Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Νικο πολυ ενδιαφερον το αρθρο !!Ειλικρινα με τρομαζει ολο αυτο για τις μελλοντικες επιπτωσεις της ραδιενεργειας στον ανθρωπο και ειδικα στα παιδια και στους νεους!!Δυστυχως τα οικονομικα συμφεροντα ειναι πανω απο την ανθρωπινη ζωη!!
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Νικο πολυ ενδιαφερον το αρθρο !!Ειλικρινα με τρομαζει ολο αυτο για τις μελλοντικες επιπτωσεις της ραδιενεργειας στον ανθρωπο και ειδικα στα παιδια και στους νεους!!Δυστυχως τα οικονομικα συμφεροντα ειναι πανω απο την ανθρωπινη ζωη!!

Η Sullivan χρησιμοποιεί τον αντιδραστήρα αριθμό 3 του Φουκουσίμα ως παράδειγμα, γιατί χρησιμοποιεί ως καύσιμα ουράνιο και πλουτώνιο. Το Πλουτώνιο έχει χρόνο ημίσειας ζωής 24.000 χρόνια, που σημαίνει ότι είναι καρκινογόνο και μεταλλαξιογόνο μέχρι και 250.000 χρόνια, ή για 12.000 ανθρώπινες γενιές.

Ένας ραδιενεργός χρόνος ημίσειας ζωής σημαίνει ότι στην περίπτωση αυτή, σε 24.000 χρόνια, οι μισές από τις ιονίζουσες ακτινοβολίες θα έχουν αποσυντεθεί, ενώ στα επόμενα 24.000 χρόνια η μισή από αυτήν την ακτινοβολία θα αποσυντεθεί, κλπ.

«Αυτό δεν μπορεί πραγματικά γίνει κατανοητό ή να εξηγηθεί με τη συμβατική έννοια της γνώσης» είπε η Sullivan, «Πρέπει να εφαρμόσουμε την ηθική μας φαντασία σε 12.000 γενιές, να αρχίσουμε στοιχειωδώς να κατανοήσουμε αυτό που κάνουμε αυτήν την στιγμή».

sonia το πιο φοβερο ειναι οτι εχουμε υποθηκευσει τη ζωη 12000 γενεων....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους τους φιλους εδω μεσα.

αυριο μετα απο 40 μερες αποχη απο τα εργασιακα καθηκοντα,επανερχομαι στην ΄΄ενεργο δραση'' χαχαχα

30 μερες αναρρωτικη αδεια,λογω ιωδιου 131 και 5 μερες υπολοιπο απο περυσι ,βαλε αργιες μεσα ,μου βγηκαν σχεδον εναμιση μηνας..

τυχερος εε

μετα απο βαρια υποθυρεοειδικος;;προτιμουσα να ημουν στη δουλεια..

ευτυχως ειμαι καλυτερα απο υγεια.τα συμπτωματα υποχωρουν σιγα -σιγα,απο τριτη θα περνω 150ρη τ4,οποτε πιστευω θα μπω σε μια σειρα..

αυτο που θα ηθελα να ρωτησω τους φιλους εδω μεσα..

με το μεταβολισμο τι γινεται;;

ποτε θα αρχισουμε να χανουμε τα περριτα κιλα;

η διαιτα,διαιτα αλλα κιλα δεν βλεπω να χανω..

ο γιατρος μου λεει κοροιδευτικα,αμα εισαι καλο παιδι θα γινει κι αυτο;;

θελω να ακουσω ,ομως και τις δικες σας εμπειριες,πανω σ΄΄ αυτο το θεμα...

επισης κατι αλλο που το ειχα ξςχασει;

ειδικα για τη φιλη τη sonia και τους φιλους που εκαναν τη δοκιμασια προσληψης ιωδιου το απτεικ,τι τιμες ειχαν;;

εγω ειχα 0,06 4ωρο και 0,07 24τετραωρο..

καλο βραδυ

ευχαριστω πολυ για τη ζεστη παρεα σας εδω μεσα καλοι μου φιλοι...

nikos

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους τους φιλους εδω μεσα.

αυριο μετα απο 40 μερες αποχη απο τα εργασιακα καθηκοντα,επανερχομαι στην ΄΄ενεργο δραση'' χαχαχα

30 μερες αναρρωτικη αδεια,λογω ιωδιου 131 και 5 μερες υπολοιπο απο περυσι ,βαλε αργιες μεσα ,μου βγηκαν σχεδον εναμιση μηνας..

τυχερος εε

μετα απο βαρια υποθυρεοειδικος;;προτιμουσα να ημουν στη δουλεια..

ευτυχως ειμαι καλυτερα απο υγεια.τα συμπτωματα υποχωρουν σιγα -σιγα,απο τριτη θα περνω 150ρη τ4,οποτε πιστευω θα μπω σε μια σειρα..

αυτο που θα ηθελα να ρωτησω τους φιλους εδω μεσα..

με το μεταβολισμο τι γινεται;;

ποτε θα αρχισουμε να χανουμε τα περριτα κιλα;

η διαιτα,διαιτα αλλα κιλα δεν βλεπω να χανω..

ο γιατρος μου λεει κοροιδευτικα,αμα εισαι καλο παιδι θα γινει κι αυτο;;

θελω να ακουσω ,ομως και τις δικες σας εμπειριες,πανω σ΄΄ αυτο το θεμα...

επισης κατι αλλο που το ειχα ξςχασει;

ειδικα για τη φιλη τη sonia και τους φιλους που εκαναν τη δοκιμασια προσληψης ιωδιου το απτεικ,τι τιμες ειχαν;;

εγω ειχα 0,06 4ωρο και 0,07 24τετραωρο..

καλο βραδυ

ευχαριστω πολυ για τη ζεστη παρεα σας εδω μεσα καλοι μου φιλοι...

nikos

Καλησπερα Νικο!Χαιρομαι που μπαινεις σιγα-σιγα στην καθημερινοτητα και στη δουλεια!!Ειναι κι αυτο μια θεραπεια!!Με τα 150 μιλ.θα αποκτησεις καλυτερη φυσικη κατασταση και φυσικα μεταβολισμο!!Οσο για τα κιλα,ολοι μας να ξερεις τα εχουμε βαλει(εγω και με τους τρεις υπο-θ,εβαλα 5-6 συνολο)και δυσκολευομαστε να τα χασουμε!Βεβαια δεν εχουμε κανει μια σωστη διαιτα τηρωντας την πιστα και λιγο περπατημα!!Πρεπει να το προσπαθησουμε για να ενεργοποιηθει ο μεταβολισμος!!Οσο αφορα τις θεραπειες,εμενα, ενα μηνα μετα την επεμβαση και ενω ακολουθησα τον αναγκαστικο υπο-θ με διακοπη Τ4 για εναμισυ μηνα,εκανα σπινθηρογραφημα μονο στη περιοχη του λαιμου και βρεθηκε υπολοιπο ιστου 1,6% και ετσι μετα απο 4 μηνες εγινε η θεραπεια με 100 μιλικιουρι Ι131.Δεν εγιναν αλλες μετρησεις,οπως εκανες εσυ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Νικο!Χαιρομαι που μπαινεις σιγα-σιγα στην καθημερινοτητα και στη δουλεια!!Ειναι κι αυτο μια θεραπεια!!Με τα 150 μιλ.θα αποκτησεις καλυτερη φυσικη κατασταση και φυσικα μεταβολισμο!!Οσο για τα κιλα,ολοι μας να ξερεις τα εχουμε βαλει(εγω και με τους τρεις υπο-θ,εβαλα 5-6 συνολο)και δυσκολευομαστε να τα χασουμε!Βεβαια δεν εχουμε κανει μια σωστη διαιτα τηρωντας την πιστα και λιγο περπατημα!!Πρεπει να το προσπαθησουμε για να ενεργοποιηθει ο μεταβολισμος!!Οσο αφορα τις θεραπειες,εμενα, ενα μηνα μετα την επεμβαση και ενω ακολουθησα τον αναγκαστικο υπο-θ με διακοπη Τ4 για εναμισυ μηνα,εκανα σπινθηρογραφημα μονο στη περιοχη του λαιμου και βρεθηκε υπολοιπο ιστου 1,6% και ετσι μετα απο 4 μηνες εγινε η θεραπεια με 100 μιλικιουρι Ι131.Δεν εγιναν αλλες μετρησεις,οπως εκανες εσυ.

συγνωμη βρε sonia...

αλλα μετα απο 1 μηνα απο την επεμβαση,περνωντας ακομη το τ3 των 25 τρεις φορες τη μερα,εκανα διακοπη νομιζω,του χαπιου για λιγες μερες και εκανα τη διαδικασια προσληψης του ιωδιου το απτεικ,αυτη η εξεταση ηταν 2 μερες περνωντας ενα χαπι ιωδιου0,1μιλικιουρι....

εκανα μια εξεταση σε 4 ωρες απο την ποση του χαπιου η 0,06 και μια μετα απο 24 ωρες, ηταν ο,ο7..

μετα απο 2 μηνες εισαγωγη και 100 μιλικιουρι Ι131..

σε 7 μερες απο την εξοδο απο το νοσοκομειο,μου ειχαν κλεισει ραντεβου για το ολοσωμο..μια εξεταση 1 ωρας,σε 5 φασεις για να δουν που σπινθηριζει το ιωδιο,ευτυχως ηταν μονο 2 φλοιδες στους λοβους,απ΄οτι λεει ο γιατρος,γιατι η θυρεοσφαιρινη μου ηταν 5,4...

αυτη νομιζω οτι ειναι η διαδικασια...

μιας γνωστης που εκανε στο νοσοκομειο του ριου,της ειχαν βρει ιωδιο στο στομαχι,εγω ευτυχως ολα καθαρα..

γιατι δεν εκανες ολοσωμο;;

ααα για να κανω το ολοσωμο,εκοψα το χαπι 20 μερες,νομιζω επαιρνα το τ50,και βεβαια οχι ιωδιο και αυγα και ψαρια...

ΑΑΑΑ ΣΙΓΟΥΡΑ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ Ο ΧΩΡΟΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ,ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΕΡΟΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΛΕΙΨΕΙ ΠΟΛΥ,ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΓΙΑ 7-8 ΩΡΕΣ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΛΑ......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα Νικο!Χαιρομαι που μπαινεις σιγα-σιγα στην καθημερινοτητα και στη δουλεια!!Ειναι κι αυτο μια θεραπεια!!Με τα 150 μιλ.θα αποκτησεις καλυτερη φυσικη κατασταση και φυσικα μεταβολισμο!!Οσο για τα κιλα,ολοι μας να ξερεις τα εχουμε βαλει(εγω και με τους τρεις υπο-θ,εβαλα 5-6 συνολο)και δυσκολευομαστε να τα χασουμε!Βεβαια δεν εχουμε κανει μια σωστη διαιτα τηρωντας την πιστα και λιγο περπατημα!!Πρεπει να το προσπαθησουμε για να ενεργοποιηθει ο μεταβολισμος!!Οσο αφορα τις θεραπειες,εμενα, ενα μηνα μετα την επεμβαση και ενω ακολουθησα τον αναγκαστικο υπο-θ με διακοπη Τ4 για εναμισυ μηνα,εκανα σπινθηρογραφημα μονο στη περιοχη του λαιμου και βρεθηκε υπολοιπο ιστου 1,6% και ετσι μετα απο 4 μηνες εγινε η θεραπεια με 100 μιλικιουρι Ι131.Δεν εγιναν αλλες μετρησεις,οπως εκανες εσυ.

συγνωμη βρε sonia...

αλλα μετα απο 1 μηνα απο την επεμβαση,περνωντας ακομη το τ3 των 25 τρεις φορες τη μερα,εκανα διακοπη νομιζω,του χαπιου για λιγες μερες και εκανα τη διαδικασια προσληψης του ιωδιου το απτεικ,αυτη η εξεταση ηταν 2 μερες περνωντας ενα χαπι ιωδιου0,1μιλικιουρι....

εκανα μια εξεταση σε 4 ωρες απο την ποση του χαπιου η 0,06 και μια μετα απο 24 ωρες, ηταν ο,ο7..

μετα απο 2 μηνες εισαγωγη και 100 μιλικιουρι Ι131..

σε 7 μερες απο την εξοδο απο το νοσοκομειο,μου ειχαν κλεισει ραντεβου για το ολοσωμο..μια εξεταση 1 ωρας,σε 5 φασεις για να δουν που σπινθηριζει το ιωδιο,ευτυχως ηταν μονο 2 φλοιδες στους λοβους,απ΄οτι λεει ο γιατρος,γιατι η θυρεοσφαιρινη μου ηταν 5,4...

αυτη νομιζω οτι ειναι η διαδικασια...

μιας γνωστης που εκανε στο νοσοκομειο του ριου,της ειχαν βρει ιωδιο στο στομαχι,εγω ευτυχως ολα καθαρα..

γιατι δεν εκανες ολοσωμο;;

ααα για να κανω το ολοσωμο,εκοψα το χαπι 20 μερες,νομιζω επαιρνα το τ50,και βεβαια οχι ιωδιο και αυγα και ψαρια...

ΑΑΑΑ ΣΙΓΟΥΡΑ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ Ο ΧΩΡΟΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ,ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΕΡΟΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΛΕΙΨΕΙ ΠΟΛΥ,ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΓΙΑ 7-8 ΩΡΕΣ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΛΑ......

Νικο καλημερα!Η διαδικασια ειναι ακριβως αυτη που σου περιεγραψα και ακολουθειται με αυτη τη σειρα στο Θεαγενειο Θεσ/κης και σε αλλους ασθενεις που γνωριζω.Σε αλλα νοσοκομεια εχουν την τακτικη που εγινε και σε σενα.Το καθε νοσοκομειο τελικα εχει τα δικα του!Ολοσωμο εκανα τωρα τον Φεβρουαριο και δεικτες αιματος(θυρεοσφαιρινη οπου απο 12,9 πηγε στο 0,52)μετα απο εναμισυ μηνα υπο-θ και διαδικασια διακοπης Τ4(ληψη Τ3 για 3 εβδομαδες) και διαιτα.Το ολοσωμο βγηκε καθαρο και θα με δουν τωρα τον Οκτωβριο με υπερηχο και αιματολογικες.Ξεχασα να σου πω οτι παρακολουθουν και 2 υποπτους λεμφαδενες(ειναι αντιδραστικοι).Καλη αρχη στη δουλεια σου και να ειναι η τελευταια περιπετεια υγειας που περνας!!!!
Link to comment
Share on other sites

Νικο καλημερα!Η διαδικασια ειναι ακριβως αυτη που σου περιεγραψα και ακολουθειται με αυτη τη σειρα στο Θεαγενειο Θεσ/κης και σε αλλους ασθενεις που γνωριζω.Σε αλλα νοσοκομεια εχουν την τακτικη που εγινε και σε σενα.Το καθε νοσοκομειο τελικα εχει τα δικα του!Ολοσωμο εκανα τωρα τον Φεβρουαριο και δεικτες αιματος(θυρεοσφαιρινη οπου απο 12,9 πηγε στο 0,52)μετα απο εναμισυ μηνα υπο-θ και διαδικασια διακοπης Τ4(ληψη Τ3 για 3 εβδομαδες) και διαιτα.Το ολοσωμο βγηκε καθαρο και θα με δουν τωρα τον Οκτωβριο με υπερηχο και αιματολογικες.Ξεχασα να σου πω οτι παρακολουθουν και 2 υποπτους λεμφαδενες(ειναι αντιδραστικοι).Καλη αρχη στη δουλεια σου και να ειναι η τελευταια περιπετεια υγειας που περνας!!!!

καλησπερα sonia..

εγω τα παραπανω που σου εγραψα ,σχετικα με τη διαδικασια,τα εκανα στο ΝΑΥΤΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΘΗΝΩΝ...

το νοσοκομειο δεν εμπλεκεται πουθενα,ο ενδοκρινολος μου τα καθοριζει,αυτος περνει ολες τις αποφασεις..

ο ενδοκρινολος ειναι αυτος που καθοριζει τα παντα και σε καθοδηγει..

τελος παντων,ααα σχετικα με τους λεμφαδενες,ποτε τους ειδαν;;στον υπερηχο,πριν την επεμβαση η μετα;; και τι ειναι αντιδραστικοι;;στη βιοψια μετα την επεμβαση ειχαν φανει;;

σχετικα με τα ασφαλιστικα που ρωταγα πιο παλια...

εχουν εδω και καιρο καταργηθει οι επιτροπες και εχει δημιουργηθει ενα προβλημα,ελεγαν οτι θα λειτουργουσε ενα καινουργιο θεσμικο οργανο κοινο για ιδιωτικο και δημοσιο τομεα,αυτο ελεγαν οτι θα ξεκινουσε 16 απριλη...

κανεις δεν ξερει τι δικαιουμαστε οι με θηλωδες ca...παντως ο γιατρος μου ειπε οτι πρεπει να μου δωσει μια βεβαιωση..αφου δεν υπαρχουν επιτροπες;;τι να την κανω ,πρεπει πρωτα να δημιουργηθει το οργανο και μετα υπηρεσιακα να ξεκινησω μια αλληλογραφια για να μου κλεισουν ραντεβου...

φεξε μου και γλυστρισα δηλαδη χαχαχα

καλο βραδυ,ευχαριστω για τις ευχες σου..

πραγματικα η εργασια ειναι η καλυτερη ψυχοθεραπεια μου..

ευχομαι και για σενα τα καλυτερα...

επισηs μια μεγαλη καληνυχτα για ολους τοπυς φιλους μας εδω μεσα..

nikos

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα sonia..

εγω τα παραπανω που σου εγραψα ,σχετικα με τη διαδικασια,τα εκανα στο ΝΑΥΤΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΘΗΝΩΝ...

το νοσοκομειο δεν εμπλεκεται πουθενα,ο ενδοκρινολος μου τα καθοριζει,αυτος περνει ολες τις αποφασεις..

ο ενδοκρινολος ειναι αυτος που καθοριζει τα παντα και σε καθοδηγει..

τελος παντων,ααα σχετικα με τους λεμφαδενες,ποτε τους ειδαν;;στον υπερηχο,πριν την επεμβαση η μετα;; και τι ειναι αντιδραστικοι;;στη βιοψια μετα την επεμβαση ειχαν φανει;;

σχετικα με τα ασφαλιστικα που ρωταγα πιο παλια...

εχουν εδω και καιρο καταργηθει οι επιτροπες και εχει δημιουργηθει ενα προβλημα,ελεγαν οτι θα λειτουργουσε ενα καινουργιο θεσμικο οργανο κοινο για ιδιωτικο και δημοσιο τομεα,αυτο ελεγαν οτι θα ξεκινουσε 16 απριλη...

κανεις δεν ξερει τι δικαιουμαστε οι με θηλωδες ca...παντως ο γιατρος μου ειπε οτι πρεπει να μου δωσει μια βεβαιωση..αφου δεν υπαρχουν επιτροπες;;τι να την κανω ,πρεπει πρωτα να δημιουργηθει το οργανο και μετα υπηρεσιακα να ξεκινησω μια αλληλογραφια για να μου κλεισουν ραντεβου...

φεξε μου και γλυστρισα δηλαδη χαχαχα

καλο βραδυ,ευχαριστω για τις ευχες σου..

πραγματικα η εργασια ειναι η καλυτερη ψυχοθεραπεια μου..

ευχομαι και για σενα τα καλυτερα...

επισηs μια μεγαλη καληνυχτα για ολους τοπυς φιλους μας εδω μεσα..

nikos

Καλησπερα Νικο!Χαρηκες σημερα στη δουλεια?Για τα νοσοκομεια γνωριζω οτι το Μεταξα και το Θεαγενειο ακολουθουν ιδια τακτικη και τα ιδιωτικα αλλη.Δεν εχει βεβαια καμια σημασια!!Θελω να πιστευω οτι ολα κανουν σωστη δουλεια!Αυτο που ρωτας για τους λεμφαδενες,επειδη δεν γνωριζε ο χειρουργος απο πριν οτι ειχα πολυεστιακο καρκινο ,δεν εγινε λεμφαδενικος καθαρισμος και εχουν μεινει αυτοι οι δυο,οπου και παρακολουθουνται.Τον Οκτωβριο ηθελαν να μου κανουν παρακεντηση και με εστειλαν σε κορυφαιο ακτινολογο οπου ειπε οτι δεν χρειαζεται τωρα αλλα να βρισκομαι σε παρακολουθηση.Η Γεωργια και εγω σε ρωταμε αν εχεις Facebook.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Νικο!Χαρηκες σημερα στη δουλεια?Για τα νοσοκομεια γνωριζω οτι το Μεταξα και το Θεαγενειο ακολουθουν ιδια τακτικη και τα ιδιωτικα αλλη.Δεν εχει βεβαια καμια σημασια!!Θελω να πιστευω οτι ολα κανουν σωστη δουλεια!Αυτο που ρωτας για τους λεμφαδενες,επειδη δεν γνωριζε ο χειρουργος απο πριν οτι ειχα πολυεστιακο καρκινο ,δεν εγινε λεμφαδενικος καθαρισμος και εχουν μεινει αυτοι οι δυο,οπου και παρακολουθουνται.Τον Οκτωβριο ηθελαν να μου κανουν παρακεντηση και με εστειλαν σε κορυφαιο ακτινολογο οπου ειπε οτι δεν χρειαζεται τωρα αλλα να βρισκομαι σε παρακολουθηση.Η Γεωργια και εγω σε ρωταμε αν εχεις Facebook.

γεια σας φιλοι,εδω μεσα...

ελπιζω ολοι να ειμαστε καλα.....

θα ηθελα να σας πω,οτι ολα αυτα που γραφουμε εδω μεσα,ειναι οι εμπειριες μας απο το χτυπημα του θυρεοειδη,ειναι καταθεση ψυχης..

ΑΠΛΑ ΛΕΩ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΜΟΥ ΕΔΩ ΜΕΣΑ..

ΑΠΛΑ ΕΑΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΣΕ ΚΑΤΙ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΣΘΕΝΗΣ ΜΑΣ,ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ.....

sonia και φιλοι εδω μεσα,δεν νομιζω οτι μπορουμε να βασιστουμε σε ενα νοσοκομειο οσο καλο και να ειναι,για την αρρωστια μας..

χρειαζεται να βρουμε ενα καλο ενδοκρινολογο,ιδιωτη,ξερετε,αλλη η αντιμετωπιση ιδιωτικα και αλλη στο νοσοκομειο και αλλη με το βιβλιαριο του ταμειου,μιλω για μας του ΟΠΑΔ,ιδιωτικα ΄΄σε βλεπει πιο καλα΄΄θα μου πειτε το χρηματικο;;50 ευρω καθε φορα;;τι να κανεις;;

επειτα αφου διαγνωστει,ο καρκινος,καλη επιλογη χειρουργου,δεν κανουν ολοι οι χειρουργοι εγχειρησεις ενδοκρινων αδενων,ειναι λεπτη εγχειρηση ο θυρεοειδης..ενα παραθυροειδη να σου κοψει ,θα περνεις μια ζωη ασβεστιο,ασε χορδες...

εχω παραδειγματα,μια φιλη σε μεγαλο νοσοκομειο της ΑΘΗΝΑΣ,χαλια ο χειρουργος,της εκοψε παραθυροειδης και του εσκασε και φακελλακι...

γνωστης ο αντρας,σε νοσοκομειο της ΑΘΗΝΑΣ,δεν του καθαρισε λεμφαδενες,δευτερη φορα χειρουργειο σε ενα χρονο.τον χειρουργησε ο καπελλακης [δεν ειναι διαφημιση]ειναι ο καλυτερος ελληνας χειρουργος στο θυρεοειδη,τον εβαλε 7 ωρες χειρουργειο και του καθαρισε τους λεμφαδενες,μετομη σε ολο το λαιμο..φυσικα ιδιωτικα και με οτι συνεπαγεται αυτο,καταλαβαινεται..

ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΧΕΙΡΟΥΡΓΟΥ....

sonia, αυτο με το οτι δεν ηξερε ο χειρουργος οτι ειχες λεμφαδενες;;;καπου δεν κολλαει,συγνωμη εε

οταν πηγα στο χειρουργο,για να με εξεταση ,μετα απο την διαγνωση του ενδοκρινολογου ,για αμεση θυρεοειδεκτομη[αφου εψαξα παρα πολυ για τον καλυτερο]το ΠΡΩΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΥΠΕΡΗΧΟ,ΘΥΡΕΟΕΙΔΟΥΣ ΚΑΙ ΤΡΑΧΗΛΟΥ,ΠΟΥ ΝΑ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΛΕΜΦΑΔΕΝΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΡΩΤΙΑΙΟΙ...

απο αυτο τον υπερηχο και φυσικα οτι βλεπει οταν σε ανοιγει ,εκτιμα ,οτι δεν χρειαζονται να κοψει λεμφαδενες...

ΑΥΤΑ,ΣΥΓΝΩΜΗ ΕΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ...

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ ΛΙΓΟ...

καλο βραδυ

sonia γεωργια για το facebok, δες στα προσωπικα σου mnm....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα σε ολη την παρεα!!Νικο,εχεις δικιο οτι δεν πρεπει να βασιστουμε μονο σε ενα δημοσιο Νοσοκομειο και αυτο εκανα και εγω.Η βασικη παρακολουθηση γινοταν σε δημοσιο και επειδη καταλαβαινα οτι κατι δεν παει καλα με αυτο, απευθυνθηκα σε ιδιωτη οπου με εστειλε μετα απο 2 μερες για εγχειρηση και μου εσωσε τη ζωη.Ημουν στο παρα πεντε για μετασταση,ενω στο νοσοκομειο ηθελαν να με ξαναδουν σε 1 χρονο!!!!Οπου φυσικα θα ηταν πολυ αργα!!!Φυσικα εκεινοι οι γιατροι μου ειπαν οτι θα αναθεωρησουν την τακτικη τους, οσο αφορα τους αλλους ασθενεις,μετα την δικη μου περιπτωση!Το μονο που δεν φαινοταν απο τις εξετασεις(υπερηχους,αιματολογικες)ηταν η κακοηθεια,γι αυτο και σου ειπα οτι δεν μου εκανε και λεμφαδενικο καθαρισμο ο ιδιωτης γιατρος.Ετσι και χειρουργο χρυσοπληρωσα και καποιες εξετασεις κανω σε πιο εξειδικευμενους,οταν χρειαστει.Στο δημοσιο εκανα την θεραπεια με Ι 131 και τα σπινθηρογραφηματα.Αλλα παντα εχω τον νου μου μηπως κατι δεν παει καλα και πρεπει να το ψαξω πιο πολυ!!!Μην ξαναπεις οτι μας κουραζεις!!Ειναι ολης της παρεας μας χαρα,να ερχονται και αλλοι συνασθενεις εδω,οπου θα μοιραζομαστε τις εμπειριες μας!!!Μακαρι να μπορεσουμε να βοηθησουμε οποιον εχει αναγκη για συμπαρασταση!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα. Χανομαι λιγο αλλα να ξερετε, οτι παντα σας διαβαζω και Νικο, μην ξαναπεις οτι μας κουραζεις. Οταν ανοιξαμε αυτη τη σελιδα, το καναμε μονο και μονο γιατι ειδαμε οτι υπαρχουν ατομα που ψαχνουν, που θελουν να μοιραστουν την εμπειρια τους, που θελουν να λυσουν αποριες ρωτωντας ομοιοπαθεις. Μερικες φορες οι γιατροι ακολουθουν ενα πρωτυπο θεραπειας που δεν εχει τα ιδια αποτελεσματα σε καθε ασθενη για τους λογους που ολοι καταλαβαινετε. Επομενως, καταθετουμε τις εμπειριες μας προς βοηθεια αναγνωστων και μακαρι να αφυπνιστουν οσοι μας διαβαζουν προς οφελος τους. Δε ζηταμε τιποτα, θελουμε να δωσουμε πολλα. Θα ειμαστε καπου εδω.

Και μακαρι να ειχαμε τη χαρα να επισκεφθει τη σελιδα μας ενας πολυ καλος ενδοκρινολογος. Επιθυμια και ευχη μου!!!!!


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που δεν φαινοταν απο τις εξετασεις(υπερηχους,αιματολογικες)ηταν η κακοηθεια.....

συγνωμη βρε φιλοι,βρε sonia.....η κακοηθεια φαινετε,στη βιοψια της παρακεντησης...ειναι δυνατον να εχεις μεγαλους οζους πανω απο 10mm[που μπορουν να παρακεντηθουν]και να μην τους παρακεντησες..

ξερετε ,εδω παιζει κι ο παθολοανατομος,μην νομιζεται οτι αυτοι οι κκ γιατροι ,βρισκουν παντα την κακοηθεια..

ο ενδοκρινολογος μου,μου ελεγε,οχι στο ταδε νοσοκομειο τη βιοψια,δεν εχει καλο παθολογοανατομικο,ξερετε που κατεληξα,στο παθολογοανατομικο της ιατρικης σχολης αθηνων,βεβαια κι ο αγ,σαββας εχει πολυ καλο τμημα,ελα ομως που κανει 1 μηνα να βγαλει αποτελεσματα...

αυτα ,καλο βραδυ nikos....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...