Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

Ohhh!!!Ναι Μαρια μην του πεις τπτ απο ολα αυτα!!!

Θα το αφήσω λίγο στο φλου το ποιες θα είμαστε...

Το καλοκαίρι, έρχεται ένα αγοράκι (γειτονάκι, όχι άσχετο) ένα χρόνο μεγαλύτερο από την Σοφία, και λέει: "Σοφία, να σου δείξω τα μπαλάκια μου?". Ο μπαμπάς μας φαντάστηκε ότι μιλάει για παιχνιδάκια και του λέει να της τα δείξει. Οπότε ο μικρός κατεβάζει το μαγιώ του και "της τα δείχνει!".

Τον παίρνει ο άντρας μου στην άκρη και του λέει ψιθυριστά "αν το ξανακάνεις αυτό, θα στα κόψω!!!".

Περιττό να σας πω, πως ο μικρός δεν του ξαναμίλησε!!! Τον έβλεπε κι έφευγε τρέχοντας!!!


mrdIp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Ασε με λιγο να το επεξεργαστω... Μηπως σας μαζεψω στην επιστροφη απο τη δουλεια... Και μετα παμε να παρουμε τον Σωτηρη απο το σπιτι... Ασε λιγο να το σκεφτω και θα σου πω... Απαραιτητη προυποθεση ειναι να μπορεσω να φυγω μια λογικη ωρα απο τη δουλεια...

Αληθεια τι ωρα προσδιοριζουμε τη συναντηση???

Επεξεργάσουτο λοιπόν και μου λες και εμένα τα αποτελέσματα.χιχι

Εγώ ούτως η άλλως μπορώ μετά τις 5 και μάλιστα τώρα που το θυμήθηκα δεν θα έχω τον Τάτση μαζί γιατί θα είναι στη μαμά μου.

Link to comment
Share on other sites

Θα το αφήσω λίγο στο φλου το ποιες θα είμαστε...

Το καλοκαίρι, έρχεται ένα αγοράκι (γειτονάκι, όχι άσχετο) ένα χρόνο μεγαλύτερο από την Σοφία, και λέει: "Σοφία, να σου δείξω τα μπαλάκια μου?". Ο μπαμπάς μας φαντάστηκε ότι μιλάει για παιχνιδάκια και του λέει να της τα δείξει. Οπότε ο μικρός κατεβάζει το μαγιώ του και "της τα δείχνει!".

Τον παίρνει ο άντρας μου στην άκρη και του λέει ψιθυριστά "αν το ξανακάνεις αυτό, θα στα κόψω!!!".

Περιττό να σας πω, πως ο μικρός δεν του ξαναμίλησε!!! Τον έβλεπε κι έφευγε τρέχοντας!!!

χαχαχαχα για ενα πραγμα ηταν περηφανο το παιδακι, του τον εκοψε τον αερα ο πανμαρσυζυγος!!!!


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Νατασα μαζι εχουν γενεθλια τα παιδια μας;;; Και εμενα εχει κολησει στα 2

Πετρουλα (αν θυμαμαι καλα εσυ ρωτησες) ο ανδρας μου δεν εκανε διακοπες. Μας πηγε στα Γιαννενα , γυρισε και εκατσε λιγες μερες που ηρθε να μας παρει.

Οσο για τη συναντηση εγω δυστυχως δε μπορω γιατι δουλευω μεχρι τις εννεα. Κριμα θα ηθελα πολυ να δω τη Πετρουλα και να τα ξαναπουμε οι υπολοιπες.

Η κωνκων που ειναι;;

Η Μαρια, Ριτακι ειναι στο χωριο.

Οσο για το συμβαν με τον Πανουλη δε θυμωσα με το παιδακι βρε κοριτσια. Ειναι δυνατον να τα βαλω με ενα παιδακι. Ποτε δεν επεμβαινω. Απλα το να τον ΄΄σαπισω στο ξυλο΄΄ ήταν χαρη λογου. Απλα στεναχωρηθηκε που ετρεχαν αιματα και που τρομαξε τοσο πολυ το αγορακι μου και δεν κατεβαινε απο την αγκαλια μου με τιποτα.

Μπραβο ρε Ηλιανα πολυ χαιρομαι που βρηκες ενα χερακι βοηθειας.

Link to comment
Share on other sites

Θα το αφήσω λίγο στο φλου το ποιες θα είμαστε...

Το καλοκαίρι, έρχεται ένα αγοράκι (γειτονάκι, όχι άσχετο) ένα χρόνο μεγαλύτερο από την Σοφία, και λέει: "Σοφία, να σου δείξω τα μπαλάκια μου?". Ο μπαμπάς μας φαντάστηκε ότι μιλάει για παιχνιδάκια και του λέει να της τα δείξει. Οπότε ο μικρός κατεβάζει το μαγιώ του και "της τα δείχνει!".

Τον παίρνει ο άντρας μου στην άκρη και του λέει ψιθυριστά "αν το ξανακάνεις αυτό, θα στα κόψω!!!".

Περιττό να σας πω, πως ο μικρός δεν του ξαναμίλησε!!! Τον έβλεπε κι έφευγε τρέχοντας!!!

Σωστος ο μπαμπας!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Σε μερικα χρονια να τον δω!!!!!!!!! Και ο δικος μου για την κορη του τα ιδια λεει!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ ναι η Μαρια λειπεΙ το ξεχασα....

Πικουλινα μου δεν ειπα πως θυμωσες με το παιδακι αλοιμονο...λογικο ειναι να στεναχωρεθηκες.Ξερεις περσι εβλεπα καποια διχρονα να την πεφτουν στο Γρηγορη ,να τον σπρωχνουν κτλ.Σκεφτομουν απο μεσα μου οτι, ευτυχως εχω ενα πολυ καλο και γλυκο παιδακι και οτι εγω δεν θα τον αφηνα να φερεται ετσι ,ημουν αδικη στην ουσια με τα αλλα παιδια και τους αλλους γονεις....φετος το γλυκο παιδακι μεταλλαχτηκε...σαφως δεν ειναι επιθετικος αλλα συχνα θα κανει αγαρμπες κινησεις και θα ριξει και καμμια σπρωξια ειτε χωρις λογο ειτε επειδη του πηραν το παιχνδι,επειδη δεν του εδωσαν το παιχνιδι,επειδη τον εσπρωξαν κτλ κτλ...

Οποτε καταλαβα οτι ολο αυτο ειναι μεσα στο προγραμμα.,

Εμεις κανουμε οτι μπορουμε για να ομαλοποιησουμε και να εξαφανισουμε αυτες τις αντιδρασεις απο την αλλη ομως εξαρταται απο τη δικη μας σταση ποσο θα τρομαξει,θα λουφαξει,θα αμυνθει κτλ ενα παιδι αν το χτυπησουν.

Τις πρωτες φορες ετρεχα με μιας και τον επαιρνα πιο εκει.Πλεον δεν πλησιαζω καν εκτος και τον δω να κλαιει πραγματικα.Σιγα σιγα λοιπον η αυτοπεποιθηση αυτη που κερδισε με το να μη δινω σημασια και με το να μην τον χαιδευω οταν απλα τον σπρωχνουν ,τον χτυπανε,τον στριμωχτουν γενικοτερα ,εφερε και την αμυνα.Λογικο δεν ειναι?


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Α να σας πω σκηνικο...

Στη Σικινο στην παραλια βραδυ τρωγαμε σε μια ταβερνουλα.

Καποια στιγμη σηκωθηκαν τα παιδια να παιξουν στην αμμο(οπως παντα).

Ο Γρηγορης την εβρισκε πολυ να πηγαινει σε κατι βαρκες τις οποιες ειχαν αραγμενες στην αμμο ψηλα και να μπαινει μεσα.Τον αφηναμε και εμεις...τζαμπα αυτοκινητακια ηταν αυτο...χαχα

Τον ειχαν μαλωσει καμποσες φορες οι ιδιοκτητες και τον μαζευαμε...

Εκεινο το βραδυ ειχαν μαζευτει ολα τα πιτσιρικια μεσα στις βαρκες.Ερχονται καποια στιγμη κατι 16χρονα ντοπια και πλησιαζουν να τα βγαλουν απο τις βαρκες.

Παω κι εγω πιο εκει στο μαγαζι να ακουσω τι λενε.

Βλεπω ολα τα παιδια να εχουν σηκωθει και να εχουν βγει απο τις βαρκες...ο Γρηγορης ακομα μεσα ,αρχηγοπουλο να μιλαει με τα 16χρονα.

Παιδια ηταν κωμικη η σκηνη.Ενα ανθρωπακι τοσο δα μεσα στη βαρκα να διαπραγματευεται.

Ακουω

Παιδια:''αγορακι βγες σου ειπαμε,θα σας μαλωσουν δεν επιτρεπεται''.

Γρηγορης:''Καλα, ειπα βγω...σε λιγο...''

Παιδια:''Βγες γιατι θα τις χαλασεις''

Γρηγορης:''(Δ)ε χαλανε ειναι αμμος εδω οχι θαλατσα''

Παιδια:''Αντε πες το στον πατερα του να τελειωνουμε θα τις διαλυσουν

Γρηγορης'''Ειμαι ματσορας εγω...ξερω φτιαξω''

Ε μετα πηγα και τον πηρα οταν τον ρωτησα τι εγινε μου λεει ''κατι παιδια ειπαν χαλασουν βαρκες...με μαλωσαν''

Απτοητος μιλαμε....τουλαχιστον συννενοηθηκε.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους ! Ειμαι νεο μελος & αποστελλω το τριτο μου μνμ (συγχωρηστε με για τυχον λαθη. Ειμαι μια ευτυχισμενη μανουλα ενός αγοριου 22 μηνων με το αγχος της δημιουργικης απασχολησης του να με κατακλυζει! Θα ενδιαφεροταν καποιος να αναφερθει σε πιθανους τροπους απασχολησης & παιχνιδιων? Επισης λογω περιορισμενου χρόνου αναζητω απο τώρα ιδεες για το παρτυ γενεθλιων του που ειναι τον Οκτωμβρη. Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια, αισθανομαι λιγο εκτός κλιματος στην παρεα σας αλλα θα ηθελα πολυ να επικοινωνησω μαζι σας ειμαι νεο μελος & η τυχερη μανουλα ενος αγοριου 22 μηνων καλως σας βρηκα!!! Καμια συμβουλη για δημιουργικη απασχοληση τπου αγοριου μου???

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μπαινω στα γρήγορα να σας πω ενα γεια .

Αποφασισαμε (δηλαδη ο καλός μου ως συνηθως για να τρεχω εγω) να φυγουμε αυριο για θαλασσα οπότε εχω ενα σωρο πραγματα να ετοιμασω.

Ηλιάννα μου να προσεχεις κουκλίτσα μου

Σας ζηλευω που κανονίζετε και συνάντηση αλλα που θα παει καποια στιγμη θα τα καταφερω και εγω να σας γνωρισω ολες.

Δεν ξερω αν θα προλαβω να ξαναμπω οπότε πολλα πολλα φιλιααααα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα κοριτσια, αισθανομαι λιγο εκτός κλιματος στην παρεα σας αλλα θα ηθελα πολυ να επικοινωνησω μαζι σας ειμαι νεο μελος & η τυχερη μανουλα ενος αγοριου 22 μηνων καλως σας βρηκα!!! Καμια συμβουλη για δημιουργικη απασχοληση τπου αγοριου μου???

Καλησπέρα gogonenaki και καλώς ήρθες.

Να χαίρεσαι και το γλυκό σου αγοράκι.

Είστε λιγάκι μικρότεροι από τα παιδάκια του cafe μας, αλλά και τι μ' αυτό, όλοι χωράμε.

Τώρα για ιδέες τι να πω. Κι εμείς στην προσπάθεια ανεύρεσης είμαστε! Η απασχόληση μας με το κάθε τι είναι του πεντάλεπτου και κάθε φορά εφευρίσκω και κάτι νέο!

Οσο για ιδέες για το πάρτυ εμείς είχαμε το Nemo, ο οποίος ήταν και κουμπαράς και τώρα μαζεύουμε εκεί τα ευρώπουλα μας ;)

Σούλα καλά να περάσετε. Φιλιά.


an1cCvJoSf-1110MzA1OTAzZHwwMDAwNTU0ZGF8TXkgbGl0dGxlIHByaW5jZSBpcw.gif 932708c9ku0fnaz0.gif
Link to comment
Share on other sites

Εννοω ειτε εντος ειτε εκτος σπιτιου any ideas? Ευχαριστω για την απαντηση-

Για εκτος θα προτεινα κολυμβητήριο οπως κανει ο γωγος μας και μουσικη οπως κανει η Σοφια μας.

Για εντος ο δικος μας τρενεται με παζλ και ζωγραφικη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...