Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

Σύνδρομο εμβρυο-εμβρυϊκής μετάγγισης (TTTS)


mariareti

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες! Μόλις σήμερα πληροφορήθηκα οτι τα διδυμάκια μας πάσχουν πιθανοτατα από αυτό το σύνδρομο. Μου συνέστησαν ταξίδι στην Αγγλία στον καθηγητή κ. Νικολαΐδη ή αλλιώς στην κα. Σούκα στο Αττικό αλλά ενδεχομένως με λιγότερες πιθανότητες επιτυχίας της επέμβασης. Προς το παρόν κλείσαμε ένα ραντεβού με την κα. Σούκα για να μας επιβεβαιώσει το σύνδρομο και σκεφτόμαστε σοβαρά το ταξίδι στην Αγγλία. Υπάρχει κάποια που να το έχει αντιμετωπίσει και αν ναι με ποιόν τρόπο?

Ευχαριστώ πολύ!


4ebfbca4f9.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ποσο εβδομαδων εισαι;η σουκα ειναι στο αττικο και ειναι πολυ καλη,εγω ειχα παει στο ιδιωτικο ιατρειο που εχει.ο νικολαιδης χειρουργει στο λονδινο στο king college hospital ,καυτηριαζει τα αγγεια.τα εξοδα τα δικαιολογει σε ενα μεγαλο τμημα το ικα.παντως ισως και να μην χρειαστει,εχεις διαφορα πανω απο20%;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση mpougo. Δεν μου εξήγησαν αν έχουν διαφορά πάνω από 20%. Αυτό που μου είπαν είναι οτι το ένα έμβρυο έχει ελαττωμένο αμνιακό υγρό με ορατή αλλά μικρή ουροδόχο κύστη και το άλλο παραπάνω αμνιακό με αυξανόμενη τάση και αύξηση της διαφοράς του βάρους.

Τι εννοείς ακριβώς με το 20%? Την διαφορά τους σε ημέρες, σε χιλιοστά, σε τι?


4ebfbca4f9.png
Link to comment
Share on other sites

Aγαπητά μέλη,

το www.parentscafe.gr δημιουργήθηκε για να ικανοποιήσει την ανάγκη των γονέων για ψυχαγωγία και κοινωνική δικτύωση -

παρακαλούμε για θέματα που είναι ενημερωτικά και έχουν στόχο την πληροφόρηση των γονέων,

να χρησιμοποιείτε το http://parents.org.gr/

Οδηγίες εγγραφής για parents.org.gr μπορείτε να δείτε εδώ

http://parents.org.gr/news/a71

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...