Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Παλινδρομη κυηση


Recommended Posts

δεν θελω να το διακινδυνευσω οσο και αν δεν εχω υπομονη, οποτε θα περιμενω να περασει ο καιρος να κανω και τις εξαιτασεις που μου ειπε, αλλα το εχω βαλει σκοπο και το ευχομαι σε ολες μας κοριτσια του χρονου τετοια εποχη να εχουμε η να περιμενουμε τα μωρακια μας .....

Αυτο ειναι το πιο σωστό κορίτσι μου!

Μακαρι να γίνει οπως το λες και του χρόνου να έχουμε μωρακι ή στην αγκαλια ή στην κοιλια!


Hlcmp3.png

ksdhp2.png 53ccp3.png

" Όποιος επιθυμεί το ουράνιο τόξο πρέπει να υποστεί την βροχή..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 210
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χαλαρωσε και απολαυσε τον ερωτα με τον αντρα-συντροφο σου...!!Και θα γινεις πολυ συντομα μανουλα...Εκει που δε θα το περιμενεις!!!

Λυπαμαι πολυ για το νινι σου...Ολα ομως θα πανε καλα την επομενη φορα..!!!Οπως ελεγε η γιαγια μου,τα μωρα γινονται οταν μια μαμα και ενας μπαμπας αγαπιουνται τοσο πολυ,αγκαλιαζονται σφιχτα και τοτε ετσι μαγικα συμβαινει...Μονο ομως οταν υπαρχει αγαπη και ερωτας γινεται το μαγικο...

Και το πιστευω...Απολαυσε τον ερωτα σου και θα συμβει το μαγικο!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρωσε και απολαυσε τον ερωτα με τον αντρα-συντροφο σου...!!Και θα γινεις πολυ συντομα μανουλα...Εκει που δε θα το περιμενεις!!!

Λυπαμαι πολυ για το νινι σου...Ολα ομως θα πανε καλα την επομενη φορα..!!!Οπως ελεγε η γιαγια μου,τα μωρα γινονται οταν μια μαμα και ενας μπαμπας αγαπιουνται τοσο πολυ,αγκαλιαζονται σφιχτα και τοτε ετσι μαγικα συμβαινει...Μονο ομως οταν υπαρχει αγαπη και ερωτας γινεται το μαγικο...

Και το πιστευω...Απολαυσε τον ερωτα σου και θα συμβει το μαγικο!!!

Eίναι πολύ ωραία αυτα που λες αλλά μερικές φορές μπορεί να υπάρχει και η αγάπη και ο έρωτας, να συμβεί το μαγικό και μετά να στο πάρουν μέσα απο τα χέρια σου. Δεν πιστέυω οτι ειναι τόσο απλά τα πράγματα στην ζωή. Μακάρι να ήταν πολύ θα το ήθελα αλλά η ζωή δεν είναι πάντα δίκαιη. Υπάρχουν ζευγάρια που δεν αγαπιούνται και συμβαίνει σαν ατύχημα και αποκτούν παιδιά και υπάρχουν ζευγάρια που αγαπιούνται και έχουν την λαχτάρα και δεν τα καταφέρνουν.


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

και εγω αυτο σκεφτομαι μερικες φορες ..οτι αλλοι κανουν παιδια κατα λαθος και ειναι αδικια,αλλοι κανουν εκτρωσεις και αλλοι τα παρατανε ..ενω εμεις που λαχταραμε ενα παιδι οσο τιποτε αλλο στον κοσμο, μαζι με τον ανθρωπο που θελουμε να πορευτουμε μαζι για ολο το υπολοιπο της ζωης μας <<μαχομαστε>> για να το αποκτησουμε και οταν ερθει η ευτυχια δεν προλαβαινουμε να την ζησουμε και αντι αυτου ζουμε τον μεγαλο μας εφιαλτη....ομως πιστευω οτι καποια στιγμη θα ερθει κι για εμας ξανα και αυτη την φορα θα μεινει και η αγαπη που θα εχουμε για αυτα τα πλασματακια θα ειναι ακομη πιο δυνατη και η καθε στιγμη που θα ζουμε με τα μωρακια μας θα γινεται ακομη πολυτιμοτερη ..μπορει τωρα να εχουμε θλιψη μεσα μας για αυτο που ζησαμε αλλα ΣΙΓΟΥΡΑ δεν θα αργησει να ερθει, και η ευτυχια θα μας χτυπησει ξανα την πορτα και αυτη την φορα για παντα....

Link to comment
Share on other sites

Eίναι πολύ ωραία αυτα που λες αλλά μερικές φορές μπορεί να υπάρχει και η αγάπη και ο έρωτας, να συμβεί το μαγικό και μετά να στο πάρουν μέσα απο τα χέρια σου. Δεν πιστέυω οτι ειναι τόσο απλά τα πράγματα στην ζωή. Μακάρι να ήταν πολύ θα το ήθελα αλλά η ζωή δεν είναι πάντα δίκαιη. Υπάρχουν ζευγάρια που δεν αγαπιούνται και συμβαίνει σαν ατύχημα και αποκτούν παιδιά και υπάρχουν ζευγάρια που αγαπιούνται και έχουν την λαχτάρα και δεν τα καταφέρνουν.

Έχεις τοσο δίκιο!!!!


Hlcmp3.png

ksdhp2.png 53ccp3.png

" Όποιος επιθυμεί το ουράνιο τόξο πρέπει να υποστεί την βροχή..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν, είχα και εγώ την άσχημη εμπειρία της παλίνδρομης κύησης... Έμαθα πολύ νωρίς ότι ήμουν έγκυος, χωρίς να έχω καθυστέρηση καν. Έκανα την 1η εξέταση χοριακής και βγήκε 60,82. Θετικό! Το πιο ωραίο δώρο για τον άντρα μου που είχε και τα γενέθλια του την μέρα που το μάθαμε.. Τρελαθήκαμε από την χαρά μας!Κλαίγαμε από συγκίνηση.. καταλαβαίνετε, πρώτη φορά έγκυος... Ενημερώνω τον γιατρό μου και μου λέει πως πρέπει να επαναλάβουμε την εξέταση της χοριακής να δούμε πως αναπτύσσετε φυσιολογικά. Μετά από δυο μέρες κάνω την 2η χοριακή και το αποτέλεσμα 30. Μου κόπηκαν τα πόδια.. κατάλαβα πως κάτι δεν πήγαινε καλά.. από το μικροβιολογικό μέχρι το σπίτι δεν ξέρω σε πόση ώρα έφτασα.. παίρνω τον γιατρό μου και μου λέει πως πάμε για παλίνδρομη κύηση.. δηλαδή; κάτι πήγε στραβά και σταμάτησε η ανάπτυξη του εμβρύου.. τρελάθηκα! Σκέφτηκα γιατί να μας συμβεί αυτό στην πρώτη εγκυμοσύνη;;; Προσπάθησα να ηρεμήσω και να ακούσω με προσοχή τον γιατρό μου να μου λέει ότι η κύηση θα τερματιστεί από μόνη της και αν όχι θα το βοηθούσαμε με αγωγή. Μου ζήτησε βέβαια να κάνω και τρίτη χοριακή για να σιγουρευτούμε για το αν η τιμή της χοριακής έπεφτε ή έμενε σταθερή.. 3η χοριακή 8,85. Πλέον, ήρεμη και συνειδητοποιημένη για αυτό που μας είχε συμβεί περίμενα να τελειώσει.. και όπως και έγινε. Πάντως, για οποιονδήποτε λόγο και να έγινε, πιστεύω πως έγινε για καλό.. Είτε για να μας προφυλάξει από ένα άρρωστο παιδάκι, είτε για να μας προειδοποιήσει πως μπορεί κάτι να γίνεται στον οργανισμό μου.. Όπως και να έχει, πριν ξεκινήσουν οι προσπάθειες για μωράκι, θα γίνουν πρώτα οι απαραίτητες εξετάσεις που μου είπε ο γιατρός μου. Να μην απογοητεύεστε ποτέ! Βγείτε πιο δυνατές/οι από όλες τις δοκιμασίες που μας επιφυλάσσει η ζωή.. και θα έρθει και αυτό που ποθούμε τόσο πολύ... ένα μωράκι!

  • Μου αρέσει 1

Να είσαι ο εαυτός σου και να λες αυτό που αισθάνεσαι διότι αυτοί που ενοχλούνται δεν έχουν σημασία και αυτοί που έχουν σημασία δεν ενοχλούνται...

Link to comment
Share on other sites

Χίλια συγγνώμη αν σας κούρασε το μεγάλο μήνυμά μου, αλλά ήθελα να μοιραστώ μαζί σας αυτή την εμπειρία μου...


Να είσαι ο εαυτός σου και να λες αυτό που αισθάνεσαι διότι αυτοί που ενοχλούνται δεν έχουν σημασία και αυτοί που έχουν σημασία δεν ενοχλούνται...

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Κορίτσια καλησπέρα,

είμαι καινούργια στο forum και θα ήθελα να σας πω το ιστορικό μου. Μετα από 2 χρόνια ελεύθερων επαφών έμεινα έγκυος τον Ιούνιο 2015 δυστυχώς όμως το εμβρυάκι παλλινδρόμησε πριν καν ακούσουμε καρδούλα. Ιούλιο έκανα την απόξεσε και μετά από εναν τυπικό έλεγχο θρομβοφιλίας που βγήκε πολύ καλός, προσπαθούμε και πάλι.

Θα ήθελα να μάθω αν κάποια από εσάς έχει κάνει απόξεση λόγω παλλίνδρομης πόσο καιρό μετά ξανά έμεινε έγκυος!!

Ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα,

είμαι καινούργια στο forum και θα ήθελα να σας πω το ιστορικό μου. Μετα από 2 χρόνια ελεύθερων επαφών έμεινα έγκυος τον Ιούνιο 2015 δυστυχώς όμως το εμβρυάκι παλλινδρόμησε πριν καν ακούσουμε καρδούλα. Ιούλιο έκανα την απόξεσε και μετά από εναν τυπικό έλεγχο θρομβοφιλίας που βγήκε πολύ καλός, προσπαθούμε και πάλι.

Θα ήθελα να μάθω αν κάποια από εσάς έχει κάνει απόξεση λόγω παλλίνδρομης πόσο καιρό μετά ξανά έμεινε έγκυος!!

Ευχαριστώ πολύ!!!

Καλημέρα κορίτσι μου ,

Είμαι και εγω παθουσα μ αυτη την παλλινδρομη ...δυστυχώς συμβαίνει ! Έκανα την αποξεση Οκτώβριο και τωρα ήρθε και η περιοδος μετά απο 33 μερες , με κανονική ροή κοκκινο αιμα και κρατησε οπως οι άλλες ! Τωρα μου ειπε να αφήσω άλλον ένα κυκλο και μετα στον γνωστό αγώνα ;) ! Πρέπει να σηκώσουμε το κεφάλι ψηλα....και να εχουμε αισιοδοξια ,,,,

Ας μας πουν τα κοριτσια που το εζησαν ..αν τα καταφεραν και πήγαν ολα καλα !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια.πολυ λυπαμαι για αυτο που περασατε. εγω δεν ετυχε να το ζησω(αν κ φοβηθηκαμε γτ αργησαμε να ακουσουμε καρδουλα)απλα για να παρετε κουραγιο κ θαρρος,επειδη εχω μιλησει με καποια απο αυτα τα κοριτσια να σας πω οτι η οντετ κ η φραουλιτσα γεννησαν τις μπεμπουλες τους τον σεπτεμβρη κ η αντζελα περιμενει το μωρακι της τον δεκεμβρη!δ ξερω ποσο γρηγορα μεινανε αλλα λενε οτι ειναι πολυ γονιμη μια γυναικα μετα απο αποβολη.καντε τις εξετασεις σας,αφηστε λιγο καιρο να περασει.κ οταν με το καλο ξαναπροσπαθησετε θα μεινετε ξανα εγκυουλες κ ολα θα πανε καλα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κοριτσάκια!!! Μια χαρά σας τα είπε η vikib!!!Πέρσι τέτοιο καιρό ήμουν πολύ χάλια γιατί είχε παλλινδρομησει το εμβρυακι μου δυστυχώς... Μετά από δύο μήνες ξεκινήσαμε τις προσπάθειες με πολύ φόβο απο μένα. Τα καταφέραμε με την πρώτη προσπάθεια, γιατί λένε ότι και η απόξεση μπορεί να θεωρηθεί σαν γέννα και είσαι πιο γονιμη. Είχα πολύ άγχος στην αρχή της εγκυμοσύνης μέχρι την β επιπεδου!!! Και μετά είχα αλλά πολύ πιο λίγο. Όταν την πήρα στα χέρια μου ηρέμησα!!! Και τώρα πια μπορώ να πω ότι ξεπέρασα και την προηγούμενη ατυχία. Είναι πολύ δύσκολο ότι περνάτε, αλλά σκεφτείτε ότι πέρασαν και άλλες απτην θέση σας και τα κατάφεραν. Και σεις σας εύχομαι σύντομα με ένα σποράκι στην κοιλίτσα σας που να εξελιχθεί σε μια γερή εγκυμοσύνη!!! Και γω πέρσι τον Οκτώβριο έκανα απόξεση όπως το ksofaki,και τώρα έχω το μωράκι μου Και κατά σύμπτωση με την audette είμασταν μαζι στις μανούλες Σεπτεμβρίου!!! Αντε και στα δικά σας κορίτσια


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!!! Μια χαρά σας τα είπε η vikib!!!Πέρσι τέτοιο καιρό ήμουν πολύ χάλια γιατί είχε παλλινδρομησει το εμβρυακι μου δυστυχώς... Μετά από δύο μήνες ξεκινήσαμε τις προσπάθειες με πολύ φόβο απο μένα. Τα καταφέραμε με την πρώτη προσπάθεια, γιατί λένε ότι και η απόξεση μπορεί να θεωρηθεί σαν γέννα και είσαι πιο γονιμη. Είχα πολύ άγχος στην αρχή της εγκυμοσύνης μέχρι την β επιπεδου!!! Και μετά είχα αλλά πολύ πιο λίγο. Όταν την πήρα στα χέρια μου ηρέμησα!!! Και τώρα πια μπορώ να πω ότι ξεπέρασα και την προηγούμενη ατυχία. Είναι πολύ δύσκολο ότι περνάτε, αλλά σκεφτείτε ότι πέρασαν και άλλες απτην θέση σας και τα κατάφεραν. Και σεις σας εύχομαι σύντομα με ένα σποράκι στην κοιλίτσα σας που να εξελιχθεί σε μια γερή εγκυμοσύνη!!! Και γω πέρσι τον Οκτώβριο έκανα απόξεση όπως το ksofaki,και τώρα έχω το μωράκι μου Και κατά σύμπτωση με την audette είμασταν μαζι στις μανούλες Σεπτεμβρίου!!! Αντε και στα δικά σας κορίτσια

Καλημέρα κοριτσια και σας ευχαριστώ που μπήκατε στην διαδικασία να απαντήσετε και ας είστε σ αλλη φαση !<3

Αν κάποια το έχει περάσει , μπορεί να καταλάβει ! Και σαφως πέρνουμε κουράγιο διαβάζοντας τα ότι όλα πηγαν καλα μετά !

Τώρα μπορει να ακουγονται πολυ΄μακρίνα και περίεργα , όμως ευχομαι να συμβουν με το καλο και σ εμας !

ΚΑι εγώ όσο μπορώ το αφήνω πισω μου , και να σκεφτομαι θετικα και αισιοδοξα και ας πέφτω καμια φορα , οταν το θυμαμαι !

Ας πανε ολα καλα και να έρθει ενα γερο μωρακι ...

Να χαιρεστε τα μωρακια σας , να εχουν υγεια και καλοτυχια !

ΠΟλλα φιλακια !

Link to comment
Share on other sites

Ναι μαι κι εγω βλεπω με μελετάτε! :P:tongue:

Chrismav μου, σοφακι μου γλυκο παλιά μου γνώριμη και σε ολα τα κοριτσια που ζήσατε αυτη την άσχημη εμπειρία! Ξερω πως οτι και να σας πω αυτη τη στιγμη τιποτα δεν μπορει να απαλύνει τον πονο αυτής της απώλειας! Θα προσπαθήσω ομως να σας δωσω μια νότα αισιοδοξίας γιατι κι εγω ειμαι απο τις "τυχερες" που έμειναν παλι εγκυος σε σύντομο χρονικό διαστημα! Το πρωτο μου μωρακι λοιπον παλλινδρομησε τον Ιούλιο του 2014, μεσολάβησε ενα διαστημα 3 μηνων συο οποίο καναμε και κάποιες εξεταςεις και ξαναρχισαμε προσπαθειες τον οκτωβριο. Παραμονή πρωτοχρονιάς κράταγα θετικό τεστ εγκυμοσυνης κσι παλι! Αγχος και φόβος οπως ειπε και η φραουλιτσα σε ολη την εγκυμοσυνη, ειδικα μεχρι την β επιπέδου! Ο θεος ομως μας βοηθηςε και στις 6 Σεπτεμβρίου ειδα για πρωτη φορα τη φατσουλα της μπεμπουλας μου!

Με οσες εχουμε ξαναμιλήσει και εχουν διαβάσει την ιστορια μου, ξέρουν οτι η παλινδρομη δεν ηταν υο μονο εμπόδιο στο δρόμο μου! Ο επόμενων νικά και μετα απο καθε καταιγίδα βγαινει το ουράνιο τόξο! Να ξέρετε ολες οσο κλισέ και αν ακούγεται οτι ολα θα πανε καλα και συντομα θα ερθουν τελειομηνα σπορακια να γεμίσουν τις κοιλίτσες σας που υα γινουν γερα μωρακια στην αγκαλια σας!

Στελνω αμέτρητα φιλια συμπαράστασης σε καθε μια ξεχωριστά και τόνους μπεμπεδοσκονης! Φουφουφουουουου!!!!


Hlcmp3.png

ksdhp2.png 53ccp3.png

" Όποιος επιθυμεί το ουράνιο τόξο πρέπει να υποστεί την βροχή..."

Link to comment
Share on other sites

Ναι μαι κι εγω βλεπω με μελετάτε! :P:tongue:

Chrismav μου, σοφακι μου γλυκο παλιά μου γνώριμη και σε ολα τα κοριτσια που ζήσατε αυτη την άσχημη εμπειρία! Ξερω πως οτι και να σας πω αυτη τη στιγμη τιποτα δεν μπορει να απαλύνει τον πονο αυτής της απώλειας! Θα προσπαθήσω ομως να σας δωσω μια νότα αισιοδοξίας γιατι κι εγω ειμαι απο τις "τυχερες" που έμειναν παλι εγκυος σε σύντομο χρονικό διαστημα! Το πρωτο μου μωρακι λοιπον παλλινδρομησε τον Ιούλιο του 2014, μεσολάβησε ενα διαστημα 3 μηνων συο οποίο καναμε και κάποιες εξεταςεις και ξαναρχισαμε προσπαθειες τον οκτωβριο. Παραμονή πρωτοχρονιάς κράταγα θετικό τεστ εγκυμοσυνης κσι παλι! Αγχος και φόβος οπως ειπε και η φραουλιτσα σε ολη την εγκυμοσυνη, ειδικα μεχρι την β επιπέδου! Ο θεος ομως μας βοηθηςε και στις 6 Σεπτεμβρίου ειδα για πρωτη φορα τη φατσουλα της μπεμπουλας μου!

Με οσες εχουμε ξαναμιλήσει και εχουν διαβάσει την ιστορια μου, ξέρουν οτι η παλινδρομη δεν ηταν υο μονο εμπόδιο στο δρόμο μου! Ο επόμενων νικά και μετα απο καθε καταιγίδα βγαινει το ουράνιο τόξο! Να ξέρετε ολες οσο κλισέ και αν ακούγεται οτι ολα θα πανε καλα και συντομα θα ερθουν τελειομηνα σπορακια να γεμίσουν τις κοιλίτσες σας που υα γινουν γερα μωρακια στην αγκαλια σας!

Στελνω αμέτρητα φιλια συμπαράστασης σε καθε μια ξεχωριστά και τόνους μπεμπεδοσκονης! Φουφουφουουουου!!!!

Γλυκο οντετακι !

Γνωριζομαστε απο τα παλια ...και ξερω τι περασες , και παιρνω πολυ δυναμη απο ολα αυτα !!

Καταρχην να σου ζησει η μπεμπουλα σου και να την καμαρωνετε !

Δυστυχως ....εζησα και εγω αυτη την παλλινδρομη , και μετα ειδα οτι ειμαστε πολλες !!! Τωρα ειμαι καλυτερα , εχω φοβο , δεν το συζητω , σκεφτομαι και αν γινει παλι ??? Ομως διαβαζοντας κοπελες , που εζησαν και μετα ειχαν μια τελειομηνη εγκυμοσυνη..παιρνω πολυ δυναμη !!

Ευχομαι και εγω .....να ερθει αυτη η στιγμη και να χαμογελασω ! Ο θεος ειναι μεγαλος και νομιζω ολα τα κοριτσια θα το ζησουμε !:D

Σε φιλω γλυκα εσενα και το μωρακι σου .....

Link to comment
Share on other sites

Γλυκο οντετακι !

Γνωριζομαστε απο τα παλια ...και ξερω τι περασες , και παιρνω πολυ δυναμη απο ολα αυτα !!

Καταρχην να σου ζησει η μπεμπουλα σου και να την καμαρωνετε !

Δυστυχως ....εζησα και εγω αυτη την παλλινδρομη , και μετα ειδα οτι ειμαστε πολλες !!! Τωρα ειμαι καλυτερα , εχω φοβο , δεν το συζητω , σκεφτομαι και αν γινει παλι ??? Ομως διαβαζοντας κοπελες , που εζησαν και μετα ειχαν μια τελειομηνη εγκυμοσυνη..παιρνω πολυ δυναμη !!

Ευχομαι και εγω .....να ερθει αυτη η στιγμη και να χαμογελασω ! Ο θεος ειναι μεγαλος και νομιζω ολα τα κοριτσια θα το ζησουμε !:D

Σε φιλω γλυκα εσενα και το μωρακι σου .....

Σε ευχαριστω κοριτσακι μου για τις ευχες σου! Κι εγω με τη σειρα μου σου ευχομαι μεσα απο την ψυχη μου συντομα μανουλα(κατι που ειναι σίγουρο ουι θα γινει;))

Δυστυχως εχει γινει πια μάστιγα το θεμα με τις παλλινδρομες! 1 στις 3 το παθαίνει και μπορω να πω με σιγουριά οτι για μένα τουλαχιστον ηταν ισως υο χειρότερο πραγμα που εχω ζηςει! Ο θεος ομως εινσι μεγάλος οπως πολυ σωστα ειπες και δεν ξεχνάει κανέναν! εινσι λογικο να "φυσάς και το γιαουρτι" αλλα προσπαθησε οσο μπορεις να εισαι θετική και αισιόδοξη!


Hlcmp3.png

ksdhp2.png 53ccp3.png

" Όποιος επιθυμεί το ουράνιο τόξο πρέπει να υποστεί την βροχή..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...