Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , LeneL είπε:

      Τίποτα απολύτως.. όλα είναι με εισοδηματικά κριτήρια. Φαντάσου της γέννας, που είναι στα 40.000 έχει από τα πιο υψηλά κριτήρια, στα αλλά τα ποσά είναι ακόμα χαμηλότερα.

      Να πεις στον καπετάνιο ότι σου χρωστάει ένα ΠΟΛΥ καλό δώρο!

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

ΔΙΚΕΡΗ ΜΗΤΡΑ


nemaki1981

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια.....ειμαι απο θεσσαλονικη και ειμαι 30 χρονων.Και φυσικα μολις εγινα μελος στην παρεουλα σας!!!Πριν 1χρονο σε μια καθιερωμενη επισκεψη σε γυναικολογο εμαθα πως εχω δικερη μητρα!βασικα σοκαριστικα απο τα πρωτα λεπτα γιατι μπορω να πω ο τροπος με τον οποιο μου εξηγησε ο ιατρος τι ακριβως ειναι αυτο δεν ηταν και ο καλυτερος!στην αρχη πανικοβληθικα και η ψυχολογια μου ηταν απιστευτα χαμηλη αφου εχω και θα εχω για παντα αδυναμια στα μωρα!!!εχω ειδη παει σε 2 γιατρους βεβαια δεν τους ειδα και πολυ σιγουρος ο ενας μια μου ελεγε πολυ δισκολο να κανεις παιδακια ο αλλος απο οτι καταλαβα δεν του ειχε ξανατυχει γυναικα με δικερη μητρα!Η ολη κατασταση αρχιζε να με επηρεαζει παρα πολυ αρνητικα και νομιζω ενας μεγαλος παραγοντας ειναι ο γυναικολογος!!!και εκει καταληγω αν καποια κοπελα εχει να μου προτεινει καποιο καλο γυναικολογο με εμπειρια στην δικερη μητρα θα της ημουν ευγνωμον!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Σας ευχαριστω πολυ!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Νemaki δε ξέρω να σου προτείνω γιατρό για δίκερη μήτρα απλά να σου πω να μην απογοητευεσαι !! Η μαμά μιας φιλης μου με δίκερο μήτρα γεννησε μια χαρά και τις 2 κορες της και μαλιστα πριν 40 χρονια περιπου που τα μέσα δεν ηταν συγχρονα οπως τώρα!!!!Ευχομαι όλα να πάνε καλά!!!!

Link to comment
Share on other sites

Νemaki δε ξέρω να σου προτείνω γιατρό για δίκερη μήτρα απλά να σου πω να μην απογοητευεσαι !! Η μαμά μιας φιλης μου με δίκερο μήτρα γεννησε μια χαρά και τις 2 κορες της και μαλιστα πριν 40 χρονια περιπου που τα μέσα δεν ηταν συγχρονα οπως τώρα!!!!Ευχομαι όλα να πάνε καλά!!!!

Ανάλογο παράδειγμα έχω κι εγω από το φιλικό μου περιβάλλον,επίσης 35 και βάλε χρόνια πίσω

Η γυναίκα που γνωρίζω έκανε δυο παιδιά έχοντας δίκερο μήτρα,φυσικά χωρίς να το γνωρίζει

Δεν αντιμετώπισε ποτέ πρόβλημα ούτε στη σύλληψη,ούτε στην εγκυμοσύνη αλλά αούτε και στον τοκετό.

Και το ανακάλυψε πολλά πολλά χρόνια μετά,όταν βελτιώθηκαν τα μέσα και βγήκαν οι υπέρηχοι

Link to comment
Share on other sites

καλημερα nemaki!

μην απελπιζεσαι! η αδερφη μιας φιλης μου εκανε 2 παιδακια με δικερη μητρα.

μπορω να ρωτησω ποιον γυναικολογο εχει αν θελεις και να σου στειλω πμ αλλα ειναι στην αθηνα ο γιατρος.


aIEhp3.png

LmBNp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

κοριτσακι μου εγω εχω δικερο μητρα και απο οτι βλεπεις και ενα μπεμπουλη!!η αληθεια ειναι οτι ρισκαρα και οπως ειπε ο γιατρος μου ειχα 50-50 να τα καταφερω.εκατσα στο κρεβατι και ολα καλα!!υπαρχει επεμβαση που την διορθωνει αλλα εγω δεν την εκανα.φυσικα το προβλημα διαφερει απο γυναικα σε γυναικα γιαυτο πρεπει να δεις ακριβως πως ειναι η δικια σου.μπορει να υπαρχουν αποβολες μπορει και οχι αναλογως το μεγεθος του διαφραγματος που χωριζει την μητρα.μπορει δηλ.να μην εχεις κανενα προβλημα.το σιγουρο ειναι οτι παιδακια θα κανεις!!!δεν ειναι τοσο φοβερο!!!και ειναι και κατι που διορθωνεται αν δεν θελεις να ρισκαρεις!!!α και απο οσο ξερω και απο μενα και απο αλλες κοπελες δεν δυσκολευεσαι στην συλληψη!!


ha5fp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
Καλημερα κοριτσια.....ειμαι απο θεσσαλονικη και ειμαι 30 χρονων.Και φυσικα μολις εγινα μελος στην παρεουλα σας!!!Πριν 1χρονο σε μια καθιερωμενη επισκεψη σε γυναικολογο εμαθα πως εχω δικερη μητρα!βασικα σοκαριστικα απο τα πρωτα λεπτα γιατι μπορω να πω ο τροπος με τον οποιο μου εξηγησε ο ιατρος τι ακριβως ειναι αυτο δεν ηταν και ο καλυτερος!στην αρχη πανικοβληθικα και η ψυχολογια μου ηταν απιστευτα χαμηλη αφου εχω και θα εχω για παντα αδυναμια στα μωρα!!!εχω ειδη παει σε 2 γιατρους βεβαια δεν τους ειδα και πολυ σιγουρος ο ενας μια μου ελεγε πολυ δισκολο να κανεις παιδακια ο αλλος απο οτι καταλαβα δεν του ειχε ξανατυχει γυναικα με δικερη μητρα!Η ολη κατασταση αρχιζε να με επηρεαζει παρα πολυ αρνητικα και νομιζω ενας μεγαλος παραγοντας ειναι ο γυναικολογος!!!και εκει καταληγω αν καποια κοπελα εχει να μου προτεινει καποιο καλο γυναικολογο με εμπειρια στην δικερη μητρα θα της ημουν ευγνωμον!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Σας ευχαριστω πολυ!!!!!!!!!!!!!!!

Γενικά δεν είναι συχνό φαινόμενο, αλλά στην πλειοψηφία των γυναικών είναι διαχειρίσιμο και κάνουν παιδάκια. Συνεπώς μην ανησυχείς, βρες ένα γιατρό που να γνωρίζει και να αναλαμβάνει περιστατικά σαν το δικό σου.

Είμαι οποιοπαθής - δεν έχω κάνει παιδάκι ακόμα λόγω συνθηκών ζωής. Δες και αυτό το άρθρο για τη δίκερη μήτρα. Είναι τον κ. Καλμάντη, τον βρήκα μέσω internet πριν 1,5 χρόνο ψάχνοντας γιατρό με εμπειρία πάνω στο θέμα,νομίζω ότι αξίζει να ζητήσεις τη γνώμη του.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Καλημερα κοριτσια.....ειμαι απο θεσσαλονικη και ειμαι 30 χρονων.Και φυσικα μολις εγινα μελος στην παρεουλα σας!!!Πριν 1χρονο σε μια καθιερωμενη επισκεψη σε γυναικολογο εμαθα πως εχω δικερη μητρα!βασικα σοκαριστικα απο τα πρωτα λεπτα γιατι μπορω να πω ο τροπος με τον οποιο μου εξηγησε ο ιατρος τι ακριβως ειναι αυτο δεν ηταν και ο καλυτερος!στην αρχη πανικοβληθικα και η ψυχολογια μου ηταν απιστευτα χαμηλη αφου εχω και θα εχω για παντα αδυναμια στα μωρα!!!εχω ειδη παει σε 2 γιατρους βεβαια δεν τους ειδα και πολυ σιγουρος ο ενας μια μου ελεγε πολυ δισκολο να κανεις παιδακια ο αλλος απο οτι καταλαβα δεν του ειχε ξανατυχει γυναικα με δικερη μητρα!Η ολη κατασταση αρχιζε να με επηρεαζει παρα πολυ αρνητικα και νομιζω ενας μεγαλος παραγοντας ειναι ο γυναικολογος!!!και εκει καταληγω αν καποια κοπελα εχει να μου προτεινει καποιο καλο γυναικολογο με εμπειρια στην δικερη μητρα θα της ημουν ευγνωμον!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Σας ευχαριστω πολυ!!!!!!!!!!!!!!!

Καλύτερα να πάρεις παραπάνω από 2 γνώμες γιατί γενικά αυτό το θέμα δεν είναι συχνό φαινόμενο αλλά παρόλα αυτά δεν μπορεί να σε εμποδίσει να γίνεις μητέρα.

Η νύφη μου αντιμετώπιζε το ίδιο πρόβλημα αλλά παρόλα αυτά κατάφερε να αποκτήσει 2 υγιέστατα παιδάκια. Θυμάμαι ότι είχε κάνει κάποια επέβαση με υστεροσκόπηση. Πάρε γνώμες μην ανησυχείς και όλα θα πάνε καλά!

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...