Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      οχι ρε συ  δεν μιλάω για τα 2400  ! μιλάω για το κυοφορίας ,λοχείας και μητρότητας ! εγώ με αυτά εχω γίνει εξαλλη αν δεν μας τα πληρώνουν ! δλδ σκέφτομαι ότι πχ θα εμένα  1 χρόνο απλήρωτη και παθαίνω σοκ…  τέλος πάντων ας αγχωθώ πάλι για τις συσπάσεις μου και θα ξανά αγχωθώ γι αυτό τον άλλο μήνα 🙄

      Όχι ρε συ απτήν στιγμή που δουλεύεις αυτά είναι στην ουσία επιδόματα που δίνουν για να μην σε διώξουν απτήν δουλειά σου. Αυτά στην ουσία προστατεύουν την εργασία σου Κ δεν είναι επίδομα για ενίσχυση.

      Αυτό το έχουν κάνει για να μείνεις έγκυος ενώ δουλεύεις . Γιατί αλλιώς δεν θα έμενε καμία γυναίκα έγκυος με το φόβο της απόλυσης. 

      Οπότε στην ουσία σου δίνει ένα βασικό μισθό για 6 μήνες Κ άδεια κ δεν επιβαρύνει τον εργοδοτη για να κάτσεις στην δουλειά Κ να μεγαλώσει Κ λίγο το παιδί . 

      Στην ουσία είναι εργασιακό δικαίωμα . 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Ελένη μου, είναι όντως ιδιαίτερη γεύση.

η αδερφή μου για παράδειγμα δεν το τρώει με τίποτα, λόγω δυόσμου.

το κάνει χωρίς δυόσμο.

μπορείς να βάλεις λιγότερα αβγά, ή και λιγότερα κρεμμυδάκια ή και λιγότερο γιαούρτι (όσο πιο παχύ το γιαούρτι τόσο το καλύτερο).

η γεύση είναι προς ξινούτσικη.

η επιλογή του τυριού παίζει ρόλο. πιστεύω ότι το χαλούμι ταιριάζει περισσότερο ή ένα πικάντικο τυρί.

κάνε και τηγανητές πατάτες καλού κακού, μην έχω άλλες τύψεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

τι εγινε ρε κοριτσια καμια ιδεα κανα φαγητο τι να μαγειρεψω αυριοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο

καλημερα και απο μενα, και εγω θελω βοηθεια!!!

τι να κανω??

καλα τα γεμιστα ηταν πολυ νοστιμα χτες, βρηκα ντοματες πολυ ωριμες και εγιναν σαν καλοκαιρινα!!

Link to comment
Share on other sites

όταν λες πατσά.... ξέρεις πόσα χρόνια έχω να φάω;

από τότε που ήμουν στο πατρικό μου.

τρώγαμε με τον μπαμπάκα μου!

μπάρμπι, νόστιμο κι εύκολο. καλώς ήρθες στην παρέα μας!

με το καλό το 2ο νινάκι σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

φιλενάδα, κάνε τηγανητές πατάτες με μια λαχταριστή σαλάτα.

δεν ξαναλέω τίποτα.

ντρέπομαι.

Ελα ρε, μην το παίρνεις κατάκαρδα!

Εχεις δώσει τοσες τέλειες συνταγές και πεντανόστιμες!!

Σ' αυτό θα κολλήσεις;;;;;);););)

Αντε,και θα σου στείλω και πατσά να σου φύγει η στενοχώρια!!:rolleyes::rolleyes:


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακιααααααααααααααα!!!!καλε τι τρελλη βροχη ειναι αυτη σημερα!!λοιπον σημερα ακομα το σκεφτομαι,μαλλον για φακες το κοβω αλλα καμμια καλη ιδεα απο εσας θα ηταν καλδεχουμενη!!!!!φιλακια πολλα!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια. Barbie-babies εσύ με ξεπέρασες με τη διαφορά που θα έχουν τα παιδιά σου σε ηλικία. Με το καλό σου εύχομαι το δεύτερο.

Λοιπόν σήμερα τελικά βρήκα ήμερα ραδίκια και τα φτιάχνω με γίγαντες.

Για ιδέες που λέτε να προτείνω ορισμένα: χταποδάκι γιαχνί με πατάτες ή ρύζι, σούπα με ζυμαρικό ή ρύζι, μπρόκολο βραστό με συνοδεία τηγανιτές πατάτες και αυγά, καρμπονάρα με ζυμαρικό της αρεσκείας σας, μοσχαράκι κοκκινιστό με μακαρόνια, αρνάκι στη λαδόκολλα και συνοδεία ρύζι, αγκινάρες με αρακά, χόρτα και τηγανιτές πατάτες, τηγανιτό ψαράκι με συνοδεία φάβας, άσπρη φασολάδα, κοτόπουλο πανέ με πουρέ, ψάρι πλακί με πατάτες στο φούρνο, fishsticks με πατάτες τηγανιτές για ευκολία, σουπιές με σπανάκι, παντζάρια με σκορδαλιά που είχα την Τετάρτη, πατάτες ο'γκρατέν στο φούρνο με μπέικον.

Επίσης, να προτείνω για όσες τρώτε ψαράκι σήμερα, ένα ορεκτικό που μπορεί να γίνει με διαφορετικά ψάρια όπως είναι ο τόνος, ο σολομός και η καπνιστή πέστροφα.

Βάζουμε τόνο κονσέρβας σε νερό που το έχουμε στραγγίσει σε ένα πιάτο. Από πάνω τρίβουμε στον τρίφτη του κρεμμυδιού καρότο, από πάνω ψιλοκόβουμε μαϊντανό, από πάνω ροδέλες ή καρεδάκια κρεμμυδιού και περιχύνουμε με λαδολέμονο. Το έχω δοκιμάσει με όλα τά ψάρια που ανέφερα και είναι καταπληκτικό. Όποιος θέλει μπορεί να αντικαταστήσει το μαϊντανό με άνηθο ή να τα βάλει ανάμικτα. Επίσης το έχω κάνει και είναι το ίδιο ωραίο.

Link to comment
Share on other sites

αυτό με τον τόνο θα το κάνω σήμερα κιόλας. ακούγεται ενδιαφέρον.

μπράβο εβίρι μου.

μπορώ να λέω το όνομά σου το κανονικό δημοσίως;

τα παντζάρια σκορδαλιά τα τρώτε ως κυρίως γεύμα;

σουπιές με σπανάκι... ωραία ιδέα, επίσης.

θα στείλω τον αγαπούλη σήμερα το απόγευμα για ψώνια. σκέφτομαι αυτό το φαγητό για Κυριακή.

Link to comment
Share on other sites

Αννούλα, κάνε τηγανητές πατάτες, αν δεν κάνεις φακές.
φιλενάδα, κάνε τηγανητές πατάτες με μια λαχταριστή σαλάτα.

δεν ξαναλέω τίποτα.

ντρέπομαι.

κοπελια ολες πατατες να κανουμε σημερα?

πως την ειδες??

εμενα παντως με επεισες αν δεν κανω ψαροσουπα που λεει και η eleni2008 πατατες θα φαμε!!!

Αδελφουλα θα κάνω τηγανητές πατάτες αλλά αν δεν γίνουν νόστιμες να ξέρεις θα φταις εσύ!!!! χαχαχα!!!:lol::lol::lol::lol:

χαχαχαχα!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...