Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

ΔΩΡΟΕΠΙΤΑΓΕΣ MOTHERCARE


Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια.δεν ηξερα σε ποιο θεμα ακριβως να βαλω την αγγελια μου,συγνωμη αν ειμαι εκτος.λοιπον οταν γεννησα μου εφεραν 5 δωροεπιταγες των 50 ευρω απο τα mothercare.την μια την εξαργηρωσα.μου εχουν μεινει 4.επειδη ομως εχω τα παντα και απο ρουχα κτλ και απο παιχνιδια(απο τον αδερφο μου)και σε λιγο καιρο στην βαφτιση μας θα μας φερουν και αλλα πραγματα ειναι κριμα να παω να τις ξοδεψω χωρις λογο αφου δεν εχω αναγκη απο τιποτα και θα προτιμουσα να βαλω τα χρηματα αυτα στην ακρη για την μπεμπα μου.εαν υπαρχει καποια κοπελα που θα ψωνισει απο τα mothercare και μπορει να αξιοποιησει εστω και μια δωροεπιταγη των 50 ευρω ας μου πει για να της την δωσω και να μου δωσει τα χρηματα.μπορω να σας την φερω οπουδηποτε στην αττικη ή και αμα θελετε συναντιομαστε και σε ενα mothercare.οι δωροεπιταγες ληγουν στις 24 ιουλιου για αγορες απο οποιοδηποτε mothercare.σας ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συγνωμη για το ποστ, να σου μόνο αν τυχον δεν βρεις να τις δώσεις, μπορεις να τις καλυψεις με αναλωσιμα, σαμπουαν, αφρολουτρα, πωποκρέμες, μπιμπερό, πιπίλες, βιβλιαράκια, μαξιλάρια, γυαλιά ηλίου κλπ πραγματα που συνήθως δεν τα παιρνουμε από άλλα μωράκια. Για τώρα αλλά κ για μεγαλύτερη ηλικία του μωρού σου. 'Η να αγορασεις δωράκια για υποχρεώσεις. Δεν ξέρω μήπως έχεις τη δυνατότητα να τις ανανεώσεις κιόλας πριν τη λήξη τους ώστε να κερδίσεις χρόνο και να δεις τί ανάγκες έχεις στην πορεία.

Ευχομαι να βρεθεί η λύση που σε εξυπηρετεί καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

'Η να αγορασεις δωράκια για υποχρεώσεις

στην μια δωροεπιταγη αυτο εκανα και εβαλα τα χρηματα για την μπεμπα μου:).το κακο ειναι οτι δεν εχω αλλες τετοιες "υποχρεωσεις" βαπτισεις κτλ.μεχρι να ληξουν γι αυτο σκεφτηκα να βαλω αγγελια.σ ευχαριστω πολυ για το μηνυμα σου:)

Link to comment
Share on other sites

Ενα πράγμα που δεν θα σταματήσεις να παίρνεις για όσο μεγαλώσει και όσα και να έχεις θα τα θέλεις ειναι εσώρουχα. Τα Mothercare εχουν την καλύτερη ποιότητα. Πάρε για 2 και 3 και 3 χρονων και φανελάκια και βρακάκια, πραγματικά θα σωθείς. Εγω ετσι την έπαθα, με τον ίδιο τρόπο, της έδωσα και τώρα κάθε αλλαγή σεζόν τραβάω τα μαλλλιά μου απο τα έξοδα. Και πετσέτες επίσης - μπουρνούζια, τα παιδιά μεγαλώνουν πολύ γρήγορα. Θα με θυμηθείς!! Δεν είναι και τα πιο φθηνά εξάλλου. Μια τριάδα φανελάκια εχουν στις εκπτώσεις γύρω στα 12 ευρω.

Οτι σε εξυπηρετεί εσένα καλύτερα πάντως. Πάντα καλοπροαίρετα τα σχόλια μου. Να σου ζήσει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και μπουφαν παλι ειναι χρησιμα για νηπια!!!! καθε κομματι για διαφορετικη ηλικια και ξεμπερδευεις!

αν και καταλαβαινω που προτιμας τα χρηματα για τον κουμπαρα της μπεμπας σου αλλα αν αναγκαστεις, καντο ετσι! Αγορασε ρουχα για να τα βρεις μπροστα σου σε Νο μεγαλα, πχ 4-5 ή 5-6!!!! κομματια οπως μπουφαν εποχιακα, ή ακομη και χειμωνιατικα (αν και δυσκολα θα εχει τωρα)! ακομη και παιχνιδια για μεγαλυτερα παιδια...

Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσια σας ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες:).κανονικα αυτο θα εκανα,θα επαιρνα ρουχα για μεγαλυτερη ηλικια(γιατι απο παιχνιδια κτλ εχουμε).αλλα εχουμε το εξης προβλημα.η μπεμπα ειναι 3.5 μηνων και ειμαστε ηδη 7.800 και 65 ποντοι(ψηλα στις καμπυλες).φανταστειτε ηδη φοραμε για τουλαχιστον 6 μηνων.οποτε δεν ξερω να υπολογησω τι νουμερα θα θελει για τον χειμωνα ή για το επομενο καλοκαιρι,δεν ξερω πως θα εξεληχθει η αναπτυξη της.ειναι και το πρωτο μου και ειμαστε εντελως ασχετοι:D.και παλι σας ευχαριστω παρα πολυ

Link to comment
Share on other sites

abebablom γι αυτο ακριβως τον λογο , σε συμβουλευω αν τελικα σου μεινουν επιταγες και πρεπει να αγορασεις για το δικο σου παιδι, να προτιμησεις για 3+ χρονων και πανω!!! Γιατι τοτε τα παιδια δεν αναπτυσσονται ετσι αποτομα οπως οταν ειναι μηνων...και τα ρουχα τα μεγαλυτερα, σιγουρα θα μπορεις να τα χρησιμοποιησετε!!!

Δηλαδη εγω στη θεση σου, για την μπεμπα που καθε καλοκαιρι, θα ειναι σχεδον στα μισα του χρονου, δηλαδη εναμιση, δυομιση, 3,5 κλπ, θα επαιρνα ρουχα σε μεγεθος 3-4 ή 4-5 και με το ματι θα της τα φορουσα οταν θα της ηταν καλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια επειδη πολλες με ρωτατε με πμ ποσο τις δινω,τις δινω 50 ευρω οσο ειναι κανονικα η αξια τους.επρεπε να το διευκρινησω εξαρχης.περισσοτερο σαν εξυπηρετηση ειναι και απευθυνομαι σε κοπελες που ετσι και αλλιως θα πηγαιναν να ψωνησουν.πληροφοριακα εχουν μεινει 2 δωροεπιταγες απο τις 4.και παλι συγνωμη εαν δεν εκφραστηκα σωστα.σας ευχαριστω παρα πολυ για το ενδιαφερον και για την εξυπηρετηση:)

Link to comment
Share on other sites

οπως εγραψα και παραπανω 50 ευρω.σε ευχαριστω παρα πολυ για το ενδιαφερον

Συγγνωμη για την παρεμβαση, αλλα κατι θελω να πω. Αν ειναι να μου την δωσεις 50 ευρω (όσο κοστιζει και στο καταστημα δηλαδη) γιατι να μην πάω να την παρω κατευθειαν απο το καταστημα; Ποια η διαφορα;;


tt10204303fltt.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...