Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

κοντά άκρα


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια,

Είμαι καινούρια στο forum, μόλις έχω εγγραφεί.

Είμαι έγκυος 22 βδομάδων και 4 μερών.

Προχθές πήγα για το 2ο υπερηχογράφημα στο οποίο μου είπε ο γιατρός ότι παρόλο που όλα είναι πολύ καλά φαίνεται ότι "τα μακρά άκρα βρίσκονται στο χαμηλότερο φυσιολογικό επίπεδο". Δηλαδή απλά το μωρό θα είναι κοντό;;

Μου είπε επίσης ότι πρέπει να το παρακολουθήσουμε για να δούμε την ανάπτυξη του ξανά σε 3 βδομάδες. Πρέπει να ανησυχήσω;; Έχω διαβάσει παρόμοια περίπτωση που μια κοπέλα διέκοψε την εγκυμοσύνη της γιατί το μωρό είχε κοντά άκρα.

Επόμενη βδομάδα θα πάω στον γυναικολόγο μου να κάνουμε ξανά μετρήσεις.

Βοηθήστε με. αναφέροντας μου παρόμοιες περιπτώσεις.

Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκι μου μη χάνεις την ελπίδα,κάτσε να δεις και την επόμενη εβδομάδα, δυστυχώς δεν έχω ακούσει ποτε κάτι σχετικό με το θέμα σου,όμως ήθελα να σου γράψω για να σου δώσω κουράγιο και να σου πω να μην αγχωνεσαι κάτσε πρώτα να δεις τις καινούργιες μετρήσεις.σου εύχομαι απο καρδιάς πάντως να πανε όλα καλα.


as1cMeX-M3-0010NjM4NTJkYnwyMzUyNmR8dG8gbW9yYWtpIG1hcyBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα sonia μου και σε ευχαριστώ για το κουράγιο!

Πραγματικά είμαι αγχωμένη γιατί δεν ξέρω αν αυτή η "διάγνωση" είναι ανησυχητική.

Περιμένω από κάποια κοπελίτσα που πέρασε ή άκουσε κάτι παρόμοιο να με "διαφωτίσει".

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα. Αυτό το είδατε στη β΄ επιπέδου; Ως τώρα τι σου έλεγε ο γιατρός; Ήταν όλα οκ και ξαφνικά πέσατε στις μετρήσεις; Πάντως έχει τύχει αυτό σε γνωστή μου κοπέλα, είχε αγχωθεί κι αυτή πάρα πολύ, όμως η κόρη της έγινε ήδη ενός έτους και είναι μια χαρά! Και δεν τη λες κοντό παιδάκι! Εξάλλου, όπως μας είπες, είναι εντός των φυσιολογικών ορίων το μωράκι σου! Πιστεύω πως όλα καλά θα πάνε!


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

πήγαινε και σε δεύτερο γιατρό...εγώ όταν έμεινα έγκυος ο πρώτος γιατρός που μου τον σύστησε μια κοπέλα μου είπε ότι το ένα πόδι του παιδιού είναι κοντό, αυτό στον υπέρηχο, έφυγα αμέσως, περιέργος η επόμενη γιατρός (που πλέον την διάλεξα μόνη μου) ποτέ δεν μου ανέφερε κάτι τέτοιο, ΜΑ ΠΟΤΕ. Προς θεού δεν εννοώ ότι η κοπέλα δεν ήταν σωστή, αλλά ο γιατρός που ήταν τέλειος για εκείνη, για μένα ήταν τσαρλατάνος!!! μου είχε φανεί ευγενέστατος στην αρχή και συνεργάσιμος αλλά τελικά μάλλον ήθελε να με στείλει για άμβλωση, ήμουν και ανύπαντρη και μπορεί κατά την γνώμη του αυτό να ήταν καλύτερο, πράγμα που για μένα τον κάνει ακόμα χειρότερο γιατρό γιατί η θέση του είναι να προσφέρει επιστημονικές υπηρεσίες και όχι να το παίζει θεός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Ακριβώς ούτε εγώ ξέρω αλλά βλέπω πως κι εσύ δεν έχεις καταλάβει καλά! Γιατί λοιπόν δεν παίρνεις τηλέφωνο το γιατρό σου να του ζητήσεις να σου εξηγήσει τι ακριβώς εννοεί και τι μπορεί να περιμένεις όταν γεννήσεις; Πάντως μην πολυβασίζεσαι στις μετρήσεις των γιατρών! Φιλενάδα μου στο τέταρτο παιδάκι της, της έλεγαν πως δεν βάζει βάρος, κάτι για τα ποδαράκια που δεν ξέρω τι ακριβώς και σίγουρα η γιατρός της ήταν καλή και δεν τα έλεγε έτσι κάτι έβλεπε αλλά τι να πω μηχανήματα είναι αυτά και άνθρωποι δεν είναι Θεοί! Πάντως γέννησε τελικά η κοπέλα και το κοριτσάκι της κανονικότατο σε βάρος, μεγαλύτερο από ότι της έλεγαν ούτε θερμοκοιτίδα ούτε τίποτα και τα ποδαράκια του μια χαρά!! Γιατί να πας σε άμβλωση δεν καταλαβαίνω; Μην τα σκέφτεσαι αυτά όλα καλά θα πάνε κ αν τυχόν προκύψει κάτι η επιστήμη πλέον έχει προοδεύσει πολύ! Να είσαι αισιόδοξη!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 1 month later...

Καλησπέρα και από εμένα!

Ειμαι η Χριστίνα και έχω ένα κοριτσάκι σχεδόν ενός έτους. Στις ενδομητριακές εξετάσεις είχαμε δει κι εμείς σχετικά μικρά άκρα και ανω και κατω στο κοριτσάκι μας και είχαμε θορυβηθεί αρκετά μπορώ να πω. Κάναμε όπως εσύ αμνιοπαρακέντηση αν και είμαι μικρή σε ηλικία και δόξα το Θεό όλα ήταν καλά! Και όντως γεννήθηκε η μπεμπα μας και έχαιρε ακρας υγείας!

Εσύ κοριτσάκι μου έχεις καιρό να πεις νεα σας, ευχομαι ολοψυχα να ειναι ολα καλα και να εχεις ηδη αγκαλια το παιδακι σου! Πολλα φιλάκια!


Το κοριτσάκι μου είναι η ζωή μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...