Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , LeneL είπε:

      Τίποτα απολύτως.. όλα είναι με εισοδηματικά κριτήρια. Φαντάσου της γέννας, που είναι στα 40.000 έχει από τα πιο υψηλά κριτήρια, στα αλλά τα ποσά είναι ακόμα χαμηλότερα.

      Να πεις στον καπετάνιο ότι σου χρωστάει ένα ΠΟΛΥ καλό δώρο!

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

Εγκυμοσυνη !!!


impatient

Recommended Posts

ο υπερηχος υπολογιζει παντα με αποκλιση μιας εβδομαδας.αρα μπορει να εισαι 5 εβδομαδων αλλα η κυηση να φαινεται 4 εβδομαδων +-6 ημερες.το επαθα γιαυτο το λεω.καπου μετα την κλεινει την διαφορα.αλλα παντα σου μετρανε την εγκυμοσυνη απο την τελευταια σου περιοδο γιατι ποτε δεν μπορεις να ξερεις ποτε εγινε η συλληψη.τωρα με βαση τη χοριακη σου αρχικα μπορεις να υπολογισεις αν ειναι αρκετα τα στοιχεια που βλεπειις στον υπερηχο.το λεω γιατι με το γιατρο που επισκεφτηκα στην αρχη απογοητευτηκα παρα πολυ γιατι μου ελεγε για τη συλληψη κτλ.ενω εγω ημουν σιγουρη οτι δεν ειχα επαφες τις μερες που μου ελεγε με βαση τον σακο.απλα ο υπερηχος ειχε αυτην την αποκλιση.ουτε να τα θυμαμαι δε θελω.


6KuQp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ο υπερηχος υπολογιζει παντα με αποκλιση μιας εβδομαδας.αρα μπορει να εισαι 5 εβδομαδων αλλα η κυηση να φαινεται 4 εβδομαδων +-6 ημερες.το επαθα γιαυτο το λεω.καπου μετα την κλεινει την διαφορα.αλλα παντα σου μετρανε την εγκυμοσυνη απο την τελευταια σου περιοδο γιατι ποτε δεν μπορεις να ξερεις ποτε εγινε η συλληψη.τωρα με βαση τη χοριακη σου αρχικα μπορεις να υπολογισεις αν ειναι αρκετα τα στοιχεια που βλεπειις στον υπερηχο.το λεω γιατι με το γιατρο που επισκεφτηκα στην αρχη απογοητευτηκα παρα πολυ γιατι μου ελεγε για τη συλληψη κτλ.ενω εγω ημουν σιγουρη οτι δεν ειχα επαφες τις μερες που μου ελεγε με βαση τον σακο.απλα ο υπερηχος ειχε αυτην την αποκλιση.ουτε να τα θυμαμαι δε θελω.

Με εμενα συνεβη το εξης. Παω στο γυναικολογο νομιζοντας οτι ειμαι 5 εβδομαδων και περιμενοντας να δω σακο. Δε φαινοταν απολυτως τπτ.. Να μετραμε τελευταια περιοδο και να μη μας βγαινει. Φοβοταν ο γιατρος για εξωμητριο. Μετα μου λεει, θυμησε μου διαρκεια κυκλου, του λεω 32-34 και λεει, ε μα, τοτε δεν εισαι 5 αλλα 4+2 και λογικο να μη φαινεται ο σακος. Το ιδιο μου ειχε πει και η μικροβιολογος με τη χοριακη, το ιδιο και η πιστοποιημενη γιατρος στην οποια εκανα την αυχενικη. Ρωτουσαν ολοι ΤΕΡ, εβλεπαν αποκλιση, λεγαμε διαρκεια κυκλου και διορθωναν στα χαρτια τους τις εβδομαδες. Α, το ιδιο και ο γιατρος μου στο Ελενα. Τωρα αν ολοι αυτοι κανουν λαθος, τι να πω... Επισης ειναι εκνευριστικο οταν εσυ διαβαζεις οτι ας πουμε στην 6η εβδομαδα που νομιζεις οτι εισαι το εμβρυο ειναι τοσα εκατοστα, οτι χτυπαει η καρδουλα, και εν τελει επειδη εισαι λιγοτερο, στον υπερηχο δε βλεπεις τπτ..


as1cOB50g410002MDAwMDYxMmR8MDAwMTUxMmJ8SWhyIFRleHQ.gif
Link to comment
Share on other sites

Με εμενα συνεβη το εξης. Παω στο γυναικολογο νομιζοντας οτι ειμαι 5 εβδομαδων και περιμενοντας να δω σακο. Δε φαινοταν απολυτως τπτ.. Να μετραμε τελευταια περιοδο και να μη μας βγαινει. Φοβοταν ο γιατρος για εξωμητριο. Μετα μου λεει, θυμησε μου διαρκεια κυκλου, του λεω 32-34 και λεει, ε μα, τοτε δεν εισαι 5 αλλα 4+2 και λογικο να μη φαινεται ο σακος. Το ιδιο μου ειχε πει και η μικροβιολογος με τη χοριακη, το ιδιο και η πιστοποιημενη γιατρος στην οποια εκανα την αυχενικη. Ρωτουσαν ολοι ΤΕΡ, εβλεπαν αποκλιση, λεγαμε διαρκεια κυκλου και διορθωναν στα χαρτια τους τις εβδομαδες. Α, το ιδιο και ο γιατρος μου στο Ελενα. Τωρα αν ολοι αυτοι κανουν λαθος, τι να πω... Επισης ειναι εκνευριστικο οταν εσυ διαβαζεις οτι ας πουμε στην 6η εβδομαδα που νομιζεις οτι εισαι το εμβρυο ειναι τοσα εκατοστα, οτι χτυπαει η καρδουλα, και εν τελει επειδη εισαι λιγοτερο, στον υπερηχο δε βλεπεις τπτ..

Καλημέρα!!

Καλά κι εγώ αύριο που θα πάω είμαι βέβαιη ότι δεν θα δω τίποτα στον υπέρηχο.Αν δεν δούμε κάτι λογικά θα μου πει να επαναλάβω χοριακή ε;


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Καλά κι εγώ αύριο που θα πάω είμαι βέβαιη ότι δεν θα δω τίποτα στον υπέρηχο.Αν δεν δούμε κάτι λογικά θα μου πει να επαναλάβω χοριακή ε;

Γιατι να την επαναλαβεις; Εμενα μου ειχε πει να κανω μονο και μονο επειδη δεν φαινοταν απολυτως τπτ στον υπερηχο και φοβηθηκαμε για εξωμητριο. Τα κοριτσια μιλανε σωστα οσον αφορα στο πως υπολογιζουν οι γυναικολογοι την κυηση αλλα εχε στο νου σου κι αυτα που σου εγραψα εγω για να μην απογοητευεσαι. Αν δεν εισαι στην 6η εβδομαδα που λεει το τικερακι σου, μαλλον δεν θα δεις και πολλα. Στην 5η εμεις ειχαμε δει σακο και εμβρυικα στοιχεια 1 χιλιοστου!


as1cOB50g410002MDAwMDYxMmR8MDAwMTUxMmJ8SWhyIFRleHQ.gif
Link to comment
Share on other sites

Γιατι να την επαναλαβεις; Εμενα μου ειχε πει να κανω μονο και μονο επειδη δεν φαινοταν απολυτως τπτ στον υπερηχο και φοβηθηκαμε για εξωμητριο. Τα κοριτσια μιλανε σωστα οσον αφορα στο πως υπολογιζουν οι γυναικολογοι την κυηση αλλα εχε στο νου σου κι αυτα που σου εγραψα εγω για να μην απογοητευεσαι. Αν δεν εισαι στην 6η εβδομαδα που λεει το τικερακι σου, μαλλον δεν θα δεις και πολλα. Στην 5η εμεις ειχαμε δει σακο και εμβρυικα στοιχεια 1 χιλιοστου!

Με 179 μονάδες της χθεσινής χοριακής μάλλον τώρα κανονικά πρέπει να μπαίνω στην 5η εβδομάδα.

Η μονάδες είναι χαμηλές ακόμη και μάλλον κινούμε σε ρυθμούς χελώνας!:tongue:


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με 179 μονάδες της χθεσινής χοριακής μάλλον τώρα κανονικά πρέπει να μπαίνω στην 5η εβδομάδα.

Η μονάδες είναι χαμηλές ακόμη και μάλλον κινούμε σε ρυθμούς χελώνας!:tongue:

Μια χαρα κινεισαι! Διπλασιαστηκαν και με το παραπανω! Εγω κινουμουν σε ρυθμους χελωνας που ειχα 2000 χοριακη και δεν υπηρχε σακος ουτε για δειγμα!! Χαχα!


as1cOB50g410002MDAwMDYxMmR8MDAwMTUxMmJ8SWhyIFRleHQ.gif
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα κινεισαι! Διπλασιαστηκαν και με το παραπανω! Εγω κινουμουν σε ρυθμους χελωνας που ειχα 2000 χοριακη και δεν υπηρχε σακος ουτε για δειγμα!! Χαχα!

Ουφφφ μου έφυγε ένα βάρος!!!

Γενικά είμαι αγχώδης άνθρωπος!!!

Άρα πάω καλά αφού διπλασιάστηκε και η χοριακή μου:D:D:D:D


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο'μενα κοριτσια!αν και δεν ειμαι εγκυος(εχω ομως ενα παιδακι) θα σας πω να μην αγχωνεστε για τις χορικες σας.

Ο γιατρος θα τα δει ολα και θα σας πει.Σας ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη και ολα να σας πανε τελειαααααα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο'μενα κοριτσια!αν και δεν ειμαι εγκυος(εχω ομως ενα παιδακι) θα σας πω να μην αγχωνεστε για τις χορικες σας.

Ο γιατρος θα τα δει ολα και θα σας πει.Σας ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη και ολα να σας πανε τελειαααααα!!!!!

Ευχαριστουμε! Κι εσυ με το καλο αν προσπαθεις για επομενο, και φυσικα να χαιρεσαι το ηδη υπαρχον! Να αξιωθουμε να ζησουμε την ευτυχια που ζεις με το μικρο σου και τι στον κοσμο!


as1cOB50g410002MDAwMDYxMmR8MDAwMTUxMmJ8SWhyIFRleHQ.gif
Link to comment
Share on other sites

Ουφφφ μου έφυγε ένα βάρος!!!

Γενικά είμαι αγχώδης άνθρωπος!!!

Άρα πάω καλά αφού διπλασιάστηκε και η χοριακή μου:D:D:D:D

Ναι μωρε, θα στο επιβεβαιωσει και ο γιατρος! Εμενα επειδη δεν ειχα κανει χοριακη, μου εκαναν κι ενα τεστ εγκυμοσυνης εκει περα. Αφου δεν εβλεπαν τπτ, λενε κατσε να της κανουμε ενα τεστ μπας και τον φανταστηκε τον σταυρο! χαχα!


as1cOB50g410002MDAwMDYxMmR8MDAwMTUxMmJ8SWhyIFRleHQ.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Θα την ζησετε και θα ειναι υπεροχη...

Να απολαυσετε ομως και την εγκυμοσυνη σας γιατι ειναι κατι καταπληκτικο που φευγει σαν νερακι....δεν θα καταλαβεις για ποτε θα περασει ο καιρος...

Οτι θελετε κι αν μπορω (περι αποριες) ευχαριστως να σας βοηθησω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα την ζησετε και θα ειναι υπεροχη...

Να απολαυσετε ομως και την εγκυμοσυνη σας γιατι ειναι κατι καταπληκτικο που φευγει σαν νερακι....δεν θα καταλαβεις για ποτε θα περασει ο καιρος...

Οτι θελετε κι αν μπορω (περι αποριες) ευχαριστως να σας βοηθησω!!!!

Σε ευχαριστούμε πολύ!!!

Να είσαι καλά και ότι επιθυμείς!!:):)

Να χαίρεσαι το παιδάκι σου!!!


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο εμένα κορίτσια!!

Ας έρθω κι εγώ στην παρέα σας!

Στην 25η εβδομάδα λοιπόν εγώ, με ένα κορίτσαρο 650γραμμάρια την οποία είδαμε χθες!!!

Με την ζέστη βασανίζομαι πολύ, αλλά σκέφτομαι την επόμενη εβδομάδα που θα πάρω άδεια και θα κάνω κανά μπανάκι!!!

Κατά τα άλλα, ο γιατρός μου χθες μου έκοψε το αλάτι και την φέτα γιατί λέει κάνω κατακράτηση υγρών! Να πίνεις νερά μου έκανε παρατήρηση! 3 μπουκάλια πίνω την μέρα του λέω! Γουρλώνει τα μάτια και μου κόβει το αλάτι και την φέτα!

Κρίμα και ονειρευόμουν χωριάτικη σαλατούλα και πατάτες τηγανιτές δίπλα στην θάλασσα! :evil::evil::evil:

Αυτά τα βασικά και απο εμένα!!!

Καλημέρες σε όλες!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο εμένα κορίτσια!!

Ας έρθω κι εγώ στην παρέα σας!

Στην 25η εβδομάδα λοιπόν εγώ, με ένα κορίτσαρο 650γραμμάρια την οποία είδαμε χθες!!!

Με την ζέστη βασανίζομαι πολύ, αλλά σκέφτομαι την επόμενη εβδομάδα που θα πάρω άδεια και θα κάνω κανά μπανάκι!!!

Κατά τα άλλα, ο γιατρός μου χθες μου έκοψε το αλάτι και την φέτα γιατί λέει κάνω κατακράτηση υγρών! Να πίνεις νερά μου έκανε παρατήρηση! 3 μπουκάλια πίνω την μέρα του λέω! Γουρλώνει τα μάτια και μου κόβει το αλάτι και την φέτα!

Κρίμα και ονειρευόμουν χωριάτικη σαλατούλα και πατάτες τηγανιτές δίπλα στην θάλασσα! :evil::evil::evil:

Αυτά τα βασικά και απο εμένα!!!

Καλημέρες σε όλες!

Καλως ηρθες!!! Κι εγω το ιδιο προβλημα με τα αλμυρα, με το που θα φαω εστω και ελαχιστο τυρι, αμεσως κατακρατηση! Και νερο δεν πολυπινω, δηλαδη τα 3 μπουκαλια που λες εσυ, τα πινω σε 3 μερες κι αν... Σε τι φαση ειστε τωρα εσεις; κλωτσατε κτλ;


as1cOB50g410002MDAwMDYxMmR8MDAwMTUxMmJ8SWhyIFRleHQ.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες!!! Κι εγω το ιδιο προβλημα με τα αλμυρα, με το που θα φαω εστω και ελαχιστο τυρι, αμεσως κατακρατηση! Και νερο δεν πολυπινω, δηλαδη τα 3 μπουκαλια που λες εσυ, τα πινω σε 3 μερες κι αν... Σε τι φαση ειστε τωρα εσεις; κλωτσατε κτλ;

ΊΣως φταίει η υπερβολική ζέστη γιατί η αλήθεια είναι ότι αυτό όλο ξεκίνησε με πρησμένα και μουδιασμένη χέρια το πρωί κι ειδικά αυτές τις ημέρες που βράζει ο τόπος!

Ας πέσει λίγο ο καύσωνας και την πατατούλα την τηγανιτή θα την φάω! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Να πίνεις νεράκι, δεν κάνει καλό! Και όχι μόνο για την εγκυμοσύνη!! Νερό και πάλι νερό!

Αν κλωτσάμε λέει?? Με έχει τσακίσει η μικρή μου! Και βλέπω και την κοιλιά μου να κουνιέται!

Είναι όμως τόσο μαγικό όλο αυτό που δεν το αλλάζω με τίποτα! :-P:razz:

Κατά τα άλλα όλα είναι καλά!

Καλή εγκυμοσύνη έχω, δεν έχω πολλές αναποδιές!!

Αυτά απο εμένα!

Σειρά σου τώρα! :tongue:

Πώς προχωράς?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...