Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , Angot είπε:

      τρέχα γύρευε! @linaa ο άντρας μου και κάθε ο αντρασ κάθε κοπέλας που είναι ναυτικός (πλέον γραφείου) το γνωρίζει  πως μέχρι  πριν μερικά χρόνια που ήταν η αλληλεγγύη επέδιδαν φορολογία 45% στο κράτος και πλέον 35% άρα γιατί να μην τα πάρουν; επισης εγώ πριν παντρευτώ δούλευα 12 χρόνια και πλήρωνα τον φόρο μ όπως όλος ο υπόλοιπος κόσμος, γιατί να μην τα πάρω; ναι μεν δόξα το θεό δεν είναι ότι περιμενω αυτά τα χρήματα για να ζήσω αλλά δεν θεωρώ σωστο ενώ αποδίδεις φόρο να μην έχεις ισα δικαιώματα λόγω του μισθού! και άσε τον μισθό στην άκρη , τα 12 χρόνια που εγώ πλήρωνα τον φόρο μ τι τα διαγράφουμε; χωριά ότι εχω ψυχολογικά, νιώθω ανασφάλεια άμα δεν παίρνω τον μισθό μ 🤣 δεν ξέρω ίσως το βλέπω εγώ λάθος….  

      Τα επιδόματα βρε angot δεν τα δίνουν σε αυτούς που πληρώνουν φόρους . Τα επιδόματα τα δίνουν σε αυτούς που έχουν ανάγκη . Άμα ήταν έτσι Κ ο Βαρδινογιάννης είναι επιχειρηματίας 30 χρόνια Κ πληρώνει εργαζόμενους Κ φόρους κτλ δικαιουτε επίδομα γέννας η γυναίκα του... Δηλαδή μια καθαρίστρια που δουλεύει 15 χρόνια θα πάρει τα ίδια λεφτά με εσένα Κ εμένα  σαν επίδομα επειδή γέννησε . .  

      Μην μπερδεύεις τα εργασιακά δικαιώματα με τα επιδόματα. Την άδεια κ τον μισθό απτήν δουλειά σου όσο δεν δουλεύεις θα τα πάρεις. 

      Το τι κρατάνε στους ναυτικούς άσε το ξέρω από πρώτο χέρι. Αλλά αυτό δεν έχει σχέση με την περιουσία του καθένα Κ το τι έχει να πληρώσει.

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

μπραβο που τα καταφερες τοσο καιρο! εγω μονο 2 μηνες....:(

υπαρχουν κ χειροτερα εγω μονο 6 μερες:(:(

τελειωσα κ το σιδερο κ μαζεψα τον μικρο απο τον σταθμο. περιμενα να φαω μαζι του δεν ειναι καλοφαγος κ στον σταθμο φετος δεν καλοτρωει.

εφτιαξα ριζοτο με γαριδες που το τρωει συνηθως οπως κ σημερα ευτυχως, κ τον χαζευω:D βαζει το κουταλι στο στομα πολυυυ προσεκτικα μην του πεσει το ρυζι μετα το στριβει μεσα στο στομα του σαν να ξεφορτωνει μπουλντοζα κ το ξανα ισιωνει για να βγει ετσι μπουκωμενος παιδευεται,ολοκληρο κατορθωμα η καθε μπουκια αλλα δεν θελει να τον ταισω να ξεμπερδευουμε ολα μονος του:rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Φαγαμε την υπεροχη φασολαδα μαζεψα την κουζινα,εβαλα το πλυντηριο πιατων και ταιζω την μικρη για να την κοιμισω μετα...

Χρυσα ευτυχως που δεν του εμειναν σημαδια του μικρου,το εγκαυμα ειναι το χειροτερο ατυχημα που θα μπορουσε να παθει ενα παιδι αφενος γιατι ποναει πολυ και αφετερου ειναι χρονοβορα η επουλωση του...

Irene 1984 η μεγαλη μου αποθηλασε τελειως στους 17μηνες(βεβαια απο τους 14μηνες επινε και ξενο αλλα μεταμεσονυκτια ηθελε στηθος) και παρολο που ειχα κουραστει κατι μου ελειπε..η επαφη..τρελη τελειως...

και η δικιά μου στους 18 αποθήλασε αλλά επειδή ήμουν έγκυος και είχα στερέψει τελείως....πάντως μάλλον το δέχτηκα με ανακούφιση γιατί ήξερα ότι σε λίγους μήνες με περίμενε νέος γύρος!


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Χρόνια πολλά στους εορτάζοντες!

Γιώτα να χαίρεσαι την κορούλα σου!!!Να είναι γερή και τυχερή!!!

Εμείς επιστρέψαμε χτες.Ωραία περάσαμε,τώρα τα κεφάλια μέσα.

Δουλειές αρκετές έχω αλλα έβαλα δύο πλυντήρια και τα άπλωσα,άλλαξα σεντόνια, μαγείρεψα αρακά με πατατούλες.Σε λίγο θα ξεσκονίσω,θα κάνω ένα σκούπισμα και ένα σφουγγάρισμα.

Πάω να σας διαβάσω!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κορίτσια!!!να'μαι κι εγώ μετά από τόσες μέρες.μου λείψατε ,το ομολογώ!

να ευχηθώ καλή χρονιά και χρόνια πολλά σε όσους/όσες γιόρταζαν και γιορτάζουν!

Λείψαμε τέσσερις μέρες,περάσαμε υπέροχα,ξεκουραστήκαμε και τώρα τα κεφάλια μέσα!

Ένα νέο έχω να σας πω το οποίο μου έχει αφήσει γλυκόπικρη γεύση.Το κοριτσάκι μου αποφάσισε ότι δεν θέλει άλλο γάλα από τη μανούλα και έτσι τελείωσε αυτό το υπέροχο ταξίδι μας μετά από 14,5 μήνες.Από τη μία νιώθω καλά,δεν ξυπνάμε τα βράδια,αλλά από την άλλη μου λείπει κιόλας.μήπως είμαι τρελή???:tongue:

αντε σας ζάλισα ακόμα δεν ξεκίνησα!

Να νιώθεις υπέροχα! Κι εγώ αποθήλασα (εγώ το επεδίωξα) στους 15 μηνες γιατί δεν άντεχα πλέον άλλο, είχα εξαντληθεί, και μετά από 15 ημέρες ακόμα ξυπνάει και μου τραβάει τις μπλούζες... και αποθήλασα και μου λείπει και νιώθω ενοχές! Οπότε απόλαυσε το δώρο που σου έκανε το μωράκι σου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ένα νέο έχω να σας πω το οποίο μου έχει αφήσει γλυκόπικρη γεύση.Το κοριτσάκι μου αποφάσισε ότι δεν θέλει άλλο γάλα από τη μανούλα και έτσι τελείωσε αυτό το υπέροχο ταξίδι μας μετά από 14,5 μήνες.Από τη μία νιώθω καλά,δεν ξυπνάμε τα βράδια,αλλά από την άλλη μου λείπει κιόλας.μήπως είμαι τρελή???:tongue:

Καθόλου τρελή δεν είσαι! :P

Δεν ξέρω αν υπάρχει ομορφότερο και γλυκύτερο πράγμα από το να θηλάζεις το μωράκι σου! (Υποθέτω θα υπάρχει, αλλά εγώ αυτή τη στιγμή που το λέω έτσι νιώθω)

Κι εγώ αποθήλασα στους 18 μήνες, για την ακρίβεια δεν αποθήλασε μόνη της η μικρή, εγώ την αποθήλασα γιατί είχα μείνει έγκυος και δεν ήθελα να θηλάζω κατά την διαρκεια της εγκυμοσύνης (αν και μπορουσα) ούτε επιθυμούσα να θηλάζω μετά τη γέννα δύό παιδιά.

Ομολογώ ότι στην αρχή κι εγώ ένιωθα κάποιες ενοχές και στενοχωριόμουν από τη μια, από την άλλη σκεφτόμουν ότι το παιδακι μου μεγάλωσε, γιατί προχώρησε στον αποθηλασμό πολύ εύκολα, με ελάχιστα παρατράγουδα. Σίγουρα όμως ακόμα μου λείπει μερικές φορές! :rolleyes:

Αχ κορίτσια πού τον βρίσκετε τόσο χρόνο και προλαβαίνετε και να διαβάζετε και να γράφετε;! Εγώ μπαίνω στο parents cafe στη χάση και στην φέξη και το μόνο που έχω χρόνο να διαβάσω είναι η τελευταία, άντε και η προτελευταία σελίδα :rolleyes:, σπανίως περισσότερο! Θα μπορούσα, αλλά μετά αφήνω άλλα πράγματα πίσω, που τα βρίσκω μπροστά μου μετά:confused: . Μάλλον είμαι πολύ αργή με τις δουλείές μου...


xTjcp2.png[/url]

RmcWp2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα,

Έχω μέρες να μπω και βλέπω ότι έχω μείνει πίσω κάμποσες σελίδες, θα σας διαβάσω σιγά σιγά γιατί μου αρέσει η επαφή μαζί σας (είμαι στη σελ 634)

Έχω περίπου 4 μέρες που επιστρέψαμε στην βάση μας και ακόμα προσπαθώ να βάλω τάξη. Δεν έχω τελειώσει ακόμα αλλά είμαι πολύ ευχαριστημένη με την προοδό μου. Έβαλα κάποια πλυντήρια που σιδερώθηκαν και πλέον τα ρούχα είναι στην θέση τους, σιδέρωσα κάποια που είχα πλύνει πριν τα χριστούγεννα και έβαλα μέσα στην ντουλάπα κάτι πιο ελαφρυά ρούχα που δεν τα χρειαζόμαστε άμεσα, οπότε θα τα σιδερώσω όταν θα έχω περισσότερο χρόνο. Η χειρότερή μου δουλειά είναι το σιδέρωμα και το σίδερό μου είναι χάλια!

Γιώτα μου το μπισκοτοσπιτάκι είναι τέλειο! Συγχαρητήρια σε εσένα τόσο για την δουλειά την δική σου όσο και του χτίστη σου! Χρόνια πολλά στην κόρη σου, εύχομαι να μεγαλώνει και εσείς να την καμαρώνετε.

Κορίτσια εγώ δεν έχω παιδάκια αλλά τα χαλιά τα περνάω με ξυδόνερο με μια βούρτσα που μαζεύει και τις τρίχες και φτάνει στο εσωτερικό του χαλιού.

Ηλιαχτίδα και Σοφία να χαίρεστε τα παιδάκια σας, να τα δείτε όπως επιθυμείτε! Χρύσα και εσύ την αδερφή σου έστω και από μακρυά.

Swanocean τώρα που περιμένει το παιδάκι σου κοίτα όσο μπορείς να ξεκουράζεσαι και από δουλειές όσο λιγότερο. Ελπίζω να είσαι τώρα καλύτερα. Με το καλό το μωράκι σου

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια πού τον βρίσκετε τόσο χρόνο και προλαβαίνετε και να διαβάζετε και να γράφετε;! Εγώ μπαίνω στο parents cafe στη χάση και στην φέξη και το μόνο που έχω χρόνο να διαβάσω είναι η τελευταία, άντε και η προτελευταία σελίδα :rolleyes:, σπανίως περισσότερο! Θα μπορούσα, αλλά μετά αφήνω άλλα πράγματα πίσω, που τα βρίσκω μπροστά μου μετά:confused: . Μάλλον είμαι πολύ αργή με τις δουλείές μου...

Κι εγώ το ίιο z-maria, μακάρι να είχα χρόνο αλλά είναι αδύνατο και χάνω πολλές σελίδες, και μη φανταστείς ότι κάνω και τις δουλειές μου όλες μάλλον αλλού χαζεύουμε :confused:


sACYp2.png
Link to comment
Share on other sites

επιτελους κοιμηθηκε!

ολη μερα γκρινια σημερα, ολη μερα αγκαλια!

τωρα το απογευμα δεν εκανα τιποτα ασχοληθηκα με την μικρη κα μιλησα στο τηλεφωνο με μια φιλη μου που γιορταζε ο αντρας της, ειχαμε πολυ καιρο να μιλησουμε κ μιλαγαμε 1 ωρα! πολυ το χαρηκα!

τωρα το βραδυ εψησε ο αντρας μου τυροπιτακια κ λουκανικοπιτακια κ τα ρημαξαμε! λεω να παω να ξεραθω!

αυριο εχει ξεστολισμα μαγειρεματα κ οτι αλλο προλαβω. αυριο εχω κ γυναικολογο, ελπιζω να προλαβω να παω αυτη την φορα,

καληνυχτα κοριτσακια μου!

τα λεμε αυριο!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Τι κάνετε? Εγώ χάθηκα και μάλλον θα ξαναχαθώ, γιατί την Παρασκευή έπεσε το λαπτοπ κάτω και έσπασε η οθόνη του. Δεν υπάρχει περίπτωση να το φτιάξω (τουλάχιστον, όχι άμεσα). Η μοναδική λύση είναι να χρησιμοποιώ την τηλεόραση ως οθόνη υπολογιστή, αλλά είναι πολύ δύσκολο. Τον χρησιμοποιώ πλέον σπάνια.

Θα σας διαβάζω από το κινητό, αλλά από εκεί είναι λίγο δύσκολο να σας γράφω. Θα σας γράφω, όμως, όποτε μπορώ.

Γιώτα και Σοφία να σας ευχηθώ κι εγώ (αν και λίγο καθυστερημένα) να χαίρεστε τα παιδάκια σας!!! Να είναι υγιή κι ευτυχισμένα και να τα δείτε όπως επιθυμείτε!!!

ΓΟΥΡΟΥΝΙΤΣΑ και όποια άλλη ξεχνάω, ευχαριστώ για τις ευχές σας για το παιδάκι μου! Να το χαίρομαι!

Τι καιρός είναι αυτός. Εδώ χιονίζει. Ο άντρας μου, μου πήρε το αυτοκίνητο για να πάει στη δουλειά (όχι ότι θα πήγαινα πουθενά με αυτόν τον καιρό). Με τη μηχανή θα πάγωνε.

Σας αφήνω. Πάω να σφουγγαρίσω το μπάνιο (που το καθάρισα εχθές το βράδυ και δεν είχα κουράγιο και για σφουγγάρισμα) πριν ξυπνήσει ο μικρός.

Α! Σήμερα, επιτέλους, ξεστολίζω!!!


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλενάδες μου,τι κάνετε?

Σήμερα ξημερωσε μια αλλη ημερα,κανει πολυ κρυο και ψιλοχιονίζει...Το ασχημο είναι πως πρεπει να βγω εξω για δουλειες και δεν θελω καθόλου με αυτο τον καιρό.

Ηλιαχτιδα,ελπίζω σύντομα να τα καταφερεις να το επισκευασεις.

Εχθες καποια κοπέλα εψαχνε κρεμα ματιων αλλα ξεχασα να απαντησω.Η καλύτερη που εχω χρησιμοποιησει ηταν της ROC η wrinkle correction,η τουλάχιστον ηταν η καλύτερη για το δικό μου δερμα.Επειδη όμως είναι ακριβούτσικη ,και προσπαθω να αποφευγω και τα πολλά χημικά τωρα χρησιμοποιω το νυχτολούλουδο του κορρε.Αρκετα καλή ,οχι ομως τόσο αποτελεσματικη όσο την πρωτη.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορούλες μου.

Κρύο τρομερό και αυτή τη στιγμή χιονίζει εδώ σε μας. Και στις 07.30 χιόνιζε αλλά για μετά κατά διαστήματα.

Το παιδί το έντυσα κυριολεκτικά σαν κρεμμύδι σήμερα...:? ελπίζω να είναι όλα τα μικρά μας καλά μετά από το σημερινό και το αυριανό κρύο και να μην έχουμε αρρώστιες...:? .

Ήδη πήγα σούπερ και φούρνο γιατί δεν σκοπεύω να ξαναβγώ μέχρι την ώρα που θα πάω να πάρω το παιδί. Εχω και δουλίτσες και σιδέρωμα.. θα δω τι θα κάνω.

Ηδη έστρωσα κρεβάτια και μάζεψα διάφορα άσχετα που κυκλοφορούσαν. Ξεκινάω αμέσως και πάω να κάνω την κουζίνα που γίνεται χαμός. Και οι κεραμικές είναι μέσα στα λάδια από τα χθεσινά τηγανίσματα {αλλά δούλευα χθες οπότε δεν ασχολήθηκα} και τα πιάτα... γεμάτος ο νεροχύτης.

Σας φιλώ και επανέρχομαι! :P

Υ.Γ. Ντυθειτε καλά!!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα νοικοκυρούλες!!! Να ευχηθώ και εγώ χρόνια πολλά και καλή χρονιά να έχουμε, ο καθένας να λάβει πραγματικά αυτό που επιθυμεί!!

Περάσαμε πολύ όμορφα, λίγο σπίτι μας και λίγο στις μαμάδες μας... μέχρι την Κυριακή δεν ήμασταν ούτε μια μέρα μόνοι μας τις γιορτές... όταν ήμασταν σπίτι μας φιλοξενούσαμε ξαδέρφια και στις μαμάδες μαζεύονταν όλα τα σόγια αχ περάσαμε ωραία!

Φάγαμε πάρα πάρα πολύ, ξεκουραστήκαμε και όλα καλά! κάναμε 2 γιορτούλες στο σπίτι μας, τη γιορτή του άντρα μου και την πρωτοχρονιά, μαγείρεψα πάρα πάρα πολύ και όλοι τρώγαμε όλη την ώρα!! Ακόμη και τα μικρά τρώγανε συνέχεια :)

Το σπιτάκι μου το έχω σε πολύ καλή κατάσταση, περνάω τη φάση της νοικοκυροσύνης μου.. αν εξαιρέσουμε τα ασιδέρωτα στα άλλα είμαστε οκ!!

Αυτά τα νέα μας εν ολίγοις, πάω να σας διαβάσω να μάθω τα νεάκια σας!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααααα απο το χιονισμένο και ειδυλλιακό Μενίδι χαχαχχαχαχχα

Εδώ είδαμε άσπρη μέρα, δεν είπα στα κορίτσια τίποτα και μόλις βγήκαμε στον δρόμο έπαθαν σοκ :shock: :shock: άρχισαμε να παίζουμε χιονοπόλεμο μόνες στον δρόμο!!! πολύ γέλιο ρίξαμε!!!

Σήμερα έχει ξεστόλισμα :? , καθάρισμα :? , μαγείρεμα τραχανά και αν μπορέσω θα πάω σούπερ!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

εδω το εχει στρωσει το χιονακι!!!!!

εστειλα τον μικρο σταθμο αλλα πολυ πιθανον να μας καλεσουν να τα παρουμε. τα σχολεια ειναι κλειστα παντως!

θα τον κρατουσα σπιτι αλλα ειμαι σε αναμονη να μας παρει ο γιατρος εφ'οσον αδειασει κρεβατι,να παω την μαμα στο νοσοκομειο μαλλλον σημερα.

χθες μαζεψα κ τα στολιδια κ δεντρο κ μια σκουπα, περιμενουν οι κουτες τον αντρα μου να τις κατεβασει υπογειο. κριμα που ειχα βγει κ εκανα κ σκουπα τα μπαλκονια χθες ουτως η αλλως με το χιονι σημερα ασπρα ασπρα φαινονται!!!

σημερα εβαλα μια μακαροναδα στα γρηγορα σιδερωνω ακομα ενα πλυντηριο που στεγνωσε απο χθες κ ενα στεγνωτηριο που εβαλα το πρωι κ μισο ντυνομαι να ειμαι ετοιμη σε περιπτωση τηλεφωνηματος....

καλο χιονοπολεμο σε οσους εχουν χιονακι στρωμενο!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ απο μενα, η μερα αν κ ασπρη δεν ξεκινησε καλα... ειμαι παρα πολυ τσαντισμενη κλασσικα με τον αντρα μου, μα δεν μπρορει μια φορα να συγκρατισει το στομα του? ειπε μια χοντραδα κ τα εχω παρει κρανιο, αλλα αυτη την φορα θα το κρατησω, ε ειπαμε σαν πολυ δεν εχω κανει τον μ....ακα?

τεσπα σημερα εχει ξεστολισμα μαγειρεμα κ θα δω τι αλλο.

θα ειμαι εδω τριγυρω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...