Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Angot είπε:

      ούτε λοχείας κύησης και 9 μηνο;  εμένα ο άντρας μου είναι καπετάνιος όποτε όπως καταλαβαίνεις με παρασύρει το δικό του εισόδημα ! το δικό μ θα το έπιανε το 40αρι 

      Τίποτα απολύτως.. όλα είναι με εισοδηματικά κριτήρια. Φαντάσου της γέννας, που είναι στα 40.000 έχει από τα πιο υψηλά κριτήρια, στα αλλά τα ποσά είναι ακόμα χαμηλότερα.

      Να πεις στον καπετάνιο ότι σου χρωστάει ένα ΠΟΛΥ καλό δώρο!

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Ευχομαι να λαβεις κι εσυ την θετικη αυρα μας και η περιπετεια σου να ληξει συντομα και οσο το δυνατον ανωδυνα.

Φιλη georgiamami,ευχαριστω πολυ....

την πειρα την θετικη αυρα...

σημερα μετα απο τρεις μηνες,αγωνιας τρεξιματος και αβεβαιοτητας....

πηρα τα θετικα μηνυματα..

το ολοσωμο σπινθηρογραφημα ειναι πολυ καλο,εχω 2 μικρες φλυδες θυρεοειδη στους 2 λοβους..

ο ενδοκρινολογος μου ειναι πολυ ικανοποιημενος,η θυραιοσφαιρινη 5,4,αρα περιπου 1,4-1,5 υπολλειμα...

ευτυχως δεν υπαρχουν λεμφαδενες,ουτε τιποτε αλλο,βεβαια αυτο το ειχε δειξει κι η μεταγχειρητικη βιοψια..

περνω απο αυριο τ4 118 και μετα απο 10 μερες τ4 150, εξακολουθω να ειμαι υποθυρεοειδικος,με ολα τα συμτωματα ..ο γιατρος λεει οτι σε 2 μηνες θα ειμαι τελειως καλα.

μετα απο 2 μηνες τ4 150 θα πρεπει να κανω εξετασεις αιματος,με ζητουμενο τη θυραιοσφαιρινη στο 1 η και κατω απο το 1...φυσικα το ιωδιο 131 θα κανει 6 μηνες για να καψει το υπολλειμα του θυρεοειδους..

ο γιατρος μου ειναι πολυ αισιοδοξος.....

ΕΙΔΩΜΕΝ

Υ.Γ ειμαι χαρουμενος και αισιοδοξος ,μετα απο πολυ καιρο,αυτο ειχε σαν αποτελεσμα,χαχαχα

να περασω απο τον Κωνσταντινιδη,οσοι δεν τον ξερετε,ΣΤΗ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ,ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΙΦΡΕΙΓ....

να παρω 6 κομματια για το σπιτι και φυσικα ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΚΕΡΑΣΜΕΝΟ ΑΠΟ ΜΕΝΑ..

φιλικα nikos

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ευχομαι να λαβεις κι εσυ την θετικη αυρα μας και η περιπετεια σου να ληξει συντομα και οσο το δυνατον ανωδυνα.

Φιλη georgiamami,ευχαριστω πολυ....

την πειρα την θετικη αυρα...

σημερα μετα απο τρεις μηνες,αγωνιας τρεξιματος και αβεβαιοτητας....

πηρα τα θετικα μηνυματα..

το ολοσωμο σπινθηρογραφημα ειναι πολυ καλο,εχω 2 μικρες φλυδες θυρεοειδη στους 2 λοβους..

ο ενδοκρινολογος μου ειναι πολυ ικανοποιημενος,η θυραιοσφαιρινη 5,4,αρα περιπου 1,4-1,5 υπολλειμα...

ευτυχως δεν υπαρχουν λεμφαδενες,ουτε τιποτε αλλο,βεβαια αυτο το ειχε δειξει κι η μεταγχειρητικη βιοψια..

περνω απο αυριο τ4 118 και μετα απο 10 μερες τ4 150, εξακολουθω να ειμαι υποθυρεοειδικος,με ολα τα συμτωματα ..ο γιατρος λεει οτι σε 2 μηνες θα ειμαι τελειως καλα.

μετα απο 2 μηνες τ4 150 θα πρεπει να κανω εξετασεις αιματος,με ζητουμενο τη θυραιοσφαιρινη στο 1 η και κατω απο το 1...φυσικα το ιωδιο 131 θα κανει 6 μηνες για να καψει το υπολλειμα του θυρεοειδους..

ο γιατρος μου ειναι πολυ αισιοδοξος.....

ΕΙΔΩΜΕΝ

Υ.Γ ειμαι χαρουμενος και αισιοδοξος ,μετα απο πολυ καιρο,αυτο ειχε σαν αποτελεσμα,χαχαχα

να περασω απο τον Κωνσταντινιδη,οσοι δεν τον ξερετε,ΣΤΗ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ,ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΙΦΡΕΙΓ....

να παρω 6 κομματια για το σπιτι και φυσικα ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΚΕΡΑΣΜΕΝΟ ΑΠΟ ΜΕΝΑ..

φιλικα nikos

Χαιρομαι πολυ που εχεις καλα αποτελεσματα!!Ευχομαι να ειναι η τελευταια δοκιμασια που περνας!!Και εγω δυο μηνες μετα το ολοσωμο ειμαι με TSH 0,19(πρεπει να ειμαστε στο μηδεν),και τα συμπτωματα του υπο-θ ειναι πλεον πολυ λιγα!Σιγουρα μετα απο ενα 6μηνο θα καει ολο το υπολοιπο που εχεις (εγω ειχα 1,6% υπολειμμα και καηκε ολο το κολοβωμα μετα το Ι 131).Θυρεοσφαιρινη ειχα 12,9 και πηγε ενα χρονο μετα τη θεραπεια στο 0,52!Θελει λοιπον και τον χρονο του το ραδιεν.ιωδιο για να δρασει και ολα θα ειναι καλα στις επομενες εξετασεις που θα κανεις (του εξαμηνου)!!Σε ευχαριστουμε για το κερασμα!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλη georgiamami,ευχαριστω πολυ....

την πειρα την θετικη αυρα...

σημερα μετα απο τρεις μηνες,αγωνιας τρεξιματος και αβεβαιοτητας....

πηρα τα θετικα μηνυματα................................

Υ.Γ ειμαι χαρουμενος και αισιοδοξος ,μετα απο πολυ καιρο,αυτο ειχε σαν αποτελεσμα,χαχαχα

να περασω απο τον Κωνσταντινιδη,οσοι δεν τον ξερετε,ΣΤΗ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ,ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΙΦΡΕΙΓ....

να παρω 6 κομματια για το σπιτι και φυσικα ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΚΕΡΑΣΜΕΝΟ ΑΠΟ ΜΕΝΑ..

φιλικα nikos

Φιλε Νικο, να ξερες ποσο χαρουμενη με εκανες. Μηπως πρεπει να αλλαξουμε ονομα στο θεμα μας και απο παθησεις του θυρ. κλπ να το πουμε "Cafe: ΤΟ ΓΟΥΡΙ"??????

Αλλος ενας τυχερος. Μακαρι να λαμβανεις παντα τα επιθυμητα αποτελεσματα και συντομα να λεβει τελος η περιπετεια σου.

Οσο για το μιλφειγ, μαλλον εγω σας χρωσταω κερασμα για την γιορτη μου. :tongue::tongue:


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ τη φιλη τη sonia64 και ολους τους φιλους εδω μεσα..

georgiamami χρονια πολλα για τη γιορτη σου,ευχαριστουμε για το κερασμα,ευχομαι παντα γλυκαμενη και χαρουμενη...

καλο βραδυ

Υ.Γ αα το τ4 118 δεν υπαρχει εε,ειναι το τ4 115,γιατι και η λεπτομερεια παιζει ρολο στη παθηση μας...

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ,ΚΑΛΟ Σ-Κ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστω πολυ τη φιλη τη sonia64 και ολους τους φιλους εδω μεσα..

georgiamami χρονια πολλα για τη γιορτη σου,ευχαριστουμε για το κερασμα,ευχομαι παντα γλυκαμενη και χαρουμενη...

καλο βραδυ

Υ.Γ αα το τ4 118 δεν υπαρχει εε,ειναι το τ4 115,γιατι και η λεπτομερεια παιζει ρολο στη παθηση μας...

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ,ΚΑΛΟ Σ-Κ

Να`σαι παντα καλα Νικο!Εχει δικιο η Γιωργια,οσοι και οσες εχουμε μπει σε αυτο το φορουμ εχουμε καλα αποτελεσματα!!Το πιο σημαντικο ομως ειναι οτι βρηκαμε φιλους για να μοιραζομαστε τις ιδιες ακριβως αγωνιες και ερωτηματικα,τη στιγμη που δεν μπορουν δυστυχως οι συγγενεις και φιλοι να καταλαβουν ολο αυτο που μας συμβαινει(Ραδιενεργο ιωδιο,βαρυς υπο-θ/σμος,θυρεοσφαιρινη,κολοβωμα)!Ειδικα οταν τους λεμε οτι για να κανεις ενα σπινθηρογραφημα πρεπει να εισαι βαρια υπο-θ/κος(δηλαδη ενα κουρελι) και να κανεις την ειδικη διαιτα,απορουν!!!Επισης σε ρωτανε ποσες χημειοθεραπειες θα κανεις!!!Το εχω ξαναπει,μακαρι πριν εναμισυ χρονο που περνουσα ολο αυτο,να μπορουσα να μιλησω εστω και με εναν συνασθενη!!Οσο για την δοσολογια,δεν υπαρχει Τ4 118,αλλα Τ4 112.Ομως υπαρχει και ο συνδυασμος δυο χαπιων,οπως δινουν σε μενα.Για 4 φορες την εβδομαδα παιρνω Τ4 150 και τρεις φορες Τ4 162,συνδυαζοντας ενα Τ4 100 και ενα Τ4 62.Εαν σου ειπε ο γιατρος Τ4118,θα πρεπει να παρεις ενα Τ4 112 και μισο Τ4 12.Αλλα καλυτερα να τον ρωτησεις.
Link to comment
Share on other sites

ενα γεια σε ολους τους φιλους εδω μεσα...

ναι βρε sonia,το Τ4 112 ,ειδες,με τη τριτη το βρηκα....τι τραβαμε εμεις υποθυρεοειδικοι και κανεις δεν το καταλαβαινει....

απο τη πεμπτη περνω το Τ4 112,σε 10 μερες θα ξεκινησω το Τ4 150 και μετα απο 2 μηνες θα κανω αιματολογικες..

sonia και φιλοι εδω μεσα,μετα απο ποσο καιρο συνηλθατε απο τον υποθυρεοειδισμο;;

ο γιατρος, μου ειπε σε 2 μηνες..

θελω να ρωτησω...

με την αλλαγη του χαπιου ,σε ποιο μεγαλη δοση,ειχατε καποιες παρενεργειες;;

γεια σας

Link to comment
Share on other sites

ενα γεια σε ολους τους φιλους εδω μεσα...

ναι βρε sonia,το Τ4 112 ,ειδες,με τη τριτη το βρηκα....τι τραβαμε εμεις υποθυρεοειδικοι και κανεις δεν το καταλαβαινει....

απο τη πεμπτη περνω το Τ4 112,σε 10 μερες θα ξεκινησω το Τ4 150 και μετα απο 2 μηνες θα κανω αιματολογικες..

sonia και φιλοι εδω μεσα,μετα απο ποσο καιρο συνηλθατε απο τον υποθυρεοειδισμο;;

ο γιατρος, μου ειπε σε 2 μηνες..

θελω να ρωτησω...

με την αλλαγη του χαπιου ,σε ποιο μεγαλη δοση,ειχατε καποιες παρενεργειες;;

γεια σας

Νικο,γενικα ενα προβλημα μνημης το παθαινουμε ολοι,μην στεναχωριεσαι!!!Και τις τρεις φορες που το περασα(τον υπο-θ)συνηλθα μετα απο εναμισυ μηνα περιπου,μονο που τωρα,ενω εχουν περασει οι δυο μηνες,κουραζομαι πιο ευκολα,δεν εχω πολλες δυναμεις,αλλα σε γενικες γραμμες καλα.Οσο για την δοση,δυο μηνες πριν αρχισει η αναγκαστικη διακοπη Τ4 για το ολοσωμο,ειχα ταχυπαλμιες και μου μειωσαν τα μιλιγκραμ.Προχθες ομως που εκανα TSH και μου εδωσε η γιατρος την δοσολογια που σου ανεφερα,μου ειπε οτι αμα νοιωσω τα ιδια συμπτωματα,δεν πρεπει στη φαση που βρισκομαι να γινει μειωση,αλλα να παω σε καρδιολογο και να παρω χαπια για την ταχυκαρδια,για να μην υποτροπιασει η νοσος.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλο μηνα. Ελπιζω να ειστε στην εξοχη και να πιανετε τον "Μαη". Να περνατε καλα και να εχετε παντα καλα αποτελεσματα (κι εγω φυσικα χαχαχαχαχα)!!!!


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλο μηνα. Ελπιζω να ειστε στην εξοχη και να πιανετε τον "Μαη". Να περνατε καλα και να εχετε παντα καλα αποτελεσματα (κι εγω φυσικα χαχαχαχαχα)!!!!

Καλο μηνα σε ολους,καλος καιρος,ευκαιρια για μια βολτα εεε...

να ειναι καλος μηνας σε ολους τους συνασθενης εδω μεσα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


να παρω το θαρρος,να προτεινω ενα υπεροχο blog,που το διαβαζω και παντα με συγκινει,με οτι γραφει;;

http://simplemangreek.blogspot.com/

Εριξα μια ματια και παιρνω κι εγω το θαρρος να προτεινω, αυτο:

http://simplemangreek.blogspot.com/search/label/Save%20Me


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...