Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

ΒΟΗΘΕΙΑ E-COLI


ΧΑΡΟΥΛΑ.

Recommended Posts

γεια σας.χρειαζομαι τη βοηθεια σας αν καποια μανουλα εχει περασει το ιδιο η τη γνωμη καποιου ειδικου αν υπαρχει στη σελιδα.ειμαι εγκυος 20 εβδομαδων.απο τις 8 που εκανα την κολπικη καλιεργεια μου εδειξε κολοβακτηριδιο γνωστο και ως e-coli.μου ειπε ο γιατρος που με παρακολουθει οτι δεν μπορω να παρω κατι στο πρωτο τριμηνο και θα περιμενουμε να μπω στο δευτερο.οταν μπηκα και του πηγα το αντιβιογραμμα μου ειπε οτι απ τις αντιβιωσεις που εδειξε δεν μπορω να παρω καμοια.εχω αλεργια πενικιλινη κεφαλοσπορινες ceclor και σε αυτη τη περιπτωση αποκλειονται και αμοχιλ ακμενμτιν γιατι κανουν αλληλεπιδραση με τις κεφαλοσπορινες.η μονη αντιβιωση που εχω παρει σε ολη τη ζωη μου ειναι η κλαρισιντ και δεν υπαρχει στο αντιβιογραμμα.τωρα απο το αντιβιογραμμα μονο σε septrin kai ciproxin δεν εχω αλλεργια αλλα ειναι κατηγοριας c και απαγορευονται στην εκυμοσυνη και ο γιατρος λεει οτι αν την παρω θα ναι με ευθυνη δικη μου για οτι συμβει..λοιπον το θεμα ειναι οτι αυτο το μικροβιο αν δεν αντιμετωπιστει θα φερει αποβολη οποσδηποτε η σπασιμο νερων η προωρο τοκετοη μπορει και να μη με πειραξει?φοβαμαι παρα πολυ δεν κοιμαμαι τις νυχτες απο το αγχος μου σας παρακαλω οποιος ξερει κατι ας βοηθησει λιγο.ευχαριστω:cry:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν έχω ιδέα τί γίνεται με τις αντιβιώσεις. Ρώτα το γιατρό σου αν επιτρέπεται να το αντιμετωπίσεις με κάποια μέθοδο φυσική, π.χ. χυμό βατόμουρου, πολλά νερά κλπ...Αυτό είναι το μόνο που μου έρχεται στο μυαλό μετά την αντιβίωση, αλλά δεν ξέρω αν είναι αποτελεσματικό και σίγουρα δεν μπορείς να το ρισκάρεις... Γενικώς προσωπικά είμαι κατά των γιατροσοφιών και υπέρ των φαρμάκων,αλλά αν δεν έχεις άλλη λύση... Γενικότερα ΡΩΤΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ! Σιγουρα θα υπάρχει εναλλακτική λύση για τα αλλεργικά άτομα.

Και περαστικούλια σου...όλα να πάνε καλά σου εύχομαι! :)


FEJKp3.png

zHIYp3.png

Link to comment
Share on other sites

μετά από 12 εβδομάδες είσαι σίγουρη ότι εχεις ακομα την e.coli?

μήπως θα επρεπε να κανεις μια επαναληπτική καλλιέργεια?

έχεις συμπτώματα κολπίτιδας?

μη χρησιμοποιείς σαπουνια, καθημερινά σερβιετάκια, μη φοράς στενά παντελόνια, απο εσωρουχα μόνο βαμβακερά

με το καλό το μωράκι σου! :)


dJzIp2.png Fysmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια και ευχομαι να πανε ολα καλα σε ολες!!! Εγω ειμαι 16 εβδομαδων και εχω κανει περιδεση τραχηλου στην 13η λογω προηγουμενης αποβολης που ειχα στην 18η εβδομαδα...αφηστε πονεμενη ιστορια. Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν εχει κανει καμια απο εσας περιδεση και τι γινεται με τα μικροβια που ισως προσβαλουν το ραμα....στην τελευταια αναλυση ουρων που εκανα βρεθηκε e-coli πραγμα που με ανησηχησε παρα πολυ!!! Ο γιατρος ειπε οτι θα παρω αντιβιωση αλλα εγω φοβαμαι μηπως εχει προσβληθει το ραμα.

Link to comment
Share on other sites

Ουρολοιμωξη εχεις (και φυσικά πρεπει να την αντιμετωπίσεις).

Το ραμα στον τραχηλο δεν εχει καμια σχεση με το ουροποιητικό συστημα.

Καλυτερα να κοιταξεις στο φορουμ του parents.gr για τις πληροφορίες που ζητας, οχι εδω στο καφε.

Με το καλό το μπεμπε!


dJzIp2.png Fysmp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...