Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Εγκυμοσυνη !!!


impatient

Recommended Posts

ΊΣως φταίει η υπερβολική ζέστη γιατί η αλήθεια είναι ότι αυτό όλο ξεκίνησε με πρησμένα και μουδιασμένη χέρια το πρωί κι ειδικά αυτές τις ημέρες που βράζει ο τόπος!

Ας πέσει λίγο ο καύσωνας και την πατατούλα την τηγανιτή θα την φάω! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Να πίνεις νεράκι, δεν κάνει καλό! Και όχι μόνο για την εγκυμοσύνη!! Νερό και πάλι νερό!

Αν κλωτσάμε λέει?? Με έχει τσακίσει η μικρή μου! Και βλέπω και την κοιλιά μου να κουνιέται!

Είναι όμως τόσο μαγικό όλο αυτό που δεν το αλλάζω με τίποτα! :-P:razz:

Κατά τα άλλα όλα είναι καλά!

Καλή εγκυμοσύνη έχω, δεν έχω πολλές αναποδιές!!

Αυτά απο εμένα!

Σειρά σου τώρα! :tongue:

Πώς προχωράς?

καλα ειμαι, τωρα που μπηκα στον 4ο και εχουν φυγει ολα τα περιεργα συμπτωματα.. Απλα μου πεφτει η πιεση με τη ζεστη, τπτ αλλο δεν εχω. Το δικο μας την προηγουμενη παρασκευη ηταν 7,6 εκ, το επομενο ραντεβου ειναι για αυριο. Εχω φουσκωσει και λιγο, ειχα ηδη μια μικρη κοιλιτσα αλλα τωρα ειναι λες κι εχω φαει ενα γουρουνοπουλο στην καθισια! Προσπαθω να πινω νερο, απλα ποτε δεν ημουν φαν και το ξεχναω συνεχεια.


as1cOB50g410002MDAwMDYxMmR8MDAwMTUxMmJ8SWhyIFRleHQ.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλα ειμαι, τωρα που μπηκα στον 4ο και εχουν φυγει ολα τα περιεργα συμπτωματα.. Απλα μου πεφτει η πιεση με τη ζεστη, τπτ αλλο δεν εχω. Το δικο μας την προηγουμενη παρασκευη ηταν 7,6 εκ, το επομενο ραντεβου ειναι για αυριο. Εχω φουσκωσει και λιγο, ειχα ηδη μια μικρη κοιλιτσα αλλα τωρα ειναι λες κι εχω φαει ενα γουρουνοπουλο στην καθισια! Προσπαθω να πινω νερο, απλα ποτε δεν ημουν φαν και το ξεχναω συνεχεια.

Αμάν αυτή η ζέστη! Μας έχει τσακίσει όλες τις εγκυούλες!

Άντε να το ξαναδείτε! Ξέρετε τί έχετε?????

Η αλήθεια είναι ότι θυμάμαι κι εγώ στον 3ο με 4ο μήνα μόνο για έγκυος δεν φαινόμουν! σαν να είχα κάνει μπυροκοιλιά!

Από κιλά πώς πάς? Έχεις πάρει πολλά?

Link to comment
Share on other sites

Αμάν αυτή η ζέστη! Μας έχει τσακίσει όλες τις εγκυούλες!

Άντε να το ξαναδείτε! Ξέρετε τί έχετε?????

Η αλήθεια είναι ότι θυμάμαι κι εγώ στον 3ο με 4ο μήνα μόνο για έγκυος δεν φαινόμουν! σαν να είχα κάνει μπυροκοιλιά!

Από κιλά πώς πάς? Έχεις πάρει πολλά?

Εχω παρει 3, κανω φοβερες κατακρατησεις με τα αλμυρα... Φυλο δεν ειδαμε, ειναι ντροπαλο το μωρο και ειχε το ποδαρακι του λυγισμενο εκει που ΔΕΝ επρεπε! Εγω φαινομαι για εγκυος σε οσους με ηξεραν απο πριν γιατι βλεπουν οτι εχω παχυνει αλλα μονο στην κοιλια. Για τους υπολοιπους μαλλον κοιλαρου φαινομαι! Χαχα! Ποτε με το καλο γεννας;


as1cOB50g410002MDAwMDYxMmR8MDAwMTUxMmJ8SWhyIFRleHQ.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια!!!!κ γω καινουρια στο παρεακι....με τελευταια περιδο 15-7 ειμαι 6+6 ημερων!!!!εμενα η ζεστη με τσακισε κ ειδικη την προηγουμενη εβδομαδα ειχα ολη μερα ναυτια!!!!τρωω ελαχιστα φαγητα σε μικρες ποσοτητες...χθες ομως εκανα την υπερβαση κ εφαγα λιγα μακαρονια με κιμα!!!2-3 πιρουνιες δηλαδη....μην φανταστειτε ποσοτητα....ειμαι ολη μερα ξαπλα γιατι οταν σηκωνομαι με πιανουν διαφορα...εμεις ειδαμε σακο την 4η κ κατι μερες...η πρωτη κ τελευταια χοριακη που εκανα με μια μερα καθυστερηση ηταν 1280...τωρα περιμενω να ακουσουμε καρδουλα στις 7-9....ελπιζω ολα να παν καλα...


28xYp3.png

Κουκλί μου πάντα να γελάς...

 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!!κ γω καινουρια στο παρεακι....με τελευταια περιδο 15-7 ειμαι 6+6 ημερων!!!!εμενα η ζεστη με τσακισε κ ειδικη την προηγουμενη εβδομαδα ειχα ολη μερα ναυτια!!!!τρωω ελαχιστα φαγητα σε μικρες ποσοτητες...χθες ομως εκανα την υπερβαση κ εφαγα λιγα μακαρονια με κιμα!!!2-3 πιρουνιες δηλαδη....μην φανταστειτε ποσοτητα....ειμαι ολη μερα ξαπλα γιατι οταν σηκωνομαι με πιανουν διαφορα...εμεις ειδαμε σακο την 4η κ κατι μερες...η πρωτη κ τελευταια χοριακη που εκανα με μια μερα καθυστερηση ηταν 1280...τωρα περιμενω να ακουσουμε καρδουλα στις 7-9....ελπιζω ολα να παν καλα...

Με το καλο κοπελα μου!σου ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!

Εγω το πήρα χαμπάρι και εκανα τεστ πέντε ημερες πριν και ήταν θετικο.ειχα χοριακη 53 και πέντε μερες μετα 645.. Δεν εκανα άλλη αλλα έκλεισα ραντεβου 10/09...θα ειμαι 5+5 ημερων...άραγε τι θα δω?

ναυτιες εγω εχω μεσημερι συνηθως...περίεργα πράγματα!


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Κορίτσια χαλαρώστε!!!

Η αλήθεια είναι οτι αν δεν το έχεις ρωτήσει/ψάξει το συγκεκριμένο θέμα είναι λίγο μπέρδεμα.

Άλλο πόσο μηνών ήμαστε και άλλο οι εβδομάδες.

Έχεις απόλυτο δίκιο φίλη μου οτι οι εβδομάδες, άσχετα απο τον κύκλο, μετρούνται απο την πρώτη ημέρα της τελευταίας περιόδου.

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...