Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

      Τα επιδόματα βρε angot δεν τα δίνουν σε αυτούς που πληρώνουν φόρους . Τα επιδόματα τα δίνουν σε αυτούς που έχουν ανάγκη . Άμα ήταν έτσι Κ ο Βαρδινογιάννης είναι επιχειρηματίας 30 χρόνια Κ πληρώνει εργαζόμενους Κ φόρους κτλ δικαιουτε επίδομα γέννας η γυναίκα του... Δηλαδή μια καθαρίστρια που δουλεύει 15 χρόνια θα πάρει τα ίδια λεφτά με εσένα Κ εμένα  σαν επίδομα επειδή γέννησε . .  

      Μην μπερδεύεις τα εργασιακά δικαιώματα με τα επιδόματα. Την άδεια κ τον μισθό απτήν δουλειά σου όσο δεν δουλεύεις θα τα πάρεις. 

      Το τι κρατάνε στους ναυτικούς άσε το ξέρω από πρώτο χέρι. Αλλά αυτό δεν έχει σχέση με την περιουσία του καθένα Κ το τι έχει να πληρώσει.

      οχι ρε συ  δεν μιλάω για τα 2400  ! μιλάω για το κυοφορίας ,λοχείας και μητρότητας ! εγώ με αυτά εχω γίνει εξαλλη αν δεν μας τα πληρώνουν ! δλδ σκέφτομαι ότι πχ θα εμένα  1 χρόνο απλήρωτη και παθαίνω σοκ…  τέλος πάντων ας αγχωθώ πάλι για τις συσπάσεις μου και θα ξανά αγχωθώ γι αυτό τον άλλο μήνα 🙄

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

missbhavin σκεψου οτι εγω χωρισ να παρω ιωδιο και με μαγαλυτερη tsh το 24 και ενιωθα οπως εσυ.τσιμπηματα σε ολο το σωμα απο βελονες,μουδιαμσατα στα χερια και τα ποδια,αδυναμια,κοπωση κτλ.ημουν 4 μηνεσ με υποθυροειδισμο.εχει ενα μηνα που αιματολογικα τουλαχιστον εχει βρεθει η σωστη δοση και τα μουδιασματα δεν εχουν φυγει και το ασβεστιο μου μια χαρα.εχω παει σε ορθοπεδικο,σε παθολογο,σε νευρολογο και δε μου βρηκαν τιποτα.οταν βγαινω εξω απο το σπιτι νιωθω οτι δεν εχω καλη αισθηση του χωρου,αρχισα να βλεπω μυγακια στα ματια μου και ολα αυτα ξεκινησαν 3 βδομαδεσ μετα την θυροειδεκτομη οταν η tsh ηταν 24.μπορει να καποιον αλλον να μην του δημιουργουσε τιποτα απο ολα αυτα .και γω συνεχεια λεω οτι θελω πισω τον αδενα μου!!!φαντασου τι μπορει να συμβει σε εσασ που κανατε και ιωδιο .ο καινουργιος μου ενδοκρινολογοσ μου ειπε οτι το θεμα ειναι με το ποθ θα ξεκινησεισ το χαπι να παρεισ αμεσωσ την σωστη δοση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια.Εγώ όταν έπαθα τις κρίσεις η THS μου είχε ήδη αρχίσει να πέφτει.Έχω κάποιο υπόλειμμα ιστού και επειδή είμαι σχετικά νέα και δεν έχω κάνει και παιδάκι, ο ενδοκρινολόγος θέλει να με κρατήσει τόσο χαμηλά στην THS για 3 χρόνια για να μην ξαναλειτουργήσει.Έκανα και τον επανέλεγχο την προηγούμενη βδομάδα και ευτυχώς δεν θα χρειαστώ επαναληπτικό ιώδιο.

Το καλοκαίρι έπαθε σόκ το σώμα μου,εντάξει κόπωση και μυρμυγκιάσματα τα είχα και πρίν τις κρίσεις.Αλλά για μήνες κοιμόμουν χάλια και η διάθεση μου ήταν χάλια, απέφευγα καταστάσεις και σερνόμουν.Αλλά κοριτσάκια μου με πιάσαν κρίσεις την ώρα που οδηγούσα και έχασα το κόσμο,την ώρα που δούλευα,στο σπίτι,έχω διάρροια 5 μήνες, εκτοξεύτηκε το άγχος μου, οι σκέψεις μου πάνε και έρχονται και μάλλον έχω και κατάθλιψη μαζί πιά.Πόσα να αντεξει αυτό το σώμα πιά? Τρέμω να βγώ μόνη έξω από το σπίτι, μιλάμε με πέρναν σε ημιλιπόθυμη κατάσταση, μέχρι και πυρετό σήκωνα και ήμουνα για ώρες έτσι.Έκανα αιματολογικές και είχαν βγεί όλες καλές. Μόνο β12 δεν έχω κοιτάξει.

Link to comment
Share on other sites

κοιτα την β12 οπωσδηποτε.ειδικα αν εχεισ hashimoto οπωσ εγω.εμενα φερριτινη ,σιδηροσ και β12 ειναι στα κατωτερα ορια.η β12 ειναι 240 και τα φυσιολογικα ορια ειναι 200-900.οταν ειναι κατω απο 500 δημιουργει τετοια συμπτωματα.βεβαια οι γιατροι οτι ειναι εντορ οριων το θεωρουν φυσιολογικο.πρεπει να μαθουν ομωσ οτι καθε οργανισμοσ αντιδρα διαφορετικα.εγω ξεκινησα μονη μου να παιρνω β12 εδω και 3 μερεσ .και γω ειμαι σχετικα 'μικρη'.28 χρονων και δεν εχω παιδακι ακομα και πολυ φαβαμαι οτι με ολα αυτα δυσκολα θα αποκτησω.τελοσπαντων αυτο ειναι αλλο θεμα.ααα επισης θεωρω οτι η ομοιοπαθητικη μπορει να βοηθησει πολυ στισ κρισησ πανικου και γενικα στα ψυχολογικα μασ.η μαμα μου ετσι εκοψε τα χαπια για την καταθλιψη.εγω ξεκιναω δευτερα ομοιοπαθητικη.θα σε ενημερωσω!!!!!και γω εχω κουραστει παρα πολυ με αυτην την κατασταση.ειδικα αυτα τα τσιμπηματα στο σωμα που με ξυπνανε το βραδυ με τρελαινουν

Link to comment
Share on other sites

και γω ειμαι σχετικα 'μικρη'.28 χρονων και δεν εχω παιδακι ακομα και πολυ φαβαμαι οτι με ολα αυτα δυσκολα θα αποκτησω.

Αααα, να μην ακουω τετοια. Ξεμπερδεψτε πρωτα με τον ποU3τR@k0 και ολα θα γινουν. Και επι την ευκαιρια, (δε θυμαμαι να εχει αναφερθει) ηδη αποκτησαμε εναν μπεμπΑΡΟ, κοπελας μελους που περασε τη διαδικασια του CA.

Ακομη δεν εχει σαραντισει η Μαιρη αλλα μαμα & γιος χαιρουν ακρας υγειας.

Ο τολμων και ο επιμενων νικουν!!!


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

σωστα!!!!αχ γινουμε παλι "ανθρωποι" οπως λεω και γω και θα ερθει και αυτο.η μαμα μου απο τον καημο τησ να γινει γιαγια μου λεει συνεχεια,κανε ενα μωρο και να δεισ για ποτε θα στρωσεισ.χαχα.απλα σκεφτομαι...που πασ χωρις θυροειδη και με δικερο μητρα????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια.Εγώ όταν έπαθα τις κρίσεις η THS μου είχε ήδη αρχίσει να πέφτει.Έχω κάποιο υπόλειμμα ιστού και επειδή είμαι σχετικά νέα και δεν έχω κάνει και παιδάκι, ο ενδοκρινολόγος θέλει να με κρατήσει τόσο χαμηλά στην THS για 3 χρόνια για να μην ξαναλειτουργήσει.Έκανα και τον επανέλεγχο την προηγούμενη βδομάδα και ευτυχώς δεν θα χρειαστώ επαναληπτικό ιώδιο.

Το καλοκαίρι έπαθε σόκ το σώμα μου,εντάξει κόπωση και μυρμυγκιάσματα τα είχα και πρίν τις κρίσεις.Αλλά για μήνες κοιμόμουν χάλια και η διάθεση μου ήταν χάλια, απέφευγα καταστάσεις και σερνόμουν.Αλλά κοριτσάκια μου με πιάσαν κρίσεις την ώρα που οδηγούσα και έχασα το κόσμο,την ώρα που δούλευα,στο σπίτι,έχω διάρροια 5 μήνες, εκτοξεύτηκε το άγχος μου, οι σκέψεις μου πάνε και έρχονται και μάλλον έχω και κατάθλιψη μαζί πιά.Πόσα να αντεξει αυτό το σώμα πιά? Τρέμω να βγώ μόνη έξω από το σπίτι, μιλάμε με πέρναν σε ημιλιπόθυμη κατάσταση, μέχρι και πυρετό σήκωνα και ήμουνα για ώρες έτσι.Έκανα αιματολογικές και είχαν βγεί όλες καλές. Μόνο β12 δεν έχω κοιτάξει.

Ένα θα σου πω, προσπάθησε να ηρεμήσεις ψυχολογικά γιατί ότι συμπτωμα και να έχεις σωματικό μπορεί να πολλαπλασιάζεται και να σε βασανίζει παραπάνω. Δώσε λίγο χρόνο στο σώμα σου να δεχτεί την χαμηλή TSH. Ως πρώην υπερθυρεοειδική (καλά και τώρα μετά την εγχείριση τείνω προς υπέρ) σε καταλαβαίνω απόλυτα! Είναι μεγάλο πακέτο το να έχεις φτάσει τόσο χαμηλά και τόσο απότομα.... (Όταν είχα διαγνωστεί είχε φτάσει στο 0,02 είχα και τη σχολή τότε....)

Τα αντικαταθλιπτικά δεν κάνουν τίποτα όταν αυτό που έχεις είναι καθαρά θέμα ορμονών και όχι κανονικά δεν παχαίνουν (έχει τύχει να πάρω και από αυτά σε άλλη περίοδο της ζωής μου)

Όσο για το θέμα με τις διάρροιες... πάντα είχα ευαίσθητο αντεράκι αλλά αυτό που έζησα 3 μήνες με μικροκυτταρική κολιτιδα δεν υπήρχε... ομολογώ ότι έχω χ3$31 παντού στην Αθήνα τουλάχιστον

(από τράπεζες μέχρι και βενζινάδικα -ΜΠΛΙΑΧ-)... πολλές φορές έκανα και 2 στάσεις από και προς τη δουλειά μου. Το χειρότερο ήταν ότι μετά από τόσο καιρό είχε πέσει ο αιματοκρίτης και δε μπορούσα να πάρω τα πόδια μου... για αυτό... το νου σου!

marian84 για το θέμα παιδί... είναι πιο πολύ ψυχολογικό εκτός αν έχει σοβαρό πρόβλημα! Σκέψου ότι είχα γιατρούς που ήθελαν να με πείσουν ότι έχω γυναικολογικό πρόβλημα και αν τέλει όταν ηρέμησα (και ασχολιούμουν με άλλα προβλήματα σε αυτή τη ζωή), έμεινα έγκυος όντας ελαφρώς υπερθυρεοειδική (TSH=0,1 αντί του Minimum 0,3)

Θα δεις κι εσύ αργότερα όταν ηρεμίσεις.... θα στρώσεις!!!!:D


"Depart now on your bright wings

The world envy

The skies have always seduced you

Precious Queen

And you know your time has come

To fly away with Me, so far..."

NE1r.png

R649p2.png

Link to comment
Share on other sites

Miss Caramel με το καλό να έρθει το μπεμπάκι σου,γερό και δυνατό και να το δείς όπως επιθυμείς.

Το πρόβλημα με μένα όμως είναι πως ότι και αν ήταν,είτε θυρεοειδής είτε άγχος είτε κατάθλιψη (γιατί όπως προείπα για 1 1/2 χρόνο πέρασα πολύ άσχημες καταστάσεις πέραν της εγχείρησης) οπότε δεν μπορούμε να βγάλουμε συμπεράσματα.Επιπλέον μετά τις κρίσεις η σχέση μου ανακοίνωσε μετά από τέσσερα χρόνια συγκατοίκησης και αγάπης και ονείρων πως αναχωρεί για μετανάστευση στο εξωτερικό.Εμ να σου η κατάθλιψη πάνω στην κατάθλιψη και στην αγχώδη διαταραχή.Δεν ξέρω τι έχω,ξέρω όμως ότι αυτή την στιγμή φοβάμαι να οδηγήσω,να πάω κάπου μόνη κτλ,γιατί οι κρίσεις δεν είναι και εύκολο πράγμα,που όταν σε πιάνουν θες να πέσεις κάτω ή νομίζεις πως παθαίνεις έμφραγμα.Και αυτή την στιγμή δεν έχω και ψυχικά αποθέματα να πολεμίσω όχι μια κρίση,καμία.

Link to comment
Share on other sites

Miss Caramel με το καλό να έρθει το μπεμπάκι σου,γερό και δυνατό και να το δείς όπως επιθυμείς.

Το πρόβλημα με μένα όμως είναι πως ότι και αν ήταν,είτε θυρεοειδής είτε άγχος είτε κατάθλιψη (γιατί όπως προείπα για 1 1/2 χρόνο πέρασα πολύ άσχημες καταστάσεις πέραν της εγχείρησης) οπότε δεν μπορούμε να βγάλουμε συμπεράσματα.Επιπλέον μετά τις κρίσεις η σχέση μου ανακοίνωσε μετά από τέσσερα χρόνια συγκατοίκησης και αγάπης και ονείρων πως αναχωρεί για μετανάστευση στο εξωτερικό.Εμ να σου η κατάθλιψη πάνω στην κατάθλιψη και στην αγχώδη διαταραχή.Δεν ξέρω τι έχω,ξέρω όμως ότι αυτή την στιγμή φοβάμαι να οδηγήσω,να πάω κάπου μόνη κτλ,γιατί οι κρίσεις δεν είναι και εύκολο πράγμα,που όταν σε πιάνουν θες να πέσεις κάτω ή νομίζεις πως παθαίνεις έμφραγμα.Και αυτή την στιγμή δεν έχω και ψυχικά αποθέματα να πολεμίσω όχι μια κρίση,καμία.

Όλα θα περάσουν κοπέλα μου, οι κρίσεις έρχονται και φεύγουν. Μπορεί να ξανάρθουν, θα ξαναφύγουν όμως. Οι κρίσεις είναι ένδειξη του οργανισμού σου πως πιέστηκε για κάτι και έτσι το δείχνει. Σου ζητάει ίσως λίγο περισσότερη φροντίδα και προσοχή.

Δεν βλάπτει να ακούμε πότε πότε και το σώμα μας, μ' αυτό τον τρόπο μας "μιλάει", δεν μπορεί αλλιώς.

Οι περισσότερες γυναίκες (ναι, είναι κυρίως γυναικείο "προνόμιο") παθαίνουν ή έχουν πάθει κάποια στιγμή κρίσεις πανικού. ΔΕΝ είσαι η πρώτη, ΟΥΤΕ και η μοναδική!

Δεν είναι κάτι επικίνδυνο, το χειρότερο στη φάση αυτή είναι ότι μία κρίση άγχους, από το φόβο και την αγωνία σου μετατρέπεται σε κρίση πανικού. Αν την ώρα που νιώθεις ότι κάτι πάει να γίνει, σκεφτείς ότι δεν είναι κάτι τρομερό, ότι μετά από 3-4 λεπτά θα έχει περάσει και θα είσαι πάλι καλά, ίσως περάσει και πιο ομαλά και πιο γρήγορα. Δοκίμασέ το.

Σε κάθε περίπτωση, φρόντισε λίγο παραπάνω τον εαυτό σου, "κανάκεψέ" τον λιγάκι και μη φοβάσαι τις κρίσεις πανικού, είναι κάτι σαν τον πονοκέφαλο: έρχεται και φεύγει! :-)

Link to comment
Share on other sites

Miss Caramel με το καλό να έρθει το μπεμπάκι σου,γερό και δυνατό και να το δείς όπως επιθυμείς.

Το πρόβλημα με μένα όμως είναι πως ότι και αν ήταν,είτε θυρεοειδής είτε άγχος είτε κατάθλιψη (γιατί όπως προείπα για 1 1/2 χρόνο πέρασα πολύ άσχημες καταστάσεις πέραν της εγχείρησης) οπότε δεν μπορούμε να βγάλουμε συμπεράσματα.Επιπλέον μετά τις κρίσεις η σχέση μου ανακοίνωσε μετά από τέσσερα χρόνια συγκατοίκησης και αγάπης και ονείρων πως αναχωρεί για μετανάστευση στο εξωτερικό.Εμ να σου η κατάθλιψη πάνω στην κατάθλιψη και στην αγχώδη διαταραχή.Δεν ξέρω τι έχω,ξέρω όμως ότι αυτή την στιγμή φοβάμαι να οδηγήσω,να πάω κάπου μόνη κτλ,γιατί οι κρίσεις δεν είναι και εύκολο πράγμα,που όταν σε πιάνουν θες να πέσεις κάτω ή νομίζεις πως παθαίνεις έμφραγμα.Και αυτή την στιγμή δεν έχω και ψυχικά αποθέματα να πολεμίσω όχι μια κρίση,καμία.

Ναί οκ η απλή περιγραφή είναι ΣΚΑΤΑ!!! Βέβαια υπάρχουν και χειρότερα...

Όταν σου πέφτουν όλα μαζί (γιατί έτσι πάει συνήθως) πόσα να αντέξεις. Κι εγώ μετά από 4 χρόνια σχέσης που με απογοήτευσε σε μια από τις πιο δύσκολες στιγμές της ζωής μου (το θάνατο της μάνας μου) ομολογώ ότι χρειάστηκα το χρόνο μου και για λίγο τα χάπια μου! Το έριξα όμως έξω, με όσο πιο πολύ κόσμο μπορούσα, γράφτηκα σε club με διάφορα ενδιαφέροντα και ασχολιόμουν με διάφορα για να έχω και το μυαλό μου απασχολημένο. Προσπάθησε να μη κλείνεσαι στον εαυτό σου... πες ότι μιλάς με ένα νέο πρόσωπο, μπορεί να καταλάβει τον πόνο σου μπορεί και όχι, αν όχι πάμε στον επόμενο (και δεν εννοώ για σχέση εννοώ και φίλους και λοιπά)

Δες το σαν μια ευκαιρία να κάνεις ένα γενικότερο ξεσκαρτάρισμα στη ζωή σου. Και μη ξεχνάς "Σε όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δε θα μπορέσουμε!" Γέμισε τις μπαταρίες σου με νέα πράγματα στη ζωή σου και στη ρουτίνα σου (πάντα υπάρχει χρόνος να κάνεις κάτι καινούριο) δε χρειάζεται να μείνεις πιστή σε μια δραστηριότητα, τη στιγμή που θα αισθανθείς ότι δε θές πια κάτι, παράτα το πήγαινε κάνε κάτι άλλο και μη δίνεις και λογαριασμό σε κανένα.


"Depart now on your bright wings

The world envy

The skies have always seduced you

Precious Queen

And you know your time has come

To fly away with Me, so far..."

NE1r.png

R649p2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναί οκ η απλή περιγραφή είναι ΣΚΑΤΑ!!! Βέβαια υπάρχουν και χειρότερα...

Όταν σου πέφτουν όλα μαζί (γιατί έτσι πάει συνήθως) πόσα να αντέξεις. Κι εγώ μετά από 4 χρόνια σχέσης που με απογοήτευσε σε μια από τις πιο δύσκολες στιγμές της ζωής μου (το θάνατο της μάνας μου) ομολογώ ότι χρειάστηκα το χρόνο μου και για λίγο τα χάπια μου! Το έριξα όμως έξω, με όσο πιο πολύ κόσμο μπορούσα, γράφτηκα σε club με διάφορα ενδιαφέροντα και ασχολιόμουν με διάφορα για να έχω και το μυαλό μου απασχολημένο. Προσπάθησε να μη κλείνεσαι στον εαυτό σου... πες ότι μιλάς με ένα νέο πρόσωπο, μπορεί να καταλάβει τον πόνο σου μπορεί και όχι, αν όχι πάμε στον επόμενο (και δεν εννοώ για σχέση εννοώ και φίλους και λοιπά)

Δες το σαν μια ευκαιρία να κάνεις ένα γενικότερο ξεσκαρτάρισμα στη ζωή σου. Και μη ξεχνάς "Σε όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δε θα μπορέσουμε!" Γέμισε τις μπαταρίες σου με νέα πράγματα στη ζωή σου και στη ρουτίνα σου (πάντα υπάρχει χρόνος να κάνεις κάτι καινούριο) δε χρειάζεται να μείνεις πιστή σε μια δραστηριότητα, τη στιγμή που θα αισθανθείς ότι δε θές πια κάτι, παράτα το πήγαινε κάνε κάτι άλλο και μη δίνεις και λογαριασμό σε κανένα.

Συμφωνω με την Miss caramel. Αλλωστε η ζωη προχωρα και εχει παντα μια κατευθυνση. Παντα προς :ΕΜΠΡΟΣ.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Συμφωνω με την Miss caramel. Αλλωστε η ζωη προχωρα και εχει παντα μια κατευθυνση. Παντα προς :ΕΜΠΡΟΣ.

Θα συμφωνήσω με την georgiamami & με τη misscaramel.

Προσπάθησε να κάνεις πράγματα για σενα, ασχολήσου με τον εαυτό σου. Κάνε πράγματα που σου αρέσουν που σε χαλαρώνουν, που σε κάνουν να νιώθεις καλύτερα. Ολα θα φτιάξουν σιγά-σιγά.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην όμορφη παρεούλα!!!Καλο καλοκαιρι απο Κρήτη μια που το θερμόμετρο σκαρφαλωσε πάλι κοντα στους 30!!!!Εχω βέβαια νεα να σας πω για το θέμα μου....Την προηγούμενη Δευτέρα μετα απο 40 μέρες χωρίς χάπι έκανα αιμοληψίες να δουμε πως πήγαμε ένα χρόνο μετά από το 3ο ιώδιο. Τα αποτελέσματα ΄ήταν tsh>100 και tg=5,88. Δεν ήταν τα ιδανικά που περιμέναμε δυστυχως.Τέταρτη φορά στη ζωή μου απογοητεύτηκα εκεινο το απόγευμα αλλά ευτυχως που έχω καλους γιατρους (η ενδοκρινολόγος μου + το Θεαγένειο) και αμέσως όλοι μαζί μίλησαν και καναμε ένα αναλυτικο υπέρηχο μετρώντας και τον πιο μικρό λεμφαδένα που υπάρχει στο λαιμο μου.Ευτυχως όλοι είναι καλής μορφωλογίας και δεν υποψιάζει κανένας.Τα έχουμε στείλει Θεαγένειο και περιμένουμε οδηγίες τους. Αρχισα να ξαναπαίρνω το χάπι μου για να συνέλθω απο το πρήξιμο (5 κιλάκια σε 2,5 βδομάδες με πολύ προσοχη στο φαγητο) αλλα αυτη τη φορα με κουραζαν τα ματια μου σαν να αλληθώριζα. Δεν μπορούσα να εστιάσω σε υπολογιστη και τηλεοραση αλλα ευτυχως τωρα ολο και καλυτερα παω.Πήγα και ένα 3μερο ταξιδακι αυρι επιστρέφω στη δουλεια και γενικά έχω πολύ καλη ψυχολογία.Τι να κάνουμε βρε παιδιά υπομονη υπάρχουν και χειρότερα ότι και να έχουμε εμεις που θα πάει κάποια στιγμη θα φτιάξει. Ο Θεος και η Παναγία να μας προστατεύει και εμεις να κάνουμε ότι μας λένε οι γιατροί αλλα να προσπαθούμε να έχουμε καλη ψυχολογία γιατί αυτη είανι ο μεγαλύτερος ιατρος μας.Μόλις έχω νέα μου θα σας ενημερώσω.Δυναμη σε όλους εύχομαι και περαστικά ολων μας!!!!Φιλάκια πολλα

Link to comment
Share on other sites

Dosoula μου, σου ευχομαι ολοψυχα να σου πανε ολα καλα απο δω και περα και να μην ξαναχρειαστεις αλλες θεραπειες!!!Οι γιατροι στο Θεαγενειο ειναι πολυ καλοι και εξειδικευμενοι και θα σου προτεινουν το πιο σωστο δρομο!!Η TSH θ`αρχισει σταδιακα να κατεβαινει και θα νιωθεις ολο και καλυτερα!!Το θετικο ειναι οτι δεν υπαρχει κατι ανησυχητικο στον υπερηχο,ευτυχως!!Θετικη σκεψη και ολα θα πανε καλα!!!Περιμενω νεα σου!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα.Σήμερα το πρωί πήρα την ιστολογική μου. Δόξα το Θεό, όλα είναι καλά. Πήγα και στην ενδοκρινολόγο μου, απο αύριο αρχίζω το γνωστό μου Τ4 - 100άρι.

Εύχομαι όλοι να έχετε τα αποτελέσματα που επιθυμητε.

Dosoula σου εύχομαι απο δω και στο εξής όλα να σου πάνε καλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα.Σήμερα το πρωί πήρα την ιστολογική μου. Δόξα το Θεό, όλα είναι καλά. Πήγα και στην ενδοκρινολόγο μου, απο αύριο αρχίζω το γνωστό μου Τ4 - 100άρι.

Εύχομαι όλοι να έχετε τα αποτελέσματα που επιθυμητε.

Dosoula σου εύχομαι απο δω και στο εξής όλα να σου πάνε καλά.

Υπεροχα!!!! Ολα θα παρουν το δρομο τους. Υπομονη και εχε το νου σου στα συμπτωματα...... να αντιληφθεις εγκαιρα αν το 100αρι ειναι η σωστη δοση για σενα ωστε να πανε ολα καλα.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...