Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα έκλεισα 30 εβδομάδες κύησης με τα διδυμακια μου και ο γιατρος μου είπε πως ο τράχηλος κοντυνε αρκετά. Πριν από 2 εβδομάδες ηταν 3,5 και σημερα 2,4. Μου ειπε να σκεφτώ το ενδεχόμενο να πάω Αθήνα. Υπαρχει κάποια κοπέλα που να χρειάστηκε να πάει Αθήνα για το τελευταίο διάστημα? Και τι έκανε με το θέμα της διαμονής? Θα μου νοικιάσουνε διαμέρισμα για 1- 2 μήνες? Γνωρίζει κάποια?

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αχ κορίτσια χτες δεν πρόλαβα να μπω και σημερα διάβαζα και διάβαζα.

Αυτο με το μαλακτικό το κάνω κα εγώ στο ξεσκόνισμα. Εχω ένα άδειο μπουκάλι απο υγρο τζαμιών και κει μέσα βάζω ένα καπάκι μαλακτικό και το υπόλοιπο νερό. Ψεκάζω και σκουπίζω. Δεν αφήνει τπτ πάνω στα έπιπλα εγώ κατάλαβα ότι αργεί να ποιάσει σκόνη. Και μοσχοβολάει.

Επίσης κάθε φορά που αλλάζω σακούλα στη σκούπα πριν σκουπίσω ρίχνω τρια βανιλάκια στο πάτωμα και τα μαζεύω με τη σκούπα. Μοσχοβολάει βανίλια κάθε φορά που βάζω σκούπα. Και στο κάδο σκουπιδιών ρίχνω ένα βανιλάκι.

Απο απορρυπαντικά χλωρίνη βάζω στο μπάνιο μόνο, στη κουζίνα χρησιμοποιώ λευκό ξύδι. Η μαμά μου που δούλευε σε εργαστήριο με πίτες όταν είχε πάει μια κυρία να ενημερώσει για τους κανόνες υγιεινής τους είπε στους πάγκους μόνο λευκό ξύδι.

Εγώ κάνω το νεροχύτη με ξύι και σόδα και το πάγκό βράδυ παρά βράδυ μόνο με ξύδι.

Επίσης ειρήνη ενω πέρισυ τον είχα ξελασκάρει το πάγκο φέτος τον βλέπω παραγεμισμένο πρέπει να βγάλω πράγμα.

Ερώτηση : την ηλεκτρική σκούπα που την αποθηκεύετε;


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

αυτο με το μαλακτικο στο ξεσκονισμα το εκανα σημερα, θα σας πω εντυπωσεις αυριο μεθαυριο.απο, μυρωδια πολυ καλη αν και δεν εβαλα πολυ, το φοβηθηκα. τωρα θελω να δω τι θα γινει με τη σκονη στα καφεσκουρα μου επιπλα. επισης εχυσα και 2 βανιλιες στο πατωμα και τις μαζεψα με την σκουπα. εχω σκοπο να την καθαρισω κιολας αυτες τις μερες. ευχαριστω για τις συμβουλες κοριτσια..

Link to comment
Share on other sites

μήπως έχετε καμιά ιδέα πως να καθαρισω τα ντουλαπια της κουζίνας?εινα μαυρο βεγκε και με ότι και να τα καθαρίσω φαίνονται μεσα στη λέρα σε σημείο που ντρεπομαι:-(

και τα καθαρίζω καααααααθε μερα.

p.s τα αιθεραια έλαια μπορειται να τα βάλετε και στην θήκη του μαλακτικου και τα ρούχα μοσχοβολάνε.λίγες σταγονίτσες είναι αρκετες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το ντουλάπι κάτω από τον νεροχύτη είναι μία χαρά.

ποτέ τρόφιμα κάτω από το νεροχύτη. είναι κανόνας υγιεινής. κάτω από το νεροχύτη, στο ντουλάπι μόνο απορρυπαντικά. ούτε καν μαγειρικά σκεύη. απαγορεύεται.

κ εγώ το δοκίμασα το ξεσκονόπανο με μαλλακτικό κ είναι τέλειο. μοσχομύρισε κ καθάρισε καλά. δεν άφησε λεκέ.

να σας πω κ μαι χαζομάρα που έκανα στην ηλ. σκούπα να γελάσετε. δεν είχα χρόνο να πλύνω την ηλ. σκούπα κ έτσι ψέκασα τα φίλτρα με το άρωμά μου που έτσι κ αλλιώς θέλω να τελειώσει να πάρω άλλο...μοσχομύρισε το σπίτι μίρακλ!

είχα ξεχάσει να κάνω το κολπάκι με τις βανίλιες...

την άλλη φορά!

σας ευχαριστώ κορίτσια.

Αγγελική, θα ρωτήσω αύριο κιόλας σε φαρμακείο για αιθέριο έλαιο.

μου αρέσει η λεβάντα!!!!!

εσάς ποιό σας αρέσει;

αύριο θέλω να καθαρίσω το ψυγείο μου. το έχω παρατημένο κ δεν μου αρέσει καθόλου.

καμιά ιδέα για καθαριότητα ψυγείου; κάτι φρες;

καληνύχτα!

Link to comment
Share on other sites

τα ντυολάπια της κουζίνας καθαρίζουν με ζεστό νεράκι κ πανάκι! σκέτο.

αν υπάρχουν παλιοί κ δύσκολοι λεκέδες τότε ελάχιστο λευκό ξύδι σε ζεστό νερό, τρίψιμο με πανάκι κ λαμπίκο!

Link to comment
Share on other sites

αν θελετε να συζητησουμε και το θεμα του σιδερου, δηλαδη πως το συντηρουμε και πως το καθαριζουμε οταν κολλησει κανενα ρουχο, κλπ..

Αν κολλήσει κάτι εγω το τριβω με το σύρμα της κουζίνα απαλά και ξίδι. σήμερα έκανα τη ζωή μου easy πραγματικά, έκανα ένα σούπερ ντουπερ μανικιουρ με χριστουγεννιάτικα σχέδια σε κάποια νύχια. Ανέβηκα τόσο πολυ ψυχολογικά.

Link to comment
Share on other sites

να σας πω κ μαι χαζομάρα που έκανα στην ηλ. σκούπα να γελάσετε. δεν είχα χρόνο να πλύνω την ηλ. σκούπα κ έτσι ψέκασα τα φίλτρα με το άρωμά μου που έτσι κ αλλιώς θέλω να τελειώσει να πάρω άλλο...μοσχομύρισε το σπίτι μίρακλ!

εσάς ποιό σας αρέσει;

αύριο θέλω να καθαρίσω το ψυγείο μου. το έχω παρατημένο κ δεν μου αρέσει καθόλου.

καμιά ιδέα για καθαριότητα ψυγείου; κάτι φρες;

καλημέρα!

Εμένα ο άντρας μου όταν πλένει τα φίλτρα του κλιματιστικού τα ψεκάζει με την κολώνια του. Εκεί να δεις μυρωδιά:P

και εγώ λατρεύω λεβάντα! παλιά έπαιρνα και μαλακτικό αλλά τώρα με έχει συνεπάρει το quanto ελληνική νησιά.

Εγώ το ψυγείο με μαγειρική σόδα το καθαρίζω. Κανένα fresh tip δεν ξέρω.


Link to comment
Share on other sites

-να πω ότι μου άρεσε πολύ η ιδέα με τις υφασμάτινες σακκούλες. πού τις βρίσκουμε;

κόρες θα είμαι εδώ γύρω!

Γειά σου fefi και κορίτσια! Εκπληκτικό το νέο τόπικ καλύτερο από ποτέ! Ειρήνη είσαι έμπνευση!

fefi μου πραγματικά εδώ και πολλά χρόνια μισώ τις πλαστικές σακούλες του σούπερ μάρκετ, και έχω βρει πολλές λύσεις. Η καλύτερη είναι μια σακουλίτσα πλαστικη πολλών χρήσεων που μπαίνει σε πλαστική θηκούλα - μπρελόκ (έχει και στο Βασιλόπουλο) και που μπορείς να έχεις πάντα μαζί σου. Όταν πηγαίνω π.χ. στη δουλειά επειδή χρησιμοποιώ το μπρελόκ αναγκαστιά δεν ξεχνάω και τη σακουλιτσα. Οπότε αν θυμηθώ να πάρω κάτι μετά τη δουλειά απλά ξεδιπλώνω τη σακουλίτσα.


sACYp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κορίτσια καλημέρα και καλή αρχή!!!

"γνώρισα" την Ειρήνη και τις υπόλοιπες νοικοκυρές-έμπνευση

στο περσινό θέμα για τα Χριστούγεννα,

με το οποίο είχα πάθει έρωτα :oops:

θα σας παρακολουθώ

και αν μπορέσω κάπου να βάλω το λιθαράκι μου,

θα το κάνω ευχαρίστως ;););)


eK0cp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι βάζω τα πάντα στο πλυντήριο πιάτων, εκτός από τα πλαστικά σκέυη και τα μαχαιροπίρουνα.

και εγω βαζω τα παντα ολα στο πλυντηριο και τα μαχαιροπιρουνα.

δεν αντεχω λεπτο χωρις πλυντηριο πιατων λεμε....:lol:

Τέτοια καλαθάκι έχω κι εγώ στο μπαλκόνι. Εκτός από κρεμμύδια και φρούτα, βάζω και τις πατάτες... αλλά μου πρασινίζουν και τις πετάω. Έχει συναντήσει καμία κάτι αντίστοιχο με καπάκι μπάς και τις συντηρώ λίγο παραπάνω?

εγω ενα μπαμπου με καπακι στην βεραντα, εκει βαζω τα κρεμμυδια και τις πατατες.δεν χαλανε προτιμω να παιρνω και λιγες καθε φορα.

Μισω να πεταω τροφιμα, νιωθω οτι τα στερω απο καποιον...

τα ντυολάπια της κουζίνας καθαρίζουν με ζεστό νεράκι κ πανάκι! σκέτο.

αν υπάρχουν παλιοί κ δύσκολοι λεκέδες τότε ελάχιστο λευκό ξύδι σε ζεστό νερό, τρίψιμο με πανάκι κ λαμπίκο!

το καλυτερο ειναι το νερακι με το ξυδι, ποτε απορυπαντικα στα ντουλαπια κουζινας, ειδικα αν ειναι βαμενα με λουστρο.. (εχω αδελφο που φτιαχνει κουζινες και βαφει κιολας)

fefi μου πραγματικά εδώ και πολλά χρόνια μισώ τις πλαστικές σακούλες του σούπερ μάρκετ, και έχω βρει πολλές λύσεις. Η καλύτερη είναι μια σακουλίτσα πλαστικη πολλών χρήσεων που μπαίνει σε πλαστική θηκούλα - μπρελόκ (έχει και στο Βασιλόπουλο) και που μπορείς να έχεις πάντα μαζί σου. Όταν πηγαίνω π.χ. στη δουλειά επειδή χρησιμοποιώ το μπρελόκ αναγκαστιά δεν ξεχνάω και τη σακουλιτσα. Οπότε αν θυμηθώ να πάρω κάτι μετά τη δουλειά απλά ξεδιπλώνω τη σακουλίτσα.

την εχω και εγω αυτην την τσαντουλα, πραγματικα σωτηρια.

επισης εχω παρει και τις πολλπλων χρησεων απο το σουπερ και δεν χρησιμοποιω ποτε πλαστικες. Μονο στα σκουπιδια βαζω.

το κουφετακι νομιζω ρωτησε για σκουπες που πλενουν.

Δεν στις συνιστω, δεν υπαρχουν μικρες και δεν κανουν και τοσο καλη δουλεια οσο το να πλυνεις εσυ τα χαλια σου.

καλυτερα να επενδυσεις σε μια πολυ καλη σκουπα, dyson για παραδειγμα

που ειναι κορυφη!

Ειρηνουλα, θα ηθελα καποια στιγμη να ποσταρεις συβμουλες για το ψυγειο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ από εμένα, είχα πάρει χαμπάρι το άλλο θέμα αφού είχε κλειδωθεί κ κάθησα κ το διάβασα όλο. Περίμενα ότι κάποια στιγμή θα ανοίξει κ εδώ. Λοιπόν γεια σε όλα τα κορίτσια, είμαι εδώ κ παρακολουθώ. Εγώ όπως όλες μας μου αρέσει η τάξη, θέλω να ναι όλα στην εντέλεια αλλά με ένα παιδί κ έναν άντρα τσαπατσούλη δεν μένουν ποτέ σε τάξη. Θα ήθελα τις συμβουλές σας για το πως κ που τατκοποιείται τα cd, dvd σας. κ κάτι άλλο, τώρα το χειμώνα όλο κ κάποια κουβερτούλα - παπλωματάκι κυκλοφορεί στο σπίτι ξέμπαρκη για όταν καθόμαστε στο σαλόνι για καμιά ταινιούλα. Δεν ξέρω που να τα βάζω, στις ντουλάπες έτσι χύμα δεν χωράνε κ τα αφήνω σε ένα σκαμπό στην κρεβατοκάμαρα αλλά με εκνευρίζει η θέα τους. Καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

και ελπιζω να καταφερω να βαλω ταξη σε ενα σπιτι 25 ετιας χωρις ντουλαπες, χωρις αποθηκη με 2 υπνοδωματια, 2 παιδια, μια βεραντα, 2 κουνελια, ενα σκυλο , εναν ΑΝΤΡΑ, με καθημερινη οχταωρη απουσια μου απο το σπιτι και με την τεμπελια και την αναβλητικοτητα που με διακρινει.

ΖΗΤΑΩ ΠΟΛΛΑ??????

Μαράκι μου,

Να σου πω την αλήθεια... μου ψιλο-στράβωσε το σαγόνι μόλις διάβασα τα παραπάνω..... :lol: !!!

Όμως.... για τα δύσκολα είμαστε εμείς εδώ!!!!!!!!! ;) ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥ

Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΤΡΕΛΑΝΕΙΙΙΙΙΙΙ!!!!

Να σου ζήσει και από μένα η μικρή αγγελίνα σου!

Να είναι γερή, ευτυχισμένη και καλότυχη φίλη μου!!! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...