Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε όλη την ομάδα,

      Πρώτη φορά γράφω σε forum αλλά επειδή κοντεύω να τρελαθώ από την αγωνία έπρεπε κάπου να τα πω που ξέρω ότι θα με καταλάβουν.

      Την Τρίτη 26/03 έκανα την πρώτη μου εμβρυομεταφορά με 2 άριστες βλαστοκύστες όπως μου είπαν και στο κέντρο αλλά και ο γυναικολόγος μου. Το θέμα ήταν στο σπέρμα εγώ δόξα το θεό κανένα θέμα δεν είχα. Αλλά από την επόμενη της εμβρυομεταφοράς με έπιασε άγχος αγωνία μήπως έκανα κάτι λάθος μήπως από το άγχος μου δεν πετύχει και ξεκινάει ένας φαύλος κύκλος προσπαθώ να ηρεμήσω αλλά όλο εκεί γυρνάει το μυαλό. Πως θα περάσει αυτό το διάστημα πραγματικά δεν ξέρω. 

καισαρικη...επισκληριδιος η ολικη?


adnihor

Recommended Posts

κοριτσια καταρχην χρονια πολλα κ καλη χρονια να εχουμε

σε λιγες βδομαδες πρωτα ο θεος θα εχω στην αγκαλια μου το πρωτο μου μωρο

το θεμα ειναι οτι αναγκαστηκα θα γεννησω με καισαρικη κ ειναι ο μεγαλος μου φοβος αυτος

η γιατρος μου μου προτεινε να κανουμε επισκληριδιο ωστε κ να δω το μωρακι μου πρωτη κ να εχω καλιτερη αναρρωση

στην ολικη μου ειπε οτι θα εχω περισσοτερους μετεγχειριτικους πονους

εγω ομως φοβαμαι παρα πολυ την καισαρικη,μαλλον θα λεγα την τρεμω

ποσο μαλλον να ειμαι κ ξυπνια κ να καταλαβαινω τι γινεται ασχετα αν δεν ποναω φοβαμαι οτι θα με πιασει πανικος κ θα αρχισω τις βλακιες κ θα γινω ρεζιλι

την ολικη τωρα την σκεφτομαι διοτι κ θα αργησω να ξυπνησω κ δεν θα μπορω να ειμαι τις πρωτες μερες οπως θελω στο μωρο μου που το περιμενω 5 χρονια τωρα!

περιμενω οποια κοπελα εχει γεννησει με καισαρικη να μου πει την γνωμη της!!!


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα Καλη Χρονια και με το καλο να αγκαλιάσεις το μωρακι σου.

Γέννησα με καισαρικη και επισκληριδιο και σου λεω χωρις κανενα ενδοιασμο ή αμφιβολια οτι δεν υπαρχει κάτι το οποίο πρέπει να φοβάσαι... εκτος απο το ελαφρυ τσιμπημα της επισκληριδιου στην μεσουλα που πρεπει αν εισαι ακίνητη δεν προκειται να καταλαβεις τιποτε αλλο κατα την διάρκεια της καισαρικης και θα εχεις την χαρα να ζήσεις αυτή την εμπειρια που μπορει να μην συγκρινεται με τον φυσιολογικο τοκετο (οπως λενε τουλάχιστον) αλλα για εμενα ήταν μια αξεχαστη μαγική εμπειρια που δεν θα ήθελα με τιποτε στον κοσμο να την χασω.

Οσο για πονο τα μόνα ο που ενοιωσα ήταν οταν ειχε βγει πια το μωρο που με πατουσε ο γιατρος μου για να με καθαρισει απο τα υγρα που δεν ήταν πονος ακριβως δυσφορια θα το ελεγα, το ενδιαμεσο μισαωρο μεταξυ της πρωτης και της δευτερης δοσης επισκληριδιου και η ψιλοενοχληση της πρωτης και δευτερης μερας των ραμματων της καισαρικης οταν πηγαινα να σηκωθω ή να καθήσω, τίποτε δήλαδη...

Καλη επιτυχια σου ευχομαι.


eNortjKzUjI0MDC3MFGyBlwwFWoC0Q,,01.png

as1cqrC0g410000M2xzfDAwMDY5MTlsfE1lIGthbmlzIGVmdGl4aXNtZW5p.gif

Link to comment
Share on other sites

τονια μου σε ευχαριστω για την απαντηση σου

η αληθεια ειναι η λαχταρα μου να δω το μωρο μου μολις βγει απο την κοιλια μου ειναι μεγαλητερη απο την καισαρικη

κ γω κλεινω στο να κανω επισκληριδιο

μακαρι να μπορουσα να γεννησω φυσιολογικα αλλα δεν γινεται κ γω η εξυπνη εχοντας αποκλεισει το ενδεχομενο να κανω καισαρικη στην αρχη της εγκυμοσυνης εβλεπα βιντεακια με καισαρικη στο ιντερνετ κ γνωριζοντας το τι γινεται εκει φρικαρω πιο πολυ


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

επισης σκεφτομαι να κρατησω την επισκληριδιο μεχρι την επομενη μερα το μεσημερι

για να μπορω να χαρω λιγο το μωρακι μου χωρις να με αποσπουν οι πονοι


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά!Γέννησα με επείγουσα καισαρική πριν από 4,5 μήνες (είχα γράψει και στο καφέ αν θυμάσαι). Έκανα επισκληρίδιο, δεν τέθηκε καθόλου το θέμα της ολικής νάρκωσης. Δεν είχα κανένα πρόβλημα,αντιθέτως άκουσα το πρώτο κλάμα της μπέμπας μου το οποίο περίμενα με μεγάλη αγωνία λόγω επιπλοκών και φίλησα αμέσως τα πατουσάκια της. Επίσης σε μία ώρα μου την έφεραν και στο δωμάτιο.Μην φοβάσαι, σου προτείνω την επισκληρίδιο και όχι ολική νάρκωση (αν φυσικά δεν συντρέχει ιατρικός λόγος) γιατί το πρώτο κλάμα είναι ανεπανάληπτο! Με το καλό να αγκαλιάσεις την νεραϊδούλα σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κι απο μενα! ;)

Κι εγω επισης γεννησα με καισαρικη και επισκληριδιο και τα δυο μου παιδακια!Δε μπορω να σου πω οτι δε φοβουμουν ή οτι δεν ημουν αγχωμενη...ειδικα στη δευτερη καισαρικη...ομως!Ειδα το μωρακι μου αμεσως!Μου το εδωσαν να το φιλησω,και να το αγκαλιασω!Ειναι φοβερες οι πρωτες στιγμες..εκει που ξαφνικα ακους το κλαμα του!Κι εγω φοβομουν πολυ στη δευτερη καισαρικη αλλα...αυτο δε θα το εχανα με τιποτα ;)


rssOp2.pngDiP1p2.png

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

Link to comment
Share on other sites

ελενα μου σε ευχαριστω πολυ η αληθεια ειναι οτι προετοιμαζομαι κ για την πρωτη μας συναντηση εχω περιεγεια να δω πως ειναι το σκατουλι που δεν με αφηνει καθε βραδι να κοιμηθω κ με σηκωνει καθε λιγο κ λιγακι για τουαλετα.που κανει διαφορα σχηματα στην κοιλια μου κ μερικες φορες με κανει να ποναω κ αλλες να γελαω ασταματητα

αλλη μια απορια που εχω ειναι ποση ωρα κραταει μετα το ραψιμο?με το που θα δω την μπεμπα ποση ωρα περναει για να πω ουφ τελειωσε?!!!!


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο μενα! ;)

Κι εγω επισης γεννησα με καισαρικη και επισκληριδιο και τα δυο μου παιδακια!Δε μπορω να σου πω οτι δε φοβουμουν ή οτι δεν ημουν αγχωμενη...ειδικα στη δευτερη καισαρικη...ομως!Ειδα το μωρακι μου αμεσως!Μου το εδωσαν να το φιλησω,και να το αγκαλιασω!Ειναι φοβερες οι πρωτες στιγμες..εκει που ξαφνικα ακους το κλαμα του!Κι εγω φοβομουν πολυ στη δευτερη καισαρικη αλλα...αυτο δε θα το εχανα με τιποτα ;)

elkarak γιατι στην δευτερη φοβοσουν πιο πολυ ειχες ασχημη εμπειρια απο την πρωτη?εννοειται οτι ουτε εγω θελω να χασω το πρωτο της κλαμα

επισης θα θελα πολυ να δω κ τα μουτρα του πατερα της οταν του την πανε να την δει ;)


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Οχι,καθολου ασχημη εμπειρια!Απλα ειναι αλλιως να μη ξερεις,και αλλιως να ξερεις ;)

Δυστηχως τα μουτρα του μπαμπα της δε θα μπορεσεις να τα δεις εκεινη τη στιγμη αφου το πιο πιθανο ειναι να τη δει πριν τελειωσεις εσυ απο το χειρουργιο...αλλα...τα ιδια μουτρα θα τα εχει για αρκετες μερες ο μπαμπας της μικρουλας σου μη στεναχωριεσαι καθολου!!!!Το μωρο βγαινει αμεσως!Στα πρωτα δεκα λεπτα!Μετα περιπου σαραντα λεπτα με τρια τεταρτα ειναι το ραψιμο ;)


rssOp2.pngDiP1p2.png

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

Link to comment
Share on other sites

ωχ!!! τοσο πολυ? δεν γινοταν να κραταγε κ αυτο 10 λεπτα?

καλα δεν υπαρχει περιπτωση μετα θα ζητησω ηρεμηστικο


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μετα κοριτσι μου....δε θα χρειαζεσαι τιποτα....θα εισαι σε νιρβανα!μονο το προσωπακι της κορουλας σου θα σκεφτεσια και τιποτα αλλο....;)


rssOp2.pngDiP1p2.png

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

Link to comment
Share on other sites

λες ε?μακαρι να μην με πιασει καμια κριση εκεινη την ωρα γιατι η γυναικολος μου θα μου βγαλει απαγορευτικο στο ιατρειο της 7 μηνες τωρα την εχω πριξει την γυναικα

ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις η αληθεια ειναι οτι ηρεμω οταν ακουω οτι οι περισσοτερες εχετε κανει επισκληριδιο κ με καλες εντυπωσεις


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ελενα μου σε ευχαριστω πολυ η αληθεια ειναι οτι προετοιμαζομαι κ για την πρωτη μας συναντηση εχω περιεγεια να δω πως ειναι το σκατουλι που δεν με αφηνει καθε βραδι να κοιμηθω κ με σηκωνει καθε λιγο κ λιγακι για τουαλετα.που κανει διαφορα σχηματα στην κοιλια μου κ μερικες φορες με κανει να ποναω κ αλλες να γελαω ασταματητα

αλλη μια απορια που εχω ειναι ποση ωρα κραταει μετα το ραψιμο?με το που θα δω την μπεμπα ποση ωρα περναει για να πω ουφ τελειωσε?!!!!

Εγώ γέννησα 9 και 20 και πήγα στο δωμάτιο 10 και 15. Αλλά δεν κατάλαβα πώς πέρασε η ώρα γιατί λόγω προβλημάτων περίμενα να ακούσω τα νέα της μπέμπας επειδή γέννησα πρόωρα οπότε δεν ασχολήθηκα με το τί κάνανε σε μένα. Κι εγώ ήθελα φυσιολογικό αλλά τελικά η μπέμπα διάλεξε μόνη της το πώς και πότε θα βγει. Μην αγχώνεσαι. Όλα θα πάνε τέλεια! Εγώ πάντως μόλις την είδα, συνειδητοποίησα ότι γέννησα τον άντρα μου σε μικρογραφία!!!

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζησει Ελενα!Κι εσυ adnihor με το καλο!!!Ολα καλα θα πανε!Ουτε η πρωτη εισαι και σσσσιγουρα δεν εισαι η τελευταια!:) :) :)


rssOp2.pngDiP1p2.png

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζησει Ελενα!Κι εσυ adnihor με το καλο!!!Ολα καλα θα πανε!Ουτε η πρωτη εισαι και σσσσιγουρα δεν εισαι η τελευταια!:) :) :)

Ευχαριστώ κορίτσι μου κι εσύ να χαίρεσαι τα αστεράκια σου. Συντοπίτισσα βλέπω είσαι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...