Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

Μανούλες Απριλίου 2015


olympia_st

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας και πάλι.

Αννούλα αυτό λέω και εγώ, ότι πριν κάνεις παιδί δεν είσαι προετοιμασμένος, και εγώ είχα βάζα γυάλινα στη μέση, ανοιχτά ντουλάπια κλπ. Σε κανένα χρόνο που θα αλωνίζει το παιδάκι σας στο σπίτι, θα έχεις πάρει τα μέτρα σου, οπότε δεν θα σε νοιάζει.

Βίκυ μήπως είναι υπερβολικό να σου δώσει τέτοια χάπια απο τη στιγμή που σε 3 μέρες μπαίνεις στο μήνα σου? Απο ότι ξέρω είναι αρκετά βαριά. Οκ σε περιπτώσεις που είναι πολύ νωρίς το καταλαβαίνω, αλλά τώρα γιατί? Φίλη μου κόντεψε να γεννήσει στις 33 εβδομάδες και πάλι δεν της έδωσε, γιατί το θεώρησε οριακά ο γιατρός της να της δώσει τέτοια χάπια. Της είπε οτι αν ήτανε νωρίτερα, στον 7ο, θα της έδινε σίγουρα, αλλά στον 8ο, δεν θεώρησε οτι αξίζει. Και πάλι δεν έχω γνώση, αλλά μήπως να πάρεις δεύτερη γνώμη καλύτερα.

Ωραίες οι ιστορίες σας κορίτσια, ρομαντικές. Εγώ στο πρώτο προσπάθησα να είμαι ρομαντική και κόντεψε να μείνει παρόλο που το περίμενε, χαχα. Στο δεύτερο το μάθαμε στις διακοπές και μάλιστα επειδή ήμασταν με τους δικούς μου προσπαθούσαμε να πάρουμε κρυφά το τεστ, να σιγουρευτούμε τουλάχιστον πριν τους το πούμε.

Link to comment
Share on other sites

kasf χρόνια σου πολλά ότι επιθυμείς σου εύχομαι

Τώρα διάβασα τις ιστορίες σας κορίτσια αχ τι ωραία και ευχάριστα που είναι ολα αυτά

mairy_lou τώρα που βρέθηκα στο Ιπποκράτειο σκεφτόμουν εσένα και το μωράκι σου.¨Ολα καλά θα πάνε θα δείς

Κορίτσια όπως έγραψα και παραπάνω πήγα στο εφημερεύον νοσοκομείο και τελικά δεν χρειάζεται να πάρω τα χάπια μου είπαν αφού ο καρδιοτοκογράφος σήμερα δεν έδειξε συσπάσεις.Μου είπαν όμως να κάνω μια καλλιέργεια ούρων που είχα σκοπό να κάνω οπότε ολα καλά.Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον


Wi8gp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ μανουλες μου ειστε πολυ γρήγορες. Δεν σας προλαβαίνω! ενα απογευμα έλειψα και εχω τοσα να διαβασω απο τα νεα σας αλλα επειδη νυσταξα μαλλον θα συνεχισω την ανάγνωση το πρωι. Βγηκαμε με τον αντρα μου κ ενα φιλικο ζευγαρι εξω και εχει καμια ωρα που γυρισαμε, ο αντρουλης ροχαλιζει κιολας! ;)

Να σας ευχηθω καλο μηνα και καλο μας ξημερωμα!

Και μην ξεχασετε τον Μάρτη σας αυριο ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και καλό μήνα.

Κάποιες απο εμάς ίσως γεννήσουν μέσα στο μήνα, για τις υπόλοιπες είναι ίσως ο τελευταίος ολόκληρος μήνας. Ανυπομονώ να πάρω την μπουμπού μου αγκαλιά, ειδικά μετά το σημερινό βράδυ που κοιμήθηκα ελάχιστα.

Αχ κορίτσια έφαγα 5 μπουκιές κοτόπουλο εχτές το βράδυ. Τι το ήθελα!! Το καλό είναι οτι βγήκε επιτέλους ένας υπέρλαμπρος ήλιος που θα μας αποζημιώσει.

Βίκυ καλά έκανες και πήγες να σε δουν. Τουλάχιστον γλυτώνεις τα φάρμακα. Μπαίνεις σύντομα στο μήνα σου, οπότε και στις αρχές να γεννήσεις όλα καλά θα είναι, θα το δεις.

mairy_lou καλά κάνατε και βγήκατε, να ξεσκάσετε λιγάκι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και καλό μήνα κοριτσάκια μου!!!!!! Για μερικές από εμάς έφτασε ο μήνας μας:D:D Και για τις υπόλοιπες κοντεύει ο καιρός!!!!!!! Αχ αντε με το καλό να έρθουν όλα τα μωράκια μας!

Μπήκε ο Μάρτης και έφερε και την άνοιξη! Επιτέλους είδαμε ήλιο:D

Mairy_lou καλά κάνατε και βγηκατε!

Vicky όλα καλά λοιπόν!! Μπραβο!

Σας φιλώ!!


pzDLp3.png

eyCYp3.png

E1srp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλη μερα και σε σας κοριτσια! Να περασετε μια ομορφη Κυριακή με τις κοιλιτσες σας, τους αντρες σας και τα παιδακια σας οσες ηδη εχετε. Εγω περιμενω να ερθει η ωρα να παρω τηλ στο αγορι μου να μαθουμε εξελίξεις. Σημερα είμαι πιο αισιόδοξη !

Link to comment
Share on other sites

Κοιλίτσες μου γλυκές καλημέρα και καλό μήνα σε όλες μας. Τι ωραίος ήλιος είναι αυτός! Επιτέλους, μπήκε η άνοιξη και μαζί μ΄αυτή ξεκινάει και η τελική ευθεία για τα μπεμπάκια μας. Κάποιες, όπως εγώ, αναμένεται να κρατήσουμε τα μπουμπουκάκια μας πολύ σύντομα, μέσα στο μήνα. Αλλά και για τις υπόλοιπες του Απριλίου τίποτα δεν έμεινε κορίτσια! Διαβάζω τις ιστορίες σας για το πώς αντιληφθήκατε ότι είστε έγκυες και πραγματικά κάποιες είναι πολύ ρομαντικές! Εγώ το αντιλήφθηκα σχετικά νωρίς αλλά δεν ήθελα να το πιστέψω και άργησα πολύ να κάνω τεστ. Έχω πολύ μικρό κύκλο και εκεί κατά τις 25 Ιουλίου είχα ήδη καθυστέρηση. Ήμασταν διακοπές και ούτε που το συζήτησα αρχικά. Προσπαθούσα να το βγάλω από το μυαλό μου. Είχα τη χρονιά που πέρασε δύο απανωτές παλίνδρομες και είχα ψιλοτρομοκρατηθεί. Περνούσαν οι μέρες, γυρίσαμε από τις διακοπές, είχε μπει ο Αύγουστος αλλά εγώ είχα μουλαρώσει και φοβόμουν να κάνω το τεστάκι. Μέχρι που ο άντρας μου μου το έφερε με το ζόρι. Έκανα το τεστ όταν ήμουν πάνω από 6 εβδομάδων και η χοριακή ήταν τεράστια. Από τότε και μέχρι να κλείσω το τρίμηνο είχα τεράστιο άγχος, όχι ότι τώρα μου έχει περάσει και τελείως αλλά όπως και να το κάνεις είμαι πολύ καλύτερα. :) Χρόνια πολλά στην kasf που γιόρταζε χτες και συ Athinakos να χαίρεσαι το μπαμπάκα σου. Κοριτσάκια μου να έχετε μια τέλεια μέρα! Σας φιλώ!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μανουλες!!!

καλο μηνα να εχουμε και καλη κυριακη...επιτελους μπηκε η ανοιξη!!!σημερα ηπιαμε το καφεδακι μας στο μπαλκονι και αρπαξα οσο ηλιο μπορουσα...ηταν τελεια!!!

stella va τι ρομαντικη και η δικη σου ιστορια!!!<3

wmb1 πιστευω πως ηρθε η ωρα να ξεπερασεις το αγχος τωρα...μπηκες στη τελικη ευθεια!!!:D:D:Dλιγο εμεινε και σε μενα σε 4 μερες μπαινω στο μηνα μου και ανυπομονω!!!!!

mairy_lou καλα κανατε και πηγατε μια βολτα βοηθαει να ξεφευγεις λιγακι...ευχομαι να παρεις καλα νεα σημερα για το μωρακι σου!!!εγω χθες κοριτσια σηκωθηκα 5 φορες!!!!!!!!αμα συνεχιστει ετσι μεχρι να γεννησω με βλεπω να μην σηκωνομαι απο την τουαλετα....δραμα!!!!

τι θα κανετε σημερα που ειναι κυριακη???


Qbn9p3.png

8cXxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια Καλημέρα και καλο μηνα!!!! Πιστευω οτι θα γεννησω μεσα στο Μαρτη!! Ξεκινησα να μετραω αντιστροφα!!! Θα σας γραψω κ γω την ιστορια μου πως εμαθα οτι ειμαι εγκυος!! Ειναι μεγαλη ομως κ οχι ρομαντικη.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου εγώ μόλις γύρισα μετά απο μια ώρα περπάτημα με τον άντρα μου και την σκυλίτσα μας!!! Το παράκανα όμως μου φαίνεται, γιατί τώρα νιώθω λες και περπατούσα όχι 1 αλλά 5 ώρες! Ηταν ωραία μέρα, έχω και πολύ ενέργεια από το πρωί και δεν ήθελα να γυρίσω....εεεεε με το που μπηκαμε ασανσέρ να ανέβουμε στο σπίτι, και της σκυλιτσας και η δική μου γλώσσα κρεμόταν απο το λαχανιασμα :tongue:

Τώρα φάγαμε και πάω να αραξω στον καναπέ. Καλό απόγευμα!!


pzDLp3.png

eyCYp3.png

E1srp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην ομορφη παρεα!!!! Κι εγω μολις γυρισα σπιτι.. ειχα παει με τον αντρα μου για ενα καφε!! εγω σε 8 μερες μπαινω στον ενατο!! σχεδον σε μια βδομαδα!!!! αντε να παρουμε τα μωρακια μας αγκαλια!! το βραδυ ξυπνησα μονο δυο φορες!!!! κ αργησα να ξυπνησω!! σε μια βδομαδα εχω κ γιατρο! ανυπομονω να τη δω!!! λογικα θα κανω κ καρδιοτοκογραφο!! αυτα απο μενα! να στε ολες καλα!!!


nkr7p2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ξυπνησαμε και εμεις!!!!τωρα την εχω αραξει στο καναπε και πινω τον χυμο μου!!εχει και μια παλια ταινια με την ναθαναηλ ¨εκεινο το καλοκαιρι¨και με εχουν παρει τα ζουμια!!κοριτσια να σας ρωτησω πηρατε ριλαξ??σκεφτεστε τα μωρακια σας στην αρχη να τα βαζετε σε ριλαξ?ειχα μια συζητηση χθες με τους κουμπαρους μας και μου ειπαν σε ριλαξ μετα τους 6 μηνες και μου φανηκε υπερβολικο!!:roll::roll: μαρσιπο παντως πηρα και γω της chicco για νεογεννητα 0+:D:D


Qbn9p3.png

8cXxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και απο εμένα και καλό μήνα.Η άνοιξη θα φέρει τα μωράκια μας!

Αννούλα εμένα μου έδωσαν ρηλάξ και από ότι εχω ακούσει μπορώ να το χρησιμοποιήσω μετά τις 20 μέρες παρόλο που λέει απο 0

Για μάρσιπο δεν κοιτάζω γιατί λεω να πάρω sling


Wi8gp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...