Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      εγώ δεν ειχα μετρήσει ποτέ προγεστερονη δεν το ειχα σκεφτεί άλλιως θα το εκανα! φυσικά και να το αναφέρεις!  αλλά νομίζω ότι ο οργανισμός ειδικά στην εξωσωματική θέλει τον χρόνο του για να μπουσταρει! να τους το πεις όμως 

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts

λοιπόν εμενα στο χαρτί αυτο γραφει τα στοιχεία μου και στο τέλος λέει

εχει περάσει απο τη διαδικασία της Εξατομικευμένης Παρεμβασης

Να σημειώσω οτι δε με ρώτησε τιποτα η υπα/λος


362dqfx42eoh7x91.png

3b3lu8mjbt2pbtrc.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

θα το ξαναγραψω λοιπον.....εγω γιατι εχω καταλαβει οτι εαν λαμβανεις τακτικο επιδομα ανεργιας δε χρειαζεται να συμπεριλαβεις στα δικαιολογιτικα την καρτα ανεργιας το εξατομικευμενης προσεγγισης???? το εαν λαμβανεις επιδομα το αναφερει σα να ειναι αλλη κατηγορια οπως και το εαν εχει συζυγο ανεργο......σωστα?

Link to comment
Share on other sites

γνωμη μου,σωστα..γιατι οταν περνεις επιδομα ανεργιας δεν ανανεωσης την καρτας ανεργιας σου..δεν εχεις κιολας καρτα ανεργιας..

καρτα εχουμε μεν αλλα φαντασου οτι η επομενη ανανεωση μου ειναι τον 4/2013!!!εχω μπερδευει κ σε ολο το forum απο περυσι φαντασου που εχω διαβασει καποις-οι λενε οτι χρειαζονται κ τα 3 και αλλοι μονο η αποφαση

ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΨΕΙ ΤΑ ΜΠ..... :D:D

να ρωτησω και κατι ακομα γιατι με ΚΑΙΕΙ!!!! θα ακουστει περιεργο μεν αλλα εαν μπορουσε καποιος να βοηθησει καλα θα ηταν.... μπορω να κανω τα χαρτια μου για αλλη πολη??? οχι δημο αλλα νομο?? και ΓΙΑΤΙ θα πει καποιος τωρα...γιατι μαλλον απο σεπτεμβρη θα παω να μεινω στους γονεις μου με τον μικρο γιατι εκει μας ΚΑΤΑΝΤΗΣΑΝΕ!!! εγω ανεργη με το "τεραστιο" επιδομα και ο συζυγος με μειωση στο μισθο (απο 1000? στα 600?) θα φαμε τα νυχια μας οποτε μαλλον θα αναπληρωσω την αδερφη μου στη δουλεια της που θα σταματησει λογω εγκυμοσυνης ...αλλα απο την αλλη υπαρχουν και χειροτερα!!! αλλοι φευγουν για αλλο κρατος!!!!χιχιχιχιχιχ!!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω λευτερη αλλα οταν θα κανω την αιτηση δεν θα εχει ξεκινησει ακομα το προγραμμα.οποτε δεν θα ειμαι σε μαθητεια.ουτε χαρτια να τους προσκομισω θα εχω.το προγραμμα θα ξεκινησει τελος αυγουστου με σεπτεμβριο.λογικα δεν θα το βαλω παρα μονο τα υπολοιπα δικαιολογιτικα ανεργιας.τι λες?


kZq6p2.pngQSCvp2.png7kJip2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καρτα εχουμε μεν αλλα φαντασου οτι η επομενη ανανεωση μου ειναι τον 4/2013!!!εχω μπερδευει κ σε ολο το forum απο περυσι φαντασου που εχω διαβασει καποις-οι λενε οτι χρειαζονται κ τα 3 και αλλοι μονο η αποφαση

ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΨΕΙ ΤΑ ΜΠ..... :D:D

να ρωτησω και κατι ακομα γιατι με ΚΑΙΕΙ!!!! θα ακουστει περιεργο μεν αλλα εαν μπορουσε καποιος να βοηθησει καλα θα ηταν.... μπορω να κανω τα χαρτια μου για αλλη πολη??? οχι δημο αλλα νομο?? και ΓΙΑΤΙ θα πει καποιος τωρα...γιατι μαλλον απο σεπτεμβρη θα παω να μεινω στους γονεις μου με τον μικρο γιατι εκει μας ΚΑΤΑΝΤΗΣΑΝΕ!!! εγω ανεργη με το "τεραστιο" επιδομα και ο συζυγος με μειωση στο μισθο (απο 1000? στα 600?) θα φαμε τα νυχια μας οποτε μαλλον θα αναπληρωσω την αδερφη μου στη δουλεια της που θα σταματησει λογω εγκυμοσυνης ...αλλα απο την αλλη υπαρχουν και χειροτερα!!! αλλοι φευγουν για αλλο κρατος!!!!χιχιχιχιχιχ!!!

κοιτα αν ειναι κανε μονο για αλλο νομο διαφορετικα θα τους μπερδεψεις και θα νομιζουν οτι εχεις κανει λαθος. λογικα και διευθυνση πρεπει να βαλεις τη νεα για να εισαι σωστη. λογικα για εμενα ολα αυτα. εγω θα τους επαιρνα τηλ

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω λευτερη αλλα οταν θα κανω την αιτηση δεν θα εχει ξεκινησει ακομα το προγραμμα.οποτε δεν θα ειμαι σε μαθητεια.ουτε χαρτια να τους προσκομισω θα εχω.το προγραμμα θα ξεκινησει τελος αυγουστου με σεπτεμβριο.λογικα δεν θα το βαλω παρα μονο τα υπολοιπα δικαιολογιτικα ανεργιας.τι λες?

δεν τους νοιαζει τι θα κανεις μετα απο 2 μηνες. τους νοιαζει τι κανεις την ωρα της αιτησης.μπορει μια μερα πριν κανεις την αιτηση να απολυθεις απο την δουλεια. λεμε τωρα.... εκτος αν ο οαεδ σου δινει χαρτι που λεει οτι εχεις εγκριθει για προγραμμα

Link to comment
Share on other sites

...παραθετω και εδω μια απαντηση μου που εδωσα σε μια κοπελα που με ρωτησε τι ειναι η εξατομικευμενη προσεγγιση και τι χαρτια θελει για να την κανεις..ελπιζω με τα λιγα που ξερω,σαν βιωμα..να βοηθησω και αλλες ενδιαφερομενες/νους.ευχαριστω!!

''Πηγαίνεις σε κάποιον εργασιακό σύμβουλο στον οαεδ και συμπληρώνεις το ατομικό σχέδιο δράσης και την εξατομικευμένη παρέμβαση(προσεγγιση). Είναι κάτι σα μίνι συνεντευξούλα, λες τι πτυχίο έχεις, τι εργασιακή εμπειρία κλπ.δίνεις στον υπάλληλο το βιογραφικό σου,και τα σχετικα αποδεικτικα εγγραφα ώστε να ενημερωθεί η βάση δεδομένων του ΟΑΕΔ(..λεμε τωρα) :) στον υπολογιστή με τα στοιχεία σου.

Συνηθως ο σύμβουλος θα μιλησει λίγο με τον άνεργο και αφού κοιταξει τα χαρτιά που εχει στα χέρια του και τα περασει στον υπολογιστή του, λεει στον άνεργο αν υπάρχει καμία θέση στο αντικείμενο εργασίας του..ή συνηθως του λεει :) όποτε έρχεται στα γραφεία του ΟΑΕΔ να κοιτάζει τις καρτέλες που είναι αναρτημένες στον πίνακα ανακοινώσεων στον τοίχο μήπως βρει κάποια θέση...

Στην συνέχεια υπογραφει ο προσωπικός του σύμβουλος ένα έγγραφο του ΟΑΕΔ συμφωνά με το οποίο, ο προσωπικός σύμβουλος και ο συγκεκριμένος άνεργος, συμπλήρωσαν ένα έντυπο εξατομικευμένης προσέγγισης και συντάχθηκε Ατομικό Σχέδιο Δράσης.

Ποιο ήταν αυτό το σχέδιο μόνο ο σύμβουλος ξερει!κανονικα ο προσωπικός σύμβουλος εργασίας του αν υπάρξει κάποια θέση στον αντικείμενο του, το επάγγελμα του, θα τον καλέσει και θα τον ενημερώσει..αλλά αυτο που γινεται πιο συχνα ειναι να πρέπει να ψάχνει εντελώς μόνος του ο άνεργος!ελπιζω να βοηθησα λιγακι..''

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


λοιπον..εχω την ιδια απορια με την thalianikolas..

απο τους 4παιδικους σταθμους που δηλωνουμε(4δεν ειναι?καλα θυμαμαι?)

μπορουμε να βαλουμε εναν ή δυο παιδικους απο αλλους κοντινους νομους??

λοιπον,πανω σε αυτο εχω να πω οτι περσι με τα ιδια μου τα ματια ειδα εδω που μενω,σε νησι μενω,να εχει κανει αιτηση κοπελα και να εχει βαλει 3σταθμους απο το νησι και εναν απο γειτονικο νησι..οταν το ειδα στους πινακες μου φανηκε τοσο περιεργο περσι αλλα να που φετος με απασχολει..οπως μαλλον απασχολει και αλλες μαμαδες το ιδιο θεμα..δεν ξερω κατα ποσο αυτο ισχυει..δεν την ηξερα την κοπελα απλα οταν ειχα μπει στο site να δω τους πινακες με τις μαμαδες που πηραν ειχα δει αυτο που σας γραφω..

Link to comment
Share on other sites

Koρίτσια - στις άνεργες αναφέρομαι - κι εγώ πέρσι τα 'χα στείλει τα χαρτιά και για τις δυο κατηγορίες ανέργων, για σιγουριά. Εάν υπάρχει αμφιβολία, θα 'χουν όλα τα χαρτιά, εάν δεν, ας περισσεύει.

Μακάρι να πάρουμε 20, μπας και μπούμε... Και μετά μπας και βρούμε καμιά δουλειά. (λέμε και κανένα αστείο... :rolleyes::mrgreen: )


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να επερναν ολα τα παιδακια με το προγραμμα!!!

Εαν υπαρχει καποια μανουλα που περσι εκανε αιτηση με την περιπτωση που γραφω πιο πανω ας μας πει την εμπειρια της και τι εγινε τελικα..θα βοηθουσε παρα πολυ..πηραν τελικα το παιδακι της σε καποιο σταθμο εστω και εαν ειχε βαλει διαφορετικους νομους??ευχαριστω!!! :D

Link to comment
Share on other sites

δεν τους νοιαζει τι θα κανεις μετα απο 2 μηνες. τους νοιαζει τι κανεις την ωρα της αιτησης.μπορει μια μερα πριν κανεις την αιτηση να απολυθεις απο την δουλεια. λεμε τωρα.... εκτος αν ο οαεδ σου δινει χαρτι που λεει οτι εχεις εγκριθει για προγραμμα

αυτο σκεφτηκα κ γω.οποτε μονο τα αλλαγια να ειμαι σιγουρη


kZq6p2.pngQSCvp2.png7kJip2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας.

επειδη δεν εχει αναφερθει μεχρι τωρα και περυσι δεν θυμαμαι να το ειχαμε πει..η εξατομικευμενη παρεμβαση/προσεγγιση εχει καποια ισχυ σε χρονο?γιατι εγω την εβγαλα αρχες μαη που πηγα να ανανεωσω την καρτα μου..μηπως θεωρηθει "παλια" και πρεπει να βγαλω καινουρια?ξερει καποιος να μου πει η καλυτερα να παρω αυριο στην εεταα η στον οαεδ?


ο στρατος μου ηρθε στις 24.12.2007

η δομνα και ο κωστας μου ηρθαν στις 2.11.2009

Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΣΤΕΡΙΑ ΜΟΥ!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...