόγραμμα της ΝΔ για της εκλογές της προηγούμενης εβδομάδας ;;;; :roll::confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μπορει να ληξει το θεμα του οριου εδω? οσοι εχουν προβλημα με αυτο ας κανουν οτι νομιζουν. να ρωτησουν οποιον θελουν. εγω προσωπικα δεν εχω προβλημα και δεν θελω να ασχοληθω παλι. προτιμω να απαντω σε αποριες που μπορω να λυσω.

βαλτε ενα τελος και οι υπολοιποι. δεν θα μας βγει σε καλο.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μια άνεργη μητέρα με 15000? οικογενειακό εισόδημα , είναι πιο δίκαιο να χάσει την θέση στον παιδικό από μια εργαζόμενη μητέρα με 100.000? οκογενειακό εισόδημα . Αυτό λέει η ''κοινή λογική '' ;;;;;; Ποιά μητέρα από τις 2 έχει τα περιθώρια να διαθέσει χρήματα για να στείλει το παιδί της στον παιδικό ; ( hint : χρησιμοποιείστε όποια λογική θέλετε για να φτάσετε στο σωστό αποτέλεσμα ) .

Η κοινή λογική, λέει ότι σε ένα πρόγραμμα που αφορά ΠΡΩΤΑ από όλα εργαζόμενες μητέρες, ΝΑΙ, η εργαζόμενη μητέρα προέχει...

Εξάλλου, ποια έχει ανάγκη άμεση να αφήσει το παιδί της σε παιδικό σταθμό? Η άνεργη μητέρα ή η εργαζόμενη???

Ξέρεις πολλές λογικές? Δεν προσπαθείς με καμία άλλη? Γιατί πραγματικά, αρχίζω να πιστεύω ότι μας κάνεις πλάκα, ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ να πιστεύεις αυτά που λες...

Δεν είναι πολυτέλεια ο παιδικος σταθμος, είναι η μόνη λύση για τις εργαζόμενες μητέρες. Θα έπρεπε να είναι δωρεάν για όλες, τόσο απλά...

Paxe, είναι πνευματώδης, αφού δεν γελάει με τον Σεφερλή λέμε!

Link to comment
Share on other sites

Η κοινή λογική, λέει ότι σε ένα πρόγραμμα που αφορά ΠΡΩΤΑ από όλα εργαζόμενες μητέρες, ΝΑΙ, η εργαζόμενη μητέρα προέχει...

Εξάλλου, ποια έχει ανάγκη άμεση να αφήσει το παιδί της σε παιδικό σταθμό? Η άνεργη μητέρα ή η εργαζόμενη???

Ξέρεις πολλές λογικές? Δεν προσπαθείς με καμία άλλη? Γιατί πραγματικά, αρχίζω να πιστεύω ότι μας κάνεις πλάκα, ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ να πιστεύεις αυτά που λες...

Δεν είναι πολυτέλεια ο παιδικος σταθμος, είναι η μόνη λύση για τις εργαζόμενες μητέρες. Θα έπρεπε να είναι δωρεάν για όλες, τόσο απλά...

Paxe, είναι πνευματώδης, αφού δεν γελάει με τον Σεφερλή λέμε!

να ειναι δωρεαν σε δημοτικο παιδικο σταθμο. αν δεν εμπαιναν μεσα και οι ιδιωτικοι σταθμοι δε νομιζω να ενδιαφερονταν και πολλες εργαζομενες ή ανεργες. για να λεμε ολη την αληθεια. γιατι και εγω θα προτιμησω να παει το παιδι μου σε ιδιωτικο και οχι στον δημοτικο.

Link to comment
Share on other sites

να ειναι δωρεαν σε δημοτικο παιδικο σταθμο. αν δεν εμπαιναν μεσα και οι ιδιωτικοι σταθμοι δε νομιζω να ενδιαφερονταν και πολλες εργαζομενες ή ανεργες. για να λεμε ολη την αληθεια. γιατι και εγω θα προτιμησω να παει το παιδι μου σε ιδιωτικο και οχι στον δημοτικο.

Για ποιο λόγο?

Πέρυσι ήταν μονόδρομος για μας ο ιδιωτικός μιας και ο γιος μου δεν θα ήταν 2μιση ετών τον Σεπτέμβρη (όπως ήθελαν στους δημοτικούς σταθμούς)... Μπήκε μέσω του προγραμματος στον ιδιωτικο σταθμό που ήθελα, εκεί θα τον πήγαινα ακομα και εκτός Εεταα... Δεν έχω κανένα παράπονο από τις δασκαλες, το προσωπικό, το περιβάλλον, πραγματικά όλα τέλεια... Εκτός του ότι δεχονταν τα παιδιά ΚΑΙ άρρωστα! Πήγαιναν όλα με πυρετό, με την αντιβίωσή τους, τις εισπνοές τους, τις γαστρεντερίτιδές τους, γενικότερα, αν η μητέρα δεν είχε το φιλότιμο να προστατέψει πρώτα απο ολα το ίδιο της το παιδί ο σταθμός δεν είχε πρόβλημα να δεχτεί ένα παιδί όσο άρρωστο κι αν ήταν!

Όπως καταλαβαίνεις, μία πηγαιναμε δεκα ήμασταν στο σπίτι. Φέτος λοιπόν, θα δηλώσω μόνο δημοτικούς σταθμούς. Και μπαίνω στο πρόγραμμα γιατί πολύ απλά εφόσον έχουν δοθεί πολλές θέσεις από τους σταθμούς στην εεταα και θα μπουν ΚΑΙ άνεργες, μπορεί να μείνω απ' έξω αν μείνω στην αίτηση που έκανα απευθείας στον Δημοτικό παιδικό σταθμό...

Ιδιωτικός σταθμός δεν σημαινει και καλυτερος από τον δημοτικό...

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο?

Πέρυσι ήταν μονόδρομος για μας ο ιδιωτικός μιας και ο γιος μου δεν θα ήταν 2μιση ετών τον Σεπτέμβρη (όπως ήθελαν στους δημοτικούς σταθμούς)... Μπήκε μέσω του προγραμματος στον ιδιωτικο σταθμό που ήθελα, εκεί θα τον πήγαινα ακομα και εκτός Εεταα... Δεν έχω κανένα παράπονο από τις δασκαλες, το προσωπικό, το περιβάλλον, πραγματικά όλα τέλεια... Εκτός του ότι δεχονταν τα παιδιά ΚΑΙ άρρωστα! Πήγαιναν όλα με πυρετό, με την αντιβίωσή τους, τις εισπνοές τους, τις γαστρεντερίτιδές τους, γενικότερα, αν η μητέρα δεν είχε το φιλότιμο να προστατέψει πρώτα απο ολα το ίδιο της το παιδί ο σταθμός δεν είχε πρόβλημα να δεχτεί ένα παιδί όσο άρρωστο κι αν ήταν!

Όπως καταλαβαίνεις, μία πηγαιναμε δεκα ήμασταν στο σπίτι. Φέτος λοιπόν, θα δηλώσω μόνο δημοτικούς σταθμούς. Και μπαίνω στο πρόγραμμα γιατί πολύ απλά εφόσον έχουν δοθεί πολλές θέσεις από τους σταθμούς στην εεταα και θα μπουν ΚΑΙ άνεργες, μπορεί να μείνω απ' έξω αν μείνω στην αίτηση που έκανα απευθείας στον Δημοτικό παιδικό σταθμό...

Ιδιωτικός σταθμός δεν σημαινει και καλυτερος από τον δημοτικό...

ο δικος μου φοραει ακομη πανα και ο μοναδικος δημοτικος παιδικος σταθμος που δεχεται με πανα ειναι μακρια απο εκει που μενω. με το ιδιωτικο το παιρνουν και το φερνουν με λεωφορειο και με βολευει γιατι ο γιος φευγει καθε πρωι στις 7 και τεταρτο. δε νομιζω να μπορω να παω το παιδι τοσο νωρις στον δημοτικο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ημουν σε 6μηνο το 2010 και είμαι πάλι τωρα σε 6μηνο.

Λογικά δν υπάρχει καποιο κόλλημα λογω 6μηνου να κάνω χαρτιά ή να πάρω την βεβαίωση εργοδότη??

Συγγνωμη Κατινάκι, τα ένσημα του 2011 εννοούσα...

Όχι παιδί μου, γιατί να υπάρχει πρόβλημα? Είχα ποστάρει κάποια στιγμή τι να λέει η βεβαίωση του εργοδότη. Μου την έδωσαν χθες από την εταιρεία μου, βάλαμε όμως ημερομηνία 12/07 καλού κακού.

Link to comment
Share on other sites

ΑΝΕΡΓΕΣ

21.*

Αντίγραφο Δελτίου Ανεργίας σε ισχύ έως την ημερομηνία δημοσίευσης της παρούσας πρόσκλησης και

22.*

Αντίγραφο βεβαίωσης εξατομικευμένης προσέγγισης /ΟΑΕΔ ή υπεύθυνη δήλωση ότι θα προσκομισθεί βεβαίωση εξατομικευμένης έως 31/12/2011ή

23.*

Αντίγραφο της εγκριτικής απόφασης επιδότησης του ΟΑΕΔ για άνεργες που λαμβάνουν ή έχουν λάβει τακτικό επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ και παραμένουν άνεργες

24.

Για γυναίκες που ο σύζυγός τους είναι μακροχρόνια άνεργος κατά την ημερομηνία υποβολής της αίτησης: Βεβαίωση από τον ΟΑΕΔ

* (21 και 22 ή 23)

Να ρωτήσω εγώ τώρα..Αυτό είναι το κομμάτι από τη περσυνή αίτηση.Καταλαβαίνω ότι πρέπει να προσκομίσω ή το 21 και 22 μαζί..ή μόνο το 23.Κάνω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

ΑΝΕΡΓΕΣ

21.*

Αντίγραφο Δελτίου Ανεργίας σε ισχύ έως την ημερομηνία δημοσίευσης της παρούσας πρόσκλησης και

22.*

Αντίγραφο βεβαίωσης εξατομικευμένης προσέγγισης /ΟΑΕΔ ή υπεύθυνη δήλωση ότι θα προσκομισθεί βεβαίωση εξατομικευμένης έως 31/12/2011ή

23.*

Αντίγραφο της εγκριτικής απόφασης επιδότησης του ΟΑΕΔ για άνεργες που λαμβάνουν ή έχουν λάβει τακτικό επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ και παραμένουν άνεργες

24.

Για γυναίκες που ο σύζυγός τους είναι μακροχρόνια άνεργος κατά την ημερομηνία υποβολής της αίτησης: Βεβαίωση από τον ΟΑΕΔ

* (21 και 22 ή 23)

Να ρωτήσω εγώ τώρα..Αυτό είναι το κομμάτι από τη περσυνή αίτηση.Καταλαβαίνω ότι πρέπει να προσκομίσω ή το 21 και 22 μαζί..ή μόνο το 23.Κάνω λάθος?

Όχι αυτό που λέεί είναι : ότι πάς το 21 και μαζί ή το 22 ή το 23 . Το 21 πάντως πάει σίγουρα . Αυτό καταλαβαίνω εγώ τουλάχιστον . :)

Link to comment
Share on other sites

ο δικος μου φοραει ακομη πανα και ο μοναδικος δημοτικος παιδικος σταθμος που δεχεται με πανα ειναι μακρια απο εκει που μενω. με το ιδιωτικο το παιρνουν και το φερνουν με λεωφορειο και με βολευει γιατι ο γιος φευγει καθε πρωι στις 7 και τεταρτο. δε νομιζω να μπορω να παω το παιδι τοσο νωρις στον δημοτικο.

Στην θέση σου θα δήλωνα και δημοτικούς σταθμούς. Εχεις χρόνο για να κόψεις την πάνα τουλάχιστον της ημέρας.

Στον δημοτικό σταθμό που πήγε η κόρη μου, νομίζω ότι το πρωί δέχονταν παιδάκια από τις 7 μέχρι τις 8μιση...

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη Κατινάκι, τα ένσημα του 2011 εννοούσα...

Όχι παιδί μου, γιατί να υπάρχει πρόβλημα? Είχα ποστάρει κάποια στιγμή τι να λέει η βεβαίωση του εργοδότη. Μου την έδωσαν χθες από την εταιρεία μου, βάλαμε όμως ημερομηνία 12/07 καλού κακού.

και εγω εχω στην δουλεια την βεβαιωση εργοδοτη την περσινη. αν κανετε υπομονη δευτερα θα σας την στειλω. την ειχα δωσει και αλλου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...