Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Δυστυχώς, Ειρήνη, εγώ κι η φαντασία δεν γνωριστήκαμε ποτέ :lol:! Γι' αυτό επαφίεμαι (τώρα αλλά και στο μέλλον) σ' εσάς.

Α! Ξέρεις τι άλλο ήθελα; Είχες γράψει στο προηγούμενο θέμα κάποια στιγμή για τον καθαρισμό της "κεφαλής" της ηλεκτρικής σκούπας, πώς το κάνεις. Μπορείς να το επαναλάβεις;

Εντάξει... μην πεις τίποτα άλλο! Εγώ και η φαντασία ειμαστε κολλητές! Δεν μπορούν να μας ξεκολλήσουν ένα πράγμα! :PPPPPPPPPPPP

Το χω στην λίστα μου {του Σίνγκλερ!!!} γιατί κι άλλη μια κοπέλα μου χει στείλει μήνυμα γι' αυτό! Μεινει ήσυχη φίλη μου, θα την αναρτήσω άμεσα! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κι αυτό είναι πολύ πρωτότυπο για τα μανταλάκια.

Κι όπως είπε και η Ρινούλα, μόνο η φαντασία μας μπορεί να μας περιορίσει:P

images?q=tbn:ANd9GcQ_7KuCuFYSt3__z9TRPi4RFBtETzrdtM5L7ZDa-hYbsR6g7h5Q

xaxaxaxa! Like! Μπλουζάκι-καλαθάκι! Μ' αρέσει!!! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που κάνω πάντως είναι να έχουν "ρούχα σπιτιού". Φορμούλες που τις φοράμε με το που μπαίνουμε στο σπίτι. Έτσι τα φουστανάκια παραμένουν καθαρά και μετά από μια δυο τρεις μέρες τα ξαναφοράμε :P:p:p

A, μπράβο! Το ίδιο κάνω και γω. Μέσα στο σπίτι φοράμε όλοι φόρμες. Φορμούλες άνετες που τις φοράμε μόλις μπούμε!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Φορμούλες και καλτσούλες.

Εμείς στο σπίτι δεν φοράμε παππούτσια. Καλτούλες ή παντόφλες. Το πρόβλημα είναι ότι δεν έχω χώρο στην είσοδο για παππουτσοθήκη και για τα πανοφόρια. Αποτέλεσμα: τις περισσότερες φορές αυτά περιφέρονται μεσα στο σαλόνι μέχρι να φιλοτιμηθεί κάποιος να τα πάει στην ντουλάπα.

Δεν μπορώ να βρω λύση:-(:-(:-(


eNortjKzUjI0NTCwMFeyBlwwFXMC0g,,05.png

eNortjKzUjI0NTCwMFOyBlwwFXAC0Q,,49.png

Link to comment
Share on other sites

Φορμούλες και καλτσούλες.

Εμείς στο σπίτι δεν φοράμε παππούτσια. Καλτούλες ή παντόφλες. Το πρόβλημα είναι ότι δεν έχω χώρο στην είσοδο για παππουτσοθήκη και για τα πανοφόρια. Αποτέλεσμα: τις περισσότερες φορές αυτά περιφέρονται μεσα στο σαλόνι μέχρι να φιλοτιμηθεί κάποιος να τα πάει στην ντουλάπα.

Δεν μπορώ να βρω λύση:-(:-(:-(

Αυτό θέλει χώρο, καλή οργάνωση και... πυγμή για να δουλέψει!

Σου γράφω τι κάνω εγώ:

1) Αφιέρωσα 1 φύλλο ντουλάπας (από τα μικρά, όχι από την μεγάλη, τη δίφυλλη) μόνο για τα μπουφάν / παλτό / πανωφόρια! Δεν γινόταν! Ηταν τόσο πολλά, τα έβλεπα να γυρίζουν τριγύρω... ριγμένα σε καναπέδες... σε καρέκλες... και το κεφάλι μου έκανε 180 μοίρες... σαν τον εξορκιστή ένα πράγμα!

Οπότε έκανα χώρο και πλέον στη συγκεκριμένη ντουλάπα δεν μπαίνει τίποτα άλλο παρά τα πανωφόρια μας. Νόμος! :P

2) Τα ρούχα που φοράμε στο εσωτερικό του σπιτιού (φόρμες) τα βάζω σε συρτάρι. Εκεί διπλώνω την πάνω, την κάτω φόρμα και τις καλτσούλες μας. Τα δικά μου και του άντρα μου, τα βάζω σε συρτάρι (εκεί που κρατώ τις πιτζάμες) και μόλις επιστρέφουμε από τις εξωτερικές δουλειές και τελειώσουμε την μέρα μας, φοράμε αυτά. Πιτζαμούλες βάζουμε αφού κάνουμε μπάνιο, το βραδάκι συνήθως.

Του μικρού μου την αλλαξιά του (φόρμα, φανελάκι, καλτσούλες) τα διπλώνω και τα βάζω στην ακρούλα του κρεβατιού του, ώστε με το που θα μπει από το σχολείο να βγάλει τα ρούχα του στο πάτωμα {αυτά πάνω καθημερινά αμέσως στο πλυντήριο και έτσι το εχει συνηθίσει και το κάνει μόνος του).

3) Τις παντόφλες μας τις βάζω πάντα κάτω από το κρεβάτι μας στην πλευρά του καθένα. Στο δικό μου μέρος οι δικές μου, στο άλλο του άντρα μου και στο κρεβατάκι του Ανδρεούλη, στο δωμάτιο του, τις δικές του. Και μεις, δεν φοράμε παπούτσια στο σπίτι γιατί ο μικρός μου λατρεύει να παίζει στα χαλιά οπότε... προσέχουμε ;)

Και γω δεν μπορώ να τα βλέπω πεταμένα... Βιδώνομαι!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτό που κάνω πάντως είναι να έχουν "ρούχα σπιτιού". Φορμούλες που τις φοράμε με το που μπαίνουμε στο σπίτι. Έτσι τα φουστανάκια παραμένουν καθαρά και μετά από μια δυο τρεις μέρες τα ξαναφοράμε :P:p:p

Αυτό ακριβώς κάνουμε κι εμείς!

Φορμούλες και καλτσούλες.

Εμείς στο σπίτι δεν φοράμε παππούτσια. Καλτούλες ή παντόφλες. Το πρόβλημα είναι ότι δεν έχω χώρο στην είσοδο για παππουτσοθήκη και για τα πανοφόρια. Αποτέλεσμα: τις περισσότερες φορές αυτά περιφέρονται μεσα στο σαλόνι μέχρι να φιλοτιμηθεί κάποιος να τα πάει στην ντουλάπα.

Δεν μπορώ να βρω λύση:-(:-(:-(

Εγώ έχω χώρο στο κεφαλόσκαλο όπου ο άντρας μου έχει φτιάξει ένα ντουλάπι κι εκεί βάζουμε τα παπούτσια μας μόλις φτάσουμε σπίτι. Δεν μπαίνουμε στο σπίτι με τα παπούτσια.

Τα πανοφόρια τα κρεμάμε σε μία αυτοσχέδια κρεμάστρα που έχω βάλει στον μικρό διάδρομο που σχηματίζουν τα υπνοδωμάτια και το μπάνιο.

Έχω πάρει γαντζάκια και τα έχω βάλει στον τοίχο διάσπαρτα κι εκεί τα κρεμάμε.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααααααα!!!! Επιτέλους Ειρήνη μου, ξαναβρεθήκαμε!!!

Περιμένουμε τις ιδέες σου πως και πως....

Πολλά φιλιά για την ώρα.

Επιτέλους!!!!! Ήρθες!!! Πάλι μαζίιιι!!! Το πιστεύεις?????

Καλώς ήρθες αστέρι μου! Καλώς σε βρήκα!!!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θέλει χώρο, καλή οργάνωση και... πυγμή για να δουλέψει!

Σου γράφω τι κάνω εγώ:

1) Αφιέρωσα 1 φύλλο ντουλάπας (από τα μικρά, όχι από την μεγάλη, τη δίφυλλη) μόνο για τα μπουφάν / παλτό / πανωφόρια! Δεν γινόταν! Ηταν τόσο πολλά, τα έβλεπα να γυρίζουν τριγύρω... ριγμένα σε καναπέδες... σε καρέκλες... και το κεφάλι μου έκανε 180 μοίρες... σαν τον εξορκιστή ένα πράγμα!

Οπότε έκανα χώρο και πλέον στη συγκεκριμένη ντουλάπα δεν μπαίνει τίποτα άλλο παρά τα πανωφόρια μας. Νόμος! :P

Και γω δεν μπορώ να τα βλέπω πεταμένα... Βιδώνομαι!

κοριτσι μου, να δεις εγώ πως βιδώνομαι...:twisted:

Μάλλον αυτή όμως είναι η μόνη λύση και πρέπει να γίνει συνήθεια να τα πηγαίνουμε κατευθείαν στην ντουλάπα. Δυσκολο :?::rolleyes:

Αυτό ακριβώς κάνουμε κι εμείς!

Εγώ έχω χώρο στο κεφαλόσκαλο όπου ο άντρας μου έχει φτιάξει ένα ντουλάπι κι εκεί βάζουμε τα παπούτσια μας μόλις φτάσουμε σπίτι. Δεν μπαίνουμε στο σπίτι με τα παπούτσια.

Αυτό το είχα κι εγώ στο προηγούμενο σπίτι και πολύ βόλευε!!!

Ας είχα έστω χώρο μόνο για την παππουτσοθήκη δίπλα από την κεντρική πόρτα του σπιτιού. Μπαίνεις , Βγάζεις παππουτσια και τα Τακτοποιείς... :P

Τα πανοφόρια τα κρεμάμε σε μία αυτοσχέδια κρεμάστρα που έχω βάλει στον μικρό διάδρομο που σχηματίζουν τα υπνοδωμάτια και το μπάνιο.

Έχω πάρει γαντζάκια και τα έχω βάλει στον τοίχο διάσπαρτα κι εκεί τα κρεμάμε.

Δεν φαίνονται λίγο ακατάστατα? Ο αντίστοιχος διάδρομος του σπιτιού μου, μάλλον είναι λίγο στενός. Το φοβάμαι αλλά θα το ξαναδώ

Ευχαριστώ κορίτσια!!!!

κι ότι άλλο σκεφτούμε, ξέρετε το ξανασυζητάμε....


eNortjKzUjI0NTCwMFeyBlwwFXMC0g,,05.png

eNortjKzUjI0NTCwMFOyBlwwFXAC0Q,,49.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!

καλορίζικο το νέο καφέ!

Εγώ έχω μια λύση που καταργεί άπλωμα, μανταλάκια, ασιδέρωτα και σίδερο αλλά είναι κάπως ακριβούτσικη αλλά αξίζει τον κόπο. ΣΤΕΓΝΩΤΗΡΙΟ! μου έλυσε τα χέρια. είναι η κακλύτερη φιλενάδα μου ένα πράγμα. τα ρούχα βγαίνουν , αφράτα, μυρωδάτα, γιατί τα δικά μου τουλάχιστον τον χειμώνα μύριζαν την κάπνα απο τα τζάκια και καλοριφέρ, τα ψάρια της γειτόνισσας, το μπάρμπεκιου του γείτονα κλπ και πάνω απ'όλα ΑΤΣΑΛΑΚΩΤΑ! σιδερώνω 5 ρούχα το μήνα:P και επειδή δεν ήθελα να κλείσω το χώρο του μπάνιου το έβαλα στο μπαλκόνι. το είχα πάρει στις εκπτώσεις πριν 2 χρόνια γύρω στα 400 ευρώ. νομίζω πως αξίζει!

τα μπουφάν τα τοποθετώ και εγώ χώρια σε ντουλάπα όπως η ειρήνη και έχω μια κρεμάστρα πίσω απο την πόρτα της κρεβατοκάμαρας για τις φορμούλες του σπιτιού .


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τα πανοφόρια τα κρεμάμε σε μία αυτοσχέδια κρεμάστρα που έχω βάλει στον μικρό διάδρομο που σχηματίζουν τα υπνοδωμάτια και το μπάνιο.

Έχω πάρει γαντζάκια και τα έχω βάλει στον τοίχο διάσπαρτα κι εκεί τα κρεμάμε.

Μια χαρά ιδέα τα γατζάκια! Για μένα, αυτό προϋποθέτει φαρδύ διάδρομο.

Ανεξάρτητα όμως, σημασία έχει που εσύ έχεις βολευτεί και είστε τακτοποιημένοι! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

κοριτσι μου, να δεις εγώ πως βιδώνομαι...:twisted:

Μάλλον αυτή όμως είναι η μόνη λύση και πρέπει να γίνει συνήθεια να τα πηγαίνουμε κατευθείαν στην ντουλάπα. Δυσκολο :?::rolleyes:

Γι' αυτό λοιπόν (για ν' αποφύγεις το "βίδωμα"!). Βρε παιδί μου... ξε-ντυθείτε, κάντε ότι ειναι να κάνετε και μετά {σύντομα όμως γιατί όσο θα τα βλέπεις....} βουρ για την ντουλάπα. Θα σου γίνει συνήθειο όπως πλέον είναι και για μένα που σκέψου πλέον μου φαίνεται ... φυσιολογικό! :D


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!

καλορίζικο το νέο καφέ!

Εγώ έχω μια λύση που καταργεί άπλωμα, μανταλάκια, ασιδέρωτα και σίδερο αλλά είναι κάπως ακριβούτσικη αλλά αξίζει τον κόπο. ΣΤΕΓΝΩΤΗΡΙΟ! .

Καλώς ήρθες κοριτσάκι μου!

Όντως... τι μου πες τώρα???!! Και γω το θέλω αυτό! Κάποια στιγμή μπορεί να το βάλω στο πρόγραμμα αλλά τώρα με όλα τα κερατιάτικα-χαράτσια που πληρώνουμε (γκρρρρρρ...) αποκλείεται! :(


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και μια άσχετη-σχετική ερώτηση : επειδή τώρα τελευταία βλέπω συχνά πως είθισται το πλυντήριο των ρούχων να τοποθετείται στην κουζίνα και όχι στο μπάνιο ....

το έχει καμία από εσάς ???? τελικά, είναι ΠΙΟ εξυπηρετικό έτσι ?

όχι βεβαια πως έχω τον απαιτούμενο χώρο, αλλά όοοοταν θα πάω σε άλλο σπίτι (ναι ναι και μετά ξύπνησα) να ξέρω !!!!

όσο για το στεγνωτήριο, διατηρώ επιφυλάξεις επειδή νομίζω πως καίει πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Μεταξία δεν νομίζω πως είναι θέμα ευκολίας όσο θέμα χώρου το που θα μπει το πλυντήριο. Νομίζω πως αν το μπάνιο είναι μικρό και υπάρχει περισσότερος χώρος στην κουζίνα τότε είναι καλύτερα να μπεί εκεί.

Στο χωριό ας πούμε που το έχουμε στην κουζίνα είναι μία χαρά.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...