Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      οχι ρε συ  δεν μιλάω για τα 2400  ! μιλάω για το κυοφορίας ,λοχείας και μητρότητας ! εγώ με αυτά εχω γίνει εξαλλη αν δεν μας τα πληρώνουν ! δλδ σκέφτομαι ότι πχ θα εμένα  1 χρόνο απλήρωτη και παθαίνω σοκ…  τέλος πάντων ας αγχωθώ πάλι για τις συσπάσεις μου και θα ξανά αγχωθώ γι αυτό τον άλλο μήνα 🙄

      Όχι ρε συ απτήν στιγμή που δουλεύεις αυτά είναι στην ουσία επιδόματα που δίνουν για να μην σε διώξουν απτήν δουλειά σου. Αυτά στην ουσία προστατεύουν την εργασία σου Κ δεν είναι επίδομα για ενίσχυση.

      Αυτό το έχουν κάνει για να μείνεις έγκυος ενώ δουλεύεις . Γιατί αλλιώς δεν θα έμενε καμία γυναίκα έγκυος με το φόβο της απόλυσης. 

      Οπότε στην ουσία σου δίνει ένα βασικό μισθό για 6 μήνες Κ άδεια κ δεν επιβαρύνει τον εργοδοτη για να κάτσεις στην δουλειά Κ να μεγαλώσει Κ λίγο το παιδί . 

      Στην ουσία είναι εργασιακό δικαίωμα . 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Το χω ψάξει πολυ και εντελώς επιστημονικά μπορώ να σε βεβαιώσω πως το ρημαδοκάλαθο... ΓΕΝΝΑΕΙ!

Ναι.... ναι... γεννάει ρούχα... ! Είναι σίγουρο και καρα-τσεκαρισμένο!!! :tongue::tongue::lol:

Συμφωνώ απολύτως...ακόμα δεν λέει να αδειάσει το σκασμένο...αλλά δεν θα του περάσει...είμαι τελείως αποφασισμένη αυτή την εβδομάδα!

Ο μικρός καλά;;;


beSZp2.pngdsR5p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμένα πάλι το σίδερο δεν με ενοχλεί, αρκεί να έχω τελειώσει με τις υπόλοιπες δουλειές του σπιτιού.Αναβω το τζάκι,φιαχνω το καφεδάκι μου και ξεκινάω.

Αυτο που με ενοχλεί είναι να βλέπω τα ασιδέρωτα καθώς και να τακτοποιώ τα σιδερωμένα!

Χρυσα...όταν τελειώσεις το δικό σου σίδερο σε περιμένω...

Θα σου ανάψω τζάκι...θα σου φτιάξω και καφέ και κουλουράκια... :)

Και το τακτοποίημα το κάνω εγώ βρε...μην αγχώνεσαι... lol


beSZp2.pngdsR5p2.png
Link to comment
Share on other sites

GeorginaT, εγω το στεγνωτήριο το καθαρίζω με ενα νωπο πανί και μαζευω τα χνουδια απο το φιλτρο.

Το νερο δεν το χρησιμοποιω πουθενα αν και καπου ειχα διαβασει οτι το χρησιμοποιούν στο ατμοσίδερο.

Δεν ξερω ομως αν ειναι αυτο σωστο. Κατι αλλο δεν νομίζω να χρειαζεται το στεγνωτήριο. :)

Έχω σύστημα σιδερώματος και δεν δέχεται το νερό του στεγνωτηρίου...

Συνήθως τα ρίχνω στα μπαλκόνια...ή σφουγγαρίζω αλλά έλεγα μήπως υπάρχει καμμία καλή ιδέα...

Τα χνούδια τα μαζεύω από το φίλτρο...αλλά κάποια έχουν πέσει μέσα και είναι πολύ δύσκολο να τα βγάλω...ακόμα και με τη σκούπα...


beSZp2.pngdsR5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ετρεχα και δεν μπόρεσα να μπω, το πρωί είχα αρκετή δουλειά στο γραφείο και το απόγευμα ποδόσφαιρα, συν το ότι κυριακή έγινα νονά και είχα διάφορα...

Πάντα άξια!!! Πάντα τέτοια!

Να είσαι πάντα γελαστή και λαμπερή και να χαίρεσαι το βαφτιστήρι σου...


beSZp2.pngdsR5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Χρυσα...όταν τελειώσεις το δικό σου σίδερο σε περιμένω...

Θα σου ανάψω τζάκι...θα σου φτιάξω και καφέ και κουλουράκια... :)

Και το τακτοποίημα το κάνω εγώ βρε...μην αγχώνεσαι... lol

Εγινε!Φιάξε καφέ και εφτασα!;)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Georgina, εγώ έχω εφαρμόσει το β. Τρέμετε επίδοξοι διαρρήκτες :lol:!

Γιατί, ρε, καλό κουράγιο; Θα σε ζήλευα αλλά έχω αποσπάσει υπόσχεση απ' την κολόνα του σπιτιού για την ίδια βόλτα μέσα στη βδομάδα! :D

Εμένα τα τζάμια μου στους 90 πόντους έχουν μπορντούρα με σχέδιο μούντζες δίχρονου! :tongue: Έτσι το αντιμετωπίζω γιατί, έτσι κι αλλιώς, δεν μένουν καθαρά παρά για καμιά ώρα μετά που τα κάνω.

Γιατί συμφωνούμε στα δικά του...ότι αφορά το γκαράζ και την αποθήκη...

διαφωνούμε στα δικά μου...μαξιλάρια, ριχτάρια, κουρτίνες...οπότε κάναμε τα δικά του και τα δικά μου άλλη φορά...

Να πω πάντως ότι πήραμε κόκκινα ράφια dexion για την αποθήκη.... :)

Το μόνο που έκανα είναι να πάρω μία σύνθεση από κορνίζες για να τις κρεμάσω στον τοίχο...όλα τα άλλα σε δεύτερη επίσκεψη..

Καλά σας ψώνια...


beSZp2.pngdsR5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κουκλί μου!!!

Ευχαριστώ πολυ! :P

Τι εξετάσεις? Μην απαντήσεις, δεν ρωτώ απο περιέργεια, απλώς εννοώ ελπίζω να μην είναι τίποτα σοβαρό! :!:

Και γω σήμερα... σχεδόν τίποτα δεν έχω κάνει. Είχα δουλίτσα στο site με μία ειδική θεραπεία και έπρεπε να την αναρτήσω, έπλυνα μερικά πιατάκια, μαγείρεψα φαγάκι και σε λίγο θα διαβάσω το φιογκάκι μου... Χαλαρά! ;)

Ειρηνακι ξερω οτι δε ρωτας απο περιεργεια αλλα απο ενδιαφερον.Εχω υπερταση και πρεπει να κανω καποιες εξετασεις.Κατα τ αλλα σημερα ειχα μαθημα και το πρωι και σε λιγο πρεπει να ξαναφυγω.Μονο φαγητο εκανα και το νεροχυτη.Εχω και ενα πλυντηριο να απλωσω αλλα το σπιτι ειναι γεματο με ασιδερωτα.Τα ζουζουνια μου ειναι κρυωμενα και μενα το κεφαλι μου ηδη καζανι.Να δουμε πως θα αντεξω μεχρι τις δεκα:(
Link to comment
Share on other sites

Eιρήνη μου ερωτησούλα..

Τα του καλσόν εμένα δεν με βόλεψε διότι τελικά είναι πολλά και τα χρειάζομαι όλα...

Έχω φετίχ με δαύτα γμτ...

Είναι σε διάφορα χρώματα/σχέδια και τα χρησιμοποιώ...

Καμιά άλλη ιδέα που να χωράει περισσότερα, να τα βρισκω και ίσως να μη χρειάζομαι όλο το το συρτάρι ?

Aν έπαιρνες κάποιο διαχωριστικό για το συρτάρι για να τα τακτοποιήσεις;

Κάτι σαν αυτό που έχει το IKEA για τα φουλάρια...το συρτάρι δεν το γλυτώνεις απλά θα φαίνονται πιο ωραία στο μάτι και θα βρίσκεις εύκολα αυτό που θέλεις...


beSZp2.pngdsR5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη κιόλας αλλά ο άντρας σου πρέπει να μπει σε πρόγραμμα...επειγόντως!!!

Συμφωνώ ότι ο μικρός πρέπει να είναι μαζί σου....αυτό όμως δεν σημαίνει ότι κάνουμε γωνιές παιχνιδιού παντού...τι θα έκανα στη θέση σου...

- στο σαλόνι/καθιστικό/playroom ή σε όποιο δωμάταιο περνάτε τον περισσότερο χρόνο σας τα περισσότερα και πιο ογκώδη παιχνίδια

- στο δωμάτιο του...μερικά βιβλιαράκια ή 1-2 puzzle ή 1-2 παιχνίδια δεξιοτήτων

- στην κουζίνα...1-2 μουσικά...στυλ τηλεφωνάκι...και από κει και πέρα ή μαλακά παιχνίδια στυλ λαχανικών και φρούτων...τα μαζεύεις και τα κάνεις ντεκόρ...ή ταπεράκια με φασόλια και κουτάλες...

Φρόντισε να έχεις διαδρόμους καθαρούς από παιχνίδια γιατί αλλιώς θα είσαι μονίμως με νεύρα...νομίζω ότι αυτό είναι το μεγάλο σου πρόβλημα...

Επίσης, αν θέλεις παιχνίδια σε κάθε δωμάτιο για να απασχολείται ο μικρός πάρε κουτάκια με καπάκι για να τα βάζεις μετά κατευθείαν μέσα...πριν αλλάξετε δωμάτιο μαζεύουμε τα παιχνίδια...

Περιστεράκι μου συμφωνω με την Τζορτζινα.Με όλο το θάρρος παντα νομίζω πρέπει να βρεις έναν τρόπο να αλλάξεις αυτή την εικόνα.Αν μαθει ο γιος σου τωρα που είναι μικρος,να τα μαζευέι θα είναι τακτικός και μετά όταν μεγαλώσει.

Εμενα, οσο ηταν μικρός ,επειδή στεναχωριόταν πολυ όταν του χαλούσε παιχνιδι, του έλεγα παμε να τα μαζέψουμε μην τα πατήσουμε και σπασουν και τον έπαιρνα μαζί και τα βάζαμε στη θέση τους, καθε μεσημέρι και κάθε βράδυ πριν τον ύπνο΄Με αυτο τον τρόπο τουλάχιστον τις ώρες που εγώ ήθελα την ηρεμία μου το σπιτι ήταν τακτοποιημενο.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ειναι το μαγικο σφουγκαρι της scotch brite,φαντάζομαι θα έχουν και άλλες εταιρίες αντίστοιχο,είναι άσπρο σαν γομα και έχει από την μια πλευρά μπλε χρώμα.

Το χω αλλα το χρησιμοποιώ ακριβώς σαν αυτό, "γόμα" στους τοίχους και πράγματι κάνει θαύματα. Κάνει και για τα ξύλινα ντουλάπια με τις δαχτυλιές??? :confused::confused:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Το χω αλλα το χρησιμοποιώ ακριβώς σαν αυτό, "γόμα" στους τοίχους και πράγματι κάνει θαύματα. Κάνει και για τα ξύλινα ντουλάπια με τις δαχτυλιές??? :confused::confused:

Και εγώ κυρίως για αυτό το χρησιμοποιώ,απλά στα ντουλάπια θέλει μετα παρασμα με ένα πανι για να γυαλίσουν επειδή αφήνει θαμπάδες.Σίγουρα κάνει πάντως.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Easy living όχι μόνο για τα σπίτια μας αλλά και για τον λατρεμένο μας εαυτούλη. ;)

Μην ξεχνάτε τις "υποχρεώσεις" που έχετε απέναντι στον εαυτό σας, που φροντίζει για όλα και πρέπει να σεις να φροντίζετε για εκείνον! Αγαπήστε τον εαυτό σας και θυμηθείτε: η πρόληψη είναι η καλύτερη.. θεραπεία! ;)

Μην αμελείτε τα γυναικολογικά τεστ σας! Δεν υπάρχει καμία δικαιολογία. Εσείς πρέπει να φροντίσετε για σας. Εσείς και μόνο εσείς:

Για δωρεάν τεστ Παπανικολάου, δείτε και εδώ:

http://www.childit.gr/v2/index.php/health/1797-dorean-test-papanikolaou-apo-15-eton-eos-tis-31-ianouariou


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κυρίως για αυτό το χρησιμοποιώ,απλά στα ντουλάπια θέλει μετα παρασμα με ένα πανι για να γυαλίσουν επειδή αφήνει θαμπάδες.Σίγουρα κάνει πάντως.

Αφού το έχω, θα το δοκιμάσω και θα σου πω Χρύσα μου! ;)

Ευχαριστώ!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

τι κανετε κοριτσακια σας διαβαζω αλλα ειμαι λιγο στο τρεξιμο και δεν προλαβαινω ευτυχως που ερχομαι στην δουλεια και με τις απεργιες εχω χρονο.

εγω εκανα την ντουλαπα μου και των παιδιων και τα εφτυσα αλλα παω νομιζω καλα επισης ξεκινησα και μια εβδομαδα μια ψιλοδιαιτα και αισθανομαι αλλος ανθρωπος.

νιωθω μια αποφασιστικοτητα μια ενεργεια ελπιζω να κρατησει.

παντως επειδη οι ντουλαπες ειναι παλιες πολυ παλιες οσο κοπο και αν εκανα παλι χαλια φαινονται ολα ειναι στριμωγμενα σνιφ

ευελπιστω το καλοκαιρι να βαλω καμια καινουρια τουλαχιστον. το σκεφητκα θα παω στο ικεα και θα παρω δυο με συρομενες πορτες που δεν χρειαζονται και χωρο για ανοιγμα τι λετε?


wtPtp3.png

hb9ip2.png

Link to comment
Share on other sites

Eιρήνη μου ερωτησούλα..

Τα του καλσόν εμένα δεν με βόλεψε διότι τελικά είναι πολλά και τα χρειάζομαι όλα...

Έχω φετίχ με δαύτα γμτ...

Είναι σε διάφορα χρώματα/σχέδια και τα χρησιμοποιώ...

Καμιά άλλη ιδέα που να χωράει περισσότερα, να τα βρισκω και ίσως να μη χρειάζομαι όλο το το συρτάρι ?

Λατρεμένο μου κοριτσάκι.

Το σκέφτηκα λιγάκι. Νομίζω πως πρέπει γενικά, ν' ακούμε τις ανάγκες μας. Εγώ δεν χρησιμοποιώ συχνά καλσόν, άρα ο τρόπος αυτός με βολεύει. Εσύ, που και χρησιμοποιείς και τα γουστάρεις πολυ, νομίζω πως θα πρέπει με ευχαρίστηση να χαραμίσεις ένα συρτάρι! Αφου σου αρέσουν γιατί να μην τα βλέπεις καλο-τακτοποιημένα?!

Εγώ λεω να το χαραμίσεις και να τα τακτοποιήσεις με την άνεση σου!

Ή ανά χρώματα

Ή ανά κατηγορία (βραδινά, πρωϊνά κλπ.) :wink:

Τι λες?


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...