Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Γεωργία καλησπέρα και από μένα και καλή επιτυχία στο ιώδιο σου εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου!!!!!!!!Αυτή την διαδικασία του ιωδιού την εχω περασει 3 φορές και δεν έπαθα κάτι το φοβερό.Εκτός του ότι μετά την απομόνωση δεν ήθελα να βλέπω καθόλου νέρο για μια βδομάδα και έπινα χυμους,λεμονάδες και γάλα τα υπόλοιπα συμπτώματα λίγο πρίξιμο δυσκοιλιότητα και απορύθμιση του κύκλου τον επόμενο μήνα δεν έπαθα κάτι το τραγικό ,Ακόμα και αυτά που σου είπα ηταν υποφερτα.Καλή επιτυχία και θετική σκέψη!!!!!

γιατι εκανες 3 φορες ιωδιο?ευχαριστω για τις ευχες σου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλως την συνονοματη. Don't panic. Εδω μεσα εχουν ερθει πολλα ατομα με την ιδια ανησυχη κατασταση και περασαν απο το ενα ακρο στο αλλο, και ειναι τωρα πιο δυνατοι, και υγιεις ή οδευουν προς το τελος της μαχης.

Ο πανικος δεν ειναι καλος συμβουλος. Ενημερωσου σχετικα με τις διαδικασιες που θα ακολουθησεις, ρωτα οτιδηποτε τριβελιζει το μυαλουδακι σου, και συνεργασου με τους γιατρους σου. Μια φραση θα υιοιθετησεις και θα την λες συχνα, πολυ συχνα. Το <<ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.>>

Πιστεψε το και οντως ολα θα πανε καλα οπως πηγαν για πολλους εδω μεσα.

Εμεις θα σου κανουμε παρεουλα σε ολο αυτο και θα απανταμε στις αποριες σου. :P[/quote

ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους . τα νεα μου ειναι λιγο πιο ευχαριστα σημερα και εχω χαρει αρκετα και ειπα να το μοιραστω και αυτο μαζι σας οχι μονο τα ασχημα !!!!!!!!! κατ'αρχην ο κυκλος μου ξυπνησεεεεεεεεεεεεεε και δευτερον ο πρωτος υπερηχος μετα το χειρουργειο δεν εδειξε σαφη υπολειμματικο θυρεοειδικο ιστο ουτε τιποτα αλλο περιεργο πλην (οπως λεει) μιας μικρης υποηχοικης στρογγυλης περιοχης σμπλεγματος η οποια μεταβάλλει μέγεθος συμπιεζομενη με το doppler και δινει συνεχη ροη με παλμικοτητα και ως εκ τουτου αντιστοιχει σε φλεβιδιο,εδω θα ηθελα τη γνωμη του γιατρου δεν ειναι ανησυχιτικό ε;;;;;; η ακτινολογος ειπε οχι και οτι με εχει καθαρισει καλα ο χειρουργος. Οσο για ολες τις υπολοιπες ορμονολογικες θα περιμενω να βγουν μεχρι την Τεταρτη ελπιζω και εκει να ειναι καλα τα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

γεωργια 70 καλημερα θα παρω και εγω το ιωδιο 4/7 θελω να σου πω πως και στο δικο μου το μυαλο επικρατει ενας πανικος αλλα μαλλον δεν αξιζει να αναλωνομαστε σε ολο αυτο και τελικα να μην καταλαβουμε τιποτα απο το ιωδιο και να εχουμε περασει τα πανδυνα απο το μυαλο μας και μονο ,οποτε μας ευχομαι κουραγιο ψυχραιμια και επειδη εσυ θα μπεις πιο νωρις απο εμενα στειλε μου νεοτερα μεχρι τοτε θα σου κραταμε παρεουλα

Link to comment
Share on other sites

Dancer πολυ καλα τα νεα σου!!Το οτι εχεις λιγο υπολειμματικο ιστο,σημαινει οτι με το ιωδιο που θα κανεις,θα ξεμπερδεψεις 100%,γιατι θα καει ολο και δε θα χρειαστεις κι αλλη θεραπεια!!Μπραβο στο χειρουργο σου!!

Γιωργια 70,ολα θα πανε καλα!!Λιγες μερες ειναι και θα περασουν!!

Προσπαθησε να περασεις οσο καλυτερα γινεται,με ο,τι σε ευχαριστει!!Εγω θα σου πω μονο να προσεξεις με ευλαβεια τις αποστασεις απο τους αλλους και φυσικα ο,τι σου πουν οι δικοι σου γιατροι,γιατι σε καθε νοσοκομειο δινονται διαφορετικες οδηγιες.Καλη επιτυχια!!:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

cinnamon απο αυτη τη μαυριλα εχουμε περασει απο οτι καταλαβαινω οι περισσοτεροι και θα περναμε μεχρι να τελειωσουμε με αυτο ,ειναι ανθρωπινο αλλα πραγματικα η εγχειρηση δεν ειναι τιποτα πραγματικα και συνερχεσαι αμεσως πιο πολυ μπορει να ταλαιπωρηθεις απο ναρκωση και τετοια αμα εχεις θεμα παρα απο πονο η κατι αλλο που φανταζεσαι . οσο για το φοβο οτι εχεις γεμισει παντου ακριβως τον ιδιο ειχα και εγω πριν μπω χειρουργειο πιστευα οτι θα ανοιγαν και θα εβλεπαν τα απιστευτα μην νιωθεις ομως ετσι ειναι σεναρια φοβου και αγωνιας δικιας μας ολα αυτα απο τη στιγμη που οι γιατροι εχουν εντοπισει που και ποιο ειναι το προβλημα.καλη επιτυχια

Link to comment
Share on other sites

sonia64 καλημερα και σε ευχαριστω αλλα τωρα μπερδευτικα λιγο γιατι δεν μου αναφερει για υπολειμματικο ιστο κατι εκτος εαν αυτο το φλεβιδιο που αναφερει ειναι κατι αλλο; μηπως τα εγραψα καπως περιεργα και σας μπερδεψα;

Link to comment
Share on other sites

γιατι εκανες 3 φορες ιωδιο?ευχαριστω για τις ευχες σου

Γεωργία μου εγω εδω δεν ειμαι καλο παραδειγμα...Είχα μετασταση σε λεμφαδένες και γι αυτο πηρα 3 φορές.Ηταν λιγο σπανια η περιπτωση μου λογω του νεαρου της ηλικίας μου αλλα ακομα και εγω τωρα πια ειμαι μια χαρα οποτε δεν χρειάζεται να ανησυχεις....Καλη επιτυχία και περιμένουμα νέα σου :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα σε ολα τα κοριτσια!!!Να σας πω συντομα την εμπειρια μου πανω σε αυτο το θεμα.Εδω και λιγα χρονια αισθανομουν χαλια ψυχολογικα και σωματικα και δεν ηξερα τι εχω .Σκεφτομουν οτι αρχιζω να τρελαινομαι απο τα νευρα και οταν μιλαμε νευρα ...υστερια.Υπνηλια αδικαιολογητη και θολωμενο μυαλο.Ποτε μα ποτε δεν ειχα κανει υπερηχο θυροειδους γιατι δεν υπηρχε ιστορικο στην οικογενεια μου.Καποια στιγμη και εντελως τυχαια εκανα υπερηχο.Ζω σε ενα μικρο νησι και ηρθε η ομαδα αιγαιου καλα να ειναι οι ανθρωποι.Στον υπερηχο ειχα οζο 2εκ. και λιγους μικρους σαν ρεβυθια .Ηρθα Αθηνα και βρηκα καποιον ενδοκρινολογο ο οποιος ειχε ερθει στο νησι διακοπες και εφοσον δεν γνωριζα καποιον αλλον θεωρησα οτι μπορουσα να ξεκινησω απο καπου.Φυσικα επρεπε να κανω παρακεντηση.Με εστειλε εκει που ηθελε εκεινος και εκανα εξετασεις αιματος παρακεντηση και υπερηχο.Και ακουστε τωρα.Η βιοψια δεν εδειχνε τιποτα το αιμα δεν εδειχνε ουτε υπο. ουτε υπερ. Ο υπερηχος διογκωμενους λεμφαδενες και θυρεοσφαιρινη 180.Και ξερετε τι μου ειπε?οτι δεν εχω τιποτα και αααααν θελω στο μελλον να κανω χειρουργειο.Διαβαζοντας στο ιντερνετ ειχα μαθει οτι με αυτα πρεπει να ανησυχω.Και δεν εμεινα ησυχη μου συστησαν στην Ροδο τον κ.Γεωργα ενδοκρινολογο αριστο γιατρο.Φυσικα και ειχα δικιο.Πρωτο χειρουργειο σε δημοσιο νοσοκομειο Απριλιο του 2010 πολυεστιακο και μετασταση λεμφαδενες.Φυσικα ιωδιο συντομα.Νοεμβριο του 2011 μικρο λεμφαδενακι ξανα χειρουργειο αυτη τη φορα στον κ. Βαμβακιδη.Αριστος γιατρος....ιανουαριο ιωδιο και...περιμενω να δω θερεοσφαιρινη τον Σεπτεμβριο. Συγνωμη αν σας κουρασα αλλα οπως διψαγα να μαθω πραγματα εγω ξερω ειναι και αλλοι.Οσο για χειρουργικους πονους δεν υπαρχουν οπως και εντελως ανωδυνο ειναι και το ιωδιο.Φιλακια πολλα και δυναμη σε ολες μας :eek::-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ.ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΣΥΝΤΟΜΙΑ.ΧΕΙΡΟΥΡΓΗΘΗΚΑ ΤΟ 1994 ΣΤΟ ΘΥΡΕΟΕΙΔΗ ΜΕ ΠΟΛΥΕΣΤΙΑΚΟ ΘΗΛΩΔΕΣ ΚΑΡΚΙΝΩΜΑ.ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΤΗ ΒΙΟΨΙΑ ΓΙΑ 7 ΧΡΟΝΙΑ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ 7 ΧΡΟΝΙΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΟΥΝ ΚΟΥΡΑΣΗ ΚΑΙ ΕΨΑΞΑ ΤΗ ΒΙΟΨΙΑ ΣΤΟ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ 2001).ΕΙΧΑ ΜΕΤΑΣΤΑΣΗ ΣΕ 6 ΛΕΜΦΑΔΕΝΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΦΑΙΡΕΣΑ.ΗΠΙΑ 4 ΦΟΡΕΣ ΙΩΔΙΟ, ΓΙΑΤΙ ΕΠΕΦΤΕ ΣΤΑΔΙΑΚΑ ΚΑΙ ΑΡΓΑ Η ΘΕΡΟΣΦΑΙΡΙΝΗ.ΤΩΡΑ ΤΟ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΜΕ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΙ THYROGEN.ΠΑΡΕΠΙΠΤΟΝΤΩΣ, Η THYROGEN ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΚΑΛΥΨΗ ΤΩΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΩΝ 8 ΕΤΩΝ.ΠΗΡΑ ΜΕΡΟΣ ΣΕ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΣΤΟ ΘΕΑΓΕΝΕΙΟ

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ.ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΣΥΝΤΟΜΙΑ.ΧΕΙΡΟΥΡΓΗΘΗΚΑ ΤΟ 1994 ΣΤΟ ΘΥΡΕΟΕΙΔΗ ΜΕ ΠΟΛΥΕΣΤΙΑΚΟ ΘΗΛΩΔΕΣ ΚΑΡΚΙΝΩΜΑ.ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΤΗ ΒΙΟΨΙΑ ΓΙΑ 7 ΧΡΟΝΙΑ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ 7 ΧΡΟΝΙΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΟΥΝ ΚΟΥΡΑΣΗ ΚΑΙ ΕΨΑΞΑ ΤΗ ΒΙΟΨΙΑ ΣΤΟ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ 2001).ΕΙΧΑ ΜΕΤΑΣΤΑΣΗ ΣΕ 6 ΛΕΜΦΑΔΕΝΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΦΑΙΡΕΣΑ.ΗΠΙΑ 4 ΦΟΡΕΣ ΙΩΔΙΟ, ΓΙΑΤΙ ΕΠΕΦΤΕ ΣΤΑΔΙΑΚΑ ΚΑΙ ΑΡΓΑ Η ΘΥΡΕΟΣΦΑΙΡΙΝΗ.ΤΩΡΑ ΤΟ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΜΕ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΙ THYROGEN.ΠΑΡΕΠΙΠΤΟΝΤΩΣ, Η THYROGEN ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΚΑΛΥΨΗ ΤΩΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΩΝ 8 ΕΤΩΝ.ΠΗΡΑ ΜΕΡΟΣ ΣΕ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΣΤΟ ΘΕΑΓΕΝΕΙΟ,ΟΠΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΣ ΕΝΕΣΕΙΣ ΑΥΤΕΣ ΕΜΕΝΕΣ 4 ΒΡΑΔΙΑ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΠΑΙΡΝΑΝ ΑΙΜΑ ΚΑΘΕ 4 ΩΡΕΣ.ΠΕΡΑΣΑ ΠΟΛΛΑ,ΑΛΛΑ ΕΛΠΙΖΩ ΣΤΟ ΘΕΟ.

Link to comment
Share on other sites

Γεωργία μου εγω εδω δεν ειμαι καλο παραδειγμα...Είχα μετασταση σε λεμφαδένες και γι αυτο πηρα 3 φορές.Ηταν λιγο σπανια η περιπτωση μου λογω του νεαρου της ηλικίας μου αλλα ακομα και εγω τωρα πια ειμαι μια χαρα οποτε δεν χρειάζεται να ανησυχεις....Καλη επιτυχία και περιμένουμα νέα σου :D

ειχα μεταστατικο καρκινωμα θυλωδες κ εκανα 3 χειργουργεια σε 4 μηνες.στο πρωτο αφαιρεσα αυτο,στο δευτερο εκανα ολικη αφαιρεση κ εχασα την φωνη μου,χρειαστηκε να κανω κ τριτο γιατι δεν με καθαρισαν καλα επαθα οιδημα κ ημουν 3 μερες σε καταστολη στην εντατικη κ τωρα κανω λογοθεραπειες γιατι εχω προβλημα καταποσης ,αναπνοης κ λογου.αν δεν επανελθω θα πρεπει να κανω επεμβαση με λειζερ στις φωνητικες χορδες που εχουν παραλυση.:cry:ελπιζω οτι καποια στιγμη θα τελειωσουν ολα ,μακαρι να ρθει συντομα αυτη η στιγμη γιατι κουραστηκα παρα πολυ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...