Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημερα σας!

Φωτεινη σευχαριστω πολυ!

kagly81 στο Χαρη ειχαμε βγαλει μια φωτο στον υπερηχο κανα 2 βδομαδες πριν γεννησω και οντως το παιδι μετα εμοιαζε παρα πολυ με τη φωτο! Η μπουμπου ηταν συνεχως πλατη και δεν εκανε κοσμικες εμφανισεις :D

Βρε χρυσοχερες τι βελονακια βλεπω εχουν βγει εξω προς στιγμην μπερδευτηκα και νομιζα οτι μπηκα στο θεμα "κεντημα" !

Εγω παλι θα σας θεσω θεμα μαγειρικης εργαζομενης μαμας....

Σημερα ειναι μερα λαδερων αλλα τα χω βαρεθει συνηθως κανω ή μπαμιες ή αγκιναρες αλλα πολιτα ή αρακα κοκκινιστο με ρυζι.

Αλλη ιδεα?


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Τα δικά μας νέα τωρα.

Η μικρη ηταν ξετρελαμενη που ηρθε ο μπαμπας της. Της άρεσε και το δωρο της (μια κουκλα που τραγουδα και χορευει). Της ειχαν στειλει δωρα και οι θειες και η νονά της οπότε καταλαβαινετε. Τελικά για γλυκο έφτιαξα καρυδοπιτα. Την Κυριακη το μεσημέρι φαγαμε έξω και χαλαρωσαμε.

Τωρα όσον αφορα αυτα που σας ελεγα: η μαμα μου εννοειται οτι μου εδειξε πως να μαγειρευω. Απλά εγω εχω άλλο στυλ απο αυτην. Εκεινη θελει το φαγητο να ειναι ετοιμο απο το πρωι (δηλ. 9 π.μ.) Εγω ειμαι πιο χαλαρη και τη νευριαζω. Όλοι παραδεχονται οτι ειναι καλη μαγειρισσα κι ετσι υπαρχει εμπιστοσυνη στο άτομό της. Ο μπαμπας μου ειναι αυτος που δημιουργει τα θεματα. Εκεινος δε δεχεται ευκολα να φαει απο άλλον. Να σας πω την αληθεια εγω το εχω συνηθισει τοσο που πλεον το αγνοω (αυτη τη φορα δεν μπορουσα να το αγνοησω γιατι μενουμε ολοι μαζι κι επρεπε να μη δημιουργηθουν θεματα). Ελπιζω να σας εδωσα να καταλαβετε την όλη εικονα.

Για το θεμα εργοχειρων που ανοιξατε: ξερω βελονες, βελονακι και κεντημα. Αλλά η μαμά μου με ειχε στριμωξει να φτιαξουμε γρηγορα την προικα του αδερφου μου. Επειδη τοτε ειχα πλεξει πολλες γωνιες και δαντελες τωρα κάνω ενα μικρο διαλειμμα. Όταν νοιωσω ξανά καλά θα τα ξαναπιασω. Αν και για να ειμαι ειλικρινης το κεντημα δεν μου αρεσει και τοσο πολυ.

Φιλάκια σε όλες


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

δωρακι οι σαλατες δεν παχαινουν!!! (επειδη λες οτι εισαι σε διαιτα)ΗΜΟΥΝ...σε διαιτα....(τρομαρα μου...:tongue:)Τωρα τσακιζω τις σοκολατες σε χρονο ντε-τε!!!!!

οποτε φαε και ευχαριστησου τες!!!! να σου πω ιδεες???ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

φυσικα τρελαινομαι για σαλατες.....τρωω παρα πολυ!

α δωρακι και εβιρι!!!!

αποτυχια το βελονακι:? καλε δεν βρισκω τις τρυπες!!!! μου λεει η πεθερα μου σημερα οτι χρειαζομαι πιο ψηλο βελονακι και εγω της ειπα και ενα μεγεθυντικο φακο να βλεπω!

τι να πω δεν με παει το βελονακι:cry:Ειναι μεχρι να του παρεις τον αερα.Μετα θα σου φενεται πανευκολο!!!

καληνυχτα!!!!796287o63zeq0uzf.gif

Καλημερα.

Σημερα πεταχτηκα απο το κρεβατι...κοινως λαχταρισα!!!!!

Οι απο πανω μας εχουν τζακι και ειχαν παραγγειλει ξυλα.....ε, τα φεραν πουρνο πουρνο και τα αδειαζαν στο γκαραζ.......(κατω μας...)

Περιττο να σας πω για τι θορυβο μιλαμε!!!!!!:?

Τρομαξε κι ο θησαυρουλης μου...ευτυχως ηρεμησε και συνεχισε τον υπνακο του.:PΕγω φυσικα δεν ξανακοιμηθηκα....σηκωθηκα εκανα τις καθημερινες μου δουλιτσες,εβαλα κι ενα πλυντηριο να πλενει και τωρα εκατσα να πιω καφεδακι διαβαζοντας σας!;)

Κατα τα αλλα ησυχια.

Σημερα τρωμε μακαροναδα,για τον Θησαυρο εχω βρασει μοσχαρι....οταν ξυπνησει θα τον ρωτησω με τι να το τελειωσω.

Και παλι καλημερα.


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη εβδομαδα

εμεις εχουμε παστιτσιο απο χθες οποτε σημερα το μενου εχει βολτες...

οσο για τα βελονακια που λετε εγω μονο κεντημα ξερω. τα υπολοιπα ειναι αγνωστα για μενα... δεν εχω ασχοληθει ποτε


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια.

Μάλλον δε θα μαγειρέψω σήμερα επειδή περίσσεψε φαγητό από χτες και δε θέλω να το αφήσουμε για άλλη μέρα.

Δωράκι, καταλαβαίνω πόσο κοψοχολιαστήκατε. Μια φορά άκουσα κι εγώ ξεφόρτωμα ξύλων στη γειτονιά της κουνιάδας μου από το απέναντι σπίτι και έμοιαζε λες και ρίχνουν μπάζα από τον 3ο-4ο όροφο.

Σημερα ειναι μερα λαδερων αλλα τα χω βαρεθει συνηθως κανω ή μπαμιες ή αγκιναρες αλλα πολιτα ή αρακα κοκκινιστο με ρυζι.

Αλλη ιδεα?

Τότε παραλείπω εντελώς τα λαχανικά που ήδη ανέφερες και αναφέρω άλλα.

Μπριάμ,

Μελιτζάνες ιμάμ,

Κολοκυθάκια γεμιστά με ρύζι-αυγολέμονο,

Φασολάκια φρέσκα,

Χάντρες φασόλια φρέσκα,

Γεμιστά φούρνου (ντομάτες, πιπεριές, μελιτζάνες, κολοκυθάκια),

Δεν μπορεί ξεχνάω κι άλλα, μόλις θυμηθώ θα γράψω καινούργιο μήνυμα για να το δεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κ καλη βδομαδα κοριτσακια τι κανετε?

Εμεις γυρισαμε χτες το απογευμα απο το χωριο οπου περασαμε σχετικα καλα , ησυχα, ειδαμε αγαπημενα προσωπα, φαγαμε το σκασμου κ τωρα ξανα στο ρυθμο μας.

Καλα ειναι να φευγεις ΣΚ αλλα μενουν πολλες δουλειες πισω.Με το που γυρισαμε χτες αρχισα τα πλυντηρια 3 σε συνολο οπου σημερα πρεπει να σιδερωθουν....

Για φαγητο σημερα τρωμε φασολαδα κ ο μικρος κοτοπουλακι με χυλοπιτες.

Για αυριο δεν εχω αποφασισει ακομα τι θα κανω μαλλον καμια μακαροναδα με κιμα που εχω ετοιμο μαγειρεμενο στην καταψυξη γιατι εχω κ το σιδερωμα που δνε μου αφηνει πολυ χρονο.

Δεν εχω προλαβει να σας διαβασω,θα τα πουμε αργοτερα.

Φιλακια

Link to comment
Share on other sites

..ενέδωσα στο πειρασμό και έδωσα τα μικρά να κοιμηθούν στην πεθερα μου να χαλάρωσω λίγο..

...και πολύ καλά έκανες !!!!;)

....σας ευχαριστω για τα καλα σας λόγια για τις σελιδες μου. ειναι η μοναδικη δικη μου ασχολια για να μην νιωθω αχρηστη τωρα που ειμαι ανεργη. :(

Δες τα θετικά : 1ον) βοηθάς κόσμο με τις παραθέσεις άρθρων κλπκλπ

2ον) Βοηθάς εσύ η ίδια τον εαυτό σου στο πώς να αντιμετωπίζεις μια χ,ψ κατάσταση και

3ον) έχεις άααααπλετο χρόνο να ασχοληθείς με το ζουζούνι σου που, πίστεψέ με, όσο δύσκολα και να είναι.... ΔΕΝ αναπληρώνεται με τπτ.

Κι επειδή θεωρώ ότι τπτ δεν έρχεται "τυχαία" μάλλον προς όφελος του μικρού σου είναι !!!!

όλα θα έρθουν βολικά ! Πίστεψέ το και θα το δεις εν καιρώ ! αλήθεια !

κάντυ μου θειϊκή ιδέα για ψαράκι. μπράβο στην κοριτσάρα σου.

χθες έκανα κέηκ βανίλιας κ μπουρεκάκια. φάγαμε σουπίτσες. ο φέφος λιγκουίνι με μπέηκον, κρέμα γάλακτος κ κάρυ.

Η ιδέα με το ψαράκι μου ήρθε μόνη της επειδή ήμουνα 1.000% σίγουρη ότι αν το σερβίριζα απλά σε πιατέλα ψάρι με δίπλα τα λαχανικά ούτε που θα κοίταγαν... ενώ έτσι έβαζες μια κουταλιά στο πιάτο σου και είχε από όλα !

Είναι πολύ βολικό για τραπέζι επίσης

Φέφη,

Ζήλεψα τα λιγκουίνι σας και τα μπουρεκάκια !!!! Πες μου τί είχαν μέσα ???? Περίσσεψε κανένα μαρή να στείλεις προς τα εδώ ???????:rolleyes:

Ελπίζω σήμερις να αναπνέεις κανονικά ! μάκια σου !

Καλημερα και απο εμας,....Εχω χωσει την πεθερα για τα καλα,της ειπα να μαγειρεψει και ετσι εγω χαλαρουιτα..εφυγαααααα

Και ΛΑΜΠΡΑ έκαμες ντίαρ !!!!

Θα μπορούσε επίσης να σιδερώσει και κανένα ρυοχαλάκι περιστασιακά ... 5 άτομα είστε ζωή να έχετε !!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes: (χώσ' τη χώσ' τη δεν παθαίνει τίποτε !!!) χο χο χο :cool::cool::cool:

καλημερα!!! καντυ μου το ψαρακι πως το εβαλες απο πανω , να υποθεσω καθαρισμενο και σε ψιχα ε? ναι εννοείται

πολυ νοστιμο μου φανηκε το ...αχ πως λεγεται αυτο που φτιαχνουν οι αγγλοι και βαζουν στρωσεις???(παντεσπανια κρεμες, σιροπια, φρουτα, σαντιγεςκτλ κτλ) layering λένε αυτό με τις στρώσεις και topping την τελευταία στρώση

Σήμερα δεν μαγείρεψα, έκανα χτες μουσακά και έφαγα και σήμερα και ο άντρας μου έφαγε μακαρόνια με κιμά. Ο κιμάς είχε μείνει χτες απο το μουσακά οπότε μόνο μακαρόνια έβρασα. Πήγαμε για καφεδάκι το πρωί. Καλά ήταν.

Τί καλός ο μουσακάς ! Ζήλεψα ! Βάζεις και πατάτα ή μόνο κιμά, μελιτζάνες, μπεσαμέλ ?

κοριτσιααααααααα επιασα να δοκιμασω βελονακι σημερα για να μαθω για να κανω κουβερτουλα στο παιδι μου απ τα χερακια της μαμας του

καλεεεεεεεεεε τοσο δυσκολο ειναι :shock:ή φταιει το βελονακι και το μαλλι που εχω??????

δεν το 'χω με την καμία όμως ούτε πλέψιμο, ούτε βελονάκι ούτε τπτ.. ήμουν και αριστερόχειρας και δεν βρέθηκε ποτέ ούτε μισός άνθρωπος να μου δέιξει κάτι... νομίζω όμως ότι είναι χαλαρωτική και δημιουργική ασχολία εν γένει

Γεια σου Ντίντι

Εω και 2 εβδομάδες νιώθω κάτι στη κοιλιά, αλλά χτες το πρώι μόλις ξύπνησα και χάιδευα την κοιλιά μου νομίζω ότι το ένιωσα κανονικά σο σημείο που έπιανα. Το ίδιο ένιωσα και χτες το βράδυ. Σήμερα τπτ. Τι να πω αυτό πρέπει να είναι. πω πω !!! μα ναι ! η μπουμπού σου ήτανε :D:D

Περιττό να σας πω μην με κοροιδέεψετε αλλά τον υπέρηχο τον έβαλα σε κορνίζα δίπλα στο κρεβάτι μας. Υπερβολή το ξέρω

... οτι τον υπερηχο αυχενικης διαφανειας που φαινεται το προφιλ του και η κοιλιτσα του και τα χερακια του , αυτη τη φωτο την εχουμε κολλημενη πανω στο ψυγειο και τον χαζευουμε ολη μερα!!!

Ντίντι και Κάγκλυ,

Σας βρίσκω απόλυτα φυσιολογικές και καθόλου δεν σας κοροϊδεύουμε !!!! Να χαϊδεύετε κοιλίτσα και να τους μιλάτε ! Συνέχεια ! μην το ξεχνάτε, είναι πολύ σημαντικό !

Κι εγώ σαν εσάς... μέχρι και στο dvd των βαπτίσεών τους έχω βάλει στην έναρξη σκηνές από τους υπέρηχους που κάναμε, σκηνές από το Μαιευτήριο, οι πρώτες τους στιγμές... και κάθε μα κάθε φορά που θα τα δω ναααααα το κλάμα !!!! :oops:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια.

Χτες τελικά ήταν η σειρά του ψαριού για μας, το έφτιαξα τυλιχτό στη λαδόκολλα, έφτιαξα λαδολέμονο και τηγανητές πατάτες και μια ξεγυρισμένη σαλάτα. πολύ μου αρέσεις !!!

Να σας πω ένα καινούργιο που έγινε χτες... Οι εντυπώσεις δικές σας.

Τί να πεις .... μα καλά ! Δεν ντράπηκε να κάνει τόσο νταβαντούρι για 0,01 ???? μίζεροι άνθρωποι

αντε δινω αλλες 2 ευκαιριες στο βελονακι και αν δεν μου κατσει θα πιασω τις βελονες:rolleyes:

Μπορεί και να το καταφέρεις ! Μην το βάζεις κάτω !;)

Τα δικά μας νέα τωρα.

Η μικρη ηταν ξετρελαμενη που ηρθε ο μπαμπας της. Της άρεσε και το δωρο της (μια κουκλα που τραγουδα και χορευει). Της ειχαν στειλει δωρα και οι θειες και η νονά της οπότε καταλαβαινετε. Τελικά για γλυκο έφτιαξα καρυδοπιτα. Την Κυριακη το μεσημέρι φαγαμε έξω και χαλαρωσαμε.

...

Για το θεμα εργοχειρων που ανοιξατε: ξερω βελονες, βελονακι και κεντημα. σπιτσλες !!!

Φωτεινή μου,

Να την χαίρεστε την κορούλα σας !!!! Χαίρομαι πολύ και που περάσατε ωραία και που τελικά βγήκατε έξω και δεν κουράστηκε κανείς !!!!

Και του χρόνου με υγεία !!!! πω πω και θα είστε και τέσσερις !!! :tongue:

Καλημερα.....

Δωράκι μου,

Καλημέρα και σε εσένα !

Χάρηκα με τα καλά σου νέα από τον γυναικολόγο.... μαστογραφία κι εμένα με είχε βάλει να κάνω. Μια εκεί γύρω στα 35 (οκ, άργησα λίγο αλλά ευτυχώς δεν είχαμε ιστορικό στην οικογένεια) και νομίζω πως μετά τα 40, εντός ολίγου δηλαδή :rolleyes::rolleyes::rolleyes:, πρέπει να γίνεται μια φορά ετησίως σαν τον ΠαπΤεστ !

Εύχομαι ολόψυχα και στην Δώρα μας και στην Περιστέρω μας (και στην Φέφη βεβαίως βεβαίως) να αποκτήσουν και 2ο παιδάκι που το θέλουν τόσο πολύ !

Περιστέρω

Μην στεναχωριέσαι για πράγματα που διορθώνονται αγαπούλα ! :cool:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σωστή παράθεση έκανα, σε θαυμάζω γιατί ψάχνεις, αναζητάς, δε μένεις στάσιμη και κάνεις ό,τι καλύτερο μπορείς για να φτιάξεις μια νέα κουζίνα με καινούργιες γεύσεις, χρώματα, συνδυασμούς και μυρωδιές, προκειμένου να κρατάς αμείωτο το ενδιαφέρον όσων περιποιείσαι.

Καληνύχτα.

εγω παλι θαυμαζω εσενα με τις τοοοοοοσες ιδεες σου!!!! τα διαβασα ολα απλα απανταω σε καθε μια ξεχωριστα γιατι φοβαμαι οτι θα μου κλεισει το πισι και θα τα χασω μετα ολα

καπου διαβασα οτι νομιζω η μαρια ηθελε κατι σε λαδερο οι μονες ιδεες ηταν αυτες που η ιδια εγραψε

και μετα εσυ τις εδωσες χιλιες ιδεες που ουτε καν ειχα σκεφτει!!!!!

μπραβο εβιρι μου εσυ εισαι η δημαρχεσα εδω μεσα και το αξιζεις!!!!!!!:D


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας!

Φωτεινη σευχαριστω πολυ!

kagly81 στο Χαρη ειχαμε βγαλει μια φωτο στον υπερηχο κανα 2 βδομαδες πριν γεννησω και οντως το παιδι μετα εμοιαζε παρα πολυ με τη φωτο! Η μπουμπου ηταν συνεχως πλατη και δεν εκανε κοσμικες εμφανισεις :D

Βρε χρυσοχερες τι βελονακια βλεπω εχουν βγει εξω προς στιγμην μπερδευτηκα και νομιζα οτι μπηκα στο θεμα "κεντημα" !

Εγω παλι θα σας θεσω θεμα μαγειρικης εργαζομενης μαμας....

Σημερα ειναι μερα λαδερων αλλα τα χω βαρεθει συνηθως κανω ή μπαμιες ή αγκιναρες αλλα πολιτα ή αρακα κοκκινιστο με ρυζι.

Αλλη ιδεα?

μαρια μου νομιζω εγω δεν σου ευχηθηκα...

σου ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη με ενα υγιεστατο μωρακι!!!

ποτε με το καλο ο υπερηχος????


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΡΑΛΕΙΨΙΣ : Μου διέφυγε, ειλικρινά, να ευχαριστήσω πάρα πολύ την ggeny για τον κόπο της να μας δώσει την συνταγή της ανάμικτης τούρτας της !!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩ !!!!;)

Στα δικά μας : σήμερα και αύριο πρώτα ο Θεός θα φάμε φακές που τις μαγείρεψα χθες βράδυ.

περάσαμε όμορφα την Κυριακή μας -είχαμε πάει σε μια εκδήλωση που οργάνωσε το ΚάνεΜιαΕυχή-. Ήταν όμορφα. Ο καιρός βοήθησε πάρα πολύ !Φυσικά τα πιτσιρίκια ξελύσσαξαν στο παιχνίδι και στην τρεχάλα βεβαίως βεβαίως.

Η διοργάνωσή γενικά ήταν επιτυχημένη αν και θα περίμενα πιο πλούσιο πρόγραμμα για τα παιδιά. Στο θέμα του φαγητού που προσέφεραν σε σύγκριση ποιότητας/τιμής συμπαθητικά ήταν - πάντως, υπήρχε φαγητό κυρίως για τους μικρούς που είναι και το πιο σημαντικό !-.

Αυτό που εύχομαι είναι τουλάχιστον με όσα χρήματα κατάφεραν να συγκεντρώσουν να βοηθήσουν παιδιά που το έχουν ανάγκη !!!

Link to comment
Share on other sites

Άννια μου, ακόμα χάλια είμαι, παρά την αντιβίωση.

δεν παίρνω ανάσα!

δυστυχώς κ το γιαβράκι μου σήμερα έβηχε κ ακουγόταν η φωνή της αλλαγμένη...Παναγιά μου βοήθα!

Εβιρούλα μου της παραγγείλαμε τζούνιορ, το οποίο δεν έφαγε. κρατούσε το κοτοπουλάκι κ κυρίως ήταν εκστασιασμένη με το περιβάλλον, τηλεοράσεις με μουσικά βίντεο, καθίσματα πολύχρωμα...κλπ! της άρεσε πολύ! είχε ωραίο καιρό χθες, απολαύσαμε κ βολτούλα οικογενειακώς.

στο γυρισμό είδε σε βιτρίνα με πλέη μομπίλ κ ξύλινο σπιτάκι μεγάλο! τα ζητάει επίμονα.

ευτυχώς πλησιάζουν τα γενέθλια κ έτσι θα της τα πάρουν τα πεθερικά μου. να είναι καλά!

ντίντι τί ψυχή έχουν οι καβουροκροκέτες;

έφαγα γκόλντεν κ πατάτες κ τα περισσεύματα της ρύπας που έφαγε ...χαρά!

ευχαριστώ για τα περαστικά. με ψόφησε αυτό το κρύωμα!

μου αρέσει που είσαι λιχούδω!

ταζούλα ελπίζω να περάσατε όμορφα στην παιδική χαρά!

κάγκλυ μου, όλα καλά θα πάνε!

μοιάζει στον μπαμπούλη της; τί καλά! έτσι είναι τα πρώτα παιδιά όταν είναι κορίτσια! μοιάζουν στον μπαμπακούλη!

κ εμείς στο ψυγείο την είχαμε κολλήσει τη φωτό της με μαγνητάκι!

για κέντημα κ βελονάκια...α πα πα! ανατρίχιασα! ούτε να τα δω. ούτε κουμπί δεν ξέρω να ράψω! αρνούμαι!

Δώρα χαίρομαι που περάσατε όμορφα χθες!

αφού έχασες κιλά, φάε!

Φωτεινούλα μου χαίρομαι που χάρηκε η μικρούλα σου!

με γειά τα δώρα!

μαρία παπ, εγώ την έχω καταβρεί με τον μπάρμπα στάθη για λαδερά! εύκολα κ γρήγορα!

καλημέρα Τζένη! καλά κουράγια με το σιδέρωμα.

όλο το ΣΚ σιδέρωνα, έβαζα πλυντήρια!

σήμερα έχω σίδερο πάλι! ευτυχώς όχι μαγείρεμα. έτσι θα ασχοληθώ με το παιδί! είμαστε μπουκωμένες!

τρώω κοτόσουπα! κ για όσο θα είμαι έτσι!

φιλούρες!

καλημέρα κάντυ μου! είσαι μπαχτσές!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...