Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! Σας έχασα τελείως! Άρχισε η μαγάλη μου παιδικό πριν δυο βδομάδες και είμασταν στο τρέξιμο. Από την πρώτη βδομάδα αρρώστησε και δεν την γλίτωσε και ο μικρός. Είχαν μπούκωμα-βήχα ευτυχώς όμως δεν έκαναν πολύ πυρετό. Ο Βασίλης κλείνει σήμερα 8 μέρες και ακόμα δεν έχει συνέλθει..

Βιβλιάριο δεν έχουμε ούτε κι εμείς, πήγαμε στην νομαρχία να πάρουμε 2-3 φορές και δεν είχαν ούτε εκεί οπότε το κατεβάσαμε από το ίντερνετ και το εκτυπώσαμε.Το βρήκαμε εδώ http://www.noesi.gr/files/docs/apa_vivliario-igeias_m-chat.pdf

Διαβάζω τα περισσότερα μωράκια έχουν ξεπεταχτεί για τα καλά και σας τρελαίνουν! Εμε΄ςι δεν μπουσουλάμε, τώρα καθόμαστε για λίγο στον πωπό αλλά γενικά και η κόρη μου άργησε ακόμα πιο πολύ να τα κάνει οπότε αναμένω για αργότερα..Κι εγώ είμαι της άποψης ότι καταλαβαίνουν τα μωράκια μας, να μη σταματάτε να τους μιλάτε σαν να σας καταλαβαίνουν.Το έκανα και στην κόρη μου και τώρα μου λέει ατάκες ή τραγούδια που της έλεγα όταν ήταν μωρό και έχει να ακούσει από τότε!:shock:

Τζασμιν σε καταλαβαίνω απόλυτα, σχεδόν τα ίδια πενάμε κι εμείς..Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να ξέρεις τουλάχιστον ότι είναι πράγματα που αντιμετωπίζονται και αυτό έχει σημασία. Εγώ αυτό σκέφτομαι και παρηγοριέμαι..


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Βιβή εμένα πίνει νερό από την στιγμή που ξενκινήσαμε στερεές. Τις πρώτες φορές του το έβραζα λίγο για να συνηθίζει την θερμοκρασία γιατί έχουν μάθει από το ζεστό γάλα και τους φαίνεται παράξενο. Γενικά πάντως το θέλει πολύ το νεράκι ειδικά μετά τα γεύματα.


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Ax Βιβή μου τρέχουν τα σάλια........

Νεράκι της έδωσα μόλις ξεκίνησε την κρέμα και λίγο νωρίτερα επειδή πέσαμε πάνω στο καλοκαίρι για να δροσίζεται.

Από ποσότητες είναι και εμένα συγκεκριμένα αυτά που τρώει. Φρούτα ένα αχλάδι, μισό μήλο, μισή μπανάνα με λίγο χυμό πορτοκάλι και στο φαγητό (μοσχάρι ή κρέας) κάτι λιγότερο από 100γρ. με μία πατάτα, ένα καρότο, ένα κολοκύθι για τις δύο μέρες. Απλά κοιτάω στο multi που τα αλέθω να μην ξεπερνάει τα 200ml. Γάλα 210 ml και κρέμα 200ml. Σήμερα έχουμε παιδίατρο και θα την ξαναρωτήσω για την ακριβή ποσότητα.

Οι υπόλοιπες είστε καλά?


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Arma περαστικά σας.

Dimista η μπέμπα τρελαίνεται στο κολυμβητήριο. Χθες γελούσε συνέχεια. Έκανε και βουτίτσες κανονικές και της άρεσε πολύ.

Καλό απόγευμα κοριτσάκια και μικρά θαυματάκια...


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ, ευχαριστώ που με θέλετε!:D

Εμένα η γκρινιαρούλα μου γεννήθηκε στις 11/4.

Είναι χαρούμενο και πολύ κοινωνικό μωρό καθώς έχει και 10 πρώτα ξαδέρφια!!! Αλλά λίγο γκρινιάρα!!!! Θέλει να είμαι ΣΥΝΕΧΩΣ μαζί της!

Και βιάζεται να κάνει πράγματα, πχ κάθεται χωρίς υποστήριξη από 5 μηνών και μπουσουλάει από 6,5! Αυτά!

Βρε κορίτσια τα μωράκια σας κοιμούνται καλά το βράδυ;


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!

Nina - Nana καλώς ήρθες!!! Και η μπουμπού μου τα ίδια...εκτός από τη γκρίνια! Είμαι πολύ τυχερή...είναι πολύ ήσυχο μωρό!Τώρα τελευταία σηκώνεται όρθια και προσπαθεί να αφήσει και τα χέρια! Τρώει κάτι απίστευτες τούμπες βέβαια, αλλά δεν πτοείται καθόλου!

Εγώ λόγω δουλειάς την έχω βάλει σε πρόγραμμα και ξυπνάει (ή και όχι, μερικές φορές είναι κοιμισμένη και τρώει) για γάλα κατά τις 6. Γενικά το βράδυ δεν ξυπνάει. Μόνο μερικές φορές για πιπίλα. Τώρα τελευταία το κάνει συχνότερα και υποπτεύομαι ότι την ενοχλούν τα δόντια της.

Link to comment
Share on other sites

Από 2 μεχρι 5 μηνών κοιμόταν σερί το βράδυ.

Από 5 μηνών ξυπναει και θηλάζει 2-3 φορές!

Όταν την ενοχλούν τα δόντια ξυπνάει συνέχεια (έχουμε 6 δοντάκια)!

Ουφ, ελπίζω να κοιμηθώ κανένα βράδυ (μόνο χτες ξυπνησε 1 φορά και προχτες κοιμήθηκε σερί).


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Arma περαστικά σας.

Dimista η μπέμπα τρελαίνεται στο κολυμβητήριο. Χθες γελούσε συνέχεια. Έκανε και βουτίτσες κανονικές και της άρεσε πολύ.

Καλό απόγευμα κοριτσάκια και μικρά θαυματάκια...

Tzitzina σε ποια περιοχή είναι το κολυμβητήριο; Είσαι ευχαριστημένη;


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσακια μου.Τι κανετε;Εμεις σχετικα ειμαστε καλα.Το μπεμπακι μου ευτυχως ειναι μια χαρα.Εγω εχω καποια τρεχαματα.Πηγα σημερα για υπερηχο και ψηλαφιση μαστου και μου βρηκαν εναν ευκινητο λεμφαδενα στη δεξια μασχαλη και ενα μορφωμα στον αριστερο μαστο και εχω κλεισει 12Δεκεμβριου να κανω μαγνητικη μαστογραφια για να αποκλεισουμε κατι κακο.Σαν να μην εφτανε αυτο,στο τεστ παπανικολαου μου βρηκαν μια αλλοιωση κολπικου τοιχωματος και αυριο θα παω να κανω ληψη κολπικου υγρου για καλλιεργεια.Επιπλεον,ειχα βηχα απο το κρυωμα του Σαββατοκυριακου και επειδη χθες εκλεισε η φωνη μου,πηγα σημερα και σε ΩΡΛ και μου ειπε οτι ξεκιναω να κανω οζο στις φωνητικες χορδες.Τελεια περναω ε;

Dimista,κι εγω θελω να τον παω στο mall.Το στολιζουν τελεια και θα τρελαθει ο μικρος.Για το τεστ παπ περιμενα ως συνηθως αρκετα.Ποτε εχεις ραντεβου;

Arma,περαστικα στα μικρουλια σου.Η μεγαλη πως τα παει με τον παιδικο;προσαρμοστηκε;

Tzitzina,τι διαβαζω;βουτιες;εξελισσεται σε δεινη κολυμβητρια ε;

Βιβη,κι εμεις το νερακι το ξεκινησαμε απο την εισαγωγη των στερεων.

Νινα-Νανα,καλως ηρθες.Να χαιρεσαι το μπουμπουκακι σου κι εσυ.Ειναι ιδια μερα γεννημενη με τον μικρουλη μου.Εχετε 6 δοντια ε;ειστε που προχωρημενα θηλυκα εσεις!μπραβο!

Καλο βραδυ ομορφες,φιλακια πολλα!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα κοριτσάκια και όμορφα μωράκια!

Όλα καλά?

Εμείς 1α χαρά!Σήμερα ο μπέμπης μου έφαγε αχλάδι.Του αρέσει και το αχλάδι πολύ ,όπως και το μήλο.Ευτυχώς στα φρούτα δεν με παιδεύει καθόλου.Με την κρέμα έχουμε πρόβλημα.Λέτε να φταίει που η γεύση είναι βανίλια?Να την βαρέθηκε?Βγάζει γλώσσα και την φτύνει.Να του πάρω κρέμα με άλλη γεύση?

Βιβή μου έκανες λάθος.Την συνταγή της τούρτας θα ήθελα να μου γράψεις.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Άρμα περαστικά στα παιδάκια σου.Της κορούλας σου της αρέσει ο παιδικός?Πολύ καλά έκανες και την πήγες.Θα γνωρίσει και άλλα παιδάκια.Θα είναι ωραία.Την πρώτη μέρα έκλαιγε?Εμείς έχουμε βιβλιάριο.Όταν έφυγα από το μαιευτήριο μου δώσανε.

Βιβή ο μπέμπης μου όταν το ήπιε το νερό για πρώτη φορά του άρεσε.Τώρα δεν το θέλει καθόλου.Ξεκίνησε να πίνει νερό από 5 ή 6 μηνών.Επειδή δεν πίνει καθόλου νερό του δίνω kiderte.

Tzitzina η μπέμπα σου θα κολυμπάει σαν δελφίνι όταν μεγαλώσει.Δεν θα χρειάζεται μπρατσάκια.

Νina-Nana καλωςήρθες στην παρέα μας!Η μπέμπα σου γεννήθηκε την ίδια ημερομηνία με τον μπέμπη μου!Μπράβο που είναι ήσυχο μωράκι!Σε ποιο μαιευτήριο γέννησες?Ο μπέμπης μου κοιμάται από τις 22.00-8.00.Τα ξενύχτια κράτησαν 3 μήνες.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Ντέλλα εύχομαι όλα αυτά τα προβληματάκια που σου παρουσιάστηκαν να διορθωθούν γρήγορα.Μην ανησυχείς δεν είναι τίποτα κακό.

Ο μπέμπης σίγουρα θα τρελαθεί στο Μαλλ.Σκέφτομαι να τον πάω και golden hall.

Ραντεβού για τεστ παπ έχω στις 7/12.Είχα στις 21/11 αλλά μου το ακύρωσαν.

Κορίτσια πότε λέτε να στολίσετε?

ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Dimista τη συνταγή για την τούρτα θα σου τη γράψω το απόγευμα, αν καταφέρω να μπω, γιατί δεν τη θυμάμαι απέξω και στα γλυκά έχει σημασία και το 1g. Δεν κατάλαβα ότι εννοούσες το γλυκό...:wink:

Della εύχομαι να πάνε όλα καλά και να ξεμπερδέψεις γρήγορα με τα τρεχάματά σου.

Nina-Nana πότε καλέ προλάβατε και βγάλατε τόσα δοντάκια...εμείς ακόμη κανένα!!!!

Κορίτσια έχω μια απορία...το τεστ ΠΑΠ που λέτε είναι το πρώτο μετά την εγκυμοσύνη ή το δεύτερο? Γιατί εγώ περίπου 1,5μήνα αφού γέννησα πήγα στο γιατρό για να με δει και μου έκανε τότε. Μήπως πρέπει να ξανακάνω? Βέβαια το καλοκαίρι (τέλος Αυγούστου) έκανα και μια επέμβαση (αφαίρεση κύστης) και υποθέτω ότι αν χρειαζόταν θα μου είχε πει κάτι, αλλά αν είναι να τον πάρω τηλ. να τον ρωτήσω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...