Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

Cafe Μαΐου 2014


SnowFlake

Recommended Posts

smurfita οχι δε πηγαμε βολτα, μεχρι να ξυπνησει, να φαει πρωινο, να ντυθει να να να συννεφιασε..

Πηγαμε ομως μεχρι την πεθερα μου και φαγαμε το μεσημερι..κατι ειναι κ αυτο!

μαριακου τελεια τα νεα σου!!!!!

Θα εχετε και αλλες ευκαιριες για φωτογραφιες σε επομενους υπερηχους.

Οσο για το επιδομα δε ξερω να σου πω, κατι ακουσα και εγω αλλα πραγματικα ετσι οπως τα εχουν κανει τιποτα δεν ειναι σιγουρο.


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Mama an σε προλαβω για την καμπυλη,μπορεις να παρεις μαζι σου λιγο λεμονακι και να σταξεις μερικες σταγονες και φτιαχνει λιγο η γευση.δεν ειναι τιποτα σιγα,εδω τοσα φαρμακακια παιρνουμε με ασχημη γευση.

Ειδα και γω τους πρωταγωνιστες χθες στο ιντερνετ και πραγματικα ηταν πολυ ενδιαφερον,δεν ηξερα οτι αφηνει τοσα πολλα καταλοιπα σε μια γυναικα αν δεν γεννησει φυσιολογικα.

Κοριτσια σκεφτετε καμια για γεννα στο σπιτι?

Εμενα ευτυχως ο γιατρος μου ειναι του φυσιολογικου,και απο την αρχη μονο γι αυτο μου ειπε και ειμαι σιγουρη γιατι κ η φιλη μου που γεννησε σ΄αυτον φυσιολογικα εκανε,ασχετα που η γεννα της πηγε 15 ωρες


xps5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια.Διαβασα τα νεα σας και χαιρομαι που ειστε καλα.

Εγω περναω μια ιωση απο τα χριστουγεννα με λιγο καλυτερευση μεσα

ιανουαριου και τωρα ξανακυλλησα με μπουκωμα και εγω με αποτελεσμα

να παει 2 και μιση χτες να κοιμηθω,και στην δουλεια πηγα στις 11!!!:-P

Επισης με ταλαιπωρει πολυ ο αλλεργικος μου βηχας με εντονους παροξυσμους

βηχα με αποτελεσμα να με πιασει το πλευρο μου και να ποναω πολυ. Anyway

οπως και να εχει θα κανω υπομονη να περασουν.Το βραδυ δυσκολευομαι απο

δυσφορια και δυσκολια στην αναπνοη να κοιμηθω.Ειναι και τα κιλα.....

Εγω εχω καμπυλη την δευτερα και γιατρο την τριτη.Καλη επιτυχια σε ολες σας ...

Το βιβλιο του παπαβεντση ειναι παρα πολυ καλο καταλαβα τα λαθη που

εκανα την πρωτη φορα.Θα παρω και της Πατσουρου.Επισης για τις πρωταρες

που θελουν να θηλασουν αυτο που καταλαβα ειναι οτι οσο ενημερωμενες για

τον θηλασμο ειναι τοσο πιο μεγαλη πιθανοτητα εχουν να θηλασουν αποκλειστικα

και να μην επηρεαζονται απο λαθος γνωμες των αλλων.Επειδη και εγω πιστευα οτι ο θηλασμος ειναι κατι φυσικο και απλο που ερχεται και επιτυγχανεται με το ενστικτο και δεν χρειαζεται διαβασμα.

Δεν ειναι ομως ετσι ,πρεπει να ειμαστε και διαβασμενες. Γι αυτο κοριτσια βουρ στο

διαβασμα.;)


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Επισης για τις πρωταρες

που θελουν να θηλασουν αυτο που καταλαβα ειναι οτι οσο ενημερωμενες για

τον θηλασμο ειναι τοσο πιο μεγαλη πιθανοτητα εχουν να θηλασουν αποκλειστικα

και να μην επηρεαζονται απο λαθος γνωμες των αλλων.Επειδη και εγω πιστευα οτι ο θηλασμος ειναι κατι φυσικο και απλο που ερχεται και επιτυγχανεται με το ενστικτο και δεν χρειαζεται διαβασμα.

Δεν ειναι ομως ετσι ,πρεπει να ειμαστε και διαβασμενες. Γι αυτο κοριτσια βουρ στο

διαβασμα.;)

Συμφωνω και επαυξανω....

Εχεις απολυτο δικιο, στο θηλασμο δεν αρκει μονο το ενστικτο μας.

Περαστικα κοριτσι μου.

Εγω σημερα ημουν αρκετα καλυτερα απο την καταρροη..ελπιζω αυριο μεθαυριο να ξεμπερδεψουμε!!

Το γυμναστηριο asana εχει γυμναστικη για εγκυους, ξεκινανε απο 17/2 και λεω να παω..ειναι οικονομικα και ειναι και κοντα μου!

Επισης μιλησα με τη μαια μου και σε μια εβδομαδα ξεκιναμε τα μαθηματα μας!!!!

Ποσο θελω να ασχοληθω με το σωμα μου αυτη τη φορα δε λεγεται....

Αννα θα ηθελα να γεννησω σπιτι αλλα δεν αισθανομαι και τοσο ασφαλης.

Οποτε διαλεξα το Λητω και την αιθουσα τοκετος σαν το σπιτι για να μπορεσω να εχω ενα φυσικο τοκετο σε ενα φιλικο περιβαλλον!!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!!!

θέλει προσοχή αυτός ο καιρός.Είναι ότι πρέπει για κρυώματα! Με τριγυρίζει κι εμένα ένα μπουκωματάκι, αλλά ακόμη το παλεύω με πορτοκαλάδες και τσαγάκια!

Οι φακές χθες ήταν μούρλια, αλλά εμένα δεν μου βγήκαν σε καλό...:-(, χάρηκε όμως ο καλός μου γιατί έμεινε περισσότερο φαγάκι για τον ίδιο:rolleyes:.

Από χθες έχουμε κάτι νεύρα με τον ένοικο του επάνω διαμερίσματος, ο οποίος δεν σέβεται ούτε τις ώρες κοινής ησυχίας ούτε τίποτα. Χθες ο άντρας μου δυσανασχέτησε (κανονικά είναι τέρας υπομονής!) και πήγε να του κάνει παρατήρηση, αυτός σταμάτησε λίγο και μετά φτου ξανά απ'την αρχή. Του'χουν κάνει παρατήρηση και οι υπόλοιποι της πολυκατοικίας, αλλά αυτός τίποτα. Αφήστε που βάφει πάλι το διαμέρισμά του και αφήνει ανοιχτή την πόρτα και τα χρώματα που έχει πάρει μυρίζουν πάααααρα πολύ έντονα. Anyway θα το ξεπεράσουμε κι αυτό. Απλά αλοίμονό του αν έρθει να μου κάνει παρατήρηση αργότερα που θα έχουμε το μωρό ότι τον ενοχλεί!

Ελπίζω να έχουμε καλό υπόλοιπο Παρασκευής και να περάσουμε ένα όμορφο και ηλιόλουστο Σαββατοκύριακο!!!:D:D:D


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω και επαυξανω....

Εχεις απολυτο δικιο, στο θηλασμο δεν αρκει μονο το ενστικτο μας.

Περαστικα κοριτσι μου.

Εγω σημερα ημουν αρκετα καλυτερα απο την καταρροη..ελπιζω αυριο μεθαυριο να ξεμπερδεψουμε!!

Το γυμναστηριο asana εχει γυμναστικη για εγκυους, ξεκινανε απο 17/2 και λεω να παω..ειναι οικονομικα και ειναι και κοντα μου!

Επισης μιλησα με τη μαια μου και σε μια εβδομαδα ξεκιναμε τα μαθηματα μας!!!!

Ποσο θελω να ασχοληθω με το σωμα μου αυτη τη φορα δε λεγεται....

Αννα θα ηθελα να γεννησω σπιτι αλλα δεν αισθανομαι και τοσο ασφαλης.

Οποτε διαλεξα το Λητω και την αιθουσα τοκετος σαν το σπιτι για να μπορεσω να εχω ενα φυσικο τοκετο σε ενα φιλικο περιβαλλον!!!

Περαστικα και σε σενα κοριτσακι μου. Εγω εχω μπουκωμα και χρησιμοποιω ronal γιατι με το physiomer δεν ξεβουλωνει.Ελπιζω να επιτρεπεται....:rolleyes:

Πολυ ωραιο το δωματιο τοκετος σαν στο σπιτι του Λητώ αλλα νομιζω οτι εκει δεν χρησιμοποιουν επισκληριδιο και φαρμακα ,ετσι δεν ειναι?? Για να εχεις έναν τοκετό οσον το δυνατον πιο φυσικο..Ο γιατρός δεν εχει προβλημα φανταζομαι ε?

Μπράβο για την γυμναστική εαν έχετε χρόνο καλό θα κάνει...εγω δεν την έχω δυστυχώς τροπο ζωής.


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κοριτσάκια!!!!!

Είστε ενήμερες για αυτό που πάνε να κάνουνε στα μωράκια μας

μα την γέννηση τους? θέλουν να βάλουν μικροτσιπ στο χεράκι τους

και με σύστημα GPS θα μπορούν να ξέρουν ανα πάσα στιγμή που βρίσκονται.

Το μαιευτήριο Μητέρα και το Λητώ (του ομίλου Υγεία ) βάζει λέει ένα

βραχιολάκι σιλικόνης στο πόδι και το βγάζουν μόλις βγείτε απο το μαιευτήριο.Πρώτη φορά τα ακούω αυτά.Δεν ξέρω αν ισχύουν.:confused::confused::confused:

Πάντως διάβασα ότι είναι υποχρεωτικό απο τον Μαιο του 2014 σε όλη την Εύρωπη να μπαίνει το μικροτσιπ στον αγκώνα.Για να ρωτήσουμε και τους

γιατρούς οταν πάμε, εμείς έχουμε ραντεβού την τρίτη.


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

θέλει προσοχή αυτός ο καιρός.Είναι ότι πρέπει για κρυώματα! Με τριγυρίζει κι εμένα ένα μπουκωματάκι, αλλά ακόμη το παλεύω με πορτοκαλάδες και τσαγάκια!

Οι φακές χθες ήταν μούρλια, αλλά εμένα δεν μου βγήκαν σε καλό...:-(, χάρηκε όμως ο καλός μου γιατί έμεινε περισσότερο φαγάκι για τον ίδιο:rolleyes:.

Από χθες έχουμε κάτι νεύρα με τον ένοικο του επάνω διαμερίσματος, ο οποίος δεν σέβεται ούτε τις ώρες κοινής ησυχίας ούτε τίποτα. Χθες ο άντρας μου δυσανασχέτησε (κανονικά είναι τέρας υπομονής!) και πήγε να του κάνει παρατήρηση, αυτός σταμάτησε λίγο και μετά φτου ξανά απ'την αρχή. Του'χουν κάνει παρατήρηση και οι υπόλοιποι της πολυκατοικίας, αλλά αυτός τίποτα. Αφήστε που βάφει πάλι το διαμέρισμά του και αφήνει ανοιχτή την πόρτα και τα χρώματα που έχει πάρει μυρίζουν πάααααρα πολύ έντονα. Anyway θα το ξεπεράσουμε κι αυτό. Απλά αλοίμονό του αν έρθει να μου κάνει παρατήρηση αργότερα που θα έχουμε το μωρό ότι τον ενοχλεί!

Ελπίζω να έχουμε καλό υπόλοιπο Παρασκευής και να περάσουμε ένα όμορφο και ηλιόλουστο Σαββατοκύριακο!!!:D:D:D

Ωχ υπομονή ,όση έμεινε βέβαια.Αυτά είναι τα προβλήματα στις πολυκατοικίες...

Εσυ να προσπαθείς να μην το εισπνέεις και σε πιασει κανένας βήχας ,εγω είμαι ευαίσθητη σε αυτά.

Μακάρι να έχουμε καλό ΣΚ ηλιόλουστο ,όπως λένε :-P:razz:

Έμενα έρχεται και η πεθερούλα μου με την θεία του άντρα την Κυριακή...

απο το χωριό.


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πολλές και γλυκιές καλημέρες!!!!

Αυτό με το μικροτσίπ το έχω ακούσει-διαβάσει κι εγώ, αλλά απ'όσο ξέρω δεν είναι ακόμη σίγουρο για την εφαρμογή του. Την Τετάρτη που θα πάω στον γιατρό θα τον ρωτήσω κι εγώ παρ'όλα αυτά. Το βραχιολάκι το βάζουν σε όλα τα μαιευτήρια και νομίζω το ένα στο δίνουν μαζί με το εξιτήριο. Περισσότερες λεπτομέρειες ας μας δώσουν οι ήδη μανούλες!:tongue:

maraki κι εγώ είμαι ευαίσθητη κι έχω αλλεργία και γι'αυτό όταν βάφαμε το σπίτι είχαμε πάρει οικολογικές βαφές εντελώς άοσμες. Και πάλι όμως όταν π.χ. βάφαμε το υπνοδωμάτιο δεν κοιμήθηκα μέσα παρά μόνο όταν πέρασαν 3-4 μέρες. Όταν βγαίνω έξω απ'το διαμέρισμα και μέχρι να βγω απ'την πολυκατοικία έχω ένα μαντήλι στο πρόσωπο και κάπως σώζεται η κατάσταση!:D

Καλό Σάββατο και καλά να περάσουμε όλες!!!!:D:D:D:D:D:D


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέραααα!!!!!! Τι κάνετε? Εγω πήγα για ψώνια το πρωι μετά γύρισα

και πήγα την μικρή στις κούνιες και ξεθεώθηκα,ευτυχώς φαγητό είχα απο εχτές. Μπιφτεκάκια με πατάτες και κυνηγάω την Ειρήνη για να φάει,

πολύ δύσκολο παιδί στο φαγητό.


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Περαστικα και σε σενα κοριτσακι μου. Εγω εχω μπουκωμα και χρησιμοποιω ronal γιατι με το physiomer δεν ξεβουλωνει.Ελπιζω να επιτρεπεται....:rolleyes:

Πολυ ωραιο το δωματιο τοκετος σαν στο σπιτι του Λητώ αλλα νομιζω οτι εκει δεν χρησιμοποιουν επισκληριδιο και φαρμακα ,ετσι δεν ειναι?? Για να εχεις έναν τοκετό οσον το δυνατον πιο φυσικο..Ο γιατρός δεν εχει προβλημα φανταζομαι ε?

Μπράβο για την γυμναστική εαν έχετε χρόνο καλό θα κάνει...εγω δεν την έχω δυστυχώς τροπο ζωής.

Εγω εβαλα φυσιομερ κ γενικα το μπουκωμα μου κρατησε 4 μερες..τωρα ειμαι καλα!!

ο γιατρος μου αλλο που δε θελει...ειναι υπερ του φυσικου τοκετου με οσο το δυνατον λιγοτερες παρεμβασεις.

Επειδη δεν ηθελα να εχω αυτη τη φορα, ουτε ορο ουτε επισκληριδιο ουτε να ειμαι καθηλωμενη στο κρεβατι με τον καρδιοτοκογραφο συνεχεια γι αυτο διαλεξα αυτο το δωματιο!

Καλημέραααα!!!!!! Τι κάνετε? Εγω πήγα για ψώνια το πρωι μετά γύρισα

και πήγα την μικρή στις κούνιες και ξεθεώθηκα,ευτυχώς φαγητό είχα απο εχτές. Μπιφτεκάκια με πατάτες και κυνηγάω την Ειρήνη για να φάει,

πολύ δύσκολο παιδί στο φαγητό.

Αχ και μενα ρε Μαρακι, πολυ δυσκολη βρε παιδι μου...

Ειναι μερες που τρωει καλα και αλλες που την κυνηγαμε ολοι για να τελειωσει το φαγητο της..Τωρα εδω και λιγο καιρο δε θελει τα φρουτα, ενω της αρεσαν πολυ....

Για το τσιπακι δε ξερω τι ισχυει.

Και εγω στο ραντεβου που πηγα ξεχασα να τον ρωτησω.

Μα υπαρχει εγκυρη πηγη για ολα αυτα που ακουγονται;


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!

Εκανα κι εγω εχθες την καμπυλη...

Ενταξει δεν ηταν και τοσο τραγικα τα πραγματα τελικα!

Πηρα το απογευμα τηλ να ρωτησω αν εχουν βγει τα αποτελεσματα αλλα δεν ειχαν βγει ολα..Οποτε ρωτησα αν βγηκε η καμπυλη καλη και αν τα αντισωματα στο τοξοπλασμα ειναι αρνητικα...

Ευτυχως μου ειπε οτι η καμπυλη ειναι καλη και εξακολουθω να ειμαι αρνητικη στο τοξοπλασμα!:D:D:D:D:D

Κατα τα αλλα η μικρη μου κανει κωλοτουμπες και παει περα δωθε η κοιλια μου!!!!:D:D:D


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

mama μπραβο, οποτε μενει μονο να μαθεις τα νουμερα!!!

Γενικα τρως γλυκα;

Και εγω πρεπει να κανω την εξεταση που μου εγραψε ο γιατρος για το τοξοπλασμα, αλλα επειδη ημουν μπουκωμενη το καθυστερησα λιγακι!

Οποτε απο εβδομαδα:D:D


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...