Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μαρτίου 2014


evamath82

Recommended Posts

Α ρε κοριτσια, εφτυχοσ που σασ εχω και σασ..... προσπαθω να κατσω να συζητισω με τον αντρα μου ειναι ομοσ πολυ ξεροκεφαλοσ..... του μπικε τωρα ιδεα να το βγαλει Μανολησ και τελοσ!!!! δεν ξερω τι να κανω...... :(:(:( πειτε μου καμια ιδεα πωσ αλλιωσ μπορω να το φοναζω.... το Εμανουηλ μαρεσει αλλα στην κρητη κανενασ δεν προκεται να τον φοναζει ετσι, ολοι λενε ελα βρε Μανολη/////// το ακουω και διαοληζομαι!!!!!

Γνώμη μου είναι να μη στεναχωριέσαι με τέτοια θέματα. Να παρακαλάς να γεννηθεί το μωράκι σου υγιές....τίποτε άλλο. Ναι εδώ κάτω υπάρχουν τέτοια θέματα, να φανταστείς στο πρώτο μόλις μάθαμε στον 4ο μήνα ότι είναι αγόρι, ο άνδρας μου πήρε τα πεθερικά μου και φώναξε όλο χαρά στο τηλέφωνο: "Θα κάνουμε το Γ. (πεθερός). Και βέβαια εγώ δεν ερωτήθηκα αλλά και τι έγινε? Να χαλάσουμε τις καρδιές μας? αφού είναι έθιμο. Και βέβαια το όνομα που θέλει ο άνδρας σου μια χαρά είναι. Μπορείτε να τον φωνάζετε και Μάνο, που είναι πιο σικάτο......

Σε φιλώ


qYfap3.png

OWu0p2.png

eEr3p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Για δυο ονοματα δεν το ειχα σκεφτη καν.... καλη ιδεα.... αλλα μαρεσουσ ( Αναστάσιοσ, Αγγελοσ και Ηρακλησ) πωσ τα σινδιαζεισ τωρα με το Εμανουηλ????

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια δεν σας εχω διαβασει θα το κανω ομως σε λιγο τωρα κανω λιγες δουλιτσες μπηκα να σας πω τα νεα για το γιατρο

ολα καλα με το σποριδιο ακουσαμε καρδουλα εχω βεβαια μια μικρη αποκοληση και θα περνω προγεστερονι καθε οχτω ωρες αλλα ειναι μικρο απλα λιγο θα προσεχω και θα ξαναπαω στις 25 του μηνα

το ιδανικο για να γεννησω ειναι στις 15 απριλη που θα ειμαι 38 εβδομαδων αν καταφερω να φτασω ομως γιατι εγω εχω θεμα προωροτητας και το δευτερο το εκανα στις 34 εβδομαδες οποτε και μετα τις20 μαρτη να γεννησω ο γιατρος θα ειναι ευχαρηστημενος βεβαια θα μπουμε θερμοκιτοιδα αν γινει κατι τετοιο παντως δε πρεπει να γεννησω νωριτερα επισης θα κανουμε παλι αργοτερα ομως τις ενεσις για τα πνευμονια για να ειμαστε σιγουρη

μπραβο κοριτσι μου!!!!να σου κανω μια ερωτηση αν επιτρεπεται;;;αφου εχεις θεμα προοροτητας, δεν σου ειπε για περιδεση;;;

Α ρε κοριτσια, εφτυχοσ που σασ εχω και σασ..... προσπαθω να κατσω να συζητισω με τον αντρα μου ειναι ομοσ πολυ ξεροκεφαλοσ..... του μπικε τωρα ιδεα να το βγαλει Μανολησ και τελοσ!!!! δεν ξερω τι να κανω...... :(:(:( πειτε μου καμια ιδεα πωσ αλλιωσ μπορω να το φοναζω.... το Εμανουηλ μαρεσει αλλα στην κρητη κανενασ δεν προκεται να τον φοναζει ετσι, ολοι λενε ελα βρε Μανολη/////// το ακουω και διαοληζομαι!!!!!

μην ξεχνας, οτι το ονομα του γιου σου, οσο "ασχημο" κ να ειναι, οσο κ να μην σ'αρεσει αρχικα, μετα θα το ΛΑΤΡΕΨΕΙΣ!!!!!! απλα κ μονο γιατι θα σου θυμιζει το ΓΙΟ ΣΟΥ!!!!!!!

Καλημερα Κοριτσακια μου... Πως εισαστε σημερα..??? εγω ξυπνησα με ζαλαδες... πω πω.. κλεινω 12ωρα τωρα... !!! αλλα το ευχαριστιεμαι...!!!

Λοιπον.. εγω αρχισα να στελνω Mail, εστειλα σε nuk,babylino,chicco... πηρα τηλεφωνο και στην care direct.. στη care dirrect μου ειπαν οτι μολις κλεισω τον 6ο.. μετα απο 1-1 1/2 μηνα θα μου στειλουν το βαλιτσακι...!!ειναι το ιδιο βαλιτσακι με την mothercare... και επειδη απο οτι φαινετε θα παμε σε δημοσιο τελικα, λογο οτι μπορει να ερθει η γιατρος μου εκει(χαριστηκα επειδη ειμαι εγω)... δεν δινουν τιποτα στα δημοσια....

επισης στην nutricia.. θα μου στειλουν εναν φακελο να βαζω τους υπερυχους του μωρου μου..!!!

γινεσαι μελος κ στα στελνουν χωρις καμια επιβαρυνση;;;;πως παει;;;δεν προλαβα καθολου να τα δω....


xlRZp3.png

BU8Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Για δυο ονοματα δεν το ειχα σκεφτη καν.... καλη ιδεα.... αλλα μαρεσουσ ( Αναστάσιοσ, Αγγελοσ και Ηρακλησ) πωσ τα σινδιαζεισ τωρα με το Εμανουηλ????

Κοιτα.. εμενα τα Αγγελικη και το Δεσποινα δεν ταιριαζουν... Μπορεις να ψαξεις και στο ιντερνετ.. εγω πχ βρηκα αυτο.. http://www.eortologio.gr/data/mixed_names.htm αλλα δεν εχει συνδιασμο που θελω...

Πανω απο ολα ομως αυτο που ειπε η Σπυριδουλα.. οτι και μονο που θα ειναι το ονομα του γιου σου.. θα σου αρεσει.. στην τελικη δεν εχει σχεση απο ποιον πηρες το ονομα.. αλλα τι σου θυμιζει.. εσενα σου θυμιζει τον γιο σου

α πολυ γρηγορη σε βρισκω μπραβο

γινεσαι μελος κ στα στελνουν χωρις καμια επιβαρυνση;;;;πως παει;;;δεν προλαβα καθολου να τα δω....

σε καποια γινεσε μελος και σου τα στελνυν ετσι..χωρις επιβαρυνση.. βασικα ολα πρεπει να ειναι χωρις επιβαρυνση, γιατι εινια δειγματα για να πουλησουν στην Direct, παιρνεις τηλεφωνο και το παραγγελνεις..

και στην Nutricia απλα κανεις εγγραφη και θα σου το στειλουν.. σου στελνουν e-mail. και σου λενε οτι αυτο ειναι το δωρο σου..


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστω ρε κοριτσια σε ολεσ σας.... αφου δεν γινετε να κανω κατι πρεπει να το περνω αποφαση........

πρωτα θα το κουβεντιασετε διεξοδικα κ μετα το παιρνεις αποφαση!!!!!!!!!

αλλα στο κατω κατω, ειναι κριμα να στεναχωριεσαι για ενα ονομα!!!!!!!!!!

υγεια πανω απ'ολα!!!!!!!!!!!


xlRZp3.png

BU8Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

πρωτα θα το κουβεντιασετε διεξοδικα κ μετα το παιρνεις αποφαση!!!!!!!!!

αλλα στο κατω κατω, ειναι κριμα να στεναχωριεσαι για ενα ονομα!!!!!!!!!!

υγεια πανω απ'ολα!!!!!!!!!!!

συμφωνω απολυτα


Yupqp2.png
Link to comment
Share on other sites

λοιπον κοριτσια, εγω σας χαιρεταω!!!!!!σημερα θα παρω τον αντρα της ζωης μου (το γιο μου!!!!!!!!) κ θα παμε 3ημερο στη μαμα μου!!!!!!!!εκει δεν εχω internet οποτε θα τα πουμε απο δευτερα!!!!!!!!!!!

καλο σκ σε ολες σας!!!να προσεχετε κ να περασετε τελεια!!!!!!!!

ελενακι μου καλη επιτυχια με τον γιατρο σου!!!!!!θα διαβασω τα νεα σου τη δευτερα!!!!!!!!φιλακια σε ολες!!!!!!!!!!!


xlRZp3.png

BU8Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

λοιπον κοριτσια, εγω σας χαιρεταω!!!!!!σημερα θα παρω τον αντρα της ζωης μου (το γιο μου!!!!!!!!) κ θα παμε 3ημερο στη μαμα μου!!!!!!!!εκει δεν εχω internet οποτε θα τα πουμε απο δευτερα!!!!!!!!!!!

καλο σκ σε ολες σας!!!να προσεχετε κ να περασετε τελεια!!!!!!!!

ελενακι μου καλη επιτυχια με τον γιατρο σου!!!!!!θα διαβασω τα νεα σου τη δευτερα!!!!!!!!φιλακια σε ολες!!!!!!!!!!!

σ ευχαριστω καλα να περασετε


Yupqp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσακια απορια.. ο γιατρος σας κανει κολπικο η κοιλιακο υπερυχο..

και αν σας κανει κοιλιακο ποτε τον ξεκινησατε..???

εμενα μου εκαν κοιλιακο την 7η βδομαδα και απλα μου εκανε εντυπωση


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλο μεσημερι!

Κοριτσαρα μου ομορφη μην αγχωνεσαι για το ονομα μιας κ ειναι απλα ενα ονομα, δεν θα ειναι "το ιδιο το προσωπο" εαν καταλαβαινεις τι εννοω.

Παρ'ολα αυτα δεν θελω να ριξω λαδι στη φωτια αλλα ενα ονομα δε γινεται να ειναι "απολυτο".....Θα πρεπει να αποφασιζεται απο κοινου κ απο τους δυο γονεις πιστευω.......

Εγω ειμαι μια απο τα ιδια, πολλη αδυναμια κ πολλη ανορεξια -αλληλενδετα πραγματα-

Τωρα οσον αφορεα τα ρουχαλακια ειδικα για το πρωτο 6μηνο θα προτεινα αν δεν εχετε απο καπου α σας δωσουν, μπορειτε καλλιστα να δρειτε κ αγγελιες απο εδω μεσα με πολυ καλα ρουχαλακια ακομα κ για αρχη. Εξαλλου τα φορουν τοσο λιγο τα μωρα....

Η δικη μου οταν γεννηθηκε ηταν 52 εκατοστα οποτε δεν φορεσε κανενα 0-3 για πανω απο 20 μερες.........μονο τα πολυ βασικα για την αρχη κοριτσια μου, καθε μηνα θα παιρνουν αναλογως 2-3 εκατοστα! και πιστεψτε με ειναι πολυυυυυ!!!!!!


z7tup3.pngArPLp3.png
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω βρε κοριτσια και εγω λεω ορι ολα καλα θα πανε αυτη τη φορα

οχι γλυκια μου δε μου ειπε τιποτα το πρωτο το εκανα σρις 37 εβδομαδες ευτυχως προλαβα και μπηκα στο μηνα τωρα το δευτερο βγηκε στις 34 δε μου ειπες ομως κατι τετοιο ισως να ειναι νωρις και να μην ηθελε να με αγχωσει μιας και σ αυτη την εγκυμοσυνη ειμαι παρα πολυ χαλαρη σε σχεση με την υστερια που ειχα στις προηγουμενες καταλαβαινεις τι τραβηξε ο ανθρωπος παντως στο δευτερο που τον ειχα ρωτησει τι θα γινοταν αν με πιανανε η πονοι πριν τις 34 βδομαδες (γιατι η 34 βδομαδες μπορει θεωρητικα να ειναι προωρος τοκετος αλλα δεν ειναι και τοσο τρεγικος οπως στις 31 ας πουμε ετσι μου ειπε) θα μου εβαζε αν καταλαβα ορο ωστε να σταματησουν η πονοι και οι συσπασεις και θα με κραταγε στο νοσοκομειο

τι να πω εχω πιστευω οτι ολα καλα θα πανε αυτη τη φορα και ευελπιστω να φυγω και μια φορα με μωρο απο το μαιευτηριο

αληθεια ποια γενναει στο ρεα??

εχετε κανει καμια λιστα να με βαλετε και μενα μεσα???


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites

dms ...χρησιμη η λιστα σου!!οι ήδη μανούλες έχουν παντα περισσότερη πηρα!!

valentina το όνομα που θέλει ο άντρας σου αρχικά είναι πολύ όμορφο!δευτερον καλό είναι αν μην τον κακοκαρδίζεις...θα έχει το λόγο του και θα τον ευχαριστήσει!κάντο για να ευχαριστήσεις τον άντρα σου στην τελική, χάνουν τόσο πολλά απο τα παιδιά τους, δεν νιώθουν τις πρώτες κινήσεις που θανιώσεις εσυ στην κοιλίτσα σου σύντομα, δεν νιώθουν τι θαύμα της γέννησεις, δεν θα τραφεί ποτέ το παιδί τους απο το σώμα τους , οπως με το θηλασμό! είναι πάντα λίγο παρατηρητές σε πολλά και σημαντικά!δεν πιστεύω οτι είναι τοσο σημαντικό το όνομα...αν αυτό κανει ευτηχισμένο τον άντρα σου δέξου το με χαρά και κάντον να χαρεί!!

Link to comment
Share on other sites

πρωτα θα το κουβεντιασετε διεξοδικα κ μετα το παιρνεις αποφαση!!!!!!!!!

αλλα στο κατω κατω, ειναι κριμα να στεναχωριεσαι για ενα ονομα!!!!!!!!!!

υγεια πανω απ'ολα!!!!!!!!!!!

Καλα, η υγεια και για μενα ειναι το σημαντικοτερο!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...