Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 31 λεπτά , marmaki είπε:

      Με πρόλαβες!!

      Επειδή εμείς ήμαστε κάποιες χρονιές κάτω και κάποιες πάνω απτα 40.000 το έψαξα και βρήκα κι εγώ αυτά και οι υπολογισμοί μου λένε οτι το ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα των 40.000 για οικογένεια που κάνει τωρα το πρώτο του παιδί πρέπει να βγαίνει γύρω στα 75.000 ευρώ.

      Γι αυτό μου έκανε εντύπωση που είπε η @LeneL παραπάνω ότι είχε οικογενειακό εισόδημα λίγο πάνω απτα 40.000 ευρώ και δεν πήρε το επίδομα. Είχες κάνει αίτηση και στην απέρριψαν @LeneL;

       

      Το παιδί που γεννιέται ίσως να μην υπολογίζετε ως ισοδύναμο. Δηλαδή το πρώτο ισοδύναμο να είναι αν έχεις ήδη παιδι Κ πας για δεύτερο γι'αυτό να την απέρριψαν 

ΟΙ πρώτες αγωνίες


Recommended Posts

αυτες οι φημες που διασπειρονται σε blogs ειναι τρομερά ενοχλητικές έως επικινδυνες για τα νευρα μας.. καπου καποιος κάποτε βρηκε ενα εμβολιο που ειχε μεσα ενα ξενο σώμα.. μην ειχε και κανα άλιεν ας πουμε?

οποιοσ εχει ή ειχε θεμα με το εμβολιο να βγει επώνυμα και να πει. με λένε μάρα και εκανα στο παιδι μου πρεβεναρ και μου απογειώθηκε! τα βγαινω σε ενα φορουμ και λεω το μακρυ μου και το κοντο μου και οταν με ρωτανε τι και ως κανω τον αλεκο δεν ειναι σωστα για τα νευρα καμιας μας

βρε mara τι γελιο που εχεις γμτ!!!Ποτε θα γνωριστουμε βρε κοριτσι μου???δηλ εισαι απαιχτη!!!τα λες με εναν τροπο ασε σου λεω ασε!!!

ναι fysalidaki μου , ο γιατρος μου μπορει να μη βρισκεται ευκολα στα τηλ λογω πολλων ευθυνων αλλα ειναι μεσα σε ολα!!

ειναι σου λεω στο Αγια Σοφια και ειναι και στο Παιδων Μητερα στο νεογνολογικο!!!Στο Αγια Σοφια ειναι Παιδοπνευμονολογικο στη Α΄Πανεπιστημιακη Κλινικη!!

Δεν γινεται να μη γνωριζει κατι τετοιο ...και να φανταστεις τον πηρα αμεσως γιατι αυριο παμε για εμβολιο!!!


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • rosebaby

    1840

  • fairy baby

    1216

  • Mara-76

    1136

  • Dimitra83

    1086

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εβελινακι μην μασας παιδι μου..εχεις εμπιστοσυνη στον παιδιατρο σου? σου φιανεται ενημερωμένος? το ενστικτο σου λεει ναι? τοτε προχωρα και ακουσε οτι σου λεει.. το τι λεω εγω η μπηξα και η δειξα εχει μονο ενημερωτική σημασία και ίσως ενα εναυσμα για λιγη περισσότερη σκέψη, τίποτε άλλο. και εγω το "μισω" το πρεβεναρ.. επειδη κάνει πυρετό... αλλά πιο πολύ μισώ το ενδεχόμενο να πάθει πνευμονια το παιδακι μου και να τρεχουμε

Εμπιστοσυνη δεν εχω ουτε του πωπου μου...Εμενα σε κανενα εμβολιο δεν εχει κανει πυρετο αλλα αλλο ενας πυρετος και αλλο πεφτει τ ανασκελα και ξερο το μωρο μου...

Link to comment
Share on other sites

εβελινα πολυ καλα τα λες...να σου ζησει το παιδακι σου.

μαρα για σενα δεν το συζητω...συμφωνω σε ολα μαζι σου...αλλα τι να κανω που ειμαι τοσο φοβιτσιαρα ..μα ποσο πια...τσιμπαω με τη μια και γινομαι και χαλια...


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κουκλες...

Το μπουγκακι περασε ενα πολυ ανησυχο βραδυ...ξυπνησε χωρις υπερβολες καμια 40αρια φορες...

τωρα κοιμαται αφου πλανταξε στο κλαμα και δεν συνερχονταν με τιποτα!:?:cry:

Τι πραγμα κι αυτο με τα κωλοεμβολια...

Εμας για τον πνευμονιοκοκκο η παιδιατρος μας προτιμα το synflorix αντι του prevenar!


497fbd72be.pngtz4jmk1lehww4bsy.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εβελινα πολυ καλα τα λες...να σου ζησει το παιδακι σου.

μαρα για σενα δεν το συζητω...συμφωνω σε ολα μαζι σου...αλλα τι να κανω που ειμαι τοσο φοβιτσιαρα ..μα ποσο πια...τσιμπαω με τη μια και γινομαι και χαλια...

Φυσαλιδα σε ευχαριστω πολυ..Να σου ζησουν και εσενα τα παιδακια σου..

Και εγω πολυ φοβιτσιαρα ειμαι αλλα οχι για εμενα αλλα για το παιδι μου...

Ευχομαι να μην υπαρξει κανενα κρουσμα και ολα να κυλησουν ηρεμα..

Να ειστε ολες καλα..

Link to comment
Share on other sites

fysalida.. δνε παιζει να υπαρχιε πιο φοβητσιαρα απο μενα.. αμα δεις τα ποστσ μου κα8ε φορα που μιλαμε για εμβολια χεζομαι πανω μου.. αλλα απο την αλλη υπαρχουν και καποιες διαδικασίες. πχ η κοπελιτσα στις μανουλες μαιου που βρηκε ξενο σωμα στο εμβολιο. ο γιατρος της ενημερωσε τον ΕΟΦ? Ενημερωσε την εταιρεία? πιεσε για φαρμακοεπαγρύπνηση? και εγω ειμαι υπερ του "καντε τα ολα λαμπογυαλο αν παει κατι λά8ος" αλλα

1. ΟΝΤΩΣ να πηγαινει κάτι λά8ος

2. Εχω ενημερώσει, εχω πιεσει και δνε βλέπω να ιγνετε τίποτα τοτε ναι τα σπαω όλα.. αλλά πιο πριν απο αυτα να βγαινω απλά και να οδυρομαι.. ε πιο πολύ πανικοβαλω και τους άλλους.

επίσης το "εκανα εμβολιο και το παιδι μου εγινε μπλε με πράσινους κόκους" εμενα δεν μου λέει τίποτα. μιλάω με τον γιατρό μου, αποκλειουμε ΟΛΑ τα άλλα (πχ να πλυθηκε το παιδι με αριελ εξ ου και οι κόκοι :P) Και μετά ωρύομαι για το εμβόλιο..και μετά ΠΑΝΤΑ το κάνω θεμα.. ανοιχτα, δημοσια και επώνυμα..δλδ εγω μαλακας ειμαι που με εχουν καταχωρημένη στην Πfizer?


dZJip3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμπιστοσυνη δεν εχω ουτε του πωπου μου...Εμενα σε κανενα εμβολιο δεν εχει κανει πυρετο αλλα αλλο ενας πυρετος και αλλο πεφτει τ ανασκελα και ξερο το μωρο μου...

εβελινάκι το ειπα και πριν..ας κραταμε μια πισινή.. ευχομαι τα καλύτερα για το μωράκι αλλά αν ενα παιδι εμεινε σεκος απο εμβολιο σε ΔΗΜΟΣΙΟ νοσοκομειο θα ειχε βουιξει ο τόπος.. κάθε γιατρός καταρχην εχιε και εναν κολητό ιατρικό δημοσιογράφο... εγω αν δεν βγει η Μελίνα του ΣΚΑΙ και να κανει ρεπορτάζ για εμβολιο που αφηνει σεκος τα παιδια δεν ακουω τπτ :P


dZJip3.png

Link to comment
Share on other sites

παω μεσα ξυπνησε το μικρο ταλιμπανακι μου...θελει μοσχαρακι σουπα.............

τα λεμε μετα πιο cool

ΜΑΡΑ κανονισε φιλεναδα να βγουμε για φαγητο ....

eimai sth dia8esh sas deytera eos pempth nyx8hmeron! :P


dZJip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κουκλες...

Το μπουγκακι περασε ενα πολυ ανησυχο βραδυ...ξυπνησε χωρις υπερβολες καμια 40αρια φορες...

τωρα κοιμαται αφου πλανταξε στο κλαμα και δεν συνερχονταν με τιποτα!:?:cry:

Τι πραγμα κι αυτο με τα κωλοεμβολια...

Εμας για τον πνευμονιοκοκκο η παιδιατρος μας προτιμα το synflorix αντι του prevenar!

re mantamitsa εσυ... σαν πολύ δεν ενοχλείτε ο ηρακλάκος? η ζωή τι λέει περι του 8έματος?


dZJip3.png

Link to comment
Share on other sites

Ψυχραιμία girls.... Δεν σημαίνει ότι επειδή παρουσιάζεται κάτι σε ένα παιδάκι θα εμφανίζεται σε όλα τα παιδάκια;;;; Πρέπει να είμαστε ψύχραιμοι γιατί αλλιώς θα τρελαθούμε... Και εγω τώρα πρέπει να σταματήσω να ανησυχώ....


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites

βανιλιτσα θενκς...με ηρεμεις πολυ...αφου ειναι και μεσα στο παιδων ο ανθρωπος θα ειχε αποψη αν ειχε μαθει κατι ε;

fysalidaki,εγω τηλεφωνησα σε εναν πολυ καλο φιλο μου που δουλευει στην sanofi ως υπευθυνος-που δεν παιζει να με κοροιδευε...αν ηξερε θα μου ελεγε...

ειπε λοιπον ουτε δεν ακουσε τιποτε στα πηγαδακια και γενικα στις επαφες με συναδελφους απο την pfizer και γενικα οτι αν μια παρτιδα υπαρχει υποψια οτι ειναι προβληματικη την αποσυρουν αφου πρωτα κινητοποιηθουν οι παιδιατροι....

Τωρα απο εκει και περα θελει προσοχη...στα παντα!!

Αλλα μην πανικοβαλλομαστε...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια σορι κιολας αλλα νομιζω οτι δεχομαι κατα καποιο τροπο μια επιθεση

απλα ηθελα να σας ενημερωσω για ενα γεγονος που εμαθα απο δικο μου ανθρωπο δεν νομιζω οτι σας ελεγα αρλουμπες απλα ηθελα να σας επισημανω αυτο τον πραγμα να ειστε πιο πιο προσεχτικες και εγω εχω να το ξανακανω και φυσικα θα το κανω απλα θα εχω τις κεραιεσ μου ανοιχτες

το σιγουρο ειναι οτι δεν σας λεω μαλακιες οτι μου ει[πε ο ανθρωπος σας λεω και επειδη δεν ειμαι της νοοτροπιας ενταξει μωρε αφου δεν το επαθα εγω χεστηκα θεωρησα σωστο να σας ενημερωσω οπως θα ηθελα να ενημερωθω και εγω τεσ πα δεν ειχα καμια προθεση να σας ταραξω για καλο το εκανα ο καθενας κρινει οπως θελει καλυτερο για το παιδι του και οτι ακουω απλα το ψαχνω αυτα και σορι παλι τι να πω


ttc72e7.aspx
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να σου πω τιποτα μαρα...εισαι σε ολα σωστη...και εχεις και αυτο τον τροπο που τα γραφεις που ρε παιδι μου τον¨"ξεκολλας" τον αλλον απο τη βλακεια του...


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...