Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 48 λεπτά , Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Το κύησης και το λοχειας έχει προϋπόθεση 200 ένσημα τα τελευταία 2 έτη. Αν περνεις αυτό αυτόματα εγκρίνεται και το 9μηνο προστασίας μητρότητας.

      2 ώρες πρίν, Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Λόγω δίδυμης κύησης επιβαρύνεται πιο πολύ η μήτρα. Όλα πάνε x2 πλακουντες, σακοι, αμνιακό υγρά.. επίσης το βάρος ανά μέρα αυξάνεται x2  οπότε μην αγχώνεσαι είμαι άλλη περίπτωση....

υπερηχος β επιπεδου


newmum

Recommended Posts


Διαφημίσεις

γεια σας μανουλες!!! τι κανετε?? σε λιγες ημερες θα κανω τον περιφημο υπρηχο β επιπεδου.. μηπως ξερει καμια σας τι περιλαμβανει η εξεταση????

τον εκανα το προηγουμενο σαββατο!

περιλαμβανει πληρη ελεγχο ολων των οργανων του παιδιου, απο χερια και δακτυλα, μεχρι νευρα, καρδια, εγκεφαλο, τα παντα. αν κανεις μια αναζητηση στο google θα δεις για ποιες ασθενειες (εξω και μακρυα απο μας) κοιτανε. θα σου βγαλει και ποσο βαρος εχει το μωρο. εμενα ηταν 513 γρ στην 22η εβδομαδα.

Link to comment
Share on other sites

ακριβως οπως τα ειπε η φιλη απο πανω εμενα ηταν 428γρ κ βγηκε μια μπουμπου 3520 στις 38 βδ!να ζητησεις κ τρισδιαστατη φωτο εμας τοτε μας εβγαλε κ να σου πω την αληθεια μου ετσι ειναι ακριβως κ τωρα ιδια με τον πατερα της !


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ααααχχχχ αληθεια?? ανυπομονω να κανω και εγω.. εχω αγχος βεβαια για το τι θα πουν.. ευχομαι να ειναι γερα τα μωρακια μας βρε κοριτσια και να πανε ολα καλα!!! μεχρι να τα δουμε βεβαια με τα ματια μας απο κοντα αυτο το αγχος θα παραμονευει!!! υπομονη!!!!

Link to comment
Share on other sites

ααααχχχχ αληθεια?? ανυπομονω να κανω και εγω.. εχω αγχος βεβαια για το τι θα πουν.. ευχομαι να ειναι γερα τα μωρακια μας βρε κοριτσια και να πανε ολα καλα!!! μεχρι να τα δουμε βεβαια με τα ματια μας απο κοντα αυτο το αγχος θα παραμονευει!!! υπομονη!!!!

ελα μωρε! μια χαρα θα ειναι το μωρο. για μενα ηταν ο μονος υπερηχος που δεν ειχα αγχος. γιατι κουνιοταν το μωρο και ειχα και τα αποτελεσματα της αμνιο οποτε ολα καλα!

αντε περιμενουμε νεα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μοιάζει με τον πατέρα της και το κατάλαβες από το υπερηχογράφημα?? βρε βρε που έχει φτάσει η τεχνολογία!!! σου εύχομαι ναναι υγιές το νινάκι σου! αλλά να πάρει και από σένα, να μη κοκορεύονται οι άντρες ότι έκαναν δουλειά τελικά, ενώ όλο το ζόρι το τραβάμε εμεις!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

κοριτσιααα! μολις γυρισα απο τον υπερηχο β επιπεδου! ολα πηγαν καλα. το βαρος του ηταν 460 γραμμ και ηταν περιπου 28 εκατοστα στο υψος.. αμνιακο υγρο ειχα 3.5 (το φυσιολογικο ειναι 2 με :cool:. το μονο που με ανυσηχισε λιγο ηταν οτι βρηκαν ενα κομβίο στην αριστερη κοιλοτητα της καρδιας του εμβρυου.. ξερει καμια σας κατι?? η γιατρος μ ειπε να μην αγχωνομαι και οτι απο μονο του δεν ειναι κατι σοβαρο...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Aγαπητά μέλη,

το www.parentscafe.gr δημιουργήθηκε για να ικανοποιήσει την ανάγκη των γονέων για ψυχαγωγία και κοινωνική δικτύωση -

παρακαλούμε για θέματα που είναι ενημερωτικά και έχουν στόχο την πληροφόρηση των να χρησιμοποιείτε το http://parents.org.gr/

Eυχαριστούμε για την κατανόηση

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...