Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΩΝ


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια και απο εμένα.Να μπω και εγώ στην παρέα σας?Γυναίκα στρατιώτικου η οποία θέλει πααααααραααα πολύ μετάθεση!!!:-P

Καλωσόρισες και με το καλό να σου έρθει η μετάθεση!!!

ΚΑλησπέρα κορίτσια! Εδώ το πρωί φαινόταν ότι θα κάνει καλό καιρό και ξαφνικά το μεσημέρι άρχισε να βρέχει, δεν σταμάταγε με τίποτα. Αντε να μπει το καλοκαιράκι επίσημα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλώς σας βρήκα κορίτσια.Pontikaki ειμαστε Αθήνα(μη με κράξετε:D,ξερω οτι θεωρείται καλή μετάθεση)άλλα θέλω να φύγουμε.Ημασταν Ξάνθη και είχα παθει πλάκα με αυτή την πόλη.Anyway θα περιμένουμε.Εσείς κοριτσάκι που είστε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλώς σας βρήκα κορίτσια.Pontikaki ειμαστε Αθήνα(μη με κράξετε:D,ξερω οτι θεωρείται καλή μετάθεση)άλλα θέλω να φύγουμε.Ημασταν Ξάνθη και είχα παθει πλάκα με αυτή την πόλη.Anyway θα περιμένουμε.Εσείς κοριτσάκι που είστε?

Εμείς είμαστε Αθήνα αλλά την Αθήνα θεωρούμε και ευνοική λόγω σπιτιού, οικογένειας, εργασίας μου κτλ. Η αλήθεια είναι όμως ότι σε μια άλλη πόλη θα περνάγαμε πολύ καλύτερα! Τώρα ο μπαμπάς μας φεύγει για Σέρρες:cry:

Link to comment
Share on other sites

Pontikaki ευχομαι να τα καταφέρετε,Ορεστιαδά είστε πολύ καιρο?

Μαράκι υπομονη ειναι πολύ δυσκολο με την δουλεια,εγώ σταμάτησα πέρσι και τώρα περίμενω να δούμε αν θα παραμείνουμε για να ξεκινήσω πάλι το ψάξιμο(λες και θα βρω).

ΔΕΣΙ ευχαριστώ για το καλοσώρισμα.Believe76 ξέρεις γιατι λέω ότι θα φάω κράξιμο επειδη τα έχουμε εδώ ολα αυτα εκτος απο την δουλεια μου απλά ναι το ομολογώ ειμαι μια Αθηναία που λάτρευει τη ζώη στην επάρχια:D:D:D.Φιλακια

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααααα!!!

Καλο 4ημερο

Καλα να Περασετε

Καλο Μηνα

και Καλο Καλοκαιρι

Δεν εχουμε πολυ καιρο Ορεστιαδα κλεινουμε 2 χρονια φετος αλλα θελουμε να φυγουμε επειδη γιναμε τριτεκνοι πια!!!!!!! και εχουμε και ενα ''θεματακι'' με τη μια διδυμη (δεν εχει φυσιοθεραπευτη που θελω εκει, αλλα πιο πολυ για ψυχολογικη βοηθεια αλλα και βοηθεια γενικως! απο τους δικους μου!!!)


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλο μηνα καλα να περνατε ολες!!!!!!!!!! :)

pontikaki ευχομαι να πατε συντομα εκει

που θελετε για να εχετε την βοηθεια

την ιατρικη και την οικογενειακη.. ;)

εμεις ειμαστε στην Κω,κλεινουμε 3χρονια

και περιμενουμε(λογικα)μεταθεση φετος..

για να δουμε που θα παμε?? :)

φιλια σε ολες!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αρουμε

Καλημεραααααα!!!

Καλο 4ημερο

Καλα να Περασετε

Καλο Μηνα

και Καλο Καλοκαιρι

Δεν εχουμε πολυ καιρο Ορεστιαδα κλεινουμε 2 χρονια φετος αλλα θελουμε να φυγουμε επειδη γιναμε τριτεκνοι πια!!!!!!! και εχουμε και ενα ''θεματακι'' με τη μια διδυμη (δεν εχει φυσιοθεραπευτη που θελω εκει, αλλα πιο πολυ για ψυχολογικη βοηθεια αλλα και βοηθεια γενικως! απο τους δικους μου!!!)

Τωρα που ειστε τριτεκνοι μπορητε να παρετε μεταθεση οπου θελετε.

Ειμαι τριτεκνη γυναικα στρατιωτικου.Τωρα ειμαστε Αθήνα ,10 χρονια δεν δινουν στον συζυγο μεταθεση και ειναι οτι χειροτερο αν δεν εχεις κανεναν δικοσου εδω.Και οι 2 ειμαστε απο Καρδιτσα.Καναμε 3ο μπας και φυγουμε.

Το εχουμε ψαξει πολύ και φετος θα παρουμε μεταθεση στα χανιά,μιλησε ο αντρας μου με τον υπευθυνο για τις μεταθεσεις στην ιδικοτητα του και του ειπε οτι λογο της υπ. αποφασης δεν μπορουν να του κοψουν την μεταθεση.

Εκανε αναφορα με ολα τα απαραιτητα εγγραφα και την υπ. αποφαση μεσα.

http://www.et.gr/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=104〈=en

ΦΕΚ ΄Β 1400 - 30.04.2012

Άρθρο 1

3. Τα κοινωνικά κριτήρια του άρθρου 5§1α(2) του νόμου

3883/2010 (ΦΕΚ Α΄167) γνωστοποιούνται με πρωτοβουλία

του στελέχους εγγράφως ή ηλεκτρονικά στην υπηρεσία,

συνοδευόμενα από όλα τα απαραίτητα δικαιολογητικά,

όπου αυτό απαιτείται.

4. Στελέχη, μετατίθενται υποχρεωτικά, κατόπιν επιθυ−

μίας τους, ως υπεράριθμοι ανεξαρτήτως του αριθμού και

πέραν των προβλεπομένων για το βαθμό τους θέσεων

βάσει των ΠΟΥ, εφʼόσον εμπίπτουν στις κατηγορίες των

κοινωνικών κριτηρίων. Το ίδιο ισχύει και για τα στελέχη

που επιθυμούν συνυπηρέτηση με σύζυγο στρατιωτικό

ή δημόσιο υπάλληλο.

Μοναδική εξαίρεση στον κανόνα αυτόν, αποτελεί η

συνδρομή μείζονος σημασίας επιχειρησιακών λόγων, οι

οποίοι διαπιστώνονται με πλήρως αιτιολογημένη από−

φαση του Υπουργού Εθνικής Άμυνας, κατόπιν σχετικής

γνωμοδότησης των Ανωτάτων Συμβουλίων των Κλάδων

κατά περίπτωση.


CdWHp2.png

SXf1p3.png94oIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα! Καλά νέα σε όλες σας αν και απ' ότι φαίνεται κατα τέλη Ιουνίου θα τα μαθουμε. Κορίτσια πάντως η κατάσταση γενικά είναι τραγική. Μου έλεγε ο σύγυζος μου ότι δεν υπάρχουν χρήματα ούτε για καύσιμα, μη πω για το συσσίτιο των φαντάρων που έχει μέινει το μισο. Δεν ξέρω που θα φτάσουμε, όλη η χώρα χάλια. Είναι να μην αγχώνεσαι αν δεν ξέρεις αν θα πληρωθείς τον άλλο μήνα κια έχεις ενα κάρο χρέη και μωρά παιδιά να ταίσεις; Συγνώμη για τις μαύρες μου αλλά η γκαντεμιά μου συνεχίζεται. Αυτή την εβδομάδα έχασα 2 δικούς μου ανθρώπους, παππού και κουμπάρα. Πλέον το μυαλό μου δουλεύει δεν δουλεύει. Η κουραση με τα μικρά, στεναχώρια για την μετάθεση, στεναχώρια για αυτούς που έφυγαν... Συγνώμη για το δυσάρεστο μηνυμα, αλλά πριν από λίγο γύρισα σπίτι και είμαι τελείως στις μαύρες μου. Την υγειά μας να χουμε μόνο κορίτσια και τι να πω, θα ρθουν καλύτερες μέρες για όλους, που θα πάει....

Link to comment
Share on other sites

gata21 καλως ηρθες!!!τι ειδικοτητα και βαθμο εχει ο συζυγος σου?

ναι αυτο το φεκ ελεγα και εγω σε προηγουμενο μηνυμα μου..

pontikaki ψαξε το και τρεξτε το..

μαρια μου λυπαμαι πολυ..κουραγιο κοπελα μου..ειναι δυσκολη

στιγμη αλλα πρεπει να εισαι δυνατη για την οικογενεια σου..

κοριτσια παντα υγεια!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλημερα.ευχομαι ολες να εχετε μια μεταθεση εκει που θελετε.εμεις εχουμε 9 μηνες κομοτηνη και τωρα μαλλον η μοναδα θα κανει μετασταθμευση πανω στο Σουφλι και ειμαστε αρκετα χαλια γιατι ουτε χρηματα μεταθεσεξσ θα παρουμε ουτε τιποτα.μια ερωτηση να κανω.τελικα οι αποστολες στο κοσοβο σταματησαν οριστικα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...