Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα έκλεισα 30 εβδομάδες κύησης με τα διδυμακια μου και ο γιατρος μου είπε πως ο τράχηλος κοντυνε αρκετά. Πριν από 2 εβδομάδες ηταν 3,5 και σημερα 2,4. Μου ειπε να σκεφτώ το ενδεχόμενο να πάω Αθήνα. Υπαρχει κάποια κοπέλα που να χρειάστηκε να πάει Αθήνα για το τελευταίο διάστημα? Και τι έκανε με το θέμα της διαμονής? Θα μου νοικιάσουνε διαμέρισμα για 1- 2 μήνες? Γνωρίζει κάποια?

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

καλησπερα σε ολους και στις καινουργιες τις παρεας που εχουν ταλαιπωρηθει απιστευτα ευχομαι απο καρδιας ενα happy end.

sos οποιος καταλαβαινει ας μου πει βγηκαν οι αιματος και μεχρι να τις δει η ενδοκρινολογος θα παθω

τριιωδοθυρονινη(t3)<30 r.r.τιμες 80-200ng/dl

θυρεοειδοτροπος ορμονη(tsh) 2.64 r.r. 0,27-4.7

ελευθερη θυροξινη(ft4)<0.11 r.r 0.93-1.7ng/dl

θυρεοσφαιρινη (tg) <1 r.r <78ng/ml νεο οριο λειτ/κης ευαισθησιας <1

θυροειδικα αυτοαντισωματα κατα του μικροσωμιακου αντιγονου <5,0 r.r<12iu/ml

αντιθυρεοσφαιρινικα αντισωματα (anti-tg) 3.0 r.r <20iu /ml

βλεπω οτι καποια ειναι πολυ χαμηλα αλλα δεν καταλαβαινω τι γινεται οποιος μπορει να

βοηθησει..........................

υγ:ειχα κοψει το χαπι για 3 μερες πριν τις κανω δεν ξερω αν παιζει ρολο

ΑΠ'Ο,ΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΕΧΕΙΣ ΘΥΡΕΟΣΦΑΙΡΙΝΗ 1;ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΤΕΛΕΙΑ!ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΧΑΜΗΛΑ.ΕΓΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΙΩΔΙΑ ΕΧΩ ΘΥΡΕΟΣΦΑΙΡΙΝΗ 4.ΟΠΟΤΕ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

despina καλημερα ευχαριστω πολυ για την απαντηση ,ναι ειναι 1 η θυρεοσφαιρινη . Σου ευχομαι να μην σε απασχολήσει ποτε ξανα αυτο το θεμα γιατι εχεις ταλαιπωρηθει παρα πολυ ευχομαι μονο καλες εξετασεις απο δω και περα

Link to comment
Share on other sites

konnoula καλημερα ποσο πολυ σε καταλαβαινω και εγω δεν ειμαι 24 ειμαι 28 και τωρα που πλησιάζει να παρω το ιωδιο σκεφτομαι παλλα περίεργα τιπου ,αν ειχα ηδη οικογενεια δεν θα με εννοιαζε τοσο το ιωδιο, ενω τωρα που τιμαζομαι για γαμο του χρονου το καλοκαιρι σκεφτομαι μηπως κατι δεν παει καλα και δεν καταφέρω νακανω τιποτα.φαντασου που εγω στο θεμα γαμος και παιδι ημουν πολυ διστακτικη πιο πολυ ο αρραβωνιαστικος μου με πιεζε να προχωρησουμε αυτο θα πει αναθεωρησα τα πανω κατω μου ρθαν ποσο πολυ αχαριστοι ειμαστε μερικες φορες

Link to comment
Share on other sites

konnoula καλημερα ποσο πολυ σε καταλαβαινω και εγω δεν ειμαι 24 ειμαι 28 και τωρα που πλησιάζει να παρω το ιωδιο σκεφτομαι παλλα περίεργα τιπου ,αν ειχα ηδη οικογενεια δεν θα με εννοιαζε τοσο το ιωδιο, ενω τωρα που τιμαζομαι για γαμο του χρονου το καλοκαιρι σκεφτομαι μηπως κατι δεν παει καλα και δεν καταφέρω νακανω τιποτα.φαντασου που εγω στο θεμα γαμος και παιδι ημουν πολυ διστακτικη πιο πολυ ο αρραβωνιαστικος μου με πιεζε να προχωρησουμε αυτο θα πει αναθεωρησα τα πανω κατω μου ρθαν ποσο πολυ αχαριστοι ειμαστε μερικες φορες

ΑΦΟΥ ΕΧΕΙΣ ΘΥΡΕΟΣΦΑΙΡΙΝΗ 1, ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΙΩΔΙΟ;ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ;ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΓΑΜΟ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ.ΚΙ ΕΓΩ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑ ΣΤΑ 34, ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ 36 ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΚΟΜΗ ΠΑΙΔΑΚΙ.ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΑΝ ΠΙΕΙΣ ΙΩΔΙΟ,ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΙΔΑΚΙ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχομαι καλή επιτυχία σε όλους και σε αυτούς που θα κάνουν επέμβαση και σε όσους κάνουν ιώδιο . Για την επέμβαση που έχω περάσει και ανησυχούσα και εγώ έχω να πω ότι πράγματι δεν έχει πόνο μετά παρά μόνο σε καποιες περιπτώσεις όπως στη δική μου πονούσα για 2 μέρες στο κεφαλι λόγω της υπερέκτασης του κατα τη διάρκεια του χειρουργείου και η φωνή μου αμέσως μετά ήταν όπως πριν. Οι περισσότεροι γιατροί είναι προσεκτικοί με τους παραθυρεοειδείς , αλλά και να βγεί κανένας λειτουργούν οι άλλοι με το καιρό και αυτό μου συνέβη και καλά είμαι.Αυτό που τουλάχιστον εγώ καταλαβαίνω είναι ότι το σώμα χρειάζεται χρόνο για να επανέλθει και εδώ είναι σημαντική η συμβολή του ενδοκρινολόγου.Εγώ για παράδειγμα μετά από 2 μήνες από την επέμβαση στις 22/05 περιπου αποφάσισα να ακολουθησω τον άντρα μόυ στο εξωτερικό σε ενά ταξίδι εργασίας (βενετία , ειπα η ζωή συνεχίζεται..).Τι το ΄θελα .... Πρώτον ενω δεν φοβόμουν τα αεροπλάνα αυτή τη φορά με έπιασε κρίση πανικού ότι θα πάθω κάτι ,αλλά και εκεί με έπιανε ζάλη, αστάθεια και κάτι σαν αγοραφοβία, μουδιάσματα.Δεν ξέρω έαν κάποια από εσάς είχε ποτέ αυτά τα συμπτώματα? και υποτίθεται ότι οι εξετάσεις μου είναι καλές

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Ευχαριστώ για τα λόγια παρηγοριάς kisi και dancer! dancer συγχαρητήρια για τα καλά σου αποτελέσματα! Εύχομαι μόνο τέτοια από δω και πέρα!

dancer και Γεωργία70 καλό κουράγιο! Σύντομα όλα θα είναι παρελθόν!(αυτό προσπαθώ να σκέφτομαι και για μένα, αλλά... δεν πολυπιάνει). Γεωργία70 το παιδάκι μου σκέφτομαι κι εγώ... Το έχω πνίξει στις αγκαλιές αυτές τις μέρες επειδή φοβάμαι... Κακά τα ψέμματα, δεν είναι ευχάριστα όλα αυτά... αλλά μάλλον έτσι είναι η ζωή. Πρέπει να παλεύουμε (τα λέω για να τ'ακούω). Τα τελευταία χρόνια τα έχουμε φάει στα νοσοκομεία οικογενειακώς και σκέφτομαι ότι πραγματικά δεν αντέχουμε άλλο, αλλά όλο κάτι προκύπτει... Τι να πω... Τώρα μου έχουν πέσει κι αρκετά μαζί κι έχω λίγο πελαγώσει.... Προσπαθώ να κρατηθώ για χάρη της μπέμπας μου, αλλά προς το παρόν μ' έχει καταλάβει το άγχος του χειρουργείου κτλ, μην πάθω κάτι και τι θα γίνει χωρίς εμένα... πολύ μελλόδραμα το ξέρω...

evab με το που άκουσα επιτέλους γνώμη για τον Σακελλαρίου άλλαξα γιατρό :?. Μετά από μέρες αμφιταλάντευσης κι έρευνας για τα οικονομικά κατέληξα στο Γούση γιατί τελικά είναι πολύ πιο οικονομικά στα μετροπόλιταν με την ασφάλειά μου. Μ' έβαλε για Πέμπτη τελευταίο χειρουργείο (12). Σκέφτομαι μήπως είναι κουρασμένος τέτοια ώρα, ότι όταν τον είδα νόμιζα ότι τα δάχτυλα του τρέμουν, και κάτι αρνητικά που έχω ακούσει τελευταία, ότι δεν είναι πολύ προσεκτικός με τους παραθυροειδείς και τρομάζω... αν και στην κατάστασή μου με τρομάζουν τελικά τα πάντα...

Αυτά κορίτσια, μη σας ζαλίζω άλλο.

Ευχαριστώ για την υπομονή και την κατανόηση...

Μου αρεσει πολύ μια φραση και θελω να την καταθεσω σε ολους γιατι την πιστευω: ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ

ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ....ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ!:-P:razz:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ απο μένα... Ζητώ συγγνώμη που εξαφανίστηκα αλλά έτρεχα με τη σχολή κ τσ εργασίες κ τώρα είμαι στη φάση προετοιμασίας.. μπαίνω τη Παρασκευή για το ιώδιο ( στο Μεταξα) κ μου είπαν οτι θα βγω Δευτέρα αλλά απο χθές με ταλαιπωρούν συνέχεια!! Θέλουν κάθε μέρα να είμαι εκεί 8.30!!!! χθες πήγα να πάρω το χαπάκι, σήμερα μου έκαναν τη μέτρηση κ αύριο λεει το σπινθηρογράφημα ( δν έχω βγάλει άκρη αν θα μου κάνουν αύριο μόνο το τοπικό ή κ το ολόσωμο.. θα δείξει αύριο!! ) Πάντως δν καταλαβαίνω γτ δν μας τα έκαναν σήμερα σ όλους κ μας διώχνουν... Τέλος πάντων!! Ακόμα δν μου έχουν δώσει οδηγίες αλλά μου είπαν να πάρω οτι θέλω μαζί μου( εγω φυσικά εκτός απο τα βασικά θα πάρω περιοδικά, ενα παλιο κινητό κ μόνο το mp3 μου ώστε να νιώθω κ εγώ καλά βγαίνοντας απο κει..).

Επίσης μου είπαν οτι επειδή θα κάνει λίγο κρύο να έχω κ λίγο ζεστά ρούχα μαζί μου κ αρκετά γενικότερα γιατι μετά απο κάθε ντουζ καλό θα ήταν να μν φοράω τα ίδια( αυτό μου το είπε μια κοπελίτσα η οποία μπήκε Δευτ'ερα μέσα)

Αυτό που με προβληματίζει είναι οτι δν πίνω πολύ νερό γενικότερα έως ελάχιστα θα έλεγα οπότε ελπίζω να μν μου στερήσει την έξοδο μου τη Δευτέρα αυτό.... Κ προτιμώ να τρωω οοοσο περισσότερο μπορώ ( ελπίζω να μν με πειράξει το χάπι :-( ) γιατί έχω πεινάσει το τελευταίο καιρό με αυτη τη διατροφή κ είμαι ήδη 47 κιλά (ευτυχώς ούτε κιλό ολόκληρο δν έχασα) κ δν μπορώ να χάσω άλλο :-( :-(

Ξέρω ακούγεται λίγο χαζό, θα κάνω οτι μπορώ αλλά θα προσπαθώ να πίνω κ χυμούς πολλούς... Γενικότερα νιώθω μια ατονία αυτή τη βδομάδα κ έχω κ χαμηλή πίεση κ ειδικά τη Κυριακή είχα κ ζαλάδες.. Προσπαθώ να μν με ρίχνουν αυτά γιατί πραγματικά, υπάρχουν άνθρωποι με πιο σοβάρα προβλήματα και δυστυχώς μη αναστρέψιμα.. Εμείς μέσα στην ατυχία μας, πρέπει να ευχαριστούμε το Θεο που μας έδωσε απο την χειρότερη ασθένεια, τη πιο 'καλή' του πλευρά κ πλήρως ιάσιμη πάνω απ όλα!!

Όλα θα είναι περαστικά αρκεί να μν τα βλέπουμε όλα μαύρα γιατί το μυαλό μερικές φορές σκέφτεται τόσο διεστραμμένα που και τα πιο αθώα πράγματα τα κάνει τέρατα..

Κ αυτό το λέω γιατί κ εγώ στη φάση της προετοιμασίας για το ιώδιο έπιασα τον εαυτό μου να παραπονιέμαι οτι είμαι 24 κ οτι όλοι οι φίλοι μου με τέτοιες ζέστες είναι στην παραλία κ κάνουν μπάνιο κ εγώ πρ'επει να κάνω υπομονή γι αυτό το μήνα κ να το περάσω κ αυτό.... κτλ κτλ.. τώρα θέλω να έρθει η Παρασκευή, να μπω να ξεμπερδεύω να συνεχίσω απο εκεί που έμεινα..... ( εννοω απο τσ λιχουδίτσες και απο τα μπάνια γτ δν αξίζει να αφήνουμε οτιδήποτε άλλο πίσω μας μόνο κ μόνο επειδή στο μυαλό μας μπαίνουν άσχημες σκέψεις!!!!!!) Αυτά, δν θέλω ούτε να τ ακούω!!! Ευτυχώς είναι τοσο καλό το φόρουμ, που δν σου αφήνει περιθώρια ψυχολογικής κατάπτωσης γιατί αυτή είναι η πραγματικότητα!! Θα περιοριστούμε λίγο, θα δεσμευθούμε για ένα διάστημα αλλά θα ξέρουμε όμως οτι η ζωή μας δν κινδυνεύει απο αυτό!! Κ εγώ στενοχωριέμαι που θα είμαι απο απόσταση κ απο την οικογένεια μου, τουσ φίλους μου αλλά και το αγόρι μου όμως θέλω να πιστεύω οτι θα περάσουν οι μέρες..................

Συγγνώμη για την έκθεση αλλά το είχα ανάγκη!!!!

καλησπέρα και απο μένα!!!!Δεν θελω να στεναχωριέσαι γιατί η ταλαιπωρία σου τελειώνει πια και ολα θα πανε καλα.Μπορώ να σε καταλαβω απόλυτα γιατι στα 24 μου αρχισα με την πρωτη επέμβαση, ιωδιο, αξονικες,μαγνητικες, thyrogen συνεχως εξετάσεις αίματος αλλα ομως τοτε γνώρισα και τον άντρα μου οποίος στεκεται στο πλευρό μου από την πρώτη στιγμή.Είχαμε και εμεις πολλούς περιορισμους με τα ιωδια αλλα παντρευτήκαμε και μετα το γαμο εκανα τα αλλα 2 χειρουργεία και ιωδια.Ηταν πιο δυνατος και απο μενα γιατί άντεξε πολλές μεταπτώσεις μου με τις διακοπές των χαπιων και τις ορμονικές μου διαταρραχες.Τωρα πια έχουν περάσει 5 χρόνια είμαι στα 29 και περισυ το καλοκαιρι που εκενα το τελευταιο ιωδιο έχασα ολο το καλοκαιρι μου.Ιούλιο εκανα επεμβαση και Αυγουστο εκοψα το χαπι με πολυ αυστηρους περιορισμους και εννοείται οχι ηλιο και θαλασσα.Ομως φέτος τα σκεφτομαι σαν ονειρο.Θα δεις ολα θα περάσουν εξάλλου εχεις μπροστά σου όλο τον Αυγουστο!!!!!!Καλή επιτυχία ευχομαι και ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ:D

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και απο μένα!!!!Δεν θελω να στεναχωριέσαι γιατί η ταλαιπωρία σου τελειώνει πια και ολα θα πανε καλα.Μπορώ να σε καταλαβω απόλυτα γιατι στα 24 μου αρχισα με την πρωτη επέμβαση, ιωδιο, αξονικες,μαγνητικες, thyrogen συνεχως εξετάσεις αίματος αλλα ομως τοτε γνώρισα και τον άντρα μου οποίος στεκεται στο πλευρό μου από την πρώτη στιγμή.Είχαμε και εμεις πολλούς περιορισμους με τα ιωδια αλλα παντρευτήκαμε και μετα το γαμο εκανα τα αλλα 2 χειρουργεία και ιωδια.Ηταν πιο δυνατος και απο μενα γιατί άντεξε πολλές μεταπτώσεις μου με τις διακοπές των χαπιων και τις ορμονικές μου διαταρραχες.Τωρα πια έχουν περάσει 5 χρόνια είμαι στα 29 και περισυ το καλοκαιρι που εκενα το τελευταιο ιωδιο έχασα ολο το καλοκαιρι μου.Ιούλιο εκανα επεμβαση και Αυγουστο εκοψα το χαπι με πολυ αυστηρους περιορισμους και εννοείται οχι ηλιο και θαλασσα.Ομως φέτος τα σκεφτομαι σαν ονειρο.Θα δεις ολα θα περάσουν εξάλλου εχεις μπροστά σου όλο τον Αυγουστο!!!!!!Καλή επιτυχία ευχομαι και ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ:D

ΓΙΑΤΙ ΕΚΑΝΕΣ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΕΠΕΜΒΑΣΗ;ΓΙΑ ΛΕΜΦΑΔΕΝΕΣ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Cinnamon ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ και γρηγορη αναρρωση!!Περιμενουμε νεα σου!!:):):)

Dancer,η θυρεοσφαιρινη που μας ενδιαφερει περισσοτερο,ειναι μικροτερη απο 1 και αυτο ειναι τελειο!!Οσο για την οικογενεια που θελεις να κανεις,ολα θα πανε καλα με την θεραπεια.Θα σου πω οτι στη περιπτωση μου,μετα την εγχειρηση ειχα θυρεοσφαιρινη 9,15 και με μια μονο θεραπεια,βρισκεται σημερα στο 0,14!!Οποτε μην ανησυχεις καθολου!!

Dosoula,με το παραδειγμα σου,δινεις πολυ κουραγιο σε ολους,οτι υπαρχουν ανθρωποι με Α κεφαλαιο,οπως ο αντρας σου!!Μπραβο του που σε στηριξε και σε αγαπησε μεσα σε μια τοσο δυσκολη κατασταση!!

Ντιτα,πολυ σωστο αυτο που εγραψες!!

Lana,εμενα μου συνεβει αυτο,αλλα σπαω το κεφαλι μου να θυμηθω,αν ηταν πριν η μετα την επεμβαση(θα πεταγα Γερμανια)!!Ειχαν μπει οι βαλιτσες στο αεροπλανο και λιγο πριν την επιβιβαση(ειχα περασει και τον ελεγχο),επαθα κριση πανικου (ετρεμα,κρυος ιδρωτας)και τους ειπα να μου τις δωσουν πισω και γυρισα σπιτι!!Σκετη τρελα αυτο που εγινε!!!Ουτε θελω να το θυμαμαι!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσιααααααααα τέλειωσαν τα ψέμματα! Μπαίνω το πρωί χειρουργείο..... Μπρρρρρρρρρ:confused::(:mad::?

Καλημερα και καλη επιτυχια. Σε περιμενουμε πισω γερη και δυνατη.

Ντιτα, πολυ σωστο αυτο που εγραψες. Το παιρνω για να το "κυκλοφορησω".

Οι υπολοιποι???Πως ειμαστε?????

Γιατρε, ολα καλα???


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ γι αυτά που διαβάζω γτ πραγματικά αύριο νομίζω θα μπω λιγότερο αγχωμένη.. Βέβαια, ακόμα προσπαθώ να φτιάξω τη καθόλου ευχάριστη βαλίτσα μου κ ακόμα δεν το έχω καταφέρει!!! Ελπίζω μέχρι το βράδυ να βρω την όρεξη :) Κ χθες που ήμουν πάλι στο νοσοκομείο μου ζήτησαν να κάνω αξονική εγκεφάλου ( όχι μόνο σε μένα, αλλά σε όσους είναι να μπουν για ιώδιο) κ αυτό πραγματικά μου έκοψε τα πόδια... νομίζω οτι έχω λίγο άγχος μέχρι να την πάρω τ απόγευμα όσο κ να μην θέλω να το παραδεχτώ.. Απλά αρχικά μου είπαν οτι θα έκανα ή το ολόσωμο σπινθηρογράφημα ή την αξονική και οτι αυτό εξαρτάται απο την πρόσληψη που θα έκανα για το τοπικό σπινυηρογράφημα το οποίο κ έκανα εχθές(ο φυσικός είναι λακωνικός κ δν μιλάει κ σχεδόν καθόλου κ μου είπε οτι ήταν καλό) κ όταν το ρώτησα τη διαφορά του ολόσωμου με τν αξονική μου είπε είναι εντελώς διαφορετικά πράγματα κ οτι δν μπορώ να κάνω τώρα το ολόσωμο αλλά μόνο την αξονική και το ολόσωμο μετά... Ελπίζω αυτό να μην σημαίνει οτι συνεχίζεται η δίαιτα!!!!! Αλλά γενικότερα κατάλαβα οτι δν μιλάνε πολύ κ έτσι μου αφήνουν κ εμένα απορίες.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...