Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια μου τι κανετε? Εγω δυστηχως εχω γαστρεντερητηδα απο χτες τα ξημερωματα εκανα συνεχως εμετους και ανεβασα υψηλο πυρετο 39,5...

Χτες το βραδυ παρολιγο να παμε νοσοκομειο αλλα μιλησαμε με ενα γνωστο μας παθολογο και μας καθησυχασε λιγακι. Το μπεμπη μου για να τον ταισω πλενω καλα τα χερια μου και φοραω μασκακι αν και δεν καταφερα να τον θηλασω σε ολα τα γευματα γιατι δεν μπορουσα. Χειροτερη και απο την καισαρικη η γαστρεντερητηδα!!! Ελπιζω μονο να μην την κολησει ο μικρος μου..

Κατα τα αλλα τρωει συχνα απο λιγο...εχω αγωνια να δω στις 15 που θα παμε στον γιατρο ποσο βαρος εχει παρει..


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοριτσια εγω 28,5 εγινα πρωτομανα αν και δεν το περιμενα...ειμαι βεβαια πολυ ευτυχισμενη τωρα και δεν αλλαζω το μπεμπη μου με τιποτα στον κοσμο!!! :tongue:

Εγω εκανα τεστ 6 Απριλιου και μου βγηκε αρνητικο...Μεσα μου ομως ειχα προαισθημα οτι ημουν εγκυος και δυο μερες μετα 8 Απριλου εκανα χοριακη και βγηκε θετικη! :shock: Δεν το πιστευα...εκλαιγα και δεν ηξερα πως να αντιδρασω! Βασικα καταλαβα οτι ειμαι εγκυος επειδη εμπαινα στο φορουμ και διαβαζα διαφορα ενω μεχρι την εγκυμοσυνη με ενδιεφεραν μονο τα σαιτ για ταξιδια!!!:rolleyes: Κοριτσια εγω ξερω και την ημερα συλληψης!!! 14 Μαρτιου!!! Αφου οταν ημουνα με τον αντρα μου αγκαλιτσα...του ειπα οτι σημερα ειναι καλη μερα για να κανουμε μωρο....και οντως επιασε!!! Ακομα δεν το πιστευω..

Θελω και γω δευτερο παιδακι εννοειται αλλα σε δυο με τρια χρονια. Θελω να εχει μεγαλωσει λιγο ο μικρος που να μην θελει συνεχεια χερια και το βασικοτερο θελω να τον "απολαυσω" οσο ποιο πολυ μπορω!!! Ειναι βεβαια και το οικονομικο αλλα πιστευω θα βρεθει λυση για αυτο. Επισης ειναι τα κιλα οπως ειπε η Αγγελικη! Εγω κοριτσια με τον θηλασμο εχω παχυνει ποιο πολυ απο οτι στην εγκυμοσυνη...Και ζοριζομαι πολυ (η μεση μου κυριως) οποτε μια δευτερη εγκυμοσυνη τωρα δεν θα ηταν ευκολη...

Αληθεια κοριστια πως ειναι η ερωτικη σας ζωη? Εμενα δυτηχως χαλια...δεν εχω καθολου ορεξη..ειναι λογικο??? Δεν ξερω τι να κανω για να αλλαξω τα πραγματα. Εχω παραμελησει τελειως τον αντρα μου...:-(


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι ακόμα...Τώρα που θέλει να τα βάζει όλα στο στόμα της,τι κάνω;;Την αφήνω;;;

Αλλά μήπως και τα χεράκια της αποστειρωμένα είναι;

Γεια σου κοπελα μου...και μενα βαζει τα χερια του στο στομα δυστηχως..

Δεν μπορουμε να κανουμε αλλιως ομως. Να το μαλωσουμε δεν εχει νοημα αφου ειναι μικρουλια δεν καταλαβαινουν.. Του πηρα ενα μασητικο αλλα δεν του πολυ "γυαλιζει"... Και μεις ειμαστε ακομα στην αποστειρωση. Θα ρωτησω την παιδιατρο την επομενη φορα να δω τι θα μου πει. Αν και νομιζω λενε μεχρι 6 μηνων η αποστειρωση..


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλο μηνα!!!

εγω 31 σε λιγους μηνες θα ειμαι 4/6....

χτες το βραδυ ζορικος ο μαγκας...πολυ ζορικος...αφου απο τις 4 τον ειχα αγκαλια θηλασε 1 ολοκληρη ωρα και μετα μολις τον αφηνα κατω τσιριζε! 6 παρα 20 το χερι μου ειχε μυρμυγκιασει κ ετσι ξυπνησα τον αντρα μου να κλαιει ο μικρος να οδυρεται! του εκανα μπουκαλι κ ηπιε 180 !! μου φανηκε απιστευτο αλλα κ παλι δεν κοιμηθηκε πηγε 7 κ μιση να κοιμηθει..9 παρα 20 τον ξαναθηλασα κ στις 10 παλι τα ιδια..

κοντευω να σαλταρω!

Βρε θηριο δυδυμακι εισαι και συ??? Και γω εχω γενεθλια στις 14/06...

Και μενα τα ιδια μου κανει...συνεχεια βυζι καθε μια με μιαμιση ωρα περιπου την ημερα και καθε 2-3 ωρες το βραδυ..

180!!! Πολυ γαλα ε??? Και γω Μαρια μου οταν δεν ηρεμει ο μπεμπης του κανω συμπληρωμα δεν γινεται διαφορετικα. Ειναι καλυτερο δηλαδη να κλαινε? Που να βρεθει το γαλα αν μας ρουφανε καθε τοσο???..


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πολύ δύσκολη νύχτα...δόντια κ ιωση μαζί...η μεγάλη μου το πέρασε στη πλακα...αλλά μου κόλλησε το μικρό...29 πυρετό...μπούκωμα...βογγητό...κόκκινα δακρυσμένα ματάκια...χάλια. Πονάει η ψυχή μου να το βλέπω έτσι...η μεγάλη δε μου χει αρρωστήσει ποτέ κ έχω φρικάρει...

Με το θηλασμό όσο πάει...δε ξέρω...είχα πει τουλάχιστον 3μηνο αλλά τώρα είναι τόσο εύκολο...γιατί να το κόψω...θα δούμε.

Αχ βρε Μελακι ποσο λυπαμε ρε γαμωτο...ειχα και γω χτες 39,5 πυρετο και δεν θελω να φανταστω πως ειναι τα μικρα με πυρετο...δεν μπορουν να μιλησουν κιολας..ευχομαι γρηγορα περαστικα σας!!!

Και γω δεν θελω να κοψω τον θηλασμο..εδω κανω αμαν να μην μου κοπει και στεναχωριεμαι οταν νιωθω πως δεν εχω γαλα...Και χτες που δεν τον εβαλα στο στηθος σε καποια γευματα ειχα τυψεις...Πως να τον θηλαζα ομως η καημενη δεν μπορουσα να κουνησω απο τον πυρετο..

Νομιζω οτι η φυση ειναι αυτη που θα αποφασισει ποσο θα θηλαζουν τα μικρα μας..


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλο μηνα σε ολες κοπελαρες και μπεμπονια

ελπιζω να ειτσε ολοι καλα αν και απο οτι βλεπω ταλαιπωρειστε ολες με διαφορα!

Honey περαστικα και στις δυο ελπισω να αναρωσουν γρηγορα ιδιως η Δαναη. Μην στεναχωριεσαι οσο μικρη και να ειναι αφου θηλαζει εχει αντισωματα θα το ξεπερασει!

babyofmine και εμενα συνεχεια ολο το χερι στο στομα εχει. Δεν μπορεις να κανεις τιποτα. Και εγω εχω σταματησει την αποστειρωση πλεον.Οσο για το θηλασμο τον μαριουλη τον θηλασα μεχρι 6 μηνων. Αν και πολλες κοπελες εδω στο parents εχουν θηλασει για πολυ παραπανω.....

marilenaath περαστικα σου κοπελα μου.και μην στεναχωριεσαι πολυ για το θηλασμο δεν θα σου κοπει το γαλα αν φαει και κανα δυο φορες ξενο....


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

Αγγελικουλα μπραβο που πατε καλυτερα με την παλινδρομηση.....Τωρα για το εμβολιο τι να πω και για μας πονεμενη ιστορια ειναι με τον μεγαλο. Ο μικρος μεχρι στιγμης το παιρνει καλυτερα!μην χανεσαι.....


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

οσο για τη διαθεση για σεξ εγω ρε κοριτσια εχω πολυ περισσοτερη απο οτι ειχα πριν.Οχι οτι μπορει βεβαια να γινει λογω συνθηκων αλλα ορεξη υπαρχει!!!!!!!


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα!

Το περσινό μου αστείο σε μανούλες Νοεμβρίου 2008 ήταν η απόλυτη αποτυχία!Τους είπα στα ψέμματα ότι είμαι έγγυος και φέτος κρατάω το ψέμα μου αγγαλιά!Οπότε τέρμα οι πλάκες!

Ρε κορίτσια πραγματικά ο ύπνος είναι στο κάθε παιδί και δεν νομίζω να έχει να κάνει με το θηλασμό! Εμένα και τα 3 μου παιδιά από νωρίς κοιμόνταν όλο το βράδυ με καλύτερη την Χριστινούλα μου η οποία την ημέρα δεν κοιμόταν αλλά το βράδυ κυρία στον ύπνο της ακόμη και από το μαιευτήριο.Θήλασε 19 μήνες.Ο μεγάλος μου γιος μετά τις 40 ημέρες κύριος κι αυτός δεν χάριζε τον ύπνο του για τίποτε.Δεν θήλασε.Ο μπεμπάκος τώρα ζήτημα να είναι ξύπνιος 5-8 ώρες το 24ωρο,κάτι που φυσικά θα αλλάζει συνεχώς αλλά φαίνεται ότι έχει μάθει καλά να ξεχωρίζει τη μέρα με τη νύχτα!Θηλάζει.

Κατά τα άλλα εγώ πρωτομάνα στα 26,5 δευτερομάνα στα 31,5 και τέλος τριτομάνα στα 33,5!

Περαστικά honey και γρήγορα!!!!!!!!!

christy και σε σας περαστικά.Κι εγώ είμαι κατά του οτριβίν πριν από τους 6 μήνες.Πραγματικά ανακουφίζει αλλά το θεωρώ ακατάλληλο πριν το μωρό συμπληρώσει 6 μήνες.Εως τότε ορό και ορό και πολύ ορό!


B1nVp3.png MDOOp2.pngzkyMp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια εγω ειμαι Ροδο και τον καταλαβαμε πολυ το σεισμο... Ημουν μονη σπιτι και με τα 2 παιδακια και πηρα το μωρο και μπηκα κατω απο μια πορτα και μετα θυμηθηκα και τη μικρη που κοιμοταν στο δωματιο της... Ολα καλα παντως αν και απ'οτι φαινεται δεν εχω και πολυ ψυχραιμια σε αυτες τις καταστασεις.

Honey και Μαριλενα περαστικουλια σας... ευχομαι ηδη να νιωθετε καλυτερα (εννοω η Μαριλενα και η Δαναη...)

Κριστυ πως παει η μικρουλα?? Ειναι καλυτερα??


f1OTp2.png

pNHkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια κοριστια πως ειναι η ερωτικη σας ζωη? Εμενα δυτηχως χαλια...δεν εχω καθολου ορεξη..ειναι λογικο??? Δεν ξερω τι να κανω για να αλλαξω τα πραγματα. Εχω παραμελησει τελειως τον αντρα μου...:-(

Μαριλενα κι εγω μια απο τα ιδια... αλλα μην ανησυχεις. Ετσι ακριβως ενιωθα και οταν ειχα γεννησει την κορη μου. Φαση ειναι και περναει και επανερχεσαι...


f1OTp2.png

pNHkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πει 6μηνο,αν και εφόσον όλα πάνε καλά.Πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά έτσι κι αλλιώς,τώρα το καθυστερώ λόγω θηλασμού.Πόσο να αντλήσεις πια για να τρώει κάθε 2 ώρες?Εκτός αυτού ,είμαι πολύ τεμπέλα με το θήλαστρο.Μέχρι στιγμής έχω αντλήσει μόνο 4 φορές κι έχω βάλει στην κατάψυξη.

Αν όμως όταν μπουν κι άλλες τροφές πίνει γάλα λιγότερες φορές την ημέρα,γιατί να μην το συνεχίσω?Οι δευτερομάνες τι έχετε να πείτε από την εμπειρία σας??

Babyofmine εμενα η κορη μου μετα το 6 μηνο που βαλαμε στην διατροφη της φρουτα και κρεμα θηλαζε πρωι - μεσημερι και βραδυ και βεβαια οταν ξυπνουσε τη νυχτα. Μετα και τους 7 μηνες που αρχιζουν να τρωνε και το μεσημερι (χορτοσουπα και μοσχαρι αλεσμενα) θηλαζουν μονο πρωι - βραδυ. Οποτε μετα δεν εισαι τοσο δεσμευμενη...


f1OTp2.png

pNHkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπα,εγω σας περναω ολες τελικα! Στα 37 πρωτομανα! Στις 2/12 ειχα γενεθλια, και στις5/12 γεννησα το νεραιδακι μου!!

Αγγελικουλα κι εμενα εκανε πριν μπουρμπουληθρες με το γαλα, τωρα το εκοψε ομως.

Μπραβο στο μωρακι σου, πολυ καλο ειναι!! φτου φτου!

Nikelaki μου αλήθεια? Συγχαρητήρια λοιπόν γιατί σίγουρα είσαι απόλυτα συνειδητοποιημένη!!!! Και σένα τέτοια κάνει το καμάρι σου? καλά εκείνη την ώρα δεν ξέρω αν πρέπει να σκάσω στα γέλια ή να νευριάσω που αντί να τρώει παίζει και πασαλειβει τα πάντα αλλά οκ το παραδέχομαι λιώνω στα γέλια δεν κρατιέμαι!!! :D:D:D:D

Καλημερα κοριτσια μου τι κανετε? Εγω δυστηχως εχω γαστρεντερητηδα απο χτες τα ξημερωματα εκανα συνεχως εμετους και ανεβασα υψηλο πυρετο 39,5...

Χτες το βραδυ παρολιγο να παμε νοσοκομειο αλλα μιλησαμε με ενα γνωστο μας παθολογο και μας καθησυχασε λιγακι. Το μπεμπη μου για να τον ταισω πλενω καλα τα χερια μου και φοραω μασκακι αν και δεν καταφερα να τον θηλασω σε ολα τα γευματα γιατι δεν μπορουσα. Χειροτερη και απο την καισαρικη η γαστρεντερητηδα!!! Ελπιζω μονο να μην την κολησει ο μικρος μου..Κατα τα αλλα τρωει συχνα απο λιγο...εχω αγωνια να δω στις 15 που θα παμε στον γιατρο ποσο βαρος εχει παρει..

Μαριλενάκι μου περαστικά σου κούκλα μου καταλαβαίνω πόσο δύσκολο θα είναι να είσαι σ αυτήν την κατάσταση με το μωρό...υπομονή και θα περάσει ευχομαι κ ελπίζω πολύ πολύ σύντομα!! Εχει αντισώματα ο μικρός απο σένα εγώ στο νοσοκομείο ακόμα οταν ήταν 2 ημερών και ήμουν χάλια με ενα απαίσιο συνάχι,βήχα, πονόλαιμό κ όμως ο μικρός μου δεν είχε πάθει απολύτως τπτ!!! Μην φοβάσαι όλα καλα΄θα πάνε περαστικούλια σου!!!

Να μας ενημερώσεις οταν με το καλό πας στον παιδίατρο!!

Αγγελικουλα μπραβο που πατε καλυτερα με την παλινδρομηση.....Τωρα για το εμβολιο τι να πω και για μας πονεμενη ιστορια ειναι με τον μεγαλο. Ο μικρος μεχρι στιγμης το παιρνει καλυτερα!μην χανεσαι.....

Flosummer ευχαριστώ πολύ πολύ για το ενδιαφέρον σου κορίτσι μου, ναι όντως πάμε καλύτερα..Τα εμβόλια ειναι φρίκη τουλάχιστον για μας...τελικά όμως αυτό το δράμα κράτησε μια μέρα αφού σήμερα δόξα το θεό μεχρι τώρα είναι μια χαρά το παιδί , γελάει όλη μέρα όπως πάντα :P Μωρέ δίκιο εχεις να μην χάνομαι αλλά...αλλά... θα προσπαθήσω όμως γιατί μου κάνει καλό να μιλάω μαζί σας :)

οσο για τη διαθεση για σεξ εγω ρε κοριτσια εχω πολυ περισσοτερη απο οτι ειχα πριν.Οχι οτι μπορει βεβαια να γινει λογω συνθηκων αλλα ορεξη υπαρχει!!!!!!!

Σεξ??? σεξ ακουσα καλά???? αχ κορίτσια πονεμένη ιστορία...ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΟΜΩΣ... τι εχω παθει καλέ μου λέτε?? σε αντίθεση με τον σύζηγο ο οποίος εκτός του ότι εχει στραβωθεί ο άνθρωπος και με θέλει μην σας πω πιο πολύ κ απο πρίν...βρε καλέ μου δεν βλέπεις πως είμαι για σεξ σου κάνω? α οχι μην το λες αυτό εμενα μου αρεσεις πολύ...:confused::confused::confused: τα σχόλια δικά σας χαΧΑΧαχΑΧΑχαχαΧαχ

Έγινε σεισμός στην Κρήτη? Κρητικοπούλες ελπίζω να είστε καλά και να μην τρομάξανε πολύ τα μωράκια σας!

Ευχομαι να ειναι ολα καλά εκει...Μαράκι ενημέρωσε μας!!

Κοριτσια εγω ειμαι Ροδο και τον καταλαβαμε πολυ το σεισμο... Ημουν μονη σπιτι και με τα 2 παιδακια και πηρα το μωρο και μπηκα κατω απο μια πορτα και μετα θυμηθηκα και τη μικρη που κοιμοταν στο δωματιο της... Ολα καλα παντως αν και απ'οτι φαινεται δεν εχω και πολυ ψυχραιμια σε αυτες τις καταστασεις.

Honey και Μαριλενα περαστικουλια σας... ευχομαι ηδη να νιωθετε καλυτερα (εννοω η Μαριλενα και η Δαναη...)

Κριστυ πως παει η μικρουλα?? Ειναι καλυτερα??

Πω πω λυπάμαι πολύ κορίτσι μου φαντάζομαι την τρομάρα σου...απαπα


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Babyofmine εμενα η κορη μου μετα το 6 μηνο που βαλαμε στην διατροφη της φρουτα και κρεμα θηλαζε πρωι - μεσημερι και βραδυ και βεβαια οταν ξυπνουσε τη νυχτα. Μετα και τους 7 μηνες που αρχιζουν να τρωνε και το μεσημερι (χορτοσουπα και μοσχαρι αλεσμενα) θηλαζουν μονο πρωι - βραδυ. Οποτε μετα δεν εισαι τοσο δεσμευμενη...

Αν παει έτσι,ειναι όντως εύκολο.Το δύσκολο βέβαια είναι να αντέξω και στους περιορισμούς της διατροφής,προς το παρόν είμαι οκ,αργότερα όμως;;Η αλήθεια πάντως είναι ότι ενώ στην αρχή πρόσεχα να τρώω πρωι-μεσημερι-βραδυ,τώρα αν το βράδυ ας πουμε δεν έχω όρεξη,δεν τρωω .

Ελπίζω να μην είναι τραγικό.

ΣΕΞ???What is this??? Κι εγώ καμια σχεση ακόμα...Και μετά από τόσους μήνες να δω πώς θα το ξαναπιάσουμε το σπορ...:confused:

Δευτέρα παμε κι εμείς παιδίατρο,και θα τον ρωτήσω περι αποστείρωσης,αν και αφου είδα ότι πολλές έχετε σταματήσει(κι εγώ λογικό το βρίσκω πια!) της εχω ηδη δώσει κάποια παιχνιδάκια που είναι για μασούλημα.Μπας και αφήσει κι αυτό το χεράκι λίγο ήσυχο!Δεν παιρνει και πιπίλα,οπότε και για τον ύπνο το δάχτυλο έχουμε...


hMt4p2.png

CvxKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...