Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλλες απο Κυπροοο!!!


SouSou

Recommended Posts

Georgiana οχι δεν μπορω να κανω δουλειες!!!

Απλα να μπορω να κανω μονο 1 πραγμα τη μερα,...γενικα, ειμαι ευχαριστημενη, περναει η μερα,...συνηθισα να ειμαι κλεισμςνη σπιτι απο τα προηγουμενα που ειχα (διαβαςε προηγουμενη σελιδα) κ ετσι μονο 1 τοπο να παω, πχ σε ενα καταστημα κ να με κατεβασουν εξω απο την πορτα, το θεωρω εξοδος!!! Φτανει να μπορω!

Σημρα πηγα εκκλησια κ κοινωνησα, πριν γεννησω ειναι καλα...με κατεβασαν εξω απο την πορτα, καθομουνα συνεχεια, σηκωστηκα μερικες φορες στην Προσευχη κτλ, στη σειρα για τη Θεια Κοινωνια τους προσπερασα ολους κ πηγα μπροστα, κ....κατα-σκοτωθηκα!!!

Η κοιλια μου κατεβηκε παρα πολυ, ακομη πιο πολυ, αυτες τις μερες κ ουτε να σταθω 1 λεπτο δεν αντεχωωω!!!

Εσενα ειναι το πρωτο σου μωρακι?

Εγω εχω ακομη ενα, κοριτσακι, 5 χρονων, ανοιξιατικο κ αυτο!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 898
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Οντως τελευταιες μερες ισα που καταφερνεις να σνασαινεις απο το βαρος ποσο μαλλον να κανεις δουλειές! !!

Οχι αγαπουλα μου δεν εχω αλλο μωρακι ειναι το πρωτο και ειναι μετα απο 2η προσπάθεια εξωσωματικης.

Δοξα το Θεο ολα καλα αυτη τη φορα. Προσευχηθηκαμε πολύ, παω και καθε Κυριακή και κοινωνω για ευλογια.

Ο Θεός και η Παναγιτσα να μας φυλάνε και ολα θα πανε καλά :*

Να χαιρεσαι και την αλλη τη μικρή :*

Την περιμένει κ αυτη πως και πως να υποθέσω; :D


JRfdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Με το καλο σου ευχομαι να πανε ολα καλα!!!

Το κοριτσακι μου ανυπομονει για την αδελφουλα της αλλα απο την αλλη νιωθει ανασφαλεια...φυσιολογικα πραγματα!

Στην 1η μου εγκυμοσυνη δεν ηταν τοσο χαμηλη η κοιλια μου κ δεν ενιωθα ετσι καθολου!

Κ απο κιλα, μονο 4 εβαλα, κ στην 1η μου εγκυμοσυνη 6, λογω εμετων,...

Αλλα η κοιλια βαραινει...προς τα κατω...

Link to comment
Share on other sites

Koyoa εσυ που εκανες ηδη 2 φυσιολογικες γεννες...να σε ρωτησω για την εμπεδωση...

Εκανε εμπεδωση στις 36 & 6 μερες. Σημαινει θα γεννησω οπου να ναι ή δεν εχει σημασια ή εξαρταται???

Link to comment
Share on other sites

candy τον πρωτο τον γενννησα με προκληση στην 40+3 αν και ειχε εμπεδοθει απο πολυ νωρίς. και ο δευτερος ειχε εμπεδοθει νωρις και με επιασαν οι πονοι στην 38+6. νομιζω δεν παιζει μεγαλο ρολο το ποτε θα εμπεδοθει!

Georgina εγω ειμαι απο λευκωσια! δεν ειναι μακρια να ερχεσε απο Πάφο στην κατασταση σου? ο γιατρος σου το συστεινει??

εγω κοριτσια κανω δουλειες κανονικα. βεβαια ακομα στην 26 ειμαι!!


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερουδια κοριτσια! :tongue:

Σημερα ειναι η επισημη 1η μερα της Ανοιξης!!!!:-D

Καλη ανοιξη να εχουμε!!!!:D:D:D

Koyoa την περασμενη βδομαδα που ημουν 37 βδομαδες κ πηγα γιατρο ειχε γινει η εμπεδωση, το ενιωσα την προηγουμενη μερα, κ τις τελευταιες 2-3 μερες νιωθω το μωρο να κατεβαινει πιο κατω, αλλα κ η κοιλια μου ολο κ χαμηλωνει, κ φαινεται κ μου το λενε!

Στην 1η μου εγκυμοσυνη δεν ηταν τοοσο χαμηλα η κοιλια κ ουτε ειχε γινει η εμπεδωση καν...

Λεω κ γω, λες να γεννησω νωριτερα???:wink:

Την Πεμπτη εχω το ραντεβου μου στο γιατρο, οπου θα ειμαι 38 βδομαδες ακριβως...οποτε αν συμβαινει κατι θα μου πει!:wink:

Ετσι κ αλλιως, ολα μα ολα ειναι ετοιμα!!!:P:p:p

Ειναι πολυ ωραια μερα σημερα!!!

Καλα να περασετε ολες σας!!!

SalomiSofia ελπιζω ολα να ειναι καλα με τα διδυμακια σου!!!

Link to comment
Share on other sites

kyoya μου απλά έκανα την εξωσωματική κοντά του και το Σάββατο που έρχεται είναι το πρώτο επίσημο μας ραντεβού

. Θα τον ρωτήσω αν έχει κανένα φίλο γνωστό που συνεργάζεται διότι είναι μεγαλη ταλαιπωρία να πηγαινοερχομαι Λευκωσία για μια απλή εξέταση των 10 λεπτών


JRfdp2.png
Link to comment
Share on other sites

candy την Δευτέρα που θα πας θα φανει! αντε μια βδομαδα εμεινε! εχτος απροοπτου βεβαια!! φανταζεσε??? εχω και εγω την τριτη ραντεβου να το δω!

Georgiana σε ποιο γιατρο την εκανες αν επιτρεπετε? ναι ειναι μεγαλη ταλαιπωρια το πηγαινε ελα ρε παιδι μου..


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

candy την Δευτέρα που θα πας θα φανει! αντε μια βδομαδα εμεινε! εχτος απροοπτου βεβαια!! φανταζεσε??? εχω και εγω την τριτη ραντεβου να το δω!

Georgiana σε ποιο γιατρο την εκανες αν επιτρεπετε? ναι ειναι μεγαλη ταλαιπωρια το πηγαινε ελα ρε παιδι μου..

Kyoa η Georgiana θα παει τη Δευτερα, εσυ την Τριτη κ γω την Πεμπτη!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερουδια!!!

Καλη Ανοιξη να εχουμε!

Καλο μηνα!

Καλη βδομαδα!!!

...εγω...αϋπνιες......

Καθε 1 ωρα σηκωνομουνα για τουαλετα...εφυγε ο υπνος!!!

Πως περαστε το Σ/Κ σας.

χαχα candy κανεις προβες που θα ξυπνας για το μπεμπε;;; τι ωρες ειναι αυτες; εγω δεν ηθελα να σηκωθω σημερα για τη δουλεια...

το σαββατοκυριακο περνα σαν νερο και φευγει.. χθες ειχαμε γενεθλια περασαμε πολυ ομορφα!! το σαββατο κλασσικα με τις δουλειες του σπιτιου ασχολουμαι κυριως.

Σήμερα ξύπνησα ζαλισμενη... αναγουλιαζομαι και θελω να κανω εμετο. σαννα και βρισκομαι στο πρωτο τρίμηνο........

Georgiana καλη επιτυχια σημερα στον γιατρο!!!!! να μας πεις τα νεας σου!! πολυ καλος ο Μαυριδης ακουστος γιατρος σε οτι αφορα υπογονιμοτητα και εξωσωματικες!


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kyoya ψες ξυπνουσα απο τις 11.30, καθε μια ωρα... Κ νυσταζα,...αλλα στις 4.30 μου εφυγε ο υπνος...

Τελικα που θα γεννησω θα ξεκουραστω!!!...

Ελπιζω να νιωθεις καλυτερα τωρα...μηπως ηταν κατι που εφαγες κ σε ενοχλησε?

Georgiana καλη επιτυχια σημερα κ θα περιμενουμε νεακια!

Εγω ολο κ βαραινω, δεν σωνω την κοιλια μου, αν κ ειναι μικρη, κ νιωθω πως το μωρο ειναι 10 κιλα!!!ενω φυσικα κ δεν ειναι!:tongue:

Σημερα κ αυριο εχω κατι μικροδουλιτσες να τελειωνουν, εγκαιρα...Τεταρτη αισθητικο, Πεμπτη γιατρο, μετα κατι διαδικασιες περι γεννας στο νοσοκομειο (εννοειται εγω δεν θα παω!) να στρωσω το κρεβατακι το Σ/Κ...κ επισης 2-3 πραγματα της τελευταιας στιγμης που θα μπουν στην βαλιτσα παλι το Σ/Κ...

Αυτα!!!

Τι αλλα νεακια εσεις;;;

Link to comment
Share on other sites

και εγω ξυπναω καθε 1,5-2 ωρες για πιπι τη νυχτα!!!

σκεψου να φτασω στον 9ο φανταζομαι και εγω τα ιδια θα εχω! πονανε τα κοκαλα τα ποδια μου και νιωθω τα δαχτυλα μου να αρχιζουν να φουσκωνουν!

candy δεν εφαγα τιποτα ψες για να σου πω την αληθεια και ισων ναν γιαυτο. επειδη το στομαχι ειναι αδειο και διαμαρτυρεται.......

αντε οι τελευταιες λεπτομερειες σου εχουν μεινει!! σε μια βδομαδα ακριβως ειναι η μεγαλη μερα!


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...