Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα παρεάκι!

Φθινοπωρινός ο καιρός εδω σημερα. Για να δουμε θα βρέξει ή θα τη γλιτώσουμε;

Αστερακι πολύχρονη! Ουτε που το θυμήθηκα να σου ευχηθώ (εμοτικον που κοκκινιζει απο ντροπη) ευτυχώς που το υπενθυμισε η Νινα.

Νινα περασατε καλά τουλάχιστον;

Αγγελική εμαθα πως στα Γιαννενα χθες εβρεχε.

Στο θεμα μας τώρα: χτες ειχαμε πανσετες που ζητησε η κορη και τελικά καταδεχθηκε και δοκιμασε. Εφτιαξα και κιμά και μοσχαρακι κοκκινιστο. Τμημα του κιμά λέω να το κάνω κανελονια.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Σήμερα τρώμε ρόλο κοτόπουλο στον φούρνο με πατατούλες.

Αστεράκι λίγο αργά, αλλά θα σου ευχηθώ κι εγώ να τα εκατοστήσεις!

Νίνα κι εγώ δεν θέλω να ακούω ότι τελείωσε το καλοκαίρι. Έχουμε καιρό ακόμη...

Φωτεινή καρέκλες έριξε στα Γιάννενα. Και θα συνεχίσει από ότι διάβασα... Να μην ξεχνιόμαστε κιόλας!

Επιστρέφω στο καθήκον ....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου ύστερα από ένα σκ με πολύ φαγητό κ ποτό

(οχι ολοι έχουμε κ παιδί α:P) ωρα για μάζεμα.

Οπότε Δεύτερα κ Τρίτη ψητά με σαλατα ή μικρή ήθελε μακαρόνια Τέταρτη κ Πεμπτη φακές και συνεχιζουμε.

Αγγελική ευχαριστώ πολύ ότι επιθυμείς να χαίρεσαι την οικογένεια σου.

Χαχαχα Φωτεινή ποτέ δεν είναι αργα για ευχές σε ευχαριστώ;)

Νινα ότι επιθυμείς να πραγματοποιηθεί κ γρήγορα :tongue:

Λενια ποτέ δεν είχα θέμα με μυρωδιές ήξερε βέβαια τι μαγειρεύουν χιλιόμετρα μακριά ο άντρας μου με ελεγε λαγονικο αλλά ποτέ δεν ζητησα κάτι ιδιαίτερο :P

Φιλία στο παρεακι πάω να φτιαξω τς φακές.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρεάκι! Τι κάνετε;

Πότε θα μαζευτουμε ξανά;

Αστερακι καλό ειναι οταν ξεδινουμε. Κι εγω εχω ξεφυγει λιγο αυτο το διαστημα αλλά θα συμμαζευτω που θα πάει.

Χτες ειχαμε μπιφτεκια με πατατες και σαλατουλα. Για σημερα δεν ξερω.

Δυσκολο ΣΚ αυτο που ερχεται. Τελειώνει η άδεια του άντρα μου και πρεπει την Κυριακή να διαχειριστώ τον αποχαιρετισμό που ήδη ξέρω οτι δεν θα ειναι εύκολος. Τι να κάνουμε όμως, ευτυχώς έχουμε την υγεία μας όλοι κι είμαστε αγαπημένοι. Το επιπλέον θέμα ειναι οτι ο αντρας μου ειχε κατορθώσει την μικρή να τρώει λιγο και ελπίζω να μην αλλάξει κάτι λογω της απουσίας του.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα στην μαγειροπαρέα!

Για σήμερα δεν έχω μαγειρέψει αφού μετά την δουλειά θα ανέβουμε χωριό με τον άντρα μου. Από Δευτέρα βλέπουμε...

Φωτεινή τελείωσε η άδεια του αντρούλη σου ε? Θα είναι δύσκολος ο αποχωρισμός αλλά αφού δεν μπορείτε να κάνετε αλλιώς... Δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά είναι πολύ πιθανό η μικρή σου να επηρεαστεί για ένα διάστημα από την ελλειψη του μπαμπά της και να σου κάνει πάλι νερά με το φαγητό. Μακάρι όμως να συμβεί κάτι τέτοιο!

Άντε κορίτσια να δούμε μήπως κανονίσουμε συναντησούλα από εβδομάδα που λογικά θα μαζευτούμε όλες...


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια.

Παρασκευή σήμερα και ανυπομονώ για το Σ/Κ... μάλλον θα φύγουμε αύριο για μονοήμερη, αν και ο καιρός είναι τρελός! Πολύ αέρας βρε παιδιά!:mad: Και στενοχωριέμαι για την φωτιά στη Χίο... μου θυμίζει τη δικιά μας φωτιά πριν 7 χρόνια:( Ελπίζω να κόψει ο αέρας να ηρεμήσουν οι άνθρωποι!

Από φαγητό σήμερα έχουμε μουσακά και χτες έκανα γλυκόξινο κοτόπουλο με ρύζι.

Φωτεινή φαντάζομαι θα είναι δύσκολο τώρα ο αποχωρισμός και ακόμα δυσκολότερα να είσαι πάλι μόνη... αλλά τι να κάνεις? Να σκέφτεσαι την επόμενη φορά να παίρνεις δύναμη. Ελπίζω η μικρή σου να παραμείνει ως έχει με το φαί.

Αγγελική καλό δρόμο να έχετε! Από βδομάδα πιστεύω και εγώ θα είναι πιο εύκολο να βρεθούμε.

Καλή συνέχεια και καλό Σαββατοκύριακο να έχετε:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα μαγειροπαρεάκι!

Μαγειρικά δεν έκανα τίποτα το Σαββατοκύριακο καθώς είμασταν στο χωριό και μαγείρευε η πεθερά μου. Το μεσημέρι θα πάρουμε κάτι απέξω και για αύριο θα ετοιμάσω μάλλον καμία μακαρονάδα.

Νινάκι πήγατε τελικά εκδρομούλα? ¨Οσο για την συνάντηση για να δούμε τι κίνηση θα έχει το παρεάκι μας και τα λέμε....

Πολλά φιλιά σε όλες!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Πως τα περασατε το ΣΚ;

Νινα πηγατε τελικά την εκδρομούλα σας; Κι εγω λυπαμαι πολύ για τις πυρκαγιές στη Χίο. Σε αυτό το νησί έχουν υποστεί πολλά φέτος.

Αγγελική την κάνετε κι εσείς την εκδρομούλα σας ε; Τα παιδιά πότε θα τα φέρετε;

Εμείς επανήλθαμε στα συνηθισμένα μας. Ο αποχαιρετισμός ήταν καλύτερος από περυσι. Βέβαια να δούμε τι θα βγει τις επόμενες μέρες. Πάντως απ'ότι κατάλαβα τους έκανε πολύ καλό ότι πήγαμε τις 4-5 μέρες κάπου μόνοι μας γιατί το συζητούσαν την ώρα που έφευγε ο μπαμπάς τους. Χαλάλι τα έξοδά μας.

Σάββατο φαγαμε μουσακά και χτες γεμιστά. Το βραδυ έφτιαξα ένα μικρο σουφλέ για τα πιτσιρίκια με λίγα μακαρόνια που είχαν περισσέψει από παστίτσιο που φτιαξαμε για να παρουν μαζί τους.

Θελω κι εγω να σας συναντήσω!!!!!!!!

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Φωτεινή πολύ χαίρομαι που ο αποχωρισμός ήταν ομαλός!

Τα παιδιά θα έρθουν από Πέμπτη έως Σάββατο. Περιμένει τηλεφώνημα η κόρη μου από την καθηγήτριά της να της πει πότε έχουν μάθημα και θα ανέβει να τα πάρει ο άντρας μου.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια τι κανετε;

Επεστρεψα κ εγω απο τις διακοπουλες κ απο σημερα τα κεφαλια μεσα,ξανα στους γνωστους ρυθμους μας. Πηγαμε στο χωριο,καναμε πολλες βολτες κ μπορω να πω οτι ξεκουραστηκα.Ο καιρος μας τα χαλασε λιγο γιατι ειχε συνεχως αερα κ δεν καναμε πολλα μπανια αλλα δεν πειραζει κ αλα να ειμαστε κ του χρονου ας ελπισουμε οτι θα κανουμε περισσοτερα.

Το ΣΚ θα ξαναπαμε παλι στο χωριο για μια υποχρεωση που εχουμε κ θα παρουμε κ τα παιδια κ ετσι θα μαζευτουμε ολοι μαζι !!!

Δεν εχω προλαβει να διαβασω ακομα τιποτα μπηκα απλα για ενα γεια !!!

Φιλια πολλα σε ολες κ καλη προσαρμογη !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλώς ήρθατε Τζενάκι και καλή προσαρμογή!

Φέτος ο Αύγουστος είχε μπόλικους αέρηδες και δυστυχώς πολύς κόσμος δεν ευχαριστήθηκε τις διακοπές του! Κάτι ξέρω εγώ που φεύγω για διακοπές πάντα Ιούλιο!

Ελπίζω να καταφέρουμε να τα πούμε κι από κοντά!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια.

Τι κάνετε, πώς περνάτε;

Μπήκα πάλι για να δηλώσω την παρουσία μου. Έχω ξεμπερδέψει από χωριά και διακοπές, ο σύζυγος ήδη έφυγε για έξω κι εγώ είμαι εύκαιρη για να κανονίσουμε συνάντηση. Θα είμαι εδώ τις δύο αυτές εβδομάδες. Το Σάββατο 10/09 ταξιδεύω κι εγώ, άρα μέχρι και την Παρασκευή 09/09 μπορώ να σας δω.

Ελπίζω να είστε κι εσείς διαθέσιμες.

Φιλιά πολλά σε όλες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Για σήμερα έχω ετοιμάσει μια μακαρονάδα την οποία θα συνοδέψει τυράκι και κέτσαπ. Πρέπει να αρχίσω να γεμίζω το ψυγείο μας σιγά σιγά καθώς τα παιδιά επιστρέφουν στο τέλος της εβδομάδας.

Εβιράκι ελπίζω να βρεθούμε από κοντά. Κάτσε να δούμε τι θα προτείνουν και τα άλλα κορίτσια...


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημέρααα !!!

Εβιρακι ποτε ηρθες ποτε φεγεις νερακι περασε ο καιρος !!

Αγγελικη μου μια απο τα ιδια, το ψυγειο εχει μονο κατι λιγα λαχανικα απο το χωριο κ τυρι,γαλα κ για τοστ γαλοπουλα κ τυρακι.Οποτε την Πεμπτη κ εγω πρεπει να κανω πολλα ψωνια !!!

Για σημερα εβγαλα απο την καταψυξη σουφλε ζυμαρικα για τον συζυγο κ εγω σαλατα.Μπλεξαμε με το σπιτι χτες κ πηγε η ωρα 10 οποτε δεν προλαβα να μαγειρεψω.Για αυριο εχω βαλει στο νερο ρεβυθια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα.

Έχουμε κανένα εορτάζοντα σήμερα? Αλέξανδρο, Αλεξάνδρα:D?

Χτες είχα αρακά με πατάτες και σήμερα μπριάμ... φτιάχνω και τσιζ κέικ-τούρτα για αύριο που έχει γενέθλια ο καλός μου:D... ίσως έχω και την βαπτιστήρα μου εδώ, οπότε θα την κάνουμε μαζί... ανυπομονώ!:P

Σήμερα είμαι ενθουσιασμένη... γέννησε μία φίλη και χαίρομαι, αλλά και αγχώνομαι συγχρόνω, γιατί ήταν πρόωρος τοκετός και ελπίζω να είναι καλά όλοι τους! Είχε δίδυμα!:D

Καλημέρα και καλή εβδομάδα μαγειροπαρεάκι!

Μαγειρικά δεν έκανα τίποτα το Σαββατοκύριακο καθώς είμασταν στο χωριό και μαγείρευε η πεθερά μου. Το μεσημέρι θα πάρουμε κάτι απέξω και για αύριο θα ετοιμάσω μάλλον καμία μακαρονάδα.

Νινάκι πήγατε τελικά εκδρομούλα? ¨Οσο για την συνάντηση για να δούμε τι κίνηση θα έχει το παρεάκι μας και τα λέμε.... Δεν πήγαμε τελικά, γιατί έχουμε ένα θέμα με την μέση και θα ήταν δύσκολο πάνω στη μηχανή;)

Πολλά φιλιά σε όλες!

Καλησπερα κοριτσακια τι κανετε;

Επεστρεψα κ εγω απο τις διακοπουλες κ απο σημερα τα κεφαλια μεσα,ξανα στους γνωστους ρυθμους μας. Πηγαμε στο χωριο,καναμε πολλες βολτες κ μπορω να πω οτι ξεκουραστηκα.Ο καιρος μας τα χαλασε λιγο γιατι ειχε συνεχως αερα κ δεν καναμε πολλα μπανια αλλα δεν πειραζει κ αλα να ειμαστε κ του χρονου ας ελπισουμε οτι θα κανουμε περισσοτερα.

Το ΣΚ θα ξαναπαμε παλι στο χωριο για μια υποχρεωση που εχουμε κ θα παρουμε κ τα παιδια κ ετσι θα μαζευτουμε ολοι μαζι !!!

Δεν εχω προλαβει να διαβασω ακομα τιποτα μπηκα απλα για ενα γεια !!!

Φιλια πολλα σε ολες κ καλη προσαρμογη !

Και του χρόνου Τζένη... ξεκουράστηκες τουλάχιστον, γιατί το είχες πολλή ανάγκη!

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Για σήμερα έχω ετοιμάσει μια μακαρονάδα την οποία θα συνοδέψει τυράκι και κέτσαπ. Πρέπει να αρχίσω να γεμίζω το ψυγείο μας σιγά σιγά καθώς τα παιδιά επιστρέφουν στο τέλος της εβδομάδας.

Εβιράκι ελπίζω να βρεθούμε από κοντά. Κάτσε να δούμε τι θα προτείνουν και τα άλλα κορίτσια...

Να πω πρόταση, να αρχίσουμε να μαζευόμαστε?: Δευτέρα ή Τρίτη απόγευμα. Για πείτε και οι υπόλοιπες... άντε να γνωριστούμε όλες αυτή τη φορά!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...